Hore
Fórum » Vybavenie ateliéru
 

Štúdiová zostava do 600eur

Igor Šaffo
Igor Šaffo 2012-11-16 13:55:39+01
Dobrý deň. Plánujem zakúpiť štúdiovú zostavu do ceny 600eur.
Cieľom je fotenie strojárskych výrobkov o rozmere maximálne 1x1x1m. Miestnosť na to určená je rozmerovo 5x5m. Fotopozadie bude biela bavlna o rozmere 3x5m. Fotovýbava je Canon 50D + Canon 580EXII. Mam v pláne možno servospúšťou s fotobunkou odpaľovať aj tento blesk. Som si vedomí, že budem fungovať úplne manuálne, ale v tom by nemal byť problém.

Môj výber je:
http://www.fotovideoshop.sk/shop/action/productdetail/oc/4340/product/photon-dm2-400%2B400-studiova-zostava.xhtml.

Je to dostatočný výkon alebo by ste poradili niečo iné? Poznáte túto značku? Prípadne napíšte vaše skúsenosti.
 
Bambulka
2012-11-17 10:27:03+01
príspevok od: piggee
preco by mal tie pilotky potom vypinat??
aby sa mu neprehrievali svetla, lebo nemaju chladenie, ale mam kamosku ktora ma tiez DM svetla a fici s nimi uz 2r, pilotky stale zapnute a este sa jej nepriahriali
 
Bambulka
2012-11-17 10:28:30+01
príspevok od: Juraj-BN
aby sa pri foteni trápil s autofocusom
a preco by sa trapil s autofocusom, ved nebude fotit po tme
 
piggee
2012-11-17 11:34:28+01
príspevok od: Bambulka
a preco by sa trapil s autofocusom, ved nebude fotit po tme
Bambulka, tvoje fotograficke metody su mi celkom zahada. Tie ziarovky v pilotkach ti svetlo urcite neprehreju, takze v pohode moze mat pilotky zapnute, aby sa naozaj netrapil s autofokusom a tym padom moze eliminovat vsetko ostatne svetlo v studiu, ktore moze na scene narobit slamastiku (ci uz odrazom, alebo teplotou, nakolko jedine pilotky sa vypinaju pri zablesku). A to by som poprosil, aby to pri pernamentnom kazdodennom foteni s pilotkami vydrzalo aspon 2 roky, ale to zase neznamena, ze po par rokoch tie photony neodchadzaju, kedze z 8 svetiel nam 4 odisli po 2,5 roku, takze kurvitko po zaruke zafungovalo...
 
Bambulka
2012-11-17 12:11:24+01
príspevok od: piggee
Bambulka, tvoje fotograficke metody su mi celkom zahada. Tie ziarovky v pilotkach ti svetlo urcite neprehreju, takze v pohode moze mat pilotky zapnute, aby sa naozaj netrapil s autofokusom a tym padom moze eliminovat vsetko ostatne svetlo v studiu, ktore moze na scene narobit slamastiku (ci uz odrazom, alebo teplotou, nakolko jedine pilotky sa vypinaju pri zablesku). A to by som poprosil, aby to pri pernamentnom kazdodennom foteni s pilotkami vydrzalo aspon 2 roky, ale to zase neznamena, ze po par rokoch tie photony neodchadzaju, kedze z 8 svetiel nam 4 odisli po 2,5 roku, takze kurvitko po zaruke zafungovalo...
to mi poradil predajca Photonu po telefonicky, presviecat nebudem
Skusala som ci rosvietene svetlo v mojom ateliery nejak ovlivnuje, zdalo sa mi ze nie, pri nastaveniach ktore pouzivam bola na fotografii skoro tma, AF bez problemov.
moje fotograficke metody nie su zahadne, su prisposobene moznostiam
ked sa chce ide vsetko.
Pilotky pouzivam iba pri narocnejsich fotkach ako akty..., co nieje az tak casto casto fotim deti, pri ktorých mam jedno hlavne svetlo s predu jedno na pozadie, tam nepouzivam pilotky.
 
Igor Šaffo
2012-11-17 14:58:52+01
príspevok od: piggee
Bambulka, tvoje fotograficke metody su mi celkom zahada. Tie ziarovky v pilotkach ti svetlo urcite neprehreju, takze v pohode moze mat pilotky zapnute, aby sa naozaj netrapil s autofokusom a tym padom moze eliminovat vsetko ostatne svetlo v studiu, ktore moze na scene narobit slamastiku (ci uz odrazom, alebo teplotou, nakolko jedine pilotky sa vypinaju pri zablesku). A to by som poprosil, aby to pri pernamentnom kazdodennom foteni s pilotkami vydrzalo aspon 2 roky, ale to zase neznamena, ze po par rokoch tie photony neodchadzaju, kedze z 8 svetiel nam 4 odisli po 2,5 roku, takze kurvitko po zaruke zafungovalo...
Moje fotenie predstavuje mozno 4x za mesiac, cize asi takych 100-150 cvakov, cize nebudu nejak extra zatazovane, aj preto nehladam nieco extra-profi. Jedna sa mi hlavne o to ci s tou zostavou co som si vybral nasvietim vyrobok dostatocne. To znamena ci studiove blesky aj pri vzdialenosti cca 2-2,5m od objektu zvladnu dostatocne nasvietit vyrobok.
 
piggee
2012-11-18 08:22:42+01
príspevok od: Igor Šaffo
Moje fotenie predstavuje mozno 4x za mesiac, cize asi takych 100-150 cvakov, cize nebudu nejak extra zatazovane, aj preto nehladam nieco extra-profi. Jedna sa mi hlavne o to ci s tou zostavou co som si vybral nasvietim vyrobok dostatocne. To znamena ci studiove blesky aj pri vzdialenosti cca 2-2,5m od objektu zvladnu dostatocne nasvietit vyrobok.
To bude stacit uplne v pohode, akurat by som mozno bral nejaky radiovy odpalovak, a ten nejaky naozaj kvalitny. Tieto lowcosty sa zvyknu rozpadat.. ale ved to vyuzijes, kym to bude fungovat a potom kupis nieco poriadne...
My sme brali toto
http://eshop.fomei.com/cz/produkt/tr-10d-vysilac-prijimac-10-kanalu/k-FY7676/

A k tomu toto:
http://eshop.fomei.com/cz/produkt/ac-adapter-pro-tr-10-d/tr-16-d/k-FY7682/
 
Igor Šaffo
2012-11-18 08:33:49+01
príspevok od: piggee
To bude stacit uplne v pohode, akurat by som mozno bral nejaky radiovy odpalovak, a ten nejaky naozaj kvalitny. Tieto lowcosty sa zvyknu rozpadat.. ale ved to vyuzijes, kym to bude fungovat a potom kupis nieco poriadne...
My sme brali toto
http://eshop.fomei.com/cz/produkt/tr-10d-vysilac-prijimac-10-kanalu/k-FY7676/

A k tomu toto:
http://eshop.fomei.com/cz/produkt/ac-adapter-pro-tr-10-d/tr-16-d/k-FY7682/
este ma laka zostava Fomei 400 basic s tym ze by som ich odpaloval s Phoettix PT 04 II vysielacom mam k tomu aj dva prijimace, ktore mi stoja v praci. A dokupil este jeden soft box a som na tej istej cene.
 
piggee
2012-11-18 08:49:53+01
príspevok od: Igor Šaffo
este ma laka zostava Fomei 400 basic s tym ze by som ich odpaloval s Phoettix PT 04 II vysielacom mam k tomu aj dva prijimace, ktore mi stoja v praci. A dokupil este jeden soft box a som na tej istej cene.
pri tychto modeloch je to asi jedno, oba maju ovladanie vykonu cez tlacitka miesto kolecka. Tieto maju uz aj kolecko aj display, ale zase su drahsie.. http://www.photoneurope.cz/nabidka/sety-photon-millennia-new-professional-ecd/
 
Igor Šaffo
2012-11-18 08:58:32+01
príspevok od: piggee
pri tychto modeloch je to asi jedno, oba maju ovladanie vykonu cez tlacitka miesto kolecka. Tieto maju uz aj kolecko aj display, ale zase su drahsie.. http://www.photoneurope.cz/nabidka/sety-photon-millennia-new-professional-ecd/
a s tym odpalovacom a prijimacmi odpalim photton ci fomei proste hoci aku studiovu zostavu ano? Este sa pozriem aj nato co ste poslali a dakujem vam za potvrdenie toho ze 400W su dostatocne.
 
piggee
2012-11-18 09:21:16+01
príspevok od: Igor Šaffo
a s tym odpalovacom a prijimacmi odpalim photton ci fomei proste hoci aku studiovu zostavu ano? Este sa pozriem aj nato co ste poslali a dakujem vam za potvrdenie toho ze 400W su dostatocne.
jasan, odpalis to v pohode. z prijimacu kabel do svetla a blikas. Vykon by mal byt dostatocky, kedze nefotis na fullframe a nemusis tak clonit pri vacsich hlbkach ostrosti, akurat rozmyslam, ze ci dve svetla budu stacit. Jedno ako frontlight, druhe na protisvetlo s klapkami alebo kominkom by som pouzil a tretie na nasvietenie pozadia, aby bolo naozaj biele a nie nejaka pochmurna seda.. ale dalo by sa to protisvetlo vypustit a dat tam odrazovu dosku iba aby ty iba vyplnila svetlo z druhej strany, nech to nemas tmave.. alebo varianta - fotit to na ciernom pozadi, tym padom pozadie nenasvecujes, alebo este jedna varianta, fotit to na bielom pozadi a vyrezavat a doplnat cistu bielu v photoshope. Ale to protisvetlo by si mohol robit zase aj tym systemovym bleskom (580II)
 
Igor Šaffo
2012-11-18 09:40:42+01
presne tak, do pozadia pouzijem 580 ktoru odpalim fotobunkou. Ono ja tie vyrobky aj tak nasledne vyrezujem a vytvaram produktovy katalog, cize ide mi hlavne o dobre nasvietenie vyrobku. Takze uz som sa asi rozhodol bude to studiova zostava Photon, je tam aj viac prislusenstva ako pri Fomei za tu istu cenu. Ako ste napisali, je to podla vsetkeho rovnaka trieda, takze aj kvalita by mala byt rovnaka.
 
Igor Šaffo
2013-06-20 09:35:42+02
Takže po polročnej pauze sa znova vraciam k otázke akú štúdiovú zostavu zakúpiť. Boli iné investície, takže kúpa zostavy sa mi odložila až na teraz.
Pred tým som sa pýtal na zostavu 2x Photon DM2 400W. Momentálne som to o máličko posunul a to na túto zostavu: http://www.fotovideoshop.sk/shop/action/productdetail/oc/3418/product/photon-new-millennia-ecd400%2B400-studiova-zostava%2B-radiovy-odpalovac-zadarmo.xhtml
Na softboxoch je dvojitá difúzna látka, myslíte že 400W smerné číslo 66, bude dostatočné cez softboxy na osvetlenie objektu 1x1x1m?
 
Soki
2013-06-20 12:44:07+02
príspevok od: Igor Šaffo
Takže po polročnej pauze sa znova vraciam k otázke akú štúdiovú zostavu zakúpiť. Boli iné investície, takže kúpa zostavy sa mi odložila až na teraz.
Pred tým som sa pýtal na zostavu 2x Photon DM2 400W. Momentálne som to o máličko posunul a to na túto zostavu: http://www.fotovideoshop.sk/shop/action/productdetail/oc/3418/product/photon-new-millennia-ecd400%2B400-studiova-zostava%2B-radiovy-odpalovac-zadarmo.xhtml
Na softboxoch je dvojitá difúzna látka, myslíte že 400W smerné číslo 66, bude dostatočné cez softboxy na osvetlenie objektu 1x1x1m?
Ja mam ECD 800W a 300W - v atelieri je to viac nez dost. Aj 300 ti da strasne vela svetla. Neviem co za objekty to chces fotit, a na akej clone, ale vo vykone by som problem nevidel. Skor v softboxe. 60x90 je podla mna malo, hlavne ked chces jemne svetlo na celom objekte 1x1x1.

Vyrob si vlastny softbox a mas vybavene. Zober jeden z tych kupenych softboxov, odstran prednu bielu stenu a postav ho za doma vyrobenu bielu "stenu" - velky ram, cim vacsi tym lepsie, vyplneny bielou priesvitnou latkou.
 
haplo602
2013-06-20 12:46:05+02
vyzera to ok ...
 
Igor Šaffo
2013-06-20 14:08:30+02
príspevok od: Soki
Ja mam ECD 800W a 300W - v atelieri je to viac nez dost. Aj 300 ti da strasne vela svetla. Neviem co za objekty to chces fotit, a na akej clone, ale vo vykone by som problem nevidel. Skor v softboxe. 60x90 je podla mna malo, hlavne ked chces jemne svetlo na celom objekte 1x1x1.

Vyrob si vlastny softbox a mas vybavene. Zober jeden z tych kupenych softboxov, odstran prednu bielu stenu a postav ho za doma vyrobenu bielu "stenu" - velky ram, cim vacsi tym lepsie, vyplneny bielou priesvitnou latkou.
Jedna sa o fotenie kompresorov. Priestor na to mam 4x4m. Clonu budem davat aspon 6,7, ISO max 400. Predávajuci mi zase tvrdi ze vykon ecd400W pri pouziti softboxu bude slabsie, kedze tam je dvojita difuzna latka. Neviem teda, mozno vymenim jednu ecd400 za ecd500. Softboxy tam tiez menim na 70x100. Prípadne aby cena zostala nestupala ecd300W+ecd500W.


Inac dakujem za radu s tou latkovou stenou.
 
piggee
2013-06-20 19:14:08+02
príspevok od: Igor Šaffo
Jedna sa o fotenie kompresorov. Priestor na to mam 4x4m. Clonu budem davat aspon 6,7, ISO max 400. Predávajuci mi zase tvrdi ze vykon ecd400W pri pouziti softboxu bude slabsie, kedze tam je dvojita difuzna latka. Neviem teda, mozno vymenim jednu ecd400 za ecd500. Softboxy tam tiez menim na 70x100. Prípadne aby cena zostala nestupala ecd300W+ecd500W.


Inac dakujem za radu s tou latkovou stenou.
iso 400 pri 400 W svetlach? ja mam 500W a 300W a ked to vypeciem uplne, tak mozem clonit na F22 na optimalnu expoziciu... to musi bohate stacit.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()