Hore
Fórum » Vybavenie ateliéru
 

Zábleskové svetlá - kúpa

RMK1
2011-04-26 20:11:35+02
Ahojte chcel by som sa opytat na zableskove svietidla. ja stym moc vela skusenosti nemam a preto by som sa chcel poradit s niekym kto stym skusenosti ma. Hlavne sa jedna o kupu.

http://cgi.ebay.co.uk/3X250W-STUDIO-Flash-Lighting-SET-LIGHT-KIT-SOFTBOX-750W_W0QQitemZ320664149873QQcategoryZ3860QQcmdZViewItemQQ_trksidZp4340.m263QQ_trkparmsZalgo%3DSIC%26its%3DI%26itu%3DUCI%252BIA%252BUA%252BFICS%252BUFI%252BDDSIC%26otn%3D6%26pmod%3D180631510757%26ps%3D63%26clkid%3D7739665929727797802

vedeli by ste mi prosím poradiť?potrebujem to na fotenie vecí do jedného e shopu, de o topánky, kabelky...ak toto, ktoré som vybral nie je dostatočné, tak by se mi vedeli poradiť nejaké iné v podobnej cenovej relácii?veľmi pekne vopred ďakujem za všetky rady.
 
RMK1
2011-04-26 20:13:40+02
pre istotu ešte raz odkaz na dané svietlidlá, ktoré som vybral.


http://cgi.ebay.co.uk/3X250W-STUDIO-Flash-Lighting-SET-LIGHT-KIT-SOFTBOX-750W_W0QQitemZ320664149873QQcategoryZ3860QQcmdZViewItemQQ_trksidZp4340.m263QQ_trkpar
 
mathino
2011-04-26 20:18:51+02
Na produktovky by Ti stačili aj dva staršie blesky s odpaľovačmi + softboxy resp. dáždniky a statívy. Ideálny by bol skôr fotostôl. Toto, čo si poslal je výbava ateliéru

...pozri si túto stránku, majú tam celkom fajn veci

http://phototools.sk/produkty.php?slozka=svetelne-stany-a-stoly
 
mathino
2011-04-26 20:22:01+02
Odporúčam ten fotostôl + 2x statív + 2x toto (http://phototools.sk/detail.php?produkt=drziak-ziarovky-so-zavitom-e27-a-dazdnika&slozka=trvale-svetla-a-sady) + 2x toto (http://phototools.sk/detail.php?produkt=nahradna-spirala-36w-pre-daylight-200w&slozka=nahradne-ziarovky-a-ziarivky) + 2x difúzny dáždnik.
 
RMK1
2011-04-27 00:34:38+02
ok velmi pekne dakujem za odpoved a za radu. ten stol si urcite zakupim. Ale ja budem casom fotit niektore produkty aj na postave, preto by ma zaujimalo ze ci ta zostava zablesov je dostacujuca aj na tento druh fotenia. radsej ked uz budem nieco take kupovat nech sa to da plne vyuzit. Pytam sa hlavne preto ci sa tato zostava oplati kupit, lebo cena je celkom prijatelna.
 
mathino
2011-04-27 07:59:10+02
Jasné, chápem Myslím, žeby to stačiť malo, akurát neviem sa presne dostať k Vami vybranej zostave (stále to hádže čosi iné na tom linku). Ak chcete fotiť aj postavu, tak treba ešte aj fotopozadie so statívmi resp. s uchytením na stenu a asi to najdôležitejšie - pokiaľ sú to záblesky budete potrebovať ešte odpaľovače (na každý záblesk jeden + transmitter na foťák resp. cez sync káble) na zábleskové jednotky. Trvalé svetlá sú na tom o čosi lepšie, tie iba zapente a môžete fotiť.
 
mathino
2011-04-27 08:02:49+02
...ah tak podľa popisu to vraj vie odpáliť tri záblesky :O
 
cmato
2011-04-27 12:10:39+02
Mam 1 presne tak isto vyzerajuci blesk, vykonovo to bude urcite stacit, pri foteni na plnej diere az vela.
Da sa odpalovat cez externy odpalovac 3.5mm jack, alebo cez fotobunku, da sa na nom zapnut aj "filter predblesku".
Akurat je to cina... pri odpalovani cez odpalovac to nie vzdy pblikne (chyba je v lesku) a raz ma ten blesk aj kopol, ked som mal na kabliku k odpalovacu jack s kovovou kritkou...
Stabilita vykonu zableskov tiez nic moc. A este ak par minut blesk postal, stale som ho musel pred fotenim vybyt, lebo ako keby sa pomaly permanetne nabijal az na plny vykon... proste humus.

Pokial nechces riesit technicke problemy tak to nekupuj.
 
upir13
- moderator
2011-04-27 12:53:41+02
ahoj, mam presne ten set. Pokial to chces iba na tie produkty, tak si kup fotostan a nasviet ho kludne aj stolnou lampou. Alebo ako chalani vraveli fotostol
 
RMK1
2011-04-27 18:42:07+02
príspevok od: upir13
ahoj, mam presne ten set. Pokial to chces iba na tie produkty, tak si kup fotostan a nasviet ho kludne aj stolnou lampou. Alebo ako chalani vraveli fotostol
ahoj. a ty si stym setom spokojny alebo tiez mas stym zle skusenosti, ako pisal cmato?
 
upir13
- moderator
2011-04-27 19:02:13+02
ja mam s nim super skusenosti. jedina vec co je na ... su stativy. su iba 195 cm (tusim) ale ked ich trosku vytiahnes, tak sa ohybaju a bojim sa ze ich zlomim Cize som dokupil 3ks stativov walimex z megafoto.sk (cca 45eur/ks) a dlhsie kable (ten isty kabel co napaja standartny komp/monitor-cca 5 eur/10m kabel) a dokonala spokojnost! uz som pre istotu kupil aj nahradne pilotne ziarovky (cca 15 eur za 4ks) a nejake zableskove trubice (cca 20 eur za 2ks). Nezabudni ale, ze ti to odchytia colnici a budes platit clo.
 
cmato
2011-04-29 14:42:19+02
Tak mozno iba ja mam nejaky vadny kus... trochu som v nom prerobil elektroniku odvtedy ide ok.
Ak su tie stativy na nic.. tak ma vyznam kupovat tento set ako celok?
 
lacikam
2011-05-02 01:53:25+02
Ahoj, tak sa pokúsim Ti dať zopár názorov zdarma. Ak sú tie produktovky z kategórie "raz a dosť" a na kvalite záleží len v základe, tak to urob, ako bolo spomenuté vyššie. Teda aj s lampami. (žiarovky, etc.) Ale ak to myslíš s fotením vážne, chceš fotiť produkty kvalitne a "rásť", neskôr prejsť aj rozmernejšie objekty (osoby), tak prvé, čo zváž sú investície. V tom linku, ktorý si postoval som nejako prehliadol značku. Vyhni sa Falcon Eyesom, Beyiengom, Photon Europeom, Aikiphotom a podobnej produkcii - tiež zdvihni minimálnu sumu,ktorú do toho vybavenia chceš (musíš) investovať.
1. O fotení na plnú dieru pri produktovej fotografii rovno zabudni, to je až na pár záberov nepoužiteľné. To znamená, že ak sa bavíme o zábleskoch, tak minimálny výkon s prihliadnutím na modfikáciu svetla, či už softboxom alebo dáždnikom (etc.) by mal byť aspoň 400Ws. Lepšie viac. K značkám a neznačkám - stabilita záblesku, nielen v nastavenom výkone ale aj farebná stabilita. Výdrž zariadenia, servisný dosah. Ak si kúpiš niečo cez e-bay, ako je tam poriešené zariadenie, ktoré si postoval? Výrobca má servisnú sieť?
2. K žiarovkám len toľko - a čo najlaickejšie - Záblesk = biele svetlo. Podobne ako slnko obsahuje všetky farebné spektrá (vlnové dlžky žiarenia). Žiarovky nie! V extrémnych prípadoch, ktoré pri produktoch budú o to častejšie, o čo slabšie vybavenie použiješ (a nemyslím iba hrubý výkon - od osvetlenia po foťák a objektív + samozrejme fotografa) - budú vo svetle chabo zastúpené určité vlnové dĺžky, čo vyváženie bielej "na žiarovku" rieši iba sčasti (zosilíš aj šum, teda ku skutočnej kvalite na snímku sa (ne)dopracuješ - alebo s ťažkosťami) Riešenie použiť filter zase predĺži expozíciu resp. si vynúti viac výkonu. + to teplo.. Ak chceš pracovať s fotografiou dlhodobo, tak na tom radšej nestavaj.
Ak by som Ti mohol poradiť - v prípade, že nechceš ísť do nového, kde by som Ti poradil napríklad Elinchrom (dobrý pomer cena výkon v základnom "packet"), tak napríklad tuná je v bazáre celkom dobrá kúpa - podľa mňa - BOWENS v záruke 400Ws
www.ephoto.sk/bazar/predam/studiove-vybavenie/bratislavsky-kraj/14494/skoro-novy-set-bowens-400w/
Síce nesúhlasím (ale to je len názor) s tým, že Bowens určuje štandardy Nie je to ani Profoto ani Broncolor, ale Bowens má jeden unikát - možeš si neskôr dokúpiť generátor (a nie je ani veľký rozmerom - je to generátor, nie prídavný batériový napájací zdroj s invertorom, ako je dnes v móde) a tie blesky brať aj von. Ten týpek, čo to predáva kúpil slušnú značku, kvalitnú a teraz (akoby strobist nebol skôr o štýle a nie o vybavení) ide fotiť so starými haraburdami so slabým výkonom. BTW - SB 900 (najsilnejší NIKON blesk v ponuke) má približne 80Ws. To je tak na blýskanie do tieňov. Urobí pár fotiek pod mrakom a pred zotmením, na tienistých miestach a pochopí, že podľahol iba módnej vlne. A Ty budeš s Bowens fotiť aspoň kvalitnú produktovku (kde treba cloniť) a možno si budeš môcť aj trúfnuť na nejaký ten polocelok pri postave alebo niečo väčšie ako portrét. Toto si naozaj myslím. Ak fotografovanie miluješ, nešetri na ňom - na e-bay sa vybodni. Nie je všetko len o cene.
 
lacikam
2011-05-02 02:01:47+02
A to nie je nič proti tomu predajcovi, keď som o ňom písal ako o "týpkovi." Len si myslím, že to nie je rozumné, niečo kúpiť a po troch mesiacoch to predávať. Alebo bola nerozumná kúpa. A ten dôvod (strobist), ten to vôbec "neosvetľuje." Ber tie Bowensy a pokiaľ sú v poriadku, budeš spoko. Konektor na pripojenie generátora by mal byť na tele záblesku - teda je použiteľný aj na 220V aj na von. A Generátor je príjemne nerozmerný, podobne ako tie záblesky. Mne je Bowens sympatický, hoci sám mám Elinchrom. A tiež viem prečo.
 
lacikam
2011-05-04 10:30:36+02
príspevok od: RMK1
Ahojte chcel by som sa opytat na zableskove svietidla. ja stym moc vela skusenosti nemam a preto by som sa chcel poradit s niekym kto stym skusenosti ma. Hlavne sa jedna o kupu.

http://cgi.ebay.co.uk/3X250W-STUDIO-Flash-Lighting-SET-LIGHT-KIT-SOFTBOX-750W_W0QQitemZ320664149873QQcategoryZ3860QQcmdZViewItemQQ_trksidZp4340.m263QQ_trkparmsZalgo%3DSIC%26its%3DI%26itu%3DUCI%252BIA%252BUA%252BFICS%252BUFI%252BDDSIC%26otn%3D6%26pmod%3D180631510757%26ps%3D63%26clkid%3D7739665929727797802

vedeli by ste mi prosím poradiť?potrebujem to na fotenie vecí do jedného e shopu, de o topánky, kabelky...ak toto, ktoré som vybral nie je dostatočné, tak by se mi vedeli poradiť nejaké iné v podobnej cenovej relácii?veľmi pekne vopred ďakujem za všetky rady.
Tak čo, RMK1 - bez diskuzie? Dúfam, že nie si z kategórie fotografov, ktorí by chceli fotiť s profi vybavením, ale je im ľúto zaň zaplatiť.. Lebo tuná nájdeš veľa takých: www.ephoto.sk/bazar/predam/digitalne-fotoaparaty/kraj/15348/canon-eos-1-ds-mark-ii/ , pričom tu : http://www.fotoportal.sk/about/
to na "minimálne využívanie a rok v skrini" nevyzerá. Cenník na svadby "postavený pekne", ale mne TEN týpek napíše, že na zábleskové svetlá má max 300E. Čo za to chce kúpiť, Walimex?
 
yuryk.m
2011-05-07 21:43:40+02
S walimexami mam celkom cerstvu skusenost .. a nie velmi pozitivnu . fotil som hlavne produkty vela zableskou za sebou s kratkymi casovymi prestavkami ... a po par tyzdnoch si zablesk zacal zit svojim zivotom .. na foto bunku sa zacal odpalovat iba sporadicky a cez bezdrat odpalovac bud neskoro alebo vobec ...
mate niekto skusenost s bleskami ktore vydrzia takuto zataz zablesk cca kazde dve sekundy po nabiti aj na vyssie vykony cca 40 zasebou ?
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-05-07 21:54:06+02
príspevok od: yuryk.m
S walimexami mam celkom cerstvu skusenost .. a nie velmi pozitivnu . fotil som hlavne produkty vela zableskou za sebou s kratkymi casovymi prestavkami ... a po par tyzdnoch si zablesk zacal zit svojim zivotom .. na foto bunku sa zacal odpalovat iba sporadicky a cez bezdrat odpalovac bud neskoro alebo vobec ...
mate niekto skusenost s bleskami ktore vydrzia takuto zataz zablesk cca kazde dve sekundy po nabiti aj na vyssie vykony cca 40 zasebou ?
hensel elinchrom photon, (Elinchrom D lite to go 4 z tých lacných)
 
yuryk.m
2011-05-07 22:27:29+02
a ako je na tom fomei ??
 
lacikam
2011-05-07 23:09:54+02
Tých slušnejších značiek by sa našlo aj viac.. Osobne tam Photon nerátam. D-Lite od Elinchromu by výkonovo dostačovala, ale prevedenie a zacielenie jasne smeruje na menej náročné fotenie.. Skôr víkendové využitie. Na jednom fóre som našiel dokonca info o tom, že pri nasadení vačších softboxov (napr. Oktabox 135cm) sa môže poškodiť úchyt (bajonet), pretože je celý plastový.. Mám Elinchrom BX500Ri - 4x. To je taká "poloprofi"... Predtým som fotil s Multiblitzom. Títo výrobcovia (+Bowens, Hensel, Broncolor Profoto etc.) sú štandardne na úrovni.. Mám kamaráta, ktorý má celý ateliér naprataný Fomei - myslím, že je veľmi spokojný. Ateliér je vyťažovaný pravidelne - jeho vlastnou produkciou + tam organizuje Workshopy s IDIF a pod. Dám mu vedieť, aby sem k tomu niečo z vlastnej skúsenosti napísal.
 
yuryk.m
2011-05-08 11:17:44+02
príspevok od: lacikam
Tých slušnejších značiek by sa našlo aj viac.. Osobne tam Photon nerátam. D-Lite od Elinchromu by výkonovo dostačovala, ale prevedenie a zacielenie jasne smeruje na menej náročné fotenie.. Skôr víkendové využitie. Na jednom fóre som našiel dokonca info o tom, že pri nasadení vačších softboxov (napr. Oktabox 135cm) sa môže poškodiť úchyt (bajonet), pretože je celý plastový.. Mám Elinchrom BX500Ri - 4x. To je taká "poloprofi"... Predtým som fotil s Multiblitzom. Títo výrobcovia (+Bowens, Hensel, Broncolor Profoto etc.) sú štandardne na úrovni.. Mám kamaráta, ktorý má celý ateliér naprataný Fomei - myslím, že je veľmi spokojný. Ateliér je vyťažovaný pravidelne - jeho vlastnou produkciou + tam organizuje Workshopy s IDIF a pod. Dám mu vedieť, aby sem k tomu niečo z vlastnej skúsenosti napísal.
Bol by som velmi vdacny za vsetky rady momentalne sme dostali ponuku na set Bowens 3xGemini 500R .... ja som pozeral tento set od fomei shop.ephoto.sk/fomei-professional-kit-2-digitalis-flash.html ale neviem na akej urovni je rada Digitalis oproti Digital Pro ... a ten set Bowens je vlastne cenovo na rovnakej urovni ako fomei shop.ephoto.sk/fomei-digitalis-pro-kit-2.html ... podstate sa nepriklanam ku ziadnej znacke ... ale chcem vybrat zostavu ktora vydrzi velku zataz ... pretoze sa bude fotit viac ako tisic produktov a ku kazdemu 30-40 snimkov .. takze to su riadne objemy ... podstate s tim walimexom nebol ani problem skolisanim vykonu alebo v prevedeni v podstate by stacili len keby fungovali ako maju... myslim si ze nieco odchadzalo v elektronike pretoze sa blesk zacal spravat divne ... (pilotna ziarovka svietila aj pri zablesku, nesiel odpalit po stlaceni test tlacidla atd...) a ako som pisal vyssie problem s odpalenim cez fotobunku alebo synchro kabel ... prvy krat nam ho promtne vyreklamovali ale ked sa nam to stalo na druhom a ochvilu neskor aj na tom novom vyreklamovanom dosla nam trpezlivost ...
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()