Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Oznamkové Foto - Problém !

Pacho225
2012-09-04 21:03:18+02
Zdravím, potreboval by som poradiť...môj problém je taký, že niekedy začiatkom októbra by som mal spraviť kamarátke a pár jej spolužiačkam fotky na oznamko.
Lenže, ... čo sa výbavy týka, mám objektívy, mám foťák, mám statív, blesk nikon sb-700, takéto veci nie sú problém akurát mi chýba podstatná vec nakoľko už mi nezvýšili peniažky na ďalšiu techniku...fotopozadie ( teda nemám plátno ani držiaky naň ) a svetlá...
A tak moja otázka znie...vedeli by ste mi poradiť ako zaimprovizovať nejak? Alebo prípadne ako zohnať nejaké lacné, kvalitou cene odpovedajúce dobré svetlo/á?(nie zábleskové).
Ďakujem, za ochotu.
 
salves
2012-09-04 21:10:45+02
ahoj, čo si pamätám existujú resp isto existovali redukcie pre prevod tvojej starej zdierky na dotykové odpalové plošky, ak to máš tak s tým potom môžeš fotiť ako normálnym bleskom, aj starý 30 ročný blesk mi ide na novom Nikone D5100 napr... viac k tomu neviem, len že sa dá použiť klasicky ako kedysi
 
momasko
2012-09-04 21:29:37+02
príspevok od: Pacho225
Zdravím, potreboval by som poradiť...môj problém je taký, že niekedy začiatkom októbra by som mal spraviť kamarátke a pár jej spolužiačkam fotky na oznamko.
Lenže, ... čo sa výbavy týka, mám objektívy, mám foťák, mám statív, blesk nikon sb-700, takéto veci nie sú problém akurát mi chýba podstatná vec nakoľko už mi nezvýšili peniažky na ďalšiu techniku...fotopozadie ( teda nemám plátno ani držiaky naň ) a svetlá...
A tak moja otázka znie...vedeli by ste mi poradiť ako zaimprovizovať nejak? Alebo prípadne ako zohnať nejaké lacné, kvalitou cene odpovedajúce dobré svetlo/á?(nie zábleskové).
Ďakujem, za ochotu.
kks co riesis...zober ich von do parku...aj ked bude oktober proste vymakni den aby neprsalo a hotovo...podstatne je aby si mal aspon ako take sklo kde sa da portretovana osoba odpichnut od pozadia...v pripade horsieho svetla ti staci aj tvoja SB700 na stativ...za par supov kup biely dazdnik a nejaku stredne velku odrazku a mas vystarane...to je v pripade zleho svetla, ale ak by si fotil za dobreho svetla napr ak by bolo pod mrakom tak nepotrebujes nic...mozno akurat odrazku na trosku presvetlenie tienov ak by nejake boli...a najlepsie pozadie mas vonku...urcite fot do raw a pripadne nejake korekcie urobis aj v PC...kupa svetiel pre taketo fotenie je improvizacia veru pre tvoju penazenku...ja improvizujem doteraz a svetla pouzivam tak na 10% mojich foto
 
Pacho225
2012-09-04 21:34:16+02
hej lenže problém je že tie baby chcú slabo modré pozadie čo som chcel zriešiť bielou stenou následne to upraviť vo photoshope a tak...a druhá vec je to že na statív sb700vku moju dám asi ťažko, lebo by som musel mať ten statví na ňu a druhá vec je ešte ako ju odpáliť...čiže káblom alebo rádiovo, ale nemám ani jedno ani druhé...:-P tak preto neviem ako...
 
keko
2012-09-04 21:34:16+02
príspevok od: Pacho225
Zdravím, potreboval by som poradiť...môj problém je taký, že niekedy začiatkom októbra by som mal spraviť kamarátke a pár jej spolužiačkam fotky na oznamko.
Lenže, ... čo sa výbavy týka, mám objektívy, mám foťák, mám statív, blesk nikon sb-700, takéto veci nie sú problém akurát mi chýba podstatná vec nakoľko už mi nezvýšili peniažky na ďalšiu techniku...fotopozadie ( teda nemám plátno ani držiaky naň ) a svetlá...
A tak moja otázka znie...vedeli by ste mi poradiť ako zaimprovizovať nejak? Alebo prípadne ako zohnať nejaké lacné, kvalitou cene odpovedajúce dobré svetlo/á?(nie zábleskové).
Ďakujem, za ochotu.
Zeby okno v triede?
 
lowenature
2012-09-04 21:34:39+02
Vezmi ich von a foť možno nebudeš potrebovať ani blesk , vymysli nejaké zaujímavé pozadie , bokeh.
 
quintes
2012-09-04 21:35:40+02
Exteriér, biela stena niekde v škole, milión možností...
 
Pacho225
2012-09-04 21:39:10+02
keko...len či to bude stačiť...btw...ešte neviem či to vôbec bude v triede
 
Pacho225
2012-09-04 21:41:33+02
práveže to musí byť interiér...exteriér nechú lebo to musí ladiť s ostatnými fotkami, pretože väčšina ich triedy už má fotky, len pár týchto báb nie je spokojných s tými čo im urobil nejaký fotograf predo mnou tak chcú nové..., no a proste tak...cieľ musí byť niečo fotografia čo som pridal...akurát si musím odmyslieť to že nemám svetlo na nasvietenie ako mal on a pozadie...
 
momasko
2012-09-04 21:45:10+02
príspevok od: Pacho225
hej lenže problém je že tie baby chcú slabo modré pozadie čo som chcel zriešiť bielou stenou následne to upraviť vo photoshope a tak...a druhá vec je to že na statív sb700vku moju dám asi ťažko, lebo by som musel mať ten statví na ňu a druhá vec je ešte ako ju odpáliť...čiže káblom alebo rádiovo, ale nemám ani jedno ani druhé...:-P tak preto neviem ako...
ak chcu bledomodre pozadie nech si nejake zozenu...

a ked uz ide o sb700 a svetlo...improvizuj...niesom si isty nemam to nejak nastudovane lebo mam sb900 ale myslim ze sb 700 ma tiez mod REMOTE...daj ju do toho modu...ona potom reaguje na zablesk ineho blesku v tvojom pripade interny na fotaku...tiez som takto v zaciatkoch fotil...a improvizacia strieda improvizaciu...interny blesk na minimum alebo na intenzitu tak aby nan reagovala SB700 ale aby ti neovplyvnoval svetlo na foto lebo nieje niec horsie ale svetlo na foto z interneho blesku...no a dalsia improvizacia...kedze nieje ten sersam na spojenie blesku a stativu mas tam ine stativy (baby ktore ti blesk podrzia)...
 
Pacho225
2012-09-04 21:45:51+02
niečo takéto musím dosiahnuť, bez spomínanej techniky, ktorá mi chýba, možno sa niektorí zasmejete že je to banalita, no ja len prosím o radu, lebo som začiatočník...aby som to nedojebabral...
 
viking81
2012-09-04 21:46:20+02
príspevok od: Pacho225
práveže to musí byť interiér...exteriér nechú lebo to musí ladiť s ostatnými fotkami, pretože väčšina ich triedy už má fotky, len pár týchto báb nie je spokojných s tými čo im urobil nejaký fotograf predo mnou tak chcú nové..., no a proste tak...cieľ musí byť niečo fotografia čo som pridal...akurát si musím odmyslieť to že nemám svetlo na nasvietenie ako mal on a pozadie...
a si si isty ze ty si ten pravy co im tie lepsie fotky spravi ? to sa len tak medzi recou pytam ked som si zbezne prebehol toto vlakno....
 
Pacho225
2012-09-04 21:48:03+02
a to že D5100vka nepodporuje odpaľovanie externých bleskov momasko ti nič nehovorí? to asi nebude fungovať...:-P alebo sa mýlim?
 
momasko
2012-09-04 21:55:27+02
príspevok od: Pacho225
a to že D5100vka nepodporuje odpaľovanie externých bleskov momasko ti nič nehovorí? to asi nebude fungovať...:-P alebo sa mýlim?
moj prvy fotak bol nikon d60...cize o triedu nizsie ako mas ty a islo to....ide o to ze na fotaku len vystrelis ten maly prdinec blesk a on ked blikne tak na ten zablesk zareaguje SB700 a blikne ak ona...a mas to odpalene...v interiery to funguje....je to ale take bojove...ked pozeram na tu foto tak supni sb700 na telo nastav ako potrebujes namier ho ho pripadne hore a dozadu nech bliska mimo foto a zablesk sa odrazi od stien a stropu a ziskas makksie svetlo bez tienov...no a to modre jedine dorobit formou vinetacie v modrom v PS...
 
Pacho225
2012-09-04 21:55:28+02
Viking...tým babám ide o to že sa na nich blbo ksichtia... videl som tie fotky, a v pohode zvládnem spraviť také fotky, akurát sa bojím že bez toho svetla že to nebude ono...preto som napísal sem, že ked zatiaľ nemám svetlo a pozadie, tak ako by som mohol zaimprovizovať aby som dostal podobnú fotku hentej čo som dal sem
 
keko
2012-09-04 22:09:46+02
príspevok od: Pacho225
keko...len či to bude stačiť...btw...ešte neviem či to vôbec bude v triede
Potom asi vonku, ako ti tu radia ostatni. Ibaze mne sa paci cierne pozadie. A to moze byt velky zamatovy zaves, zastavovina a.p.
Konstrukcia:
Fotim poobede, preto si vyberieb obrovsku bielu stenu otocenu na juhozapad.
Postavim si stativ meter od steny. Aj ked by som mozno fotil z ruky a postavil by som sa meter od steny sam.
Kedze budem otoceny k stene chrbtom, postavim si stolicku, na ktorej budem fotit tri metre od steny.
Najlepia stolicka je taka ta barova, spoluziacka bude mat pekne vystreti chrbat.
Meter za spoluziackov bude visiet cierne pozadie zavesene na horizontalnej tyci (rampe), ktoru v najhorsom pripade podrzia vyssi spoluziaci.
Spolahnem sa vnutorne meranie, expoziciu kompenzujem o _1 clonu, mozno o- dve.
Vysledok je ciernobiely, tmave vlasy su odsadene od cierneho pozdia kontra svetlom od slnka, zpredu je mimoriadne ploche svetlo od obrovskej bielej steny.
Pouzil by som urcite objektiv hodne cisty a patricnu slnecnu clonu. UV, ci iny filtre by som dal pre tentokrat dole.
 
Pacho225
2012-09-04 22:10:39+02
príspevok od: momasko
moj prvy fotak bol nikon d60...cize o triedu nizsie ako mas ty a islo to....ide o to ze na fotaku len vystrelis ten maly prdinec blesk a on ked blikne tak na ten zablesk zareaguje SB700 a blikne ak ona...a mas to odpalene...v interiery to funguje....je to ale take bojove...ked pozeram na tu foto tak supni sb700 na telo nastav ako potrebujes namier ho ho pripadne hore a dozadu nech bliska mimo foto a zablesk sa odrazi od stien a stropu a ziskas makksie svetlo bez tienov...no a to modre jedine dorobit formou vinetacie v modrom v PS...
Tak asi to neviem nastaviť...skúšal som dávnejšie doma čosi podobné ale akosik mi to nešlo, ako presne to mám nastaviť...nesmejte sa mi pls som proste totálny amatér...
 
keko
2012-09-04 22:11:38+02
o -1 clonu som chcel, teda minus
 
Juraj-BN
2012-09-04 22:11:41+02
Na oznamkovych foto dominuje hlava. Ked nechces investovat, staci ti biela plachta ako pozadie, uchytis ju stipcami hocikde, na SB700 nalep kusok modrej folie, alebo nieco modre a priesvitne (myslim ze aj nejaka mineralka ma modru flasu) a odpal ju vstavanym bleskom. Ak nemas odrazku, pouzi trebars kus kartonu a obal ho dookola alobalom. Nizkonakladove / nudzove riesenie. Zvysok je na tebe a na tom, ako zvladas svoju techniku a PP, good luck
 
Juraj-BN
2012-09-04 22:17:21+02
príspevok od: Juraj-BN
Na oznamkovych foto dominuje hlava. Ked nechces investovat, staci ti biela plachta ako pozadie, uchytis ju stipcami hocikde, na SB700 nalep kusok modrej folie, alebo nieco modre a priesvitne (myslim ze aj nejaka mineralka ma modru flasu) a odpal ju vstavanym bleskom. Ak nemas odrazku, pouzi trebars kus kartonu a obal ho dookola alobalom. Nizkonakladove / nudzove riesenie. Zvysok je na tebe a na tom, ako zvladas svoju techniku a PP, good luck
Este pre istotu dodam - SB700-kou budes bliskat na pozadie, odrazkou (prip. aj int. bleskom) zase tvar
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()