Hore
Fórum » Ephoto - návrhy a pripomienky
 

Kam zmizol fotograf11?

arpi
arpi 2011-02-28 09:53:25+01
Vcera tu bola fotka od autora fotograf11. Dnes nie je. A nie je tu ani fotograf11. Co si pamatam mal dost prispevkov pod fotkami a aj fore. Uniklo mi nieco?
 
Marcel Rebro
2011-03-01 18:32:32+01
príspevok od: Stratený Stano
A to je taký problém, Marcel, aby sa Foto dňa vyhlásilo až o ďalší deň...? Napr. Foto dňa v stredu sa bude vyhodnocovať zo všetkých fotiek pridaných v pondelok od 00.00 do 24.00. Foto pridaná v pondelok o 02.00 bude zbierať body do utorka do 02.00. Foto pridaná v pondelok o 23.58 bude zbierať body do utorka do 23.58. V stredu o 00.00 sa vyhlási foto dňa za pondelok. Vo štvrtok o 00.00 sa vyhlási foto dňa za utorok...
Ja to už polopatickejšie neviem vysvetliť... Buď ma tam hore nepočujú, buď mi nechcú rozumieť, alebo to programátor nevie naprogramovať. Alebo táram nezmysly...

Týmto končím s touto mojou aktivitou, lebo pušný prach dochádza a šetrím aspoň na posledný výstrel...
... a ako by potom malo byt vyhodnocovane foto tyzdna a foto mesiaca?
... preco by potom mal byt algoritmus iny ako pri \"foto dna a\'la Strateny?\"

... len nezabudaj pre koho setri kazdy romanovy hrdina poslednu gulku ...
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-03-01 18:38:39+01
príspevok od: Marcel Rebro
Pán Spravodlivý. Keď kliknem na TOP fotografie dočítam sa :

Top fotografie sú fotografie z galérie (časť kritika), ktoré získali najviac bodov od ostatných užívateľov. Sú rozdelené podľa kalednárnych dní, týždňov a mesiacov.

Ako by si voľne preložil výraz \"kalendárny deň\"? Resp. ako si by si zadefinoval obdobie označené obdobie definované termínom \"kalendárny deň\". 24 hodín od doby kedu sa zobudíš to asi nebude, že?
Na slovíčkach ma chceš nachytať...? Kalendárny deň je od polnoci do polnoci, to máš pravdu. Ale ja sa pýtam - prečo by to nemohlo byť posunuté...? Ako vysvetľujem v príspevku pridanom skôr...? Aj potom sa bude jednať o kalendárny deň, ale väčšina užívateľov bude spokojná, pokojne sa vyspí 8 hodín v kuse, 5 hodín si pospia tí s problémami s prostatou, no a že pár špekulantov bude škrípať zubami...? Alebo práve preto to neprichádza do úvahy...?
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-03-01 18:48:42+01
príspevok od: Marcel Rebro
... a ako by potom malo byt vyhodnocovane foto tyzdna a foto mesiaca?
... preco by potom mal byt algoritmus iny ako pri \"foto dna a\'la Strateny?\"

... len nezabudaj pre koho setri kazdy romanovy hrdina poslednu gulku ...
A prečo by sa malo niečo meniť na vyhodnocovaní napr. Foto týždňa...? Budú vyhodnotené fotky za pondelok až nedeľu. Za nedeľu sa vyhodnotia v utorok a v utorok sa z týchto siedmich foto urči foto týždňa... Nebude sa určovať v pondelok, ale v utorok... To je také strašné...?

Foto mesiaca je tiež šalamúnsky vyhodnocované... Určuje sa z fotiek, ktoré boli vyhlásené ako foto týždňa. Aj keď je týždeň na prelome dvoch mesiacov. Nech sa každej foto v mesiaci po 24-och hodinách zafixuje denný stav bodov (keď už je vsadené na tie body...) a foto mesiaca nech sa vyhlási na tretí deň po skončení mesiaca... Jasné ako facka... Aspoň pre mňa... Lebo takto je opäť zvýhodnená prvá z týždňovej štvorice v mesiaci, ktorá najdlhšie zbiera body...
 
Marcel Rebro
2011-03-01 18:51:40+01
príspevok od: Stratený Stano
Na slovíčkach ma chceš nachytať...? Kalendárny deň je od polnoci do polnoci, to máš pravdu. Ale ja sa pýtam - prečo by to nemohlo byť posunuté...? Ako vysvetľujem v príspevku pridanom skôr...? Aj potom sa bude jednať o kalendárny deň, ale väčšina užívateľov bude spokojná, pokojne sa vyspí 8 hodín v kuse, 5 hodín si pospia tí s problémami s prostatou, no a že pár špekulantov bude škrípať zubami...? Alebo práve preto to neprichádza do úvahy...?
Stano, nechcem Ťa nachytávať ... len som dnes strávil istú nezanedbateľnú dobu s východňarom (to nie je invektíva, to je len geolokalizácia) ktorý trval na tom, že ak si 100 ulúpených dukátov rozdelíme na polovice, mal by dostať 60.

Nespochybňoval, že 100 / 2 = 50. Ani nespochybňoval že poďla lúpežníckych pravidiel sa lup delí rovným dielom. Len sa mu zdalo spravodlivé aby dostal 60 ...

.... nuž a tak som nejak rozbehnutý v argumentácii ...
 
Cyril
2011-03-01 18:52:44+01
príspevok od: Stratený Stano
A to je taký problém, Marcel, aby sa Foto dňa vyhlásilo až o ďalší deň...? Napr. Foto dňa v stredu sa bude vyhodnocovať zo všetkých fotiek pridaných v pondelok od 00.00 do 24.00. Foto pridaná v pondelok o 02.00 bude zbierať body do utorka do 02.00. Foto pridaná v pondelok o 23.58 bude zbierať body do utorka do 23.58. V stredu o 00.00 sa vyhlási foto dňa za pondelok. Vo štvrtok o 00.00 sa vyhlási foto dňa za utorok...
Ja to už polopatickejšie neviem vysvetliť... Buď ma tam hore nepočujú, buď mi nechcú rozumieť, alebo to programátor nevie naprogramovať. Alebo táram nezmysly...

Týmto končím s touto mojou aktivitou, lebo pušný prach dochádza a šetrím aspoň na posledný výstrel...
Stano, stojim za Tebou. Ked top24 tak potom? Ma to logiku a myslim, ze by nemal byt technicky problem to napravit. Drzim palce
 
Marcel Rebro
2011-03-01 18:57:23+01
príspevok od: Cyril
Stano, stojim za Tebou. Ked top24 tak potom? Ma to logiku a myslim, ze by nemal byt technicky problem to napravit. Drzim palce
Radsej mu drz (tu poslednu) gulku
 
Marcel Rebro
2011-03-01 18:58:28+01
príspevok od: Cyril
Stano, stojim za Tebou. Ked top24 tak potom? Ma to logiku a myslim, ze by nemal byt technicky problem to napravit. Drzim palce
Inac zavinac, tiez si preleties pojmy \"Foto dna\" a \"Top 24\" ... ale mylit sa je ludske a milovat sa je prirodzene
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-03-01 19:01:07+01
príspevok od: Cyril
Stano, stojim za Tebou. Ked top24 tak potom? Ma to logiku a myslim, ze by nemal byt technicky problem to napravit. Drzim palce
Som prekvapený, a ďakujem...
 
Cyril
2011-03-01 19:01:07+01
príspevok od: Marcel Rebro
Inac zavinac, tiez si preleties pojmy \"Foto dna\" a \"Top 24\" ... ale mylit sa je ludske a milovat sa je prirodzene
Nemyslim ze si to pletiem. Logicky to vsetko vysvetlil. Utekam na pingpong, drzte sa
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-03-01 19:02:40+01
príspevok od: Marcel Rebro
Stano, nechcem Ťa nachytávať ... len som dnes strávil istú nezanedbateľnú dobu s východňarom (to nie je invektíva, to je len geolokalizácia) ktorý trval na tom, že ak si 100 ulúpených dukátov rozdelíme na polovice, mal by dostať 60.

Nespochybňoval, že 100 / 2 = 50. Ani nespochybňoval že poďla lúpežníckych pravidiel sa lup delí rovným dielom. Len sa mu zdalo spravodlivé aby dostal 60 ...

.... nuž a tak som nejak rozbehnutý v argumentácii ...
Tresnúť po gebuli si mu mal, vziať všetkých 100 a vec je vybavená...
 
Marcel Rebro
2011-03-01 19:04:25+01
príspevok od: Stratený Stano
Tresnúť po gebuli si mu mal, vziať všetkých 100 a vec je vybavená...
Ja hram podla pravidiel, takze som mu nechal tych 40
 
kralik_j
2011-03-01 19:06:29+01
Stanov navrh sa mi pozdava.

pridavanie a zotrvanie v kritike by malo byt ohranicene technickym dnom (nie kalendarnym) a zverejnena v top dna - obden a to na kalendarny den.

Stanov navrh chapem aby kazda fotka mala moznost stravit rovnaky technicky cas na verejnosti.

V sucasnom systeme je to casovo obmedzujuce ako v prilade tych rybarov.

V tyzdnovom a rocnom hodnoteni by sa malo zobrat do hodnotenia technicky tyzden, lebo v navrhovanom rieseni Stana by v kalendarnom tyzdni nestihol cely kolobeh hodnoteni a topiek.
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-03-01 19:16:17+01
príspevok od: kralik_j
Stanov navrh sa mi pozdava.

pridavanie a zotrvanie v kritike by malo byt ohranicene technickym dnom (nie kalendarnym) a zverejnena v top dna - obden a to na kalendarny den.

Stanov navrh chapem aby kazda fotka mala moznost stravit rovnaky technicky cas na verejnosti.

V sucasnom systeme je to casovo obmedzujuce ako v prilade tych rybarov.

V tyzdnovom a rocnom hodnoteni by sa malo zobrat do hodnotenia technicky tyzden, lebo v navrhovanom rieseni Stana by v kalendarnom tyzdni nestihol cely kolobeh hodnoteni a topiek.
Nie je to z mojej hlavy, takto to už roky funguje na portáloch, ktoré robia topkové vyhodnotenia... Zároveň ako ďalší argument uvádzam, že aktivita na portáli nie je v priebehu dňa konštantná. Nech sa každej foto dostane pozornosti plného cyklu, nech si ju všimnú i vo špičke ale i počas minimálnej návštevnosti. Každá jedna foto nech toto absolvuje bez rozdielu...
 
kralik_j
2011-03-01 19:25:08+01
suhlasim, je to logicke a racionalne. Tie \"ine\" portaly to predsa len maju uz lepsie zvladnute a vychytane lepsie..


 
Dodo PO
2011-03-01 19:28:42+01
Som nejaký dopletený, „technický deň“?
http://podnikanie.etrend.sk/podnikanie-uctovnictvo-a-dane/uctovny-rok-sa-uz-nemusi-rovnat-kalendarnemu.html
Ale Stanovi rozumiem. Trošku odľahčím, HORE je počuť...
 
Marcel Rebro
2011-03-01 19:31:02+01
príspevok od: Dodo PO
Som nejaký dopletený, „technický deň“?
http://podnikanie.etrend.sk/podnikanie-uctovnictvo-a-dane/uctovny-rok-sa-uz-nemusi-rovnat-kalendarnemu.html
Ale Stanovi rozumiem. Trošku odľahčím, HORE je počuť...
... fiskalny rok sa to vola

... aj ja Stanovi rozumiem. Sem tam a tam sem ... ucim sa hutoric
 
seifi
2011-03-01 20:24:40+01
príspevok od: Stratený Stano
A to je taký problém, Marcel, aby sa Foto dňa vyhlásilo až o ďalší deň...? Napr. Foto dňa v stredu sa bude vyhodnocovať zo všetkých fotiek pridaných v pondelok od 00.00 do 24.00. Foto pridaná v pondelok o 02.00 bude zbierať body do utorka do 02.00. Foto pridaná v pondelok o 23.58 bude zbierať body do utorka do 23.58. V stredu o 00.00 sa vyhlási foto dňa za pondelok. Vo štvrtok o 00.00 sa vyhlási foto dňa za utorok...
Ja to už polopatickejšie neviem vysvetliť... Buď ma tam hore nepočujú, buď mi nechcú rozumieť, alebo to programátor nevie naprogramovať. Alebo táram nezmysly...

Týmto končím s touto mojou aktivitou, lebo pušný prach dochádza a šetrím aspoň na posledný výstrel...
Je tu ešte možnosť takáto : všetky fotky pridané napr. v pondelok, od 00 do 24 hod. budú schované v banke a vystavia sa na hodnotenie v utorok o 00 hod. a budú tam do 24 hod. Celý balík sa vystaví na hodnotenie naodrazu. Fotky nazberané v utorok počas dňa sa zase vystavia na hodnotenie v stredu, To akoby ste zberali úrodu zo záhrady do košíka celý deň a šli na trh až nasledujúci deň ráno. To by bolo tiež riešenie.
 
Cyril
2011-03-01 21:00:11+01
príspevok od: seifi
Je tu ešte možnosť takáto : všetky fotky pridané napr. v pondelok, od 00 do 24 hod. budú schované v banke a vystavia sa na hodnotenie v utorok o 00 hod. a budú tam do 24 hod. Celý balík sa vystaví na hodnotenie naodrazu. Fotky nazberané v utorok počas dňa sa zase vystavia na hodnotenie v stredu, To akoby ste zberali úrodu zo záhrady do košíka celý deň a šli na trh až nasledujúci deň ráno. To by bolo tiež riešenie.
Toto mi nejako nesmakuje.
 
brki
2011-03-01 21:13:00+01
príspevok od: seifi
Je tu ešte možnosť takáto : všetky fotky pridané napr. v pondelok, od 00 do 24 hod. budú schované v banke a vystavia sa na hodnotenie v utorok o 00 hod. a budú tam do 24 hod. Celý balík sa vystaví na hodnotenie naodrazu. Fotky nazberané v utorok počas dňa sa zase vystavia na hodnotenie v stredu, To akoby ste zberali úrodu zo záhrady do košíka celý deň a šli na trh až nasledujúci deň ráno. To by bolo tiež riešenie.
má to môj hlas
 
brki
2011-03-01 21:21:02+01
príspevok od: Stratený Stano
A to je taký problém, Marcel, aby sa Foto dňa vyhlásilo až o ďalší deň...? Napr. Foto dňa v stredu sa bude vyhodnocovať zo všetkých fotiek pridaných v pondelok od 00.00 do 24.00. Foto pridaná v pondelok o 02.00 bude zbierať body do utorka do 02.00. Foto pridaná v pondelok o 23.58 bude zbierať body do utorka do 23.58. V stredu o 00.00 sa vyhlási foto dňa za pondelok. Vo štvrtok o 00.00 sa vyhlási foto dňa za utorok...
Ja to už polopatickejšie neviem vysvetliť... Buď ma tam hore nepočujú, buď mi nechcú rozumieť, alebo to programátor nevie naprogramovať. Alebo táram nezmysly...

Týmto končím s touto mojou aktivitou, lebo pušný prach dochádza a šetrím aspoň na posledný výstrel...
Súhlasím! Presne o tomto som pred časom písal a nechce sa mi to znovu zdôvodňovať, Stano to dostatočne zrozumiteľľne vysvetlil. Je to logické a spravodlivé.
 
Strana 4 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()