Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Reklamácia tovaru kúpeného z inzerátu

mAxL
mAxL 2011-10-29 21:10:25+02
Zdravím vás. Kupoval som cez inzerát objektív, všetko bolo ok až do chvíle, keď som prenášal fotky do pc (lightroom) - objektív neprenáša informácie o ohniskovej vzdialenosti do tela fotoaparátu (na každej fotke je 30mm). Kontaktoval som predávajúceho s problémom no ten ma odpinkal odpoveďou, že on taký problém nemal a v žiadnom prípade mi peniaze späť nevráti. Máte niekto skúsenosť ako v tejto veci postupovať?
 
MajkY
2011-10-30 10:12:54+01
Jedna rada z viac menej vlastnej skusenosti:
Pokial kupujes z inzeratu a dotycny ti to posiela postou, tak ja to vzdy riesim takto: Pokial sa jedna o objektiv, tak si prinesiem zo sebou na postu aj telo. Prevezmem zasielku a okamzite uz na poste rozbalim balik a skusam, skusam. Ked je OK, tak OK. Ale v pripade, ze je tam bud chyba na objektive, alebo ti nebodaj prislo nieco ine ako si si objednal, tak oznamim to poste a ta peniaze zadrzi v trezore. Kedze tiez im to trva par hodin kym tie peniaze odoslu spät predavajucemu.
Toto, ale s mobilom sa stalo mojej znamej, ktora okamzite nahlasila tuto skutocnost poste + policii, peniaze boli zadrzane a potom vratene. Inak policia vravela, ze ma taketo skutocnosti takmer na dennom poriadku, ale akonahle uz raz peniaze opustia postu tak sa uz nikdy nepodari odskodnit kupujuceho.
 
Daniel.U
2011-10-30 11:07:29+01
Treba si uvedomit zasadnu vec, ze kupa cez inzerat a este k tomu na dobierku nieje to iste ako kupa tovaru v kamennom obchode. Zalezi len na serioznosti predavajuceho. Vazne si neviem predstavit nahanat niekho na opacnom konci republiky, zahalenom ruskom tajomstva. V takychto pripadoch maju svoj vyznam slzne kanaliky a oplzly slovnik na tisenie zialu.
 
TTL
2011-10-30 11:30:18+01
Napadlo niekoho, ze nemusi byt problem v predajcovi, ale niekde ine? Sony + Tamron je celkom znama kombinacia na problem. Navyse ak si to kupoval cez postu, tak sa objektiv mohol kludne poskodit pri preprave, ten Tamron sa rozbije uz ked sa nanho skaredo pozries.
 
seifi
2011-10-30 11:33:01+01
príspevok od: MajkY
Jedna rada z viac menej vlastnej skusenosti:
Pokial kupujes z inzeratu a dotycny ti to posiela postou, tak ja to vzdy riesim takto: Pokial sa jedna o objektiv, tak si prinesiem zo sebou na postu aj telo. Prevezmem zasielku a okamzite uz na poste rozbalim balik a skusam, skusam. Ked je OK, tak OK. Ale v pripade, ze je tam bud chyba na objektive, alebo ti nebodaj prislo nieco ine ako si si objednal, tak oznamim to poste a ta peniaze zadrzi v trezore. Kedze tiez im to trva par hodin kym tie peniaze odoslu spät predavajucemu.
Toto, ale s mobilom sa stalo mojej znamej, ktora okamzite nahlasila tuto skutocnost poste + policii, peniaze boli zadrzane a potom vratene. Inak policia vravela, ze ma taketo skutocnosti takmer na dennom poriadku, ale akonahle uz raz peniaze opustia postu tak sa uz nikdy nepodari odskodnit kupujuceho.
nechce sa mi veriť; čo má s tým pošta spoločného, dodala balík, prevzala peniaze, neverím na takéto riešenie, pravdaže okrem prípadu, že ti na pošte robí niekto známy; pošta by sa veľmi rýchlo dostala na súd
 
Seto
2011-10-30 11:40:21+01
príspevok od: seifi
nechce sa mi veriť; čo má s tým pošta spoločného, dodala balík, prevzala peniaze, neverím na takéto riešenie, pravdaže okrem prípadu, že ti na pošte robí niekto známy; pošta by sa veľmi rýchlo dostala na súd
http://www.posta.sk/sluzby/faq-casto-kladene-otazky#a1

Môžem skontrolovať obsah balíka pred uhradením dobierkovej sumy?
Nie. Balík pošta vydá až po uhradení dobierkovej sumy, ktorú stanovil odosielateľ pri jej podaní. Aby ste predišli nepríjemnostiam pri rozbaľovaní, ak máte pochybnosti týkajúce sa obsahu zásielky, odporúčame vám rozbaliť zásielku priamo na pošte ihneď po prebratí. V prípade zistenia poškodenia obsahu alebo iných nedostatkov obsahu máte možnosť s poštou spísať zápisnicu a podať reklamáciu.
 
MajkY
2011-10-30 12:34:21+01
príspevok od: seifi
nechce sa mi veriť; čo má s tým pošta spoločného, dodala balík, prevzala peniaze, neverím na takéto riešenie, pravdaže okrem prípadu, že ti na pošte robí niekto známy; pošta by sa veľmi rýchlo dostala na súd
Nejako to mas cele pomylene.
 
mAxL
2011-10-30 13:19:09+01
A nejaky zakon alebo vyhlaska toto neupravuje? Neverim, ze ja ako kupujuci nijak nie som chraneny. To by mi kludne mohol poslat aj suter a ja by som si mohol piskat!
 
Fatty
2011-10-30 13:27:24+01
príspevok od: MajkY
Jedna rada z viac menej vlastnej skusenosti:
Pokial kupujes z inzeratu a dotycny ti to posiela postou, tak ja to vzdy riesim takto: Pokial sa jedna o objektiv, tak si prinesiem zo sebou na postu aj telo. Prevezmem zasielku a okamzite uz na poste rozbalim balik a skusam, skusam. Ked je OK, tak OK. Ale v pripade, ze je tam bud chyba na objektive, alebo ti nebodaj prislo nieco ine ako si si objednal, tak oznamim to poste a ta peniaze zadrzi v trezore. Kedze tiez im to trva par hodin kym tie peniaze odoslu spät predavajucemu.
Toto, ale s mobilom sa stalo mojej znamej, ktora okamzite nahlasila tuto skutocnost poste + policii, peniaze boli zadrzane a potom vratene. Inak policia vravela, ze ma taketo skutocnosti takmer na dennom poriadku, ale akonahle uz raz peniaze opustia postu tak sa uz nikdy nepodari odskodnit kupujuceho.
OK, ale nie každý na to má žalúdok....ja by som napr. na to nemal nervy, skúšať objektív na pošte pri okienku zatiaľ čo by ma tetka za prepážkou vraždila pohľadom....
 
Daniel.U
2011-10-30 13:31:45+01
príspevok od: mAxL
A nejaky zakon alebo vyhlaska toto neupravuje? Neverim, ze ja ako kupujuci nijak nie som chraneny. To by mi kludne mohol poslat aj suter a ja by som si mohol piskat!
myslis, ze by si bol prvy co by dostal suter? A ako si predstavujes dalsi postup? Ked ti ten clovek nezdvyhne telefon tak co napises do Posty pre Teba alebo do Modreha z neba aby ho nasli? Predaj ten objetiv dalej nech sa trapi niekto druhy
 
garyfisher
2011-10-30 13:43:41+01
príspevok od: mAxL
A nejaky zakon alebo vyhlaska toto neupravuje? Neverim, ze ja ako kupujuci nijak nie som chraneny. To by mi kludne mohol poslat aj suter a ja by som si mohol piskat!
To mohol.........Bez kupno predajnej zmluvy to budes mat tazke....uz sa to tu opakuje. Skusit mozes....
 
MajkY
2011-10-30 14:22:33+01
príspevok od: Fatty
OK, ale nie každý na to má žalúdok....ja by som napr. na to nemal nervy, skúšať objektív na pošte pri okienku zatiaľ čo by ma tetka za prepážkou vraždila pohľadom....
No az takto to nebolo.. proste ta tetka ta nemusi vidiet, ze skusas... normalne chod pred postu von a si to vyskusaj...cela pointa je ta, ze ubehne malo casu od zaplatenia za balik a mozes tiez peniaze este zadrzat na poste.
 
Fatty
2011-10-30 14:30:13+01
príspevok od: MajkY
No az takto to nebolo.. proste ta tetka ta nemusi vidiet, ze skusas... normalne chod pred postu von a si to vyskusaj...cela pointa je ta, ze ubehne malo casu od zaplatenia za balik a mozes tiez peniaze este zadrzat na poste.
ja som si myslel že pointa je v tom mať svedka pri rozbaľovaní...
sory, ale ak by pri tom rozbalovaní nebol prítomný zamestnanec pošty tak by som sa s tebou o žiadnej reklamácii ani nebavil
to môže potom prísť hocikto s prázdnu škatuľou že - aha poštári mi vykradli zásielku...
 
seifi
2011-10-30 16:22:15+01
príspevok od: MajkY
Nejako to mas cele pomylene.
vyjadril som svoj názor, čo je na tom pomýleného ?
to by im tam začali ženské rozbaľovať balíky z Quelle a zadržiavať peniaze; pošta ma doručiť nepoškodený balík a prevziať peniaze; zaujímalo by ma pokračovanie historky- dúfam, že nepovieš, že pošta prevzala naspäť otvorený balík a tebe vrátili peniaze; pošta predsa nemôže zadržiavať peniaze - ty s vybrakovaným balíkom a pošta z peniazmi odosielateľa, ten si môže hvízdať;
predstav si opačnú situáciu, tebe dôjde dobrý balík, ty podstrčíš svoj rozbitý objektív a čo ďalej ? ty s dobrým objektívom a odosielateľ bez peňazí s kusom rozbitého objektívu, ktorý v živote nedržal v rukách;
 
seifi
2011-10-30 16:25:22+01
príspevok od: Seto
http://www.posta.sk/sluzby/faq-casto-kladene-otazky#a1

Môžem skontrolovať obsah balíka pred uhradením dobierkovej sumy?
Nie. Balík pošta vydá až po uhradení dobierkovej sumy, ktorú stanovil odosielateľ pri jej podaní. Aby ste predišli nepríjemnostiam pri rozbaľovaní, ak máte pochybnosti týkajúce sa obsahu zásielky, odporúčame vám rozbaliť zásielku priamo na pošte ihneď po prebratí. V prípade zistenia poškodenia obsahu alebo iných nedostatkov obsahu máte možnosť s poštou spísať zápisnicu a podať reklamáciu.
podať reklamáciu na čo ? tak načo sú potom tie systémy platenia pay pay či ako sa to volá; nech garanta berie na seba pošta a je to vyriešené; napísdal som dole Majkymu, čo v prípade, keď vyberiem z vačku svoj rozbitý objektív a vymením ho za dobrý v balíku ?
 
javelin
2011-10-30 16:52:33+01
Ja osobne by som to neriešil , nakoľko by som na to ani neprišiel.....ja s objektívom hlane robím fotky a riešim či je dobrá , alebo nie....že to prenáša clonu a ohnisko...no jéjda....dvadsať rokov mi to nič neprenášalo a prežil som... )))))))))))))))))
 
Fatty
2011-10-30 17:04:23+01
príspevok od: javelin
Ja osobne by som to neriešil , nakoľko by som na to ani neprišiel.....ja s objektívom hlane robím fotky a riešim či je dobrá , alebo nie....že to prenáša clonu a ohnisko...no jéjda....dvadsať rokov mi to nič neprenášalo a prežil som... )))))))))))))))))
tak to je fajn, ale ak to fungovať MÁ a nefunguje, tak je niekde problém...
ja tiež neriešim prenos exifu s mojim MF Noktonom pretože dobre viem že v ňom elektronika proste nie je
navyše on sa sťažuje aj na FF a BF, čo už problém hodný riešenia asi je...
 
mAxL
2011-10-30 17:21:46+01
príspevok od: javelin
Ja osobne by som to neriešil , nakoľko by som na to ani neprišiel.....ja s objektívom hlane robím fotky a riešim či je dobrá , alebo nie....že to prenáša clonu a ohnisko...no jéjda....dvadsať rokov mi to nič neprenášalo a prežil som... )))))))))))))))))
A co tak prenos ohniskovej vzd. aby sa blesk nazoomoval spravne a mal som pokrytu celu scenu? (mimochodom to asi funguje uz viac ako 20 rokov) A co tak odovzdat spravnu informaciu pre system stabilizacie aby chipom pohla len polovicu? A co tak aby mi to tym padom aj dobre zaostrilo? To su podla mna tri dost zavazne skutocnosti s ktorymi sa nejak neviem zmierit. To som si mohol nechat ten hlucny setak a este by mi ostali pengy na dalsiu vybavu!
 
WildSammy
2011-10-30 20:02:59+01
príspevok od: mAxL
A co tak prenos ohniskovej vzd. aby sa blesk nazoomoval spravne a mal som pokrytu celu scenu? (mimochodom to asi funguje uz viac ako 20 rokov) A co tak odovzdat spravnu informaciu pre system stabilizacie aby chipom pohla len polovicu? A co tak aby mi to tym padom aj dobre zaostrilo? To su podla mna tri dost zavazne skutocnosti s ktorymi sa nejak neviem zmierit. To som si mohol nechat ten hlucny setak a este by mi ostali pengy na dalsiu vybavu!
skus si vycistit kontakty na objektive a vo fotaku izopropylom alebo technickym liehom ked nie tym, tak borovickou a potom vyskusaj, ci sa to neopravilo.. pozri nahodou, ci nemas blesk manualne zazoomovany a ked nie a objektiv ma zaruku, posli ho do Tamronu na opravu..
 
javelin
2011-10-30 20:19:50+01
príspevok od: mAxL
A co tak prenos ohniskovej vzd. aby sa blesk nazoomoval spravne a mal som pokrytu celu scenu? (mimochodom to asi funguje uz viac ako 20 rokov) A co tak odovzdat spravnu informaciu pre system stabilizacie aby chipom pohla len polovicu? A co tak aby mi to tym padom aj dobre zaostrilo? To su podla mna tri dost zavazne skutocnosti s ktorymi sa nejak neviem zmierit. To som si mohol nechat ten hlucny setak a este by mi ostali pengy na dalsiu vybavu!
No ja som ešte len v začiatkoch , tak dík za radu...
 
mAxL
2011-10-30 20:33:07+01
príspevok od: WildSammy
skus si vycistit kontakty na objektive a vo fotaku izopropylom alebo technickym liehom ked nie tym, tak borovickou a potom vyskusaj, ci sa to neopravilo.. pozri nahodou, ci nemas blesk manualne zazoomovany a ked nie a objektiv ma zaruku, posli ho do Tamronu na opravu..
Dostal som sa k tej borovičke... zvyšok zajtra
 
Strana 2 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()