Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Fotíme v zahraničí a nechceme problémy s FBI, MI6, KGB a podobne

DJW_
DJW_ 2012-10-09 03:59:48+02
Zachytil som zaujímavú informáciu, kedy bol fotograf Michael Galindo vypočúvaný FBI za to, že odfotil oblaky. Áno, dobre čitate - odfotil z verejného priestranstva oblaky, no mal tú smolu že v blízkosti bola rafinéria, ktorú priatelia z FBI považujú za strategický objekt a teda navšívili mladého fotografa doma. Našťastie Michaelovi pomohol čistý register trestov a členstvo v dobrovoľníckej ogranizácii na monitoring počasia, takže chlapci v oblekoch po niekoľko desaťminútovom výsluchu odišli so slovami "be careful next time" (nabudúce si dávaj pozor).
http://rt.com/usa/news/texas-man-fbi-galindo-949/
Odporúčanie pri cestách do zahraničia: vždy sa pýtajte čo môžete a čo nemôžete. Aj na západe aj na východe občas panujú pre nás smiešne a prehnané maniere, ktoré je ale nutné dodržiavať.
Takže pre istotu nefotiť policajtov (v SR je po možné na základe rozhodnutia Ústavného súdu), nefotiť elektrárne, priehrady, a hlavne v USA asi podľa možnosti nefotiť nič, lebo najnovšie je v štátoch každý človek s fotoaparátom pravdepodobný terorista - viď preventívne video ktoré žiada verejnosť,aby nahlasovali fotografov polícii.. http://www.petapixel.com/2012/08/09/terrorism-prevention-video-asks-public-to-report-photographers-to-police/
Môj komentár: Kocúrko a bláznivý stihomam, horší ako za hlbokého komunizmu..
 
atariak
2012-10-10 08:28:12+02
príspevok od: zuzka1
atariak, ku svojmu clanku si zabudol pridat rozhodnutie Supreme Court, ze k Tebou spominanemu pravu podla ostavca ustavy
However, even if there is a First Amendment right to photograph and videotape law enforcement officers, this right is not absolute and is subject to reasonable time, place, and manner restrictions. As a result, photography that is judged to interfere with police operations may be prohibited under state law.

Ale samozrejme Tebe ani nikomu inemu nic nebrani, ist, zucastnit sa, cvakat im pred ocami a bit sa do prs za svoje prava a skusat co to spravi...
Nie, nezabudol, je to spomenute v tusim tej prvej linke, ze nesmies interferovat s policajnou akciou. Samozrejme ten vyklad moze byt dost siroky a su ludia, co to na vlastnej kozi skusili,ale pokial si evidentny bystander,malo by to byt ok. Samozrejme, treba sa riadit v prvom rade zdravym rozumom.
 
dalay-lamma
2012-10-10 12:51:07+02
príspevok od: alkaline
...voľne parafrázovaný lafayette ron hubbart...:...

...na svete sú tri percentá ľudí činiacich zlo...
...títo majú sedemnásť percent svojich prisluhovačov...
...proti nim stoja tri percentá ľudí činiacich dobro...
...a títo majú tiež sedemnásť percent svojich prisluhovačov...
...šesťdesiat percent davu sa zmieta medzi nimi a striedavo dostáva facky...
...raz od jednej a vzápätí od druhej strany...
...spravidla nikdy nepozná presné dôvody...
...ako náhle však jedinec z davu vytiahne fotoaparát...
...musí okamžite polarizovať k jednej alebo druhej partii...

...osobný dodatok jedna...:...ak to stihne...
...osobný dodatok dva...:...na základe dlhodobých pozorovaní sa nazdávam...
...že nejde o strany...ale o sendvič...

...záver nechávam na ctených čitateľoch...


To je ten pan, co zalozil Scientology?
 
DJW_
2012-10-10 13:03:13+02
príspevok od: tomatito
no mna zastavili policajti ked som fotil s bielym objektivom pri londynskom oku a museli so mnou spisat zapisnicu ze som obycajny fotograf a nic ine.. dalsia vec co sa mi stala zaujimava bolo v metre nejaky cvok si zabudol velky kufor v metre a vystupil bez neho..ludia sa zacali neskor pytat koho je ten kufor a ked nezistili nic tak sa zacal taky extremny chaos ze vsecia sa zacali presuvat niekam inam do ineho vagona a zacali tam kricat...ja som tam stal a mal som v pazi.. ked sme zastavili tak jeden ujko ho pomaly a opatrne polozil von z vagona....
Hmm, priateľu.. Čudujem sa že po vás nikto nestrieľal, lebo "mal som v paži" pre nich mohlo znamenať džihádisku pripraveného zomrieť.. Aspoň teda po všetkých tých absurdnostiach čo človek zažije, by mi nebolo divné keby každého kto hystericky nekričí nepovažovali za teroristu.
 
alkaline
2012-10-10 13:13:11+02
príspevok od: dalay-lamma
To je ten pan, co zalozil Scientology?
...áno...
...presne ten...


 
dalay-lamma
2012-10-10 13:18:24+02
príspevok od: alkaline
...áno...
...presne ten...


Ok. Sice nie som jeho prilisnym priaznivcom, ale ten konkretny komentar je pomerne vystizny
 
dalay-lamma
2012-10-10 14:08:14+02
príspevok od: DJW_
Zachytil som zaujímavú informáciu, kedy bol fotograf Michael Galindo vypočúvaný FBI za to, že odfotil oblaky. Áno, dobre čitate - odfotil z verejného priestranstva oblaky, no mal tú smolu že v blízkosti bola rafinéria, ktorú priatelia z FBI považujú za strategický objekt a teda navšívili mladého fotografa doma. Našťastie Michaelovi pomohol čistý register trestov a členstvo v dobrovoľníckej ogranizácii na monitoring počasia, takže chlapci v oblekoch po niekoľko desaťminútovom výsluchu odišli so slovami "be careful next time" (nabudúce si dávaj pozor).
http://rt.com/usa/news/texas-man-fbi-galindo-949/
Odporúčanie pri cestách do zahraničia: vždy sa pýtajte čo môžete a čo nemôžete. Aj na západe aj na východe občas panujú pre nás smiešne a prehnané maniere, ktoré je ale nutné dodržiavať.
Takže pre istotu nefotiť policajtov (v SR je po možné na základe rozhodnutia Ústavného súdu), nefotiť elektrárne, priehrady, a hlavne v USA asi podľa možnosti nefotiť nič, lebo najnovšie je v štátoch každý človek s fotoaparátom pravdepodobný terorista - viď preventívne video ktoré žiada verejnosť,aby nahlasovali fotografov polícii.. http://www.petapixel.com/2012/08/09/terrorism-prevention-video-asks-public-to-report-photographers-to-police/
Môj komentár: Kocúrko a bláznivý stihomam, horší ako za hlbokého komunizmu..
Velmi podobny pribeh bol aj tu: http://www.petapixel.com/2012/10/08/fbi-shows-up-on-mans-doorstep-after-he-shoots-photo-of-clouds/ . Asi najvacsia sranda na tom pribehu je, ze na google maps su detailne satelitne zabery tej rafinerie.

Inak je tiez celkom ironia, ze je vsade stale viac bezpecnostnych kamier, ktore cloveka snimaju, ale ked chce nieco odfotit on, tak sa stava hned podozrivym...
 
lu_boss
2012-10-10 14:41:06+02
Ked tak nad tym rozmyslam, staci mat pri sebe stipku koksu, alebo balicek marisky... Dojde silova zlozka, opyta sa co fotis, ukazes snehobiely prasok a na fotenie sa ta uz urcite viac pytat nebudu...
A teraz vazne - jasne, treba vediet co a ako, ale ani policajti nie su uplni magori, aby nevedeli posudit vysvetlenie. Na druhej strane, su na to, aby bezpecnostne rizika eliminovali, tak ich eliminuju. Tiez mi vadi, ked ma zastavia a daju mi fukat, ved ja predsa za volantom nepijem. Ale ked neveria, nech sa presvedcia sami


 
Rocky
2012-10-10 15:51:34+02
príspevok od: DJW_
Zachytil som zaujímavú informáciu, kedy bol fotograf Michael Galindo vypočúvaný FBI za to, že odfotil oblaky. Áno, dobre čitate - odfotil z verejného priestranstva oblaky, no mal tú smolu že v blízkosti bola rafinéria, ktorú priatelia z FBI považujú za strategický objekt a teda navšívili mladého fotografa doma. Našťastie Michaelovi pomohol čistý register trestov a členstvo v dobrovoľníckej ogranizácii na monitoring počasia, takže chlapci v oblekoch po niekoľko desaťminútovom výsluchu odišli so slovami "be careful next time" (nabudúce si dávaj pozor).
http://rt.com/usa/news/texas-man-fbi-galindo-949/
Odporúčanie pri cestách do zahraničia: vždy sa pýtajte čo môžete a čo nemôžete. Aj na západe aj na východe občas panujú pre nás smiešne a prehnané maniere, ktoré je ale nutné dodržiavať.
Takže pre istotu nefotiť policajtov (v SR je po možné na základe rozhodnutia Ústavného súdu), nefotiť elektrárne, priehrady, a hlavne v USA asi podľa možnosti nefotiť nič, lebo najnovšie je v štátoch každý človek s fotoaparátom pravdepodobný terorista - viď preventívne video ktoré žiada verejnosť,aby nahlasovali fotografov polícii.. http://www.petapixel.com/2012/08/09/terrorism-prevention-video-asks-public-to-report-photographers-to-police/
Môj komentár: Kocúrko a bláznivý stihomam, horší ako za hlbokého komunizmu..
SI CHORY DAJ SA LIECIT
 
alkaline
2012-10-10 17:59:04+02
príspevok od: dalay-lamma
Ok. Sice nie som jeho prilisnym priaznivcom, ale ten konkretny komentar je pomerne vystizny
...tak...
...niekedy tieň nad jednotlivcom bráni akceptácii dobrej myšlienky skupinou...




 
tomatito
ocenenie redakciou 2012-10-10 19:15:34+02
príspevok od: DJW_
Hmm, priateľu.. Čudujem sa že po vás nikto nestrieľal, lebo "mal som v paži" pre nich mohlo znamenať džihádisku pripraveného zomrieť.. Aspoň teda po všetkých tých absurdnostiach čo človek zažije, by mi nebolo divné keby každého kto hystericky nekričí nepovažovali za teroristu.
no nas tam viac bolo ktory sme boli v pohode..ono ja mam vyzorom velmi daleko od hocijakeho extremistu...
 
martindolog
2012-10-10 21:31:39+02
Stalo sa aj mne nieco trosku podobne....
Asi 7 rokov dozadu som bol s kamaratom fotit nocny Londyn. Cetrum, City, zrkadlovky, stativy, ... vsetko sme mali. Asi po 30 minutach dosla policia, ze kto sme zac a podobne. Sranda bola, ze ja Slovak a kamarat Ukrajinec, sme mali celkom zaujimave prizvuky ;o) Okrem toho kamarat mal take velke puzdro na stativ akoby v nom mal protitankovu spust ;o>
Dopadlo to dobre, pretoze sme mali stastie na inteligentnych policajtov. Nic nam nezobrali, nic sme nemazali, ale radsej sme to uz na tu noc zabalili.
Takze, v Europe, hlavne v UK sa vam to moze stat tiez.
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()