Hore
Fórum » Ephoto - návrhy a pripomienky
 

Navrh na skvalitnenie ephoto.sk

sachmo
sachmo 2012-11-13 23:30:14+01
Bol by som rad, ak by bol tento portal kvalitnejsi, otvorenejsi aj inym nazorom, ako su nazory par ludi okolo Karola Srnca. Preto som Karolovi Srncovi ako sefredaktorovi navrhol oslovenie Martina Kozaka, odbornika vo svojej oblasti, aby (ak by chcel) napisal sem-tam kvalitny clanok o sportovej fotografii.
Karol Srnec to odmietol s tym, ze si s nim ludsky neporozumel, ze sa mu nepacia kriticke komentare, tak ze z jeho strany aktivita nevzide.
Z toho mi jasne vyplyva, ze publikovat tu mozu len ludia blizki Karolovi Srncovi (Prazenica, Rebro,...).
Ktovie, o kolko kvalitnych clankov kvalitnych odbornikov sme uz takto prisli. Vyhovuje vam tento stav, ze mudre clanky sem pridavaju len 'vyvoleni' a nie ludia, ktori maju k teme viac co povedat?
[Snad som zo sukromnej korespodencie s KS nezverejnil mnoho a nebude tato tema zase estebacky cenzurovana zmazanim].
PS: ak by som neodpovedal, mozno je moje konto uz zmazane
 
sachmo
2012-11-14 14:59:17+01
príspevok od: Martin Brojo
Ak by som mal implementovať túto tvoju argumentáciu na tvoj názor (čo nebudem robiť) potom o kvalite tvojho názoru hovoria tvoje fotografie?
Nazor a fotografia su dve rozne veci, funkcionalita portalu a kvalita portalu spolu uzko suvisia.
4
0
 
sachmo
2012-11-14 15:01:33+01
príspevok od: Martin Brojo
Ok, to môže byť ale takto interpretované z tvojej strany a na základe vyjadrenia Karola Srnca ide o zavádzanie. Takže ako máme vedieť kde je pravda? Na nej nakoniec ani nezáleží. Dôležité je to, že p. Kozák nie je členom redakcie, redakcia nemá pozvať ho medzi seba a p. Kozák ani neprejavil snahu byť členom redakcie.

Navyše nerozumiem prečo otravuješ niekoho s oslovením, keď to môžeš spraviť sám? Čo ti bráni osloviť p. Kozáka či nemá záujem napísať nejaký článok pre ephoto? Podľa mňa si chcel niečo dosť neštandardné a to, aby niekto za teba niečo riešil. A to, či to portál obohatí, alebo neobohatí je uhoľ pohľadu, ktorý sa ako vidíme líši.
OK, oslovim Kozaka, ci by nenapisal pre ephoto nejaky clanok, on mi povie, ze OK, napise clanok, posle mi ho, co dalej? Zavesim si ho do blogu? Precitam si ho pred spanim? Kto urcuje, co tu zobrazene bude a co nie? Nie nahodou sefredaktor? Neriadi edicnu cinnost nahodou sefredaktor?
4
0
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2012-11-14 15:01:37+01
príspevok od: sachmo
Nazor a fotografia su dve rozne veci, funkcionalita portalu a kvalita portalu spolu uzko suvisia.
Nemáš pravdu. Funkcionalita portálu a kvalita fotografického portálu sú dve iné veci, rovnako ako názor a fotografia.
0
3
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2012-11-14 15:03:19+01
príspevok od: sachmo
OK, oslovim Kozaka, ci by nenapisal pre ephoto nejaky clanok, on mi povie, ze OK, napise clanok, posle mi ho, co dalej? Zavesim si ho do blogu? Precitam si ho pred spanim? Kto urcuje, co tu zobrazene bude a co nie? Nie nahodou sefredaktor? Neriadi edicnu cinnost nahodou sefredaktor?
Presne tak, rozhoduje o tom šéfredaktor. To či to zverejní, alebo nie neviem. Viem len, že on p. Kozáka oslovovať nebude. Ak chceš vedieť či zverejní nejaký článok p. Kozáka opýtaj sa šéfredaktora, ktorý má právo rozhodovať o tom, čo zverejnené bude a čo nebude. Alebo mu chceš toto právo odoprieť?
0
0
 
sachmo
2012-11-14 15:04:35+01
príspevok od: Karol Srnec
Ja to predsa nevyvraciam. Miesas dve veci. V predchadzajucom prispevku som predsa napisal, ze v ramci diskusii pod clankami a fotkami si s KM nie vzdy rozumieme. Akurat ma zaujima, co sa do toho ty staras? Je to medzi nim a mnou. Naviac mi medzi sebou nemame problem. Zadiskutijeme si, obcas si nieco pochvalime, obcas oponujeme a ide sa dalej. Berieme to podla mna s dostatocnym nahladom a trochou anglickeho humoru.
Tebe ale asi ten dostatocny odstup a hlavne zmysl pre humor chybaju. Jedine co dokazes, je chytat za slovicka a spriadat z nich konspiracne teorie o pristati kozmonautov na Mesiaci. To ty si si vymyslel nejaku kauzu ja verzus KM.
Tak teda nech si to kazdy zvazi sam:
Karol Srnec napisal:
"Nemam ale rad, ked niekto pouziva dvojaky meter. Neraz sa stalo, ze KM skritizoval nejaku moju reportaz, ci clanok. Ma na to pravo a ak to napise dobre, mna to posunie dalej. Ale rovnaky meter by mal pouzivat aj na seba. Tiez nema kazdu fotku na Pulizerovu cenu. Lenze to si neprizna."
0
1
 
Deusexmachina
2012-11-14 15:05:05+01
príspevok od: Martin Brojo
Ak by som mal implementovať túto tvoju argumentáciu na tvoj názor (čo nebudem robiť) potom o kvalite tvojho názoru hovoria tvoje fotografie?
citam si toto tu a bavim sa. mozem vediet akym myslienkovym procesom si dospel k tomuto zaveru? ja len zhrniem:nejaky sachmo tvrdi, ze nieco na tomto portaly nefunguje tak, ako by malo. ty na to, ze to je OK, lebo takto sa dana vec sprava aj inde, na inych portaloch. on tento argument vyvracia protiargumentom, ze tvrdenie ze nieco nefunguje inde neznamena, ze je to OK aj tu (v com ma pravdu). a ty zrazu vykonstuujes nieco ako to vyssie. sachma nepoznam, neviem o co mu ide a je mi to celkom jedno, ale asi sa tazko pochopite, ked sa nebudete drzat pravidiel argumentacie a logiky...
0
2
 
izzino
2012-11-14 15:06:54+01
príspevok od: pridalamichal
po prečítaní tejto témy by som len napísal môj názor.keď skrátka p.Srnec nechce niekoho ako redaktora, stále môže byť redaktorom dakde inde. veď neexistuje len toto fórum.ak si chcem prečítať názor iných, prečítam si ich inde.ja som tu zaregistrovaný kvôli pričuchnutiu k fotografií,ktorá ma baví a nie pre to , aby som sa tu išiel s niekým hádať o volovinách.
Daj tip nech viem aj ja, ked mi nieco neodpublikuju.
Napisem tam. Kam?
0
0
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-11-14 15:07:01+01
príspevok od: sachmo
Tak teda nech si to kazdy zvazi sam:
Karol Srnec napisal:
"Nemam ale rad, ked niekto pouziva dvojaky meter. Neraz sa stalo, ze KM skritizoval nejaku moju reportaz, ci clanok. Ma na to pravo a ak to napise dobre, mna to posunie dalej. Ale rovnaky meter by mal pouzivat aj na seba. Tiez nema kazdu fotku na Pulizerovu cenu. Lenze to si neprizna."
A to nejako vyvracia co som napisal? Uz sa na tom dokazem len zabavat.
0
1
 
izzino
2012-11-14 15:09:43+01
príspevok od: slinti
OK, a vie o tejto iniciative aj Martin Kozak?
neni to potrebne, Martin Kozak mi odpisal ze sa mu dari dobre aj bez ePhota a sem si chodi nieco dokazovat. Inak publikuje v casopise DIGI, ktory sa da kupit aj na Slovensku.
0
0
 
mrnousik
2012-11-14 15:10:57+01
mozno ma teraz ukamenujete, ale co by som mozno ja navrhovala, tak urobit kategorie pre fotografie, krajinkari tu sutazia s reportaznikmi, niekoho krajinky nezaujimaju, niekoho nelaka portret, a niekedy sa je tazko preklikat k fotke, co cloveka zaujima, mne to pride, ze v jednej galerii su vystavene malby impresionistov, niekde kubizmus, niekde visi mona lisa, a podobne ... ale fakt to je len napad, nie kritika a viem, ze realizacia by bola narocnejsia, takze vykrik do tmy z mojej strany a K.Srncovu pracu odvedenu na ephoto portali si vazim
0
2
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2012-11-14 15:11:18+01
príspevok od: Deusexmachina
citam si toto tu a bavim sa. mozem vediet akym myslienkovym procesom si dospel k tomuto zaveru? ja len zhrniem:nejaky sachmo tvrdi, ze nieco na tomto portaly nefunguje tak, ako by malo. ty na to, ze to je OK, lebo takto sa dana vec sprava aj inde, na inych portaloch. on tento argument vyvracia protiargumentom, ze tvrdenie ze nieco nefunguje inde neznamena, ze je to OK aj tu (v com ma pravdu). a ty zrazu vykonstuujes nieco ako to vyssie. sachma nepoznam, neviem o co mu ide a je mi to celkom jedno, ale asi sa tazko pochopite, ked sa nebudete drzat pravidiel argumentacie a logiky...
Neviem či si si to prečítal celé, on tvrdí, že to či nejaké sorry "kravina" na tomto portáli funguje a spája to s kvalitou tohto portálu. Co je spájanie funkcionality s kvalitou. To sú dve iné veci, ak by išlo o portál ktorý by mal ukazovať schopnosť programátorov beriem, ale tu ide o fotografický portála, ktorého kvalitu predovšetkým udávajú odborné články, fotografie a pod, určite nie niečo také ako hodnotí sachmo. Takže to čo som mu napísal by bolo presne o rovnakej logike akú použil on, navyše ak si všimneš som rovno napísal že nebudem takto uvažovať aj ja.
0
1
 
izzino
2012-11-14 15:12:00+01
príspevok od: Marcel Rebro
Dal som si záväzok, že na príspevky nicku sachmo nebudem reagovať. Ale keďže sa tu priamo spomína moje meno (na rozdiel od sachma ho mám v profile) spravím výnimku :

Ak mi v reštaurácii niečo nechutí upozorním (slušne) personál (ak je to zle pripravené). Ak som sa pomýlil vo výbere, dám si nabudúce niečo iné. Ak to ani pri ďalšej návšteve nebude podľa mojej predstavy asi podnik vyškrtnem zo svojho zonamu - varia zle a / alebo jedlá ktoré pripravujú mi nevyhovujú. Skrátka nemám dôvod na ďalšiu návštevu.

Ale chodiť opakovane do steak housu a v kuse sa sťažovať, že mi nič nechutí a mali by pripravovať niečo iné (lebo ja som vegetarián) a mali by vymeniť kuchára (lebo môj obľúbený kuchár pracuje v šalátovom bare oproti) ... to mi príde na diagnózu. Možno forma masochizmu.

Nuž a rozčuľovať sa nad tým že iní návštevníci napísali niečo pozitívne do knihy návštev / sú s reštauráciou spokojní, tvrdiť že to je všetko len preto lebo si nechcú pohnevať šéfkuchára a / alebo sú to jeho kamaráti ... tak na toto už neviem či vôbec diagnóza existuje.
Mal by som k tebe chodit na kurz ako odpisovat.
0
3
 
stano66
2012-11-14 15:13:25+01
a Sachmo je kto? Ja by som tiež reagoval, ale keď neviem s kým sa bavím, tak to nebudem robiť.
Stano Jendek
0
1
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-11-14 15:13:30+01
príspevok od: sachmo
OK, oslovim Kozaka, ci by nenapisal pre ephoto nejaky clanok, on mi povie, ze OK, napise clanok, posle mi ho, co dalej? Zavesim si ho do blogu? Precitam si ho pred spanim? Kto urcuje, co tu zobrazene bude a co nie? Nie nahodou sefredaktor? Neriadi edicnu cinnost nahodou sefredaktor?
Keby sa Martin Kozak ozval, ze chce pre ePhoto pisat (co nepredpokladam, ma svoje vlastne aktivity), nemam problem jeho clanky uverejnit a aj honorovat. Spor medzi nim a mnou si umelo vybudoval ty.
Ja dokazem spolupracovat aj s ludmi, s ktorymi si nie na 100% rozumiem. Pojou prioritou je portal a rad dam priestor komukolvek, kto ma co jeho uzivatelom co poskytnut. Dokonca aj ty, keby si mi teraz poslal clanok (dostatocne dobry), nemal by som problem ho zverejnit. To ale nevylucuje to, co som ti napisal hned na zaciatku, ze z mojej strany iniciativa nevzide.
0
0
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2012-11-14 15:14:15+01
príspevok od: mrnousik
mozno ma teraz ukamenujete, ale co by som mozno ja navrhovala, tak urobit kategorie pre fotografie, krajinkari tu sutazia s reportaznikmi, niekoho krajinky nezaujimaju, niekoho nelaka portret, a niekedy sa je tazko preklikat k fotke, co cloveka zaujima, mne to pride, ze v jednej galerii su vystavene malby impresionistov, niekde kubizmus, niekde visi mona lisa, a podobne ... ale fakt to je len napad, nie kritika a viem, ze realizacia by bola narocnejsia, takze vykrik do tmy z mojej strany a K.Srncovu pracu odvedenu na ephoto portali si vazim
0
0
 
izzino
2012-11-14 15:15:35+01
príspevok od: calven
V tom sa nezhodneme. Ak MK niečo napíše, je to vždy k veci. Videli ste niekedy jeho komentár pri krajinke alebo akte? MK komentuje vždy a iba športové fotky. A to z dôvodu, že má k nim čo povedať. Ľudia by mali byť celkom radi, že dostanú AKÚKOĽVEK spätnú väzbu od fotografa, ktorý naozaj má čo k tomu povedať. Ale väčšina ľudí berie akúkoľvek kritiku osobne. A to je zle a svedčí aj o empatii toho, čo dáva fotku na verejnosť. Potľapkávanie po pleci naozaj nikoho neposúva dopredu.
takze ty necitas jeho komnetare. Urcite nie vsetky.
0
0
 
Paulie
2012-11-14 15:16:24+01
príspevok od: mrnousik
mozno ma teraz ukamenujete, ale co by som mozno ja navrhovala, tak urobit kategorie pre fotografie, krajinkari tu sutazia s reportaznikmi, niekoho krajinky nezaujimaju, niekoho nelaka portret, a niekedy sa je tazko preklikat k fotke, co cloveka zaujima, mne to pride, ze v jednej galerii su vystavene malby impresionistov, niekde kubizmus, niekde visi mona lisa, a podobne ... ale fakt to je len napad, nie kritika a viem, ze realizacia by bola narocnejsia, takze vykrik do tmy z mojej strany a K.Srncovu pracu odvedenu na ephoto portali si vazim
Ak máš na mysli vyhladanie fotiek v galérii podla kategórie, tak taká možnosť tu je.
www.ephoto.sk/fotogaleria/hladaj-fotografiu/
0
0
 
izzino
2012-11-14 15:16:51+01
príspevok od: calven
Okej, beriem späť. Naozaj občas hodí vetu aj inde. Ale to na veci nič nemení...
Ale meni, lebo bez faktov zavazdzas.
0
0
 
Deusexmachina
2012-11-14 15:18:47+01
príspevok od: Martin Brojo
Neviem či si si to prečítal celé, on tvrdí, že to či nejaké sorry "kravina" na tomto portáli funguje a spája to s kvalitou tohto portálu. Co je spájanie funkcionality s kvalitou. To sú dve iné veci, ak by išlo o portál ktorý by mal ukazovať schopnosť programátorov beriem, ale tu ide o fotografický portála, ktorého kvalitu predovšetkým udávajú odborné články, fotografie a pod, určite nie niečo také ako hodnotí sachmo. Takže to čo som mu napísal by bolo presne o rovnakej logike akú použil on, navyše ak si všimneš som rovno napísal že nebudem takto uvažovať aj ja.
aha, tak takto vysvetlene to uz dava zmysel...niekedy moze byt chyba aj v prijimaci
0
0
 
calven
2012-11-14 15:19:09+01
príspevok od: izzino
takze ty necitas jeho komnetare. Urcite nie vsetky.
Nie nečítam, nie je fyzicky možné.
0
0
 
Strana 6 z 8
1 2 ... 4 5 6 7 8
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()