Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Reklamácia tovaru kúpeného z inzerátu

mAxL
mAxL 2011-10-29 21:10:25+02
Zdravím vás. Kupoval som cez inzerát objektív, všetko bolo ok až do chvíle, keď som prenášal fotky do pc (lightroom) - objektív neprenáša informácie o ohniskovej vzdialenosti do tela fotoaparátu (na každej fotke je 30mm). Kontaktoval som predávajúceho s problémom no ten ma odpinkal odpoveďou, že on taký problém nemal a v žiadnom prípade mi peniaze späť nevráti. Máte niekto skúsenosť ako v tejto veci postupovať?
 
vlados
2022-03-04 13:47:05+01
Pokial nemáš písomnu kupnopredajnu zmluvu, tak peniaze odpíš.
 
om1ci
2022-03-04 21:42:14+01
posťažujem sa aj ja...
poslal som Davidovi Púchovskému z Pukanca na Záhradnícku ul. objektív, nech si ho odskúša a keď bude spokojný pošle mi peniaze.
Objektiv dostal podakoval a peniaze neposlal.
ani po viacnásobných dohovoroch atď..atď...

...už to prebolelo.
ale pre istotu dajte si pozor aj na tohto hajzlíka.

mám odloženú komplet komunikáciu, aj podacie listky z pošty...ak by toto čítal a chcel sa ohradiť.
 
Fuser
2022-03-05 17:34:26+01
príspevok od: om1ci
posťažujem sa aj ja...
poslal som Davidovi Púchovskému z Pukanca na Záhradnícku ul. objektív, nech si ho odskúša a keď bude spokojný pošle mi peniaze.
Objektiv dostal podakoval a peniaze neposlal.
ani po viacnásobných dohovoroch atď..atď...

...už to prebolelo.
ale pre istotu dajte si pozor aj na tohto hajzlíka.

mám odloženú komplet komunikáciu, aj podacie listky z pošty...ak by toto čítal a chcel sa ohradiť.
A ty si sa tiez nezachoval pekne na bazosi. Si z ludi robis srandu a potom ich to stoji CAS - PENIAZE .
 
om1ci
2022-03-05 21:56:34+01
príspevok od: Fuser
A ty si sa tiez nezachoval pekne na bazosi. Si z ludi robis srandu a potom ich to stoji CAS - PENIAZE .
neviem o čo ide...upresni
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2022-03-29 11:59:58+02
príspevok od: mAxL
Konecne relevantna odpoved bohuzial bolo to riesene dobierkou, cize vyskusal som ho az doma. Skusal som ho aj na inom tele(a200) - to iste... A skusal som aj na svojom fotaku druhy kus a ziaden problem. Cize na 100% som si isty, ze chyba je v objektive.
A pre tych co si myslia ze je to len kozmeticka vada -nie je. Podla ohniskovej vzdialenosti sa sprava aj ostrenie, cize na 17 mm robi backfocus a na 50 ff. A na stabilizaciu mozem rovno zabudnut
Ja som mal pred 5 rokmi problém s nefunkčným externým bleskom, ktorý som zakúpil na Bazos.sk a bol mi zaslaný na dobierku. Riešil som to na polícií a po dvoch rokoch sa prípad uzavrel pre: "nakoľko sa nepodarilo zistiť konkrétnu osobu páchateľa vykonaného skutku". Pokiaľ niekto niečo kupuje cez bazar mal by počítať s tým, že zo vzniknutými problémami sa bude musieť popasovať sám a predajca mu v tom nepomôže. Ľudia väčšinou predávajú veci, ktorých sa potrebujú zbaviť a nechcú, aby sa im vrátili späť. Jedinou záchranou pri kúpe z druhej ruky môže byť funkčná záruka, ktorú človek môže uplatniť.
 
krispin.pucinko
2022-03-29 20:48:27+02
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Ja som mal pred 5 rokmi problém s nefunkčným externým bleskom, ktorý som zakúpil na Bazos.sk a bol mi zaslaný na dobierku. Riešil som to na polícií a po dvoch rokoch sa prípad uzavrel pre: "nakoľko sa nepodarilo zistiť konkrétnu osobu páchateľa vykonaného skutku". Pokiaľ niekto niečo kupuje cez bazar mal by počítať s tým, že zo vzniknutými problémami sa bude musieť popasovať sám a predajca mu v tom nepomôže. Ľudia väčšinou predávajú veci, ktorých sa potrebujú zbaviť a nechcú, aby sa im vrátili späť. Jedinou záchranou pri kúpe z druhej ruky môže byť funkčná záruka, ktorú človek môže uplatniť.
Na dobierke nie je nemo a adresa komu zasle posta peniaze? ci to nestaci ako dokaz?
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2022-03-29 21:13:06+02
príspevok od: krispin.pucinko
Na dobierke nie je nemo a adresa komu zasle posta peniaze? ci to nestaci ako dokaz?
Adresa bola, ale na danej adrese sa nikto s tým menom nenachádzal. Mal som aj emailovú komunikáciu, ale za mňa je to skôr neochota polície riešiť podobné priestupky. Našťastie na podnet polície peniaze stopla Slovenská pošta. Ja osobne so Slovenskou políciou nemám dobre skúsenosti. Nič nevyriešia, max. tak vyberajú pokuty.
 
krispin.pucinko
2022-03-30 17:51:38+02
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Adresa bola, ale na danej adrese sa nikto s tým menom nenachádzal. Mal som aj emailovú komunikáciu, ale za mňa je to skôr neochota polície riešiť podobné priestupky. Našťastie na podnet polície peniaze stopla Slovenská pošta. Ja osobne so Slovenskou políciou nemám dobre skúsenosti. Nič nevyriešia, max. tak vyberajú pokuty.
jasne rozumie. ved je to statna sluzba, ktora nie je platena od spokojnosti "zakaznika"...
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()