Hore
Fórum » Ephoto - návrhy a pripomienky
 

reklama

pepe.p
2011-09-11 23:58:12+02
Je to tu sama reklama. pred pol rokom som sa tesil na kazdy jeden clanok ktory ste napisali a kazdy den tu bolo nieco nove a hodnotne. Dnes na hlavnej stranke okrem reklamnych banerov po boku (ktore mi az tak strasne neprekazaju) su v sekcii Redakčné članky same reklamne članky... ze vysiel novy casopis, ze bude dalsi nikonday ze budu nejake akcie a ze vyrobca vynovil fotoaparat.
V minulosti ste pisali fotoškolu a pribeh fotografie a rozne rozhovori so zaujimavymi ludmi. Samozejme, su aj teraz ale ovela ovela menej.
Viem ze musite z niecohi zarabat ale tym stratila tato stranka svojho ducha a tu svoju jedinecnost... Stracam chut chodit sem.
 
conan7
2011-09-12 08:45:30+02
biznis je biznis
 
wayne
2011-09-12 08:53:23+02
kludne mozes navrhnut lepsiu formu financovania, ktora redakcii zabezpeci dlhodoby prijem bez nutnosti sa obracat na sponzorov s umiestnovanim reklamy na svojich strankach.

potesime sa urcite vsetci.
 
haplo602
2011-09-12 09:04:43+02
kolko krat tak mozu napisat fotoskolu o tom istom ???

takisto si asi minul sekciu clanky uzivatelov ... tam sa objavuju zaujimave veci pomerne pravidelne ...
 
samusko
2011-09-12 09:05:52+02
príspevok od: wayne
kludne mozes navrhnut lepsiu formu financovania, ktora redakcii zabezpeci dlhodoby prijem bez nutnosti sa obracat na sponzorov s umiestnovanim reklamy na svojich strankach.

potesime sa urcite vsetci.
nazdra,

myslim ze prvy prispevok je o tom ze reklama sa da zozrat pokial mas aspon nejake zaujimave clanky. terajsi stav je reklama bez clankov - naco sem chodit? aby som kukal reklamu ?


proti reklame nikto nic nema ale je pravda ze v poslednom case nevychdzaju ziadne zuajimave clanky a jedine co pribuda je reklama.


cuuus


 
inkubbus
2011-09-12 09:10:57+02
príspevok od: samusko
nazdra,

myslim ze prvy prispevok je o tom ze reklama sa da zozrat pokial mas aspon nejake zaujimave clanky. terajsi stav je reklama bez clankov - naco sem chodit? aby som kukal reklamu ?


proti reklame nikto nic nema ale je pravda ze v poslednom case nevychdzaju ziadne zuajimave clanky a jedine co pribuda je reklama.


cuuus


a uz si pocul o niecom takom ako Adblock plus? sikovna vecicka, co ti zablokuje vsetky flash reklamne bannery a mas pokoj od reklamy. PR clanky mi nijak nevadia, precitam si ich a venujem sa inym veciam.
 
inkubbus
2011-09-12 09:10:58+02
príspevok od: samusko
nazdra,

myslim ze prvy prispevok je o tom ze reklama sa da zozrat pokial mas aspon nejake zaujimave clanky. terajsi stav je reklama bez clankov - naco sem chodit? aby som kukal reklamu ?


proti reklame nikto nic nema ale je pravda ze v poslednom case nevychdzaju ziadne zuajimave clanky a jedine co pribuda je reklama.


cuuus


a uz si pocul o niecom takom ako Adblock plus? sikovna vecicka, co ti zablokuje vsetky flash reklamne bannery a mas pokoj od reklamy. PR clanky mi nijak nevadia, precitam si ich a venujem sa inym veciam.
 
wayne
2011-09-12 09:21:28+02
príspevok od: samusko
nazdra,

myslim ze prvy prispevok je o tom ze reklama sa da zozrat pokial mas aspon nejake zaujimave clanky. terajsi stav je reklama bez clankov - naco sem chodit? aby som kukal reklamu ?


proti reklame nikto nic nema ale je pravda ze v poslednom case nevychdzaju ziadne zuajimave clanky a jedine co pribuda je reklama.


cuuus


Zaujimavych clankov je tu fura - navyse dostali priestor aj ostatni pouzivatelia, ktori uz nemusia konzumovat len obsah vytvarany redakciou, ale mozu si vytvarat vlastny. Zobrazia sa v malom prehlade, pre tych inteligentnejsich je tu stale moznosti si kliknut na prislusnu sekciu.

Prvy prispevok je narek cloveka, ktory sem chodi sporadicky a klika na clanky podla pestrych obrazkov.
 
panpriatel
2011-09-12 09:26:10+02
príspevok od: samusko
nazdra,

myslim ze prvy prispevok je o tom ze reklama sa da zozrat pokial mas aspon nejake zaujimave clanky. terajsi stav je reklama bez clankov - naco sem chodit? aby som kukal reklamu ?


proti reklame nikto nic nema ale je pravda ze v poslednom case nevychdzaju ziadne zuajimave clanky a jedine co pribuda je reklama.


cuuus


Nuz niektory tvrdia ze ludia maju nieco ako slobodnu volu a ze sa rozhoduju sami co budu robyt. Zvlastne je ze aj ked prirodzenou reakciou by malo byt vysrat sa na podobne stranky ako je tato ludia vatsinou skor reptaju a dozaduju sa zmeny. Zmena nepride.
Jedniny dovod preco sem ludia maju chut v poslednom case chodit je bud zo zviku alebo s nostalgie alebo koli kamaratom/komunite alebo koli tomu ze tu mozu beztrestne rozputat flame a pohladit si ego.
Ja sem chodim s nadsenim sledovat smeniste blaznivych hadov, tuto stranku povazujem za sebatrizen alebo studenu sprchu ked zacinam mat pocit ze fotografia v tomto svete ma dajaky zmysel.
Ale to som len ja....
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-09-12 09:32:40+02
príspevok od: pepe.p
Je to tu sama reklama. pred pol rokom som sa tesil na kazdy jeden clanok ktory ste napisali a kazdy den tu bolo nieco nove a hodnotne. Dnes na hlavnej stranke okrem reklamnych banerov po boku (ktore mi az tak strasne neprekazaju) su v sekcii Redakčné članky same reklamne članky... ze vysiel novy casopis, ze bude dalsi nikonday ze budu nejake akcie a ze vyrobca vynovil fotoaparat.
V minulosti ste pisali fotoškolu a pribeh fotografie a rozne rozhovori so zaujimavymi ludmi. Samozejme, su aj teraz ale ovela ovela menej.
Viem ze musite z niecohi zarabat ale tym stratila tato stranka svojho ducha a tu svoju jedinecnost... Stracam chut chodit sem.
nikonday je komerčná akcia a aj nie, sekciu fotoškola ideme revitalizovať,budemem prostupne prerábať články fotoškoly aby boli aktuálnejšie a lepšie v článkoch pribudnú videá. Ze výrobca vynovil fotoaparát to hádam napísať musíme nie? Začal som pridávať odkazy na zaujímavé linky ktoré vychádzaú cca raz za týždeň. Robím na novej serii do fotoškoly na temu Amatérske študiou ...Keby sme v totmo momente obnovili ephoto take ake bolo z pred dvoch rokov všetci by nám vynadali, teraz je tu oveľa väčšia funkcionalita ako predtým. Z tej reklamy žijeme a keby nebola nebude ani portál. Fotoznačky nie su ochotne nás podporovať v takej miere aby sme z toho vyzili. Zastupenia (ak vobec v sr normálne fungujú) s ktorými môžeme spolupracovať sa dajú zrátať na prstoch jedne ruky a aj tie majú nulové alebo veľmi obmedzené budgety. Jednoducho žijeme v tvrdom kapitalizme a nie v bublinke aj ked tu máme svoju príjemnú komunitu
 
duroslav
2011-09-12 09:36:49+02
príspevok od: inkubbus
a uz si pocul o niecom takom ako Adblock plus? sikovna vecicka, co ti zablokuje vsetky flash reklamne bannery a mas pokoj od reklamy. PR clanky mi nijak nevadia, precitam si ich a venujem sa inym veciam.
Redakcia ephoto nemá rada slovo Adblock vo fóre.
Tiež som ho svojho času spomenul a bolo zle nedobre.
 
duroslav
2011-09-12 09:37:05+02
príspevok od: conan7
biznis je biznis
klik, klik, klik
 
inkubbus
2011-09-12 09:38:42+02
príspevok od: duroslav
Redakcia ephoto nemá rada slovo Adblock vo fóre.
Tiež som ho svojho času spomenul a bolo zle nedobre.
dufam ze nedostanem BAN
 
tadzesi
2011-09-12 10:08:11+02
Zapamataj si ze na tomto svete nic nieje zadarmo. Ephoto tiez obsluhuju ludia ktory neziju na intraku a nemanazuju tento web ako hobby. Reklama a eshop idu ruka v ruke s takouto strankou. Z charity sa da zit iba docasu.

Inac @. Kolko sa da pisat o zakladoch fotografovania? Stale je to cas, clona, iso a hlbka ostrosti. Je uz len na tebe ako tieto veci pouzijes. V clanku ta nikto nenauci ako svietit v ateliery.

Ja tu chodim obcas precitat si zabo-mysie vojny na forach a otravuju ma vlakna typu "Aky objektiv na Nikon D5000" alebo "Aky kompakt do 200 EUR?". Ale nikto ma nenuti citat co nechcem.
 
branislavbuzek
ocenenie redakciou 2011-09-12 10:52:46+02
mne osobne reklamné články nevadia, pokiaľ to nie je na úkor počtu a kvality redakčných článkov.
Btw. keď už sme pri tých článkoch, nedá mi nepoznamenať, že sa jedná väčšinou o technické záležitosti typu, aký objektív kúpiť, ako modifikovať svetlo a pod, no veľmi mi tu chýba napr. rozbor známych diel z ich estetického a hodnotového hľadiska, prečo sa stali slávnymi a podobne....jednoducho rozprava o fotografii ako takej...na tomto by mohla redakcia trošku popracovať
 
TTL
2011-09-12 10:59:44+02
Ono ohladom reklamy a nakladov. Kto si to neskusil, tazko by hadal, ze s obsiahlejsim clankom je tak tyzden prace, a to ked ma uz clovek trening, inak tym zabijes kludne cely mesiac. Takze ked sa za tyzden objavi napriklad 8 clankov, tak su to dva-tri clovekomesiace prace. Kolko stoji zaplatenie cloveka na dva mesiace?

Ale nikomu sa predsa nebrani nieco napisat a hodit do uzivatelskych clankov: www.ephoto.sk/komunita/clanky-uzivatelov/
 
panpriatel
2011-09-12 11:05:28+02
príspevok od: branislavbuzek
mne osobne reklamné články nevadia, pokiaľ to nie je na úkor počtu a kvality redakčných článkov.
Btw. keď už sme pri tých článkoch, nedá mi nepoznamenať, že sa jedná väčšinou o technické záležitosti typu, aký objektív kúpiť, ako modifikovať svetlo a pod, no veľmi mi tu chýba napr. rozbor známych diel z ich estetického a hodnotového hľadiska, prečo sa stali slávnymi a podobne....jednoducho rozprava o fotografii ako takej...na tomto by mohla redakcia trošku popracovať
ono na temu aky objektiv kupit napise 100 clankov aj hocjaky ajtak... Ale esteticky rozbor fotografickeho diela? Na to si ledva ledva trufne vzdelany rozhladeny kritik.
Myslim ze ephoto ako aj verejnost amaterskych fotografov sa vyhyba slovu umenie vo fotografii ako keby to bol archaizmus. Ovela radsej pouziva spojenie umelecka fotografia co je vlastne vsetko co fotograf odfoti ked zrovna nepracuje ze ano... Ci uz je to seredne nasvietena baba na motorke alebo fotografov penis (minule som len tak rozkliol jednu cb fotku na uvidniku stranky a nestihol som sa cudovat ako si ho pan umelec (v kategorii umelecka fotografia samozrejme) vysoftil.)...
 
dedo Milan
2011-09-12 11:27:23+02
príspevok od: panpriatel
ono na temu aky objektiv kupit napise 100 clankov aj hocjaky ajtak... Ale esteticky rozbor fotografickeho diela? Na to si ledva ledva trufne vzdelany rozhladeny kritik.
Myslim ze ephoto ako aj verejnost amaterskych fotografov sa vyhyba slovu umenie vo fotografii ako keby to bol archaizmus. Ovela radsej pouziva spojenie umelecka fotografia co je vlastne vsetko co fotograf odfoti ked zrovna nepracuje ze ano... Ci uz je to seredne nasvietena baba na motorke alebo fotografov penis (minule som len tak rozkliol jednu cb fotku na uvidniku stranky a nestihol som sa cudovat ako si ho pan umelec (v kategorii umelecka fotografia samozrejme) vysoftil.)...
....si dnes nejaký jedovitý, či....
 
panpriatel
2011-09-12 11:44:53+02
príspevok od: dedo Milan
....si dnes nejaký jedovitý, či....
:0)
Praveze nie, mam dobru naladu. Priznavam svoju mladicku nerozvaznost, dneska si celkom ulavujem na ucet ephota. Nuz ak som dakomu spravil zlu naladu tak pardon... Dakedy mam chut burit a búrit az az
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2011-09-12 11:53:20+02
príspevok od: Jozef Peniak
nikonday je komerčná akcia a aj nie, sekciu fotoškola ideme revitalizovať,budemem prostupne prerábať články fotoškoly aby boli aktuálnejšie a lepšie v článkoch pribudnú videá. Ze výrobca vynovil fotoaparát to hádam napísať musíme nie? Začal som pridávať odkazy na zaujímavé linky ktoré vychádzaú cca raz za týždeň. Robím na novej serii do fotoškoly na temu Amatérske študiou ...Keby sme v totmo momente obnovili ephoto take ake bolo z pred dvoch rokov všetci by nám vynadali, teraz je tu oveľa väčšia funkcionalita ako predtým. Z tej reklamy žijeme a keby nebola nebude ani portál. Fotoznačky nie su ochotne nás podporovať v takej miere aby sme z toho vyzili. Zastupenia (ak vobec v sr normálne fungujú) s ktorými môžeme spolupracovať sa dajú zrátať na prstoch jedne ruky a aj tie majú nulové alebo veľmi obmedzené budgety. Jednoducho žijeme v tvrdom kapitalizme a nie v bublinke aj ked tu máme svoju príjemnú komunitu
na články amatérske študio sa teším, ale hlásim, že tiež som si všimol, že ubudlo článkou z fotoškoly a viac idú články o technike. takže sa teším, že fotoškola sa bude revitalizovať.
 
Strana 1 z 7
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()