Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Fotíme v zahraničí a nechceme problémy s FBI, MI6, KGB a podobne

DJW_
2012-10-09 03:59:48+02
Zachytil som zaujímavú informáciu, kedy bol fotograf Michael Galindo vypočúvaný FBI za to, že odfotil oblaky. Áno, dobre čitate - odfotil z verejného priestranstva oblaky, no mal tú smolu že v blízkosti bola rafinéria, ktorú priatelia z FBI považujú za strategický objekt a teda navšívili mladého fotografa doma. Našťastie Michaelovi pomohol čistý register trestov a členstvo v dobrovoľníckej ogranizácii na monitoring počasia, takže chlapci v oblekoch po niekoľko desaťminútovom výsluchu odišli so slovami "be careful next time" (nabudúce si dávaj pozor).
http://rt.com/usa/news/texas-man-fbi-galindo-949/
Odporúčanie pri cestách do zahraničia: vždy sa pýtajte čo môžete a čo nemôžete. Aj na západe aj na východe občas panujú pre nás smiešne a prehnané maniere, ktoré je ale nutné dodržiavať.
Takže pre istotu nefotiť policajtov (v SR je po možné na základe rozhodnutia Ústavného súdu), nefotiť elektrárne, priehrady, a hlavne v USA asi podľa možnosti nefotiť nič, lebo najnovšie je v štátoch každý človek s fotoaparátom pravdepodobný terorista - viď preventívne video ktoré žiada verejnosť,aby nahlasovali fotografov polícii.. http://www.petapixel.com/2012/08/09/terrorism-prevention-video-asks-public-to-report-photographers-to-police/
Môj komentár: Kocúrko a bláznivý stihomam, horší ako za hlbokého komunizmu..
 
Luu
2012-10-09 04:28:23+02
príspevok od: DJW_
Zachytil som zaujímavú informáciu, kedy bol fotograf Michael Galindo vypočúvaný FBI za to, že odfotil oblaky. Áno, dobre čitate - odfotil z verejného priestranstva oblaky, no mal tú smolu že v blízkosti bola rafinéria, ktorú priatelia z FBI považujú za strategický objekt a teda navšívili mladého fotografa doma. Našťastie Michaelovi pomohol čistý register trestov a členstvo v dobrovoľníckej ogranizácii na monitoring počasia, takže chlapci v oblekoch po niekoľko desaťminútovom výsluchu odišli so slovami "be careful next time" (nabudúce si dávaj pozor).
http://rt.com/usa/news/texas-man-fbi-galindo-949/
Odporúčanie pri cestách do zahraničia: vždy sa pýtajte čo môžete a čo nemôžete. Aj na západe aj na východe občas panujú pre nás smiešne a prehnané maniere, ktoré je ale nutné dodržiavať.
Takže pre istotu nefotiť policajtov (v SR je po možné na základe rozhodnutia Ústavného súdu), nefotiť elektrárne, priehrady, a hlavne v USA asi podľa možnosti nefotiť nič, lebo najnovšie je v štátoch každý človek s fotoaparátom pravdepodobný terorista - viď preventívne video ktoré žiada verejnosť,aby nahlasovali fotografov polícii.. http://www.petapixel.com/2012/08/09/terrorism-prevention-video-asks-public-to-report-photographers-to-police/
Môj komentár: Kocúrko a bláznivý stihomam, horší ako za hlbokého komunizmu..
diki za upozornenie akurat som v USA ale fotim vsetko ale budem si asi davat pozor lebo no viete ked budem fotit priehradu(vlastne som ju uz fotil) a pride tam FBI ci kdo a dozvedia sa ze od kial som ..tak ze som zo zahranicia asi neprilepsi k tomu ...
 
bonifacko
2012-10-09 07:21:34+02
V amerike skončí fotenie asi tak "niečoho" pod perinou, tam velky brat už nečíha
 
norulakp
2012-10-09 07:45:01+02
mne sa podobne, aj ked nie az take extremne stalo v Londyne. Zbadal som peknu budovu, tak reku si ju cvaknem. Pribehla ku mne policajtka, ze co to robim a na co to robim. Hned pytala doklady odo mna a cez vysielacku si ma overovala. Potom mi povedala, ze je to nejake sidlo neviem koho a je to zakazane fotit. Pritom je to smiesne. Lebo som to fotil malym fotacikom. Keby som chcel robit nejaku spionaz, tak by som ju asi nerobil takym fotakom pred jej nosom. Zrejme by som to fotil teleobjektivom tak, ze by to ani nezistila. Ale tak pobavilo ma to vtedy.
 
zuzka1
2012-10-09 07:53:46+02
príspevok od: DJW_
Zachytil som zaujímavú informáciu, kedy bol fotograf Michael Galindo vypočúvaný FBI za to, že odfotil oblaky. Áno, dobre čitate - odfotil z verejného priestranstva oblaky, no mal tú smolu že v blízkosti bola rafinéria, ktorú priatelia z FBI považujú za strategický objekt a teda navšívili mladého fotografa doma. Našťastie Michaelovi pomohol čistý register trestov a členstvo v dobrovoľníckej ogranizácii na monitoring počasia, takže chlapci v oblekoch po niekoľko desaťminútovom výsluchu odišli so slovami "be careful next time" (nabudúce si dávaj pozor).
http://rt.com/usa/news/texas-man-fbi-galindo-949/
Odporúčanie pri cestách do zahraničia: vždy sa pýtajte čo môžete a čo nemôžete. Aj na západe aj na východe občas panujú pre nás smiešne a prehnané maniere, ktoré je ale nutné dodržiavať.
Takže pre istotu nefotiť policajtov (v SR je po možné na základe rozhodnutia Ústavného súdu), nefotiť elektrárne, priehrady, a hlavne v USA asi podľa možnosti nefotiť nič, lebo najnovšie je v štátoch každý človek s fotoaparátom pravdepodobný terorista - viď preventívne video ktoré žiada verejnosť,aby nahlasovali fotografov polícii.. http://www.petapixel.com/2012/08/09/terrorism-prevention-video-asks-public-to-report-photographers-to-police/
Môj komentár: Kocúrko a bláznivý stihomam, horší ako za hlbokého komunizmu..
Zaujimave, ze tisice autobusov japonskych turistov fotia vsade, vzdy a vsetko a su vzdy v pohode.

 
istvic
ocenenie redakciou 2012-10-09 08:10:18+02
vzdy je to o nastudovani si materialov pred cestou,je jasne ,ze v totalitnych krajinach nepridem pre kasarne a nezacnem si ich fotit,aj ked tam tazko usudit , ktora budova je strategicka a ktora nie..
USA sa postupne menia na policajny stat ,takze tam je docela mozne ,ze natrafis na magorov prisne dodrziavajucich zakon pomerne casto...

bol som tri krat v Irane,fotili sme prakticky vsade a nemali najmensi problem..
 
bonifacko
2012-10-09 08:12:27+02
príspevok od: norulakp
mne sa podobne, aj ked nie az take extremne stalo v Londyne. Zbadal som peknu budovu, tak reku si ju cvaknem. Pribehla ku mne policajtka, ze co to robim a na co to robim. Hned pytala doklady odo mna a cez vysielacku si ma overovala. Potom mi povedala, ze je to nejake sidlo neviem koho a je to zakazane fotit. Pritom je to smiesne. Lebo som to fotil malym fotacikom. Keby som chcel robit nejaku spionaz, tak by som ju asi nerobil takym fotakom pred jej nosom. Zrejme by som to fotil teleobjektivom tak, ze by to ani nezistila. Ale tak pobavilo ma to vtedy.
Presne to ma tiež napadlo. Špionaž sa robí inak, nenapadne. Ale čo mame chodiť s kufrikmi v ruke a tvariť sa niekoho čakame a cez dialkove ovladanie len tak cvakať?
 
rbr69
2012-10-09 08:28:03+02
v 2008 som z hlavne cesty na dlhe sklo fotil pri Trencianskej Teplej zapad slnka nad Bielymi Karpatmi v blizkosti sprivatizovaneho cukrovaru ... a po par cvakoch "než bys řekl švec" tam prifrcala spolovice rusky hovoriaca ochranka ... nemusim ani do Ameriky chodit
 
calven
2012-10-09 08:30:03+02
Bol som v 2009 v USA, fotil som čo som chcel, kde som chcel a nikto o mňa nejavil záujem. A to som bol aj v Kennedy Space Center...
 
tadzesi
2012-10-09 08:38:23+02
Bol som v Spanielsku, boli sme s kamosom v pristave s luxuxsnimi lodami. Dookola luxuxsne restaturacie. Ja D800 + nejake skla, on Mark III 5D. Pribehol k nam niekto ako SBSkar. Ze vraj tu je zakazane fotit profesionalnimi fotoaparatmi. Odbili sme ho ze nemame ziadnu profi techniku, vsetko co mame su amaterske hracky. Odisiel. Ak by tam bola tabula o nefoteni, tak by sme ju urcite respektovali.

Niekedy trochu drzosti nezaskodi
 
alkaline
2012-10-09 08:47:22+02
príspevok od: tadzesi
Bol som v Spanielsku, boli sme s kamosom v pristave s luxuxsnimi lodami. Dookola luxuxsne restaturacie. Ja D800 + nejake skla, on Mark III 5D. Pribehol k nam niekto ako SBSkar. Ze vraj tu je zakazane fotit profesionalnimi fotoaparatmi. Odbili sme ho ze nemame ziadnu profi techniku, vsetko co mame su amaterske hracky. Odisiel. Ak by tam bola tabula o nefoteni, tak by sme ju urcite respektovali.

Niekedy trochu drzosti nezaskodi
...drzosti...?...
...alebo...ducha...prítomnosti...?...

 
Marcel Rebro
2012-10-09 08:53:23+02
... raz za cas niekoho zadrzia za to ze fotil prezidentsky hajzlik
... raz za cas niekoho zazaluju ze zle nafotil fotky z platinoveho svateho prijimania
... raz za cas sa zenich utopi pri zoskoku z lietadla

... stava sa, ale zovseobecnovat to a robit bubube z KaGeBe (PS na GESTAPO a STASI zabudol zakladatel vlakna)?

... ale ako zaklad pre flame thread typu "takhle jednou na hudebním táboře" moze byt ...
 
mythos_666
2012-10-09 09:03:59+02
príspevok od: alkaline
...drzosti...?...
...alebo...ducha...prítomnosti...?...

...ja som fotil pred par mesiacmi v Ziline na namesti v starej casti mesta a "lokalni" policajti stepovali okolo mna, vysielackami sa spajali asi s centralou, mozno kamerovym systemom, asi zistovali co-to o mojom pohybe a cinnosti v danej lokalite, heh, takze nemusime chodit ani do zahranicia...a tiez som nemal nejaku "profi" vybavu pei sebe hehe...
 
bersekr
2012-10-09 09:05:42+02
Ja som zase chcel v neakom Chestri alebo tak odfotit z ulice vyklad obchodu Rolex a uz aj vylet ochrankar.
 
mirosz
2012-10-09 09:08:24+02
príspevok od: Marcel Rebro
... raz za cas niekoho zadrzia za to ze fotil prezidentsky hajzlik
... raz za cas niekoho zazaluju ze zle nafotil fotky z platinoveho svateho prijimania
... raz za cas sa zenich utopi pri zoskoku z lietadla

... stava sa, ale zovseobecnovat to a robit bubube z KaGeBe (PS na GESTAPO a STASI zabudol zakladatel vlakna)?

... ale ako zaklad pre flame thread typu "takhle jednou na hudebním táboře" moze byt ...
“Times have not become more violent. They have just become more televised.”
 
alkaline
2012-10-09 09:20:30+02
príspevok od: mirosz
“Times have not become more violent. They have just become more televised.”
...хорошая идея...


 
total empty
2012-10-09 09:27:36+02
Aj vo Vatikáne vo vnutri chrámu behali černosi a davali ruky na môj foťačik a kričali "no foto".
-G1 LUMIX je malá, postaviš okolo seba pár ľudí,položíš ju na zábradlie,alebo malý gorilapod a cvakaš dlhšie expozície bez blesku a hlavne nenápadne.Určite by si tam nemohol roztiahnúť statív.
-Inak vyšla taká kniha Ottova encyklopedia,neviem presne názov,ale tam je presne popísané zákony určitých štátov,čo môžeš a čo nie. Takže nie všetko je povolené vo svete ako na Slovensku. Určite ak navštíviš inú krajinu treba sa informovať aké sú tam zákony.
 
alkaline
2012-10-09 09:27:46+02
...a keď sme pri tých pre...zidentských...
...tak jeden z nich...:...


 
mirosz
2012-10-09 09:33:43+02
príspevok od: alkaline
...хорошая идея...


спасибо
 
total empty
2012-10-09 10:05:53+02
príspevok od: zuzka1
Zaujimave, ze tisice autobusov japonskych turistov fotia vsade, vzdy a vsetko a su vzdy v pohode.

Hej ako vo Vatikáne, z kompaktamy,telefonamy a tak. Blískaju ako blázni.
- Len mi povedz aký efekt ma zabudovaný blesk v chráme kde je strop vo výške skoro 30metrov a budová je tak obrovská,že sa tam môžu otáčať kamiony ?
Ochranka ide po tých, čo majú vätší foťák a nebliskajú .
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()