Hore
Fórum » Ephoto - návrhy a pripomienky
 

Hodnotenie - body 1 az 4

titinius
2011-04-02 13:29:48+02
naco tam tieto body su vlastne ? vsak ich nikto nevyuziva, a ked je fotka zla, tak radsej napise ze ani radsej nehodnoti, mozno sa boji "pomsty" alebo len nechce deprimovat autora, resp protirecit vacsine, neviem,,,

v kazdom pripade by ste to mali nejako prepracovat, to hodnotenie, lebo takto je to uplne neobjektivne podla mna,, :/ :/ :/
bud su tu fotky co maju hodnotenie medzi 5,5 a 7 alebo potom su tu tie uplne bez hodnotenia, to rovno mozete urobit stupnicu 1 az 3

moj postreh
 
kecal
2011-04-02 13:33:38+02
príspevok od: titinius
naco tam tieto body su vlastne ? vsak ich nikto nevyuziva, a ked je fotka zla, tak radsej napise ze ani radsej nehodnoti, mozno sa boji "pomsty" alebo len nechce deprimovat autora, resp protirecit vacsine, neviem,,,

v kazdom pripade by ste to mali nejako prepracovat, to hodnotenie, lebo takto je to uplne neobjektivne podla mna,, :/ :/ :/
bud su tu fotky co maju hodnotenie medzi 5,5 a 7 alebo potom su tu tie uplne bez hodnotenia, to rovno mozete urobit stupnicu 1 az 3

moj postreh
ja využívam celú stupnicu podľa najlepšieho vedomia a svedomia ..
 
titinius
2011-04-02 13:46:17+02
príspevok od: kecal
ja využívam celú stupnicu podľa najlepšieho vedomia a svedomia ..
tak to si jeden z mala aspon co som si ja vsimol
 
Bindo
2011-04-02 14:22:45+02
Si predstav ze by bola stupnica len jedna az tri. Jednotka by sa opat nepouzivala lebo by bola prilis negativna. Osobne by som stupnicu rozsiril do desat. Vela krat neviem co dat, lebo mi chyba akurat medzi stupen medzi 5-6-7. Jasne ze 0-4 sa pouzivat velmi nebude, ale 5-10 bude vacsia sirka intervalu a teda aj viac diferencovane hodnotenie.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-04-02 14:25:49+02
Riesis neriesitelne, hodnotenie je OK, ale ludi neprinutis aby vyuzili celu skalu.Ale aj to, ze sa nedavaju nizke znamky je vlastne sposob ohodnotenia. Dobra fotka dostane vyssie znamky a ta horsia ziadne.
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-04-02 14:31:19+02
príspevok od: Karol Srnec
Riesis neriesitelne, hodnotenie je OK, ale ludi neprinutis aby vyuzili celu skalu.Ale aj to, ze sa nedavaju nizke znamky je vlastne sposob ohodnotenia. Dobra fotka dostane vyssie znamky a ta horsia ziadne.
Karol, keby to tak bolo, bolo by to v poriadku... Ale vyššie známky dostávajú i horšie fotky...
Ale máš pravdu, je to v ľuďoch...
 
PaPi
2011-04-02 14:37:41+02
príspevok od: titinius
naco tam tieto body su vlastne ? vsak ich nikto nevyuziva, a ked je fotka zla, tak radsej napise ze ani radsej nehodnoti, mozno sa boji "pomsty" alebo len nechce deprimovat autora, resp protirecit vacsine, neviem,,,

v kazdom pripade by ste to mali nejako prepracovat, to hodnotenie, lebo takto je to uplne neobjektivne podla mna,, :/ :/ :/
bud su tu fotky co maju hodnotenie medzi 5,5 a 7 alebo potom su tu tie uplne bez hodnotenia, to rovno mozete urobit stupnicu 1 az 3

moj postreh
Ja vyuzivam CELU STUPNICU ...
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-04-02 14:39:00+02
Dávať známky z celej škály stupnice - to sa asi nikdy nepodarí... Na portáli FA sú v tomto ďalej, ale tam si často všímam, že tie slabé známky dávajú identity bez mena a bez fotografií v galérii. Vytvorené účelovo členmi, ktorí sa boja pod vlastným menom slabo bodovať... Lebo pomsta takmer nikdy nenechá na seba dlho čakať...
Na tomto portáli, len tak narýchlo odhadnem, je asi 5 členov, ktorí s týmto nemajú problém a často pod ich komentármi so slabým bodovaním čítam prudké reakcie...

Ja som donedávna bodoval známkami 5 až 7 a tie slabšie foto som sem-tam len slovne okomentoval s poznámkou, že body by boli slabé. To dokázali dotyční ešte celkom prijať...

Vstupujem si však do svedomia a priberám do bodovania aj známku 4. Keď mi niekto vynadá, zvalím to na autora tejto témy a tých piatich, čo som spomínal...
 
javelin
2011-04-02 14:40:31+02
Prestalo ma to baviť...ludia dvojky radi nemajú.....
www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/28185/zapad-slunce/
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-04-02 14:41:17+02
príspevok od: Bindo
Si predstav ze by bola stupnica len jedna az tri. Jednotka by sa opat nepouzivala lebo by bola prilis negativna. Osobne by som stupnicu rozsiril do desat. Vela krat neviem co dat, lebo mi chyba akurat medzi stupen medzi 5-6-7. Jasne ze 0-4 sa pouzivat velmi nebude, ale 5-10 bude vacsia sirka intervalu a teda aj viac diferencovane hodnotenie.
Domnievam sa, že keď sa zavedie stupnica od 1 do 100, tak sa budú dávať známky 99 a 100, niektorí aj 101...
 
xmartankox
2011-04-02 14:58:40+02
príspevok od: Karol Srnec
Riesis neriesitelne, hodnotenie je OK, ale ludi neprinutis aby vyuzili celu skalu.Ale aj to, ze sa nedavaju nizke znamky je vlastne sposob ohodnotenia. Dobra fotka dostane vyssie znamky a ta horsia ziadne.
Karol, jedno riesenie by tu mozno bolo...
Gaussova krivka...
7micku mozes dat jednu (povedzme raz za tyzden - vynimocna fotka)
6tky mozes dat povedzme 3 ( v priebehu tyzdna)
5tiek mozes dat tiez len obmedzene mnozstvo, atd...
Gaussova krivka nepusti, ani tych vynimocnych fotiek tu nieje tolko aby bol dovod ju neakceptovat.

Samozrejme pokial by niekto hodnotil iba 6kami a 7mickami raz za tyzden, system ho sekne a natiahne mu interval raz za mesiac.

Jediny sposob ako ludi naucit pouzivat celu skalu, je nedat im inu moznost
 
titinius
2011-04-02 15:35:42+02
príspevok od: Stratený Stano
Dávať známky z celej škály stupnice - to sa asi nikdy nepodarí... Na portáli FA sú v tomto ďalej, ale tam si často všímam, že tie slabé známky dávajú identity bez mena a bez fotografií v galérii. Vytvorené účelovo členmi, ktorí sa boja pod vlastným menom slabo bodovať... Lebo pomsta takmer nikdy nenechá na seba dlho čakať...
Na tomto portáli, len tak narýchlo odhadnem, je asi 5 členov, ktorí s týmto nemajú problém a často pod ich komentármi so slabým bodovaním čítam prudké reakcie...

Ja som donedávna bodoval známkami 5 až 7 a tie slabšie foto som sem-tam len slovne okomentoval s poznámkou, že body by boli slabé. To dokázali dotyční ešte celkom prijať...

Vstupujem si však do svedomia a priberám do bodovania aj známku 4. Keď mi niekto vynadá, zvalím to na autora tejto témy a tých piatich, čo som spomínal...
"Keď mi niekto vynadá, zvalím to na autora tejto témy a tých piatich, čo som spomínal"
kludne mozes hh
 
titinius
2011-04-02 15:37:28+02
príspevok od: xmartankox
Karol, jedno riesenie by tu mozno bolo...
Gaussova krivka...
7micku mozes dat jednu (povedzme raz za tyzden - vynimocna fotka)
6tky mozes dat povedzme 3 ( v priebehu tyzdna)
5tiek mozes dat tiez len obmedzene mnozstvo, atd...
Gaussova krivka nepusti, ani tych vynimocnych fotiek tu nieje tolko aby bol dovod ju neakceptovat.

Samozrejme pokial by niekto hodnotil iba 6kami a 7mickami raz za tyzden, system ho sekne a natiahne mu interval raz za mesiac.

Jediny sposob ako ludi naucit pouzivat celu skalu, je nedat im inu moznost
pekny napad
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-04-02 15:40:47+02
príspevok od: xmartankox
Karol, jedno riesenie by tu mozno bolo...
Gaussova krivka...
7micku mozes dat jednu (povedzme raz za tyzden - vynimocna fotka)
6tky mozes dat povedzme 3 ( v priebehu tyzdna)
5tiek mozes dat tiez len obmedzene mnozstvo, atd...
Gaussova krivka nepusti, ani tych vynimocnych fotiek tu nieje tolko aby bol dovod ju neakceptovat.

Samozrejme pokial by niekto hodnotil iba 6kami a 7mickami raz za tyzden, system ho sekne a natiahne mu interval raz za mesiac.

Jediny sposob ako ludi naucit pouzivat celu skalu, je nedat im inu moznost
A čo členovia, ktorí denne ohodnotia dajme tomu 20 foto...? Čo ak v pondelok bude zhodou okolností v galérii 5 dobrých foto a tak si vysoké známky vyčerpajú už v prvý deň...? To potom budú do konca týždňa dávať len slabé známky alebo žiadne...? Nevidím to ako riešenie... Podstatne to obmedzí aktivitu na portáli a to celkom iste nebude vyhovovať vedeniu...
 
beholder
2011-04-02 16:25:35+02
...očakával som podobnú tému......a očakával som aj to, že z tých na koho sa apeluje, sa v tomto vlákne naukáže ani jeden...

...pokiaľ sa už rozhodnente byť objektívnejším hodnotiteľom a pristúpiť aj na tvrdšie hodnotenia, počítajte s reakcoiu ktorú vyvoláte........mnohokrát s úbohým oplácačstvom, a v podstate časom aj odignorovaním Vašej tvorby................väčšina tu o krititu vážne nestojí......na sladké sedmičky sa zvyká veľmi rýchlo........notorický sedmičkometači (nicky tu uvádzať nebudem, len mám hrôzu z toho, že sa medzi nimy vyskytujú aj Tí čo fotiť vedia) tu totižto vytvorili veľmi príjemnú priateľskú klímu a darí sa im strhávať na dráhu nadhodnocovania vždy nové kádre.....Ty mne-ja Tebe....a funguje to dokonale.............

..3x7.....milosrdná lož, či nevedomosť?.....ohodnotenie dokonalej/výnimočnej fotografie po všetkých stránkach odpadá...tu sa také nevyskytujú...a keď , tak len sporadicky a vo výnimočných prípadoch....
 
Bindo
2011-04-02 16:35:08+02
príspevok od: Stratený Stano
Domnievam sa, že keď sa zavedie stupnica od 1 do 100, tak sa budú dávať známky 99 a 100, niektorí aj 101...
neviem ja to skor beriem tak, ze ludia radsej davaju znamky z hornej polovice, aby neurazili... a keby sa to rozsirilo bola by ta polovica vacsia. ale samozrejme vzdy sa najdu ludia co budu davat len 9 a 100. len podla mna pribudne tych co by davali 6,7,8, lebo je to stale v hornej polovici. ale to je len moja uvaha. tiez davam maximalne 5-7 a ked je horsie skor slovne skomentujem ako hodnotim. a tiez to tak mam radsej. lebo dostat od niekoho 2,3 a nevediet preco mi pride fakt neprijemne. ak da niekto 7 je jasne ze sa mu foto paci ale ked 2 tak ma zaujma co sa mu nepaci.
 
beholder
2011-04-02 16:50:47+02
príspevok od: Bindo
neviem ja to skor beriem tak, ze ludia radsej davaju znamky z hornej polovice, aby neurazili... a keby sa to rozsirilo bola by ta polovica vacsia. ale samozrejme vzdy sa najdu ludia co budu davat len 9 a 100. len podla mna pribudne tych co by davali 6,7,8, lebo je to stale v hornej polovici. ale to je len moja uvaha. tiez davam maximalne 5-7 a ked je horsie skor slovne skomentujem ako hodnotim. a tiez to tak mam radsej. lebo dostat od niekoho 2,3 a nevediet preco mi pride fakt neprijemne. ak da niekto 7 je jasne ze sa mu foto paci ale ked 2 tak ma zaujma co sa mu nepaci.
...a čo ak tak ako Ty rozmýšľa aj niekto iný, ..........čo verím aj rozmýšľa.....
....a dá Tvojej trebars nie veľmi podarenej fotografii 6ku z Tebou uvedených príčin.....to už potom musíš byť ozaj s takou známkou spokojný........podstatné je, že nedostaneš2-ku......aké krátkozraké
 
Bindo
2011-04-02 17:01:07+02
príspevok od: beholder
...a čo ak tak ako Ty rozmýšľa aj niekto iný, ..........čo verím aj rozmýšľa.....
....a dá Tvojej trebars nie veľmi podarenej fotografii 6ku z Tebou uvedených príčin.....to už potom musíš byť ozaj s takou známkou spokojný........podstatné je, že nedostaneš2-ku......aké krátkozraké
neviem, mam pocit ze si si neprecital pozorne moj prispevok, jasne som tam napisal ze mi nevadi dvojka ale ze ma v tom pripade zaujma preco som tu dvojku dostal. ak napise ake ma vyhrady vobec mi to nevadi. skor naopak. radsej dostanem 10 dvojek aj s komentarmi ako 10 sedmiciek bez slova.
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-04-02 17:07:30+02
Rozmýšľal som nad zavedením Top rebríčka sedmičkometačov, nech vieme, od koho si môžeme sedmičku vážiť a od koho nie... V rebríčku by figurovali tí, ktorí majú najvyššie percento udelených sedmičiek zo všetkých známok. Samozrejme tí, ktorí dali za celú dobu svojho pôsobenia na portáli jedno-dve bodovania, tí by tam neboli, až tí, ktorí sú častejšie aktívni...
Viac si budem vážiť sedmičku od toho, kto ich udelil dajme tomu 37 percent, ako od toho, kto ich dal 98 percent zo všetkých svojich udelených známok...
 
beholder
2011-04-02 17:13:14+02
príspevok od: Stratený Stano
Rozmýšľal som nad zavedením Top rebríčka sedmičkometačov, nech vieme, od koho si môžeme sedmičku vážiť a od koho nie... V rebríčku by figurovali tí, ktorí majú najvyššie percento udelených sedmičiek zo všetkých známok. Samozrejme tí, ktorí dali za celú dobu svojho pôsobenia na portáli jedno-dve bodovania, tí by tam neboli, až tí, ktorí sú častejšie aktívni...
Viac si budem vážiť sedmičku od toho, kto ich udelil dajme tomu 37 percent, ako od toho, kto ich dal 98 percent zo všetkých svojich udelených známok...
...to by bolo na tom top-e k "umlácení"
 
Strana 1 z 9
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()