Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Dá sa naučiť fotiť?

drivesk
2012-09-10 19:13:00+02
Bežne inteligentný smrteľník je schopný sa naučiť ovládať akýkoľvek "foťák" v relatívne krátkom čase, ale je každý schopný sa naučiť vidieť okom fotografa? Žasnem totiž nad zábermi, ktoré doslova berú dych aj napriek tomu, že je na nich napríklad len starec sediaci pod stromom, alebo zrnko piesku, ruch ulice, tieň budovy, proste bežné veci, ktoré máme denne pred očami, ale nevidíme ich krásu, pretože sa na ne nevieme pozrieť v správnom svetle a pod správnym uhlom. Dá sa toto naučiť? Dá sa naučiť vidieť "svetlo v tme"?
 
viking81
2012-09-10 19:18:17+02
príspevok od: drivesk
Bežne inteligentný smrteľník je schopný sa naučiť ovládať akýkoľvek "foťák" v relatívne krátkom čase, ale je každý schopný sa naučiť vidieť okom fotografa? Žasnem totiž nad zábermi, ktoré doslova berú dych aj napriek tomu, že je na nich napríklad len starec sediaci pod stromom, alebo zrnko piesku, ruch ulice, tieň budovy, proste bežné veci, ktoré máme denne pred očami, ale nevidíme ich krásu, pretože sa na ne nevieme pozrieť v správnom svetle a pod správnym uhlom. Dá sa toto naučiť? Dá sa naučiť vidieť "svetlo v tme"?
da...len musis vediet co si mas vsimat...a necakat ze to pride za tyzden po kupe fotaku....takze fotit a fotit....niekomu to ide rychlejsie a niekomu pomalsie...zalezi kolko mas talentu...fotografia je umenie ako ktorekolvek ine...cize niekto sa s tym narodi a za chvilku je z neho "umelec" a niekto musi dohanat talent drinou...studiom atd
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2012-09-10 19:23:33+02
Dá. Vlohy proces urýchlia a možno dovolia dosiahnuť viac (i keď kto vie), ale väčšina je práca (i keď prečo by sa to malo volať práca, skôr hra...).
 
dynnamic
2012-09-10 19:24:28+02
fotit sa podla mna najlepsie naucis tak ze pocuvas ohlas od niekoho ineho , co napr. tu dost chyba kedze v kategorii "na kritiku" to vyzera ako to vyzera ....
 
Domino
2012-09-10 19:29:04+02
príspevok od: viking81
da...len musis vediet co si mas vsimat...a necakat ze to pride za tyzden po kupe fotaku....takze fotit a fotit....niekomu to ide rychlejsie a niekomu pomalsie...zalezi kolko mas talentu...fotografia je umenie ako ktorekolvek ine...cize niekto sa s tym narodi a za chvilku je z neho "umelec" a niekto musi dohanat talent drinou...studiom atd
No a niekto sa môže aj pos..ť a nenafotí nič poriadne-ja som dokonalý príklad Dôvod je prostý -naozaj musíš mať aspoň štipku talentu aby si mal čo rozvíjať.Ak ho nemášani za nechtom tak jednoducho len fotíš a fotíš a...nič.Potom je dôležité uvedomiť si tento fakt a následne sa Ti občas aj podarí niečo,čo ostatných zaujme( nemyslím ým príbuzných a kamarátov).Ak patríš do tejto kategórie nezúfaj,je nás viac a čoskoro chystáme prekvapenie
 
drivesk
2012-09-10 19:34:57+02
Keď sa dá, tak prezraďte čo bola vaša inšpirácia, dôvod prečo ste začali a prečo stále pokračujete aj napriek neúspechom, ktoré určite boli.
 
dynnamic
2012-09-10 19:40:24+02
príspevok od: drivesk
Keď sa dá, tak prezraďte čo bola vaša inšpirácia, dôvod prečo ste začali a prečo stále pokračujete aj napriek neúspechom, ktoré určite boli.
lebo podarena foto je ako orgazmus
 
Jozi Mačutek
2012-09-10 19:42:19+02
príspevok od: drivesk
Bežne inteligentný smrteľník je schopný sa naučiť ovládať akýkoľvek "foťák" v relatívne krátkom čase, ale je každý schopný sa naučiť vidieť okom fotografa? Žasnem totiž nad zábermi, ktoré doslova berú dych aj napriek tomu, že je na nich napríklad len starec sediaci pod stromom, alebo zrnko piesku, ruch ulice, tieň budovy, proste bežné veci, ktoré máme denne pred očami, ale nevidíme ich krásu, pretože sa na ne nevieme pozrieť v správnom svetle a pod správnym uhlom. Dá sa toto naučiť? Dá sa naučiť vidieť "svetlo v tme"?
proste ta to musi bavit a tak sa casom naucis ja postupujem takto nejako
 
drivesk
2012-09-10 19:44:07+02
príspevok od: dynnamic
lebo podarena foto je ako orgazmus
to je skvelé prirovnanie, ale hádam si to stále nerobíš sám ? tým myslím, že určite sa rád pochváliš aj iným...
 
yanoschick
2012-09-10 19:47:24+02
Dá sa naučiť fotiť? Ano. Dá sa naučiť Fotiť? Nie.
 
dynnamic
2012-09-10 19:49:56+02
príspevok od: drivesk
to je skvelé prirovnanie, ale hádam si to stále nerobíš sám ? tým myslím, že určite sa rád pochváliš aj iným...
n najlepsie je ked fotis priatelku , podari sa ti foto a este sa to zvrhne aj k inym veciam
 
pablob26
2012-09-10 19:51:13+02
príspevok od: drivesk
Keď sa dá, tak prezraďte čo bola vaša inšpirácia, dôvod prečo ste začali a prečo stále pokračujete aj napriek neúspechom, ktoré určite boli.
ja som si kupil zrkadlovku lebo vsetci ju mali okolo mna a pacili sa mi fotky, tak som skusil a stale skusam,studujem,fotim..je to ako droga. presna ako ked som sportoval. Nemal som ziadne vlohy k foteniu ani k ziadnemu umeniu a tak je to u mna len podstive studovanie a skusanie. A ked sa podari nejake super zaber je to presne tak ako napisal "dynnamic"
 
Bobo2sk
2012-09-10 19:57:05+02
príspevok od: Domino
No a niekto sa môže aj pos..ť a nenafotí nič poriadne-ja som dokonalý príklad Dôvod je prostý -naozaj musíš mať aspoň štipku talentu aby si mal čo rozvíjať.Ak ho nemášani za nechtom tak jednoducho len fotíš a fotíš a...nič.Potom je dôležité uvedomiť si tento fakt a následne sa Ti občas aj podarí niečo,čo ostatných zaujme( nemyslím ým príbuzných a kamarátov).Ak patríš do tejto kategórie nezúfaj,je nás viac a čoskoro chystáme prekvapenie
...kde sa pod to podpisat???
 
andrejgrznar
2012-09-10 19:58:28+02
dá sa. 90% drina 10% talent. Sú výnimky, ale vo všeobecnosti to vidím ja takto...
 
drivesk
2012-09-10 19:58:58+02
príspevok od: yanoschick
Dá sa naučiť fotiť? Ano. Dá sa naučiť Fotiť? Nie.
Prečo? Vlastné skúsenosti, alebo len zatracuješ fotografov bez "vzdelania"?
 
Barny
2012-09-10 20:02:23+02
alokohol taktiez podporuje kreativitu len potom treba stativ
 
Marcel Rebro
2012-09-10 20:13:56+02
príspevok od: drivesk
Keď sa dá, tak prezraďte čo bola vaša inšpirácia, dôvod prečo ste začali a prečo stále pokračujete aj napriek neúspechom, ktoré určite boli.
Na velke fotaky s velkymi objektivmi sa dobre balia babenky. A ked si nasadis slnecnu clonu, battery grip a blesk s viztikou si razom za lokalneho čáva ...
 
drivesk
2012-09-10 20:19:42+02
príspevok od: Marcel Rebro
Na velke fotaky s velkymi objektivmi sa dobre balia babenky. A ked si nasadis slnecnu clonu, battery grip a blesk s viztikou si razom za lokalneho čáva ...
Som už vo veku, kedy podobné "hobby" nie je na prvom mieste, takže u mňa to bude asi len láska k umeniu, aj keď možno umenie len pre mňa samého
 
Marcel Rebro
2012-09-10 20:20:12+02
príspevok od: Barny
alokohol taktiez podporuje kreativitu len potom treba stativ
... alebo fotit poleziacky
 
Domino
2012-09-10 20:21:57+02
príspevok od: Bobo2sk
...kde sa pod to podpisat???
Čo si predstavuješ pod takým pojmom podpísať?Alebo čo chceš podpísať?
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()