Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Fotograf PODVODNIK

momasko
momasko 2013-01-14 20:31:09+01
ahojte rad by som dal do pozornosti stranku isteho Petra Liseho z BA...na svojom webe ako aj na FB sa prezentuje ako fotograf ukradnutymi fotkami. Bohuzial tam bola/je aj moja foto....upozornil ma na neho iny fotograf ktory ma u neho tiez svoju foto...kto foti portrety mrknite si to mozno tam najdete aj svoju foto...a ako by nestacilo ze kradne foto, ale dava na ne aj svoj podpis a prezentuje sa ako ze ich fotil on.

tu je web: http://www.photosee.sk/
tu FB: https://www.facebook.com/photosee.sk
 
Martin Piňák
2013-01-19 09:52:46+01
ja sa stále divím že ephtoto nezaviedlo pravidlo , najmenej 5 fotografii v kritike a mesiac založený účet aby človek mohol písať do fóra... potom by to aspoň trochu vyselektovalo uživatelov ktorí sem chodia len rýpať a zakladať si účty na lajky.
1
6
 
Cassul
2013-01-19 09:54:38+01
Pracujem v realitách, tak sa o túto problematiku zaujímam.... "manželský pár" šiel k predávajúcim domu a že ten dom kúpia. Nebudem rozoberať detaily ako to spraviť, ale proste peniaze nevyplatili predávajúcim, ale dom bol na nich prepísaný, pretože v kúpnej zmluve bolo napísané, že vyplatili dom v hotovosti. Pritom predávajúci nikdy peniaze nevideli. Medzitým manželský pár predal dom ďalej. Myslíš, že zobral súd dom pôvodným majjiteľom, ktorý riadne zaplatili za dom? Určite nie.
0
0
 
Cassul
2013-01-19 09:55:25+01
*Nie pôvodným majiteľom, ale novým, ktorý dom kúpili naposledy
0
0
 
Martin Piňák
2013-01-19 10:35:30+01
ja som riešil podobný problém, jeden človek si stiahol moju fotku (portrét) zo stránky a dal ju na podmaz jedného remixu na youtube.com, keby to nebolo nejaké pozerané video sa na to vykašlem ale jednoducho som ho nahlásil a poslal link na moju page kde bola uverejnená aj s copyrightom(neodseknutym) do hodiny mal účet aj video zmazané. Potom mi nasratý písal že prečo som to spravil .
0
0
 
JohnNewton
2013-01-19 10:39:20+01
príspevok od: Martin Piňák
ja sa stále divím že ephtoto nezaviedlo pravidlo , najmenej 5 fotografii v kritike a mesiac založený účet aby človek mohol písať do fóra... potom by to aspoň trochu vyselektovalo uživatelov ktorí sem chodia len rýpať a zakladať si účty na lajky.
Žiadneho rypáka 5 fotografií nezmení
0
0
 
seifi
2013-01-19 10:40:23+01
príspevok od: Martin Piňák
ja sa stále divím že ephtoto nezaviedlo pravidlo , najmenej 5 fotografii v kritike a mesiac založený účet aby človek mohol písať do fóra... potom by to aspoň trochu vyselektovalo uživatelov ktorí sem chodia len rýpať a zakladať si účty na lajky.
prečo 5 a prečo nie 50 ? a tí čo majú 100 povedia, že len tí, čo majú 100 fotografii; a niektorí môžu mať 200 foto a byť na ephote 5 rokov a vypotia väčšia ptákoviny ako tí, čo sú tu deň a bez foto;
1
1
 
sachmo
2013-01-19 11:05:26+01
príspevok od: seifi
prečo 5 a prečo nie 50 ? a tí čo majú 100 povedia, že len tí, čo majú 100 fotografii; a niektorí môžu mať 200 foto a byť na ephote 5 rokov a vypotia väčšia ptákoviny ako tí, čo sú tu deň a bez foto;
Mne sa najviac pacil ten napad s kadrovacou komisiou:
"[i]
príspevok od: blahoslav
1. mala by sa zriadit kadrovacia komisia, ktoru by tvorilo 5 verifikovanych kadrovakov
2. 10 najlepsich fotiek z portfolia musi mat v priemere aspon 10 lajkov
3. fotoblogy v pocte aspon 3 musia byt schvalene kadrovacou komisiou a mat najmenej 10 pozitivnych reakcii od verifikovanych osob
[/i]"
www.ephoto.sk/forum/5/3222/pripomienky-a-vylepsenia-na-e-photo/strana-11/
6
1
 
Martin Piňák
2013-01-19 11:06:35+01
príspevok od: seifi
prečo 5 a prečo nie 50 ? a tí čo majú 100 povedia, že len tí, čo majú 100 fotografii; a niektorí môžu mať 200 foto a byť na ephote 5 rokov a vypotia väčšia ptákoviny ako tí, čo sú tu deň a bez foto;
povedal som to len ako príklad, aby bolo splnené napr nejaké pravidlo kým daný užívateľ môže prispievať do diskusie a hodnotiť ostatným fotky atď atď.
0
1
 
JohnNewton
2013-01-19 11:26:42+01
príspevok od: Martin Piňák
povedal som to len ako príklad, aby bolo splnené napr nejaké pravidlo kým daný užívateľ môže prispievať do diskusie a hodnotiť ostatným fotky atď atď.
Vieš koľo je tu dobrých fotografov, ktorí mali problém so svojim chovaním aj na iných portáloch. Fotografické schopnosti žiaľ nie vždy korešpondujú s ľudskými vlastnosťami.
0
7
 
sachmo
2013-01-19 11:27:54+01
príspevok od: Martin Piňák
povedal som to len ako príklad, aby bolo splnené napr nejaké pravidlo kým daný užívateľ môže prispievať do diskusie a hodnotiť ostatným fotky atď atď.
Ved musi byt splnene pravidlo - musi byt zaregistrovany. Ked das podmienku, ze musi mat fotky, tak mozno prave podporis problem, ktory sa tu riesi - kradnutie fotiek.
1
1
 
Cassul
2013-01-19 11:28:09+01
príspevok od: Martin Piňák
povedal som to len ako príklad, aby bolo splnené napr nejaké pravidlo kým daný užívateľ môže prispievať do diskusie a hodnotiť ostatným fotky atď atď.
sorry...nemám žiadne fotky a žiadne skúsenosti, preto som sa na tento portál zaregistroval, aby som sa dozvedel nové informácie...myslím, že by to nebolo voči začiatočníkom fér . Nedovolím si tu kritizovať fotky fotografa, tak toto pravidlo si myslím, že nie je dobrý prístup
0
1
 
Cyril
2013-01-19 12:06:30+01
príspevok od: sachmo
Neviem, ci je to len moj pocit, ale zda sa mi, ako kebny tu par ludi trpelo nejakym zvlastnym stihomamom, vytvaraju si predstavy, ktore vobec nezodpovedaju realite. Myslia si, ze ja som niekto iny (spravidla niekto zly), myslia si, ze tu mam kopu inych nickov (spravidla vtedy, ked moje nazory su v zelenych cislach), dokonca som bol obvineny, ze som sa naburaval do existujucich nickov. A pritom realita je jasna, jeden sachmo s jasnymi nazormi.
A ked budes chvilku sledovat aktivitu ludi, ktori takymito stihomamami trpia, budes vnimat, ako na terba ich aktivita posobi, tak si jednoducho das dokopy a vyvodis vlastny zaver. Ja som si uz vyvodil, ale to je asi len profesionalna deformacia.
Profi deformacia?
Nepracujem sice v oblasti ludskych dusi, som len pomocny robotnik v jednej nemenovanej firmicke, ale psychologia ma velmi bavi, zaujima.
Nechcem menit ludi na obraz svoj, ale neda mi niekedy nevyslovit stanovisko i ked nie je popularne, no je moje
Kazdy clovek si tu urobi ten svoj nazor a to je fajn. Moj mozno niekoho rozcerti, niekoho zaujme, niekto mavne rukou a niekoho vraj aj prekvapi
0
1
 
total empty
2013-01-19 12:07:20+01
http://www.fotoradce.cz/fotografie-a-autorsky-zakon-1-dil-clanekid46

No poučné čítanie.
0
0
 
Martin Piňák
2013-01-19 12:11:06+01
príspevok od: Cassul
sorry...nemám žiadne fotky a žiadne skúsenosti, preto som sa na tento portál zaregistroval, aby som sa dozvedel nové informácie...myslím, že by to nebolo voči začiatočníkom fér . Nedovolím si tu kritizovať fotky fotografa, tak toto pravidlo si myslím, že nie je dobrý prístup
ale nie každý to bere tak svedomite ako ty
0
1
 
Cassul
2013-01-19 12:56:51+01
príspevok od: Martin Piňák
ale nie každý to bere tak svedomite ako ty
pravda
0
0
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-04-15 12:26:50+02
0
1
 
Strana 9 z 9
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()