Hore
Fórum » Ephoto - návrhy a pripomienky
 

ePhoto pripomienky 3

Stratený Stano
Stratený Stano ocenenie redakciou 2015-04-10 13:38:09+02
Pripomienkovacie fórum č.2 bolo zamknuté a preto zakladám nové, v poradí tretie, aby bolo kde pripomienkovať...
 
Jastojan
2018-03-04 17:33:10+01
príspevok od: Brandy
Aky dovod mate na mazanie postov na temu eglobalcentral.eu ? Stara tema je zmazana, zalozil som novu po 2 reakciach je to zmazane tiez. Vysvetlenie?! mazat prispevky len tak bez slova..
Jednoduché. Uchádzajú im peniaze, majú vlastný eshop... mnoho ľudí sa už naučilo nakupovať v zahraničí a cez eglo.bal tiež. V podstate si "na prsiach chovajú hada", inými slovami. Samozrejme to tak nemusí byť, ale aj toto môže byť vysvetlenie. A vyzerá to tak. Taký malý bojkot eglo.balu.
 
Jastojan
2018-03-04 17:47:32+01
Odpoveď od Karola Srnca vyššie som pri písaní ešte nevidel, síce som "trafil", ale to je úplne irelevantné. Ale osobne si myslím, že sa to dalo čakať, bolo to len otázkou času a otvorene, kto z nás by to neurobil byť na ich mieste (teraz myslím zmazanie témy)? A možno by to bolo ešte skôr.
 
seifi
2018-03-04 20:42:57+01
Karol, ja cez global neglobal nekupujem a problematike nerozumiem. Ale rád by som sa opýtal na toto ... píšeš ... "Boli sme poziadani zo strany nasich obchodnych partnerov, ktorym tento sedy dovoz robi problemy. Slovensky obchodnici to nemaju lahke a pocita sa im kazdy predany kus. V tomto stojime na ich strane "
Čisto obchodne, je takýto nákup-predaj cez internet šedý dovoz ? rozumiem dovoz, ktorý obchádza slovenské zákony ? Ak áno, v poriadku. Ak nie, tak potom by som to z vašej strany bral ako ochranu domáceho predajcu. Ak sa jedná o porušenie pravidiel dovozu, nemal by toto ale riešiť colný úrad č iné štátne inštitúcie ? Nezačínate pracovať s diskusiami ako v jednom mienkotvornom denníku ? Nezačínate rozlišovať medzi inými a našimi ľuďmi ?
 
xherics
2018-03-04 21:21:13+01
AliExpress, DealExtreme, atd. su vlastne vsetky obchody co maju sedy dovoz, nakolko od tychto predajcov nerizuje stat, neplati sa dan a neplati sa clo.

Aj eglobalcentral patri do tejto skupiny, nakolko na colne papiere k balikom napisu, ze napr. "nabijacka v hodnote 20€", za ktore sa neplati ani clo ani dan, pri tom v krabici je fotoaparat ci objektiv za 2000€.

Takto moze byt tovar o 25-35% lacnejsi, ako v SK obchodoch.

Ak sa mylim, opravte ma.

 
seifi
2018-03-04 21:50:06+01
príspevok od: xherics
AliExpress, DealExtreme, atd. su vlastne vsetky obchody co maju sedy dovoz, nakolko od tychto predajcov nerizuje stat, neplati sa dan a neplati sa clo.

Aj eglobalcentral patri do tejto skupiny, nakolko na colne papiere k balikom napisu, ze napr. "nabijacka v hodnote 20€", za ktore sa neplati ani clo ani dan, pri tom v krabici je fotoaparat ci objektiv za 2000€.

Takto moze byt tovar o 25-35% lacnejsi, ako v SK obchodoch.

Ak sa mylim, opravte ma.

v poriadku; tak prečo to nerieši colný úrad ? a za 2) je dosť čudné, že tu k tomu globalu, čo tak zachytím jedným okom, beží diskusia pol roka, a potom sa to, podľa reakcii členov, zatvorí bez vysvetlenia z hodiny na hodinu; nebolo by od veci "prečo" napísať hneď vysvetlenie na mieste ? aby sa to nemuselo pretriasať tu ? a ak začne riešiť veci takto ephoto, tak čakám, kedy sa zatvorí bazár; nebolo by pre predajcov lepšie, ak by si každý zakúpil novú vec a starú nechal na pamiatku ?
 
JohnNewton
2018-03-04 21:50:49+01
príspevok od: seifi
Karol, ja cez global neglobal nekupujem a problematike nerozumiem. Ale rád by som sa opýtal na toto ... píšeš ... "Boli sme poziadani zo strany nasich obchodnych partnerov, ktorym tento sedy dovoz robi problemy. Slovensky obchodnici to nemaju lahke a pocita sa im kazdy predany kus. V tomto stojime na ich strane "
Čisto obchodne, je takýto nákup-predaj cez internet šedý dovoz ? rozumiem dovoz, ktorý obchádza slovenské zákony ? Ak áno, v poriadku. Ak nie, tak potom by som to z vašej strany bral ako ochranu domáceho predajcu. Ak sa jedná o porušenie pravidiel dovozu, nemal by toto ale riešiť colný úrad č iné štátne inštitúcie ? Nezačínate pracovať s diskusiami ako v jednom mienkotvornom denníku ? Nezačínate rozlišovať medzi inými a našimi ľuďmi ?
Ono to môže pokračovať, "Boli sme požiadani zo strany nasich obchodných partnerov, aby testy naších výrobkov dopadli v čo v najlepšom svetle... Veľa závislostí, može produkovať nízku obkeltivitu
 
xherics
2018-03-05 06:04:20+01
príspevok od: seifi
v poriadku; tak prečo to nerieši colný úrad ? a za 2) je dosť čudné, že tu k tomu globalu, čo tak zachytím jedným okom, beží diskusia pol roka, a potom sa to, podľa reakcii členov, zatvorí bez vysvetlenia z hodiny na hodinu; nebolo by od veci "prečo" napísať hneď vysvetlenie na mieste ? aby sa to nemuselo pretriasať tu ? a ak začne riešiť veci takto ephoto, tak čakám, kedy sa zatvorí bazár; nebolo by pre predajcov lepšie, ak by si každý zakúpil novú vec a starú nechal na pamiatku ?
Veru, tieto su otazky na Karola.

Ja som sa snazil odpovedat na tvoju otazku ohladom "grey market" teda sedeho dovozu.

Ja tiez nechapem.

Este k tomu colnemu uradu, 2 ci 3x som take objednaval, odosielatel ani raz nebol rovnaky a nikdy to nebol dany obchod. Asi pouzivaju nahodne mena odosielatelov, aby ich nedokazali podla odosielatela najst.
 
drotar
2018-03-05 12:58:28+01
príspevok od: seifi
v poriadku; tak prečo to nerieši colný úrad ? a za 2) je dosť čudné, že tu k tomu globalu, čo tak zachytím jedným okom, beží diskusia pol roka, a potom sa to, podľa reakcii členov, zatvorí bez vysvetlenia z hodiny na hodinu; nebolo by od veci "prečo" napísať hneď vysvetlenie na mieste ? aby sa to nemuselo pretriasať tu ? a ak začne riešiť veci takto ephoto, tak čakám, kedy sa zatvorí bazár; nebolo by pre predajcov lepšie, ak by si každý zakúpil novú vec a starú nechal na pamiatku ?
Cize ak tomu spravne rozumiem, akakolvek debata o akomkolvek inom obchode bude uzamknuta. Hmm aj tak sa da. Neviem ci to bola reklama pre dany obchod, nik tam nikoho nenavadzal k nakupovaniu. Ludia si tam vymienali skusenosti s tym ktorym internetovym obchodom. Cize dopad to ma taky, ze ak tu niekto zabludil kvôli tymto informaciam tak uz tu nezabludi a informacie si dohlada inde. Takymto cenzurovanim sa predaj v kamenných predajniach urcite nezvysi.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2018-03-05 13:18:08+01
príspevok od: drotar
Cize ak tomu spravne rozumiem, akakolvek debata o akomkolvek inom obchode bude uzamknuta. Hmm aj tak sa da. Neviem ci to bola reklama pre dany obchod, nik tam nikoho nenavadzal k nakupovaniu. Ludia si tam vymienali skusenosti s tym ktorym internetovym obchodom. Cize dopad to ma taky, ze ak tu niekto zabludil kvôli tymto informaciam tak uz tu nezabludi a informacie si dohlada inde. Takymto cenzurovanim sa predaj v kamenných predajniach urcite nezvysi.
Aj debata funguje ako reklama. Ako pre zakaznika je aj pre mna kupa za najnizsiu cenu lakava. A priznam sa, ze ma zdroj prilis nezaujima, ak je obchod overeny. Kto sa v branzi pohybuje a vie, ake su nakupne VOC ceny v Europe, vie, ze eglobal a pod obchody nefunguju v medziach danych zakonmi EU. Hovori sa tomu a sedy obchod. Jehov vplyv by som nepodcenoval. Zastupenie znaciek pre Europu sa tomu brani aj ked nie vzdy sa im to dostatocne rychlo dari. Trva aj roky, kym sa zbavia nekalej konkurencie. V poslednych mesiacoch z eglobalu zmyzlo niekolko znaciek. Podla mna za tym stoja ich zastupcovia a hrozby ze obchod zazaluju. Chapem kohokolvek, kto si chce kupit tovar lacnejsie. A nesnazim sa ani apelovat na nejake moralne hladisko, aby sucitil s nasimi obchodnikmi. Moralka a biznis nejdu prilis dohromady. V prvom rade by zamotne znacky mali ovela tvrdsie strazit trh a tych, co sa zakonmi riadia. Potom by ziaden egobal neexistoval a neboli by tu ani staznosti zo strany nasich obchodnikov.
ePhoto je sucastou slovenskeho i europskeho trhu s fototechnikou. Sedy predajcovia nas neohrozuju ani tak priamo, ako nepriamo. Ak sa nebude darit slovenskym a ceskym firmam, nebudu investovat do inzercie a inych foriem svojej propagacie, ktore tvori cast nasich prijmov. Ak sa tu nebudu propagovat sedy predajcovia, skupina ludi sa nedozvie kde lacnejsie nakupit s tym ze obidu oficialny dovoz. Mozno sa to niekomu nezda, ale moze to mat dopad na mesie firmy. Na to napokon doplati ovel vacsia skupina zakaznikov, ktori chcu nakupovat u nas z oficialnych zdrojov. Tie ale mozu vyschnut, ked sa im tu nebude darit.

Nejdeme tu moralizovat, apelovat ano odsudzovat. Chceme, len aby ste tolerovali a mozno aj pochopili nase rozhodnutie zakazat propagaciu sedych dovozcov. Naviac sme sukromny portal, firma a eglobal si u nas ziadnu reklamu neplati. Internet je velky a ak ma chut niekto hladat informacie, ci diskutovat, je na nom dost priestoru aj bez ePhota.
 
marianr
2018-03-05 14:32:54+01
Platím si dve domény a hosting, vychádza to spolu 2 x 20,- eur ročne. Nebolo by jednoduchšie vzdať sa sponzoringu?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2018-03-05 14:47:13+01
príspevok od: marianr
Platím si dve domény a hosting, vychádza to spolu 2 x 20,- eur ročne. Nebolo by jednoduchšie vzdať sa sponzoringu?
Nechapem?
 
drotar
2018-03-05 14:50:18+01
Debata o vztahoch medzi zákazníkmi, internetovými alebo kamennými predajnami by bola na dlho. V principe suhlasim s tym co tu napisal Karol S. Mne islo skor o to, ze debatou o takýchto obchodoch sa vyselektovali tie dobre od tych podozrivých a ako som cital posledne komentáre tak snad niekomu zachranili aj nejake financie. Ak sa niekto odvazi nakupovat z takýchto obchodov tak je to snad iba preto, lebo ma hlbsie do penazenky. Internetove obchody valcuju trh uz dobrych 18 rokov ( co som si vsimol ) napriec celym obchodnym spektrom a aj napriek ich uspechu nevytlacili z trhu kamenne predajne. Kazdy sposob predaja ma dnes svoje miesto na trhu a len zakaznik sa rozhodne koho uprednostni.
 
seifi
2018-03-05 17:49:09+01
Čistá špekulácia - keby som bol výrobcom, tak to nechám plávať tak ako to je - na svoju deltu by som si prišiel tak či tak, neukrátil by som sa o časť produkcie umiestnenej na trh za lacnejší peniaz, nepohneval by som si časť veľkoobchodov (nemusel by som im hroziť sankciami za predaje mimo dohôd), a ešte by som znížil časť produkcie, na ktorú netreba niesť záruky. Takže ustrážiť trh zostáva na 4-6 autorizovaných firmách. Otázka znie, čo by urobila autorizovaná firma, ak by dostala objednávku na určitý (nepodozrivý) počet techniky, za väčšiu zľavu, a vedela by, že to putuje na iný trh, kde sú ceny vyššie. Ja si myslím, že by to zobchodovala. A sme na začiatku . Žiaľ, tak to vo svete chodí.
 
luboslav
2018-03-05 18:44:11+01
Tak ma zaujíma či som porušil zákon ak som nakúpil na eglobalcentral.eu.
Normálne som objednal tovar, zaplatil a tovar prišiel. predpokladám že tovar prešiel všetkými potrebnými procedúrami cez colnicu.

Niekoľko krát ma pri objednaní iného tovaru zo zahraničia colníci z Tomašikovej vyzvali aby som prišiel a doplatil clo a DPH.
Pri objednaní cez eglobalcentral.eu sa nič také nestalo, takže je všetko v poriadku.
Ak majú autorizovaný predajcovia podozrenie nech upovedomia colnú správu.

Ale samozrejme chápem že pravidlá hry určuje ephoto, má na to plné právo.

 
Tibor78
2018-03-05 21:16:27+01
Ak niekto chce podporovat pijavice a parazitov, budiz...
 
luboslav
2018-03-05 21:57:55+01
príspevok od: Tibor78
Ak niekto chce podporovat pijavice a parazitov, budiz...
Ako milovník štyroch kruhov v znaku to musíš vedieť.
 
Tibor78
2018-03-05 22:39:01+01
príspevok od: luboslav
Ako milovník štyroch kruhov v znaku to musíš vedieť.
Ved si kludne priplacaj...a podporuj koho len chces...
 
cinges
2018-03-06 07:28:02+01
príspevok od: Tibor78
Ak niekto chce podporovat pijavice a parazitov, budiz...
ved to aspon rozvin, ked tu chces frflat.. nadavat vie kazdy hrdnina, typu Mazurek a Fico..
 
JohnNewton
2018-03-06 07:46:18+01
príspevok od: cinges
ved to aspon rozvin, ked tu chces frflat.. nadavat vie kazdy hrdnina, typu Mazurek a Fico..
Možno chcel len povedať, že keď človek platí DPH, asi nemá v tejto krajine pocit, že tá ide tam kde má. Teda ak za rozumné využitie nepovažuje prispievať na premiérovo bývanie cez daňových podvodníkov. Ak ľudia vedome nekupujú kradnutý tovar, nemusia mať žiadne výčitky svedomia že čosi ušetrili.
 
Tibor78
2018-03-06 08:10:55+01
príspevok od: cinges
ved to aspon rozvin, ked tu chces frflat.. nadavat vie kazdy hrdnina, typu Mazurek a Fico..
Vies, preco by som mal prispievat tunajsim predajcom tovaru, ktori si na to nahadzuju este svoju marzu? To je nieco podobne ako realitne kancelarie, do vsetkeho sa napchaju, a clovek ked si chce kupit byt, alebo iba prenajat tak to nie je mozne bez toho, aby dal mastnu proviziu realitke...Tak to mi vadi, uz vies???
 
Strana 36 z 47
1 2 ... 34 35 36 37 38 ... 46 47
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()