Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Ako spravne odfotiť černocha?

Petrushka
2012-12-20 13:52:48+01
Prosim, mala som v atelieri jednu rodinu, otec cernoch, zena rysava beloska, syncek pomiešany, a novorodenec uplne biela ako muka. Vselijako mozne som skusala svetlo ale vzdy som sa dostala k tomu ze koza otca mala bud prepaly alebo to proste nebolo ono, naopak ak bol otec dobry tak to novorodeňa bolo zase prepalene. Má niekto seriozny tip? Dakujem
 
norulakp
2012-12-20 13:56:29+01
HDR Len srandujem Netusim spravnu odpoved.
 
hugoba
2012-12-20 13:56:49+01
expozimetrom,alebo seda tabulka,jednoduché!
 
LastHit
2012-12-20 14:01:15+01
Ak mas raz dobre nastavenu bielu a aj dobry histogram, tak s tym uz nic viac nevycarujes. To, o co sa snazis (ak som dobre pochopil) je ale asi nemozne. Iba ak ich fotit osobitne a potom spojit. Resp. z jednej fotky jeden, z druhej druhy.
 
total empty
2012-12-20 14:02:17+01
Zlož expozíciu,to je najednoduchší spôsob ako dosiahnuť rovnomernosť bez tmavých miest a bez prepalov. (Alebo pre bielých čierné pozadie a pre čierných biele pozadie .)
 
netmouse
2012-12-20 14:05:21+01
koza otca alebo koža otca? daj print screan histogramu, bolo fotene do RAW?
 
Petrushka
2012-12-20 14:06:12+01
príspevok od: LastHit
Ak mas raz dobre nastavenu bielu a aj dobry histogram, tak s tym uz nic viac nevycarujes. To, o co sa snazis (ak som dobre pochopil) je ale asi nemozne. Iba ak ich fotit osobitne a potom spojit. Resp. z jednej fotky jeden, z druhej druhy.
Hej tak som to aj robila, fotila otca so synom alebo matku s malou, ev.matku so synom sa este dalo. Ale otec cierny jak uhol... Nad PP som stravila hodiny a lepit vrstvy rodinnym atelierovym fotkam sa mi nezda to prave... Alebo čb bolo ok ale zase daj im vianocne fotky cierno-biele v kazdom pripade dakujem za odpoved.
 
netmouse
2012-12-20 14:08:50+01
nie je to trocha rasisticke ked sa neda fotit cernoch s belochom?
este napada jedno, cim si to fotila a na ake ISO -kvoli dynamickemu rozsahu ... sa mi zda, ze pri zvysenom ISO sa znizuje DR chipu
 
blahoslav J B Art
2012-12-20 14:09:19+01
dolezite je, aby cernocha fotil cernoch a belocha beloch, v opacnom pripade, ak bude navyse vysledok fotenia pre nich neuspokojivy, moze byt fotograf obvineny z rasovo motivovaneho utoku/fotenia
 
bear
- moderator
2012-12-20 14:09:56+01
exponovat podla sedej tabulky a kontrast na minimum. Mozno by som ich este zoradil podla odtiena a na tmavsiu stranu pridal pridal vykon, alebo ich dal blizsie.
 
LastHit
2012-12-20 14:11:36+01
príspevok od: netmouse
nie je to trocha rasisticke ked sa neda fotit cernoch s belochom?
este napada jedno, cim si to fotila a na ake ISO -kvoli dynamickemu rozsahu ... sa mi zda, ze pri zvysenom ISO sa znizuje DR chipu
1. rasisticky je akurat ten cip ktory to nevie zachytit
2. pochybujem ze v atelieri foti na vysokom ISO
 
Petrushka
2012-12-20 14:12:21+01
príspevok od: netmouse
nie je to trocha rasisticke ked sa neda fotit cernoch s belochom?
este napada jedno, cim si to fotila a na ake ISO -kvoli dynamickemu rozsahu ... sa mi zda, ze pri zvysenom ISO sa znizuje DR chipu
ISO 100, nikon d300, 50 mm
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-12-20 14:14:38+01
Z exponometrickeho hladiska nie je rozdiel v expozicnych hodnotach pri foteni belocha alebo cernocha, za rovnakych svetelnych podmienok. Spravnu expoziciu dostanes nameranim sedej tabulky alebo flashmetrom.
Problemom teda nie je expozicia ale dynamicky rozsah snimaca a gamut vystupneho zariadenia. Treba maximalne vyuzit RAW.
 
Petrushka
2012-12-20 14:16:48+01
príspevok od: bear
exponovat podla sedej tabulky a kontrast na minimum. Mozno by som ich este zoradil podla odtiena a na tmavsiu stranu pridal pridal vykon, alebo ich dal blizsie.
To ale vylucuje moznost otca drzat novorodeňa, ale aj tak dakujem za zastavenie.
 
hugoba
2012-12-20 14:20:21+01
príspevok od: Petrushka
ISO 100, nikon d300, 50 mm
a RAW?
 
Petrushka
2012-12-20 14:21:48+01
príspevok od: Karol Srnec
Z exponometrickeho hladiska nie je rozdiel v expozicnych hodnotach pri foteni belocha alebo cernocha, za rovnakych svetelnych podmienok. Spravnu expoziciu dostanes nameranim sedej tabulky alebo flashmetrom.
Problemom teda nie je expozicia ale dynamicky rozsah snimaca a gamut vystupneho zariadenia. Treba maximalne vyuzit RAW.
Diky, budem sa to musiet este naucit. Este som takyto mix nefotila, tak ma to trochu zaskocilo
 
seifi
2012-12-20 14:26:36+01
príspevok od: Petrushka
To ale vylucuje moznost otca drzat novorodeňa, ale aj tak dakujem za zastavenie.
100 bodov
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2012-12-20 14:30:01+01
príspevok od: bear
exponovat podla sedej tabulky a kontrast na minimum. Mozno by som ich este zoradil podla odtiena a na tmavsiu stranu pridal pridal vykon, alebo ich dal blizsie.
takto by som to riešil aj ja. najtmavšieho dať najbližšie k svetlu. alebo ma ešte napadá znížiť kontrast na scéne (napr. nadymiť) a tým by sa malo podariť lepšie exponovať.
 
pxls.jpg
2012-12-20 14:30:38+01
príspevok od: Petrushka
Prosim, mala som v atelieri jednu rodinu, otec cernoch, zena rysava beloska, syncek pomiešany, a novorodenec uplne biela ako muka. Vselijako mozne som skusala svetlo ale vzdy som sa dostala k tomu ze koza otca mala bud prepaly alebo to proste nebolo ono, naopak ak bol otec dobry tak to novorodeňa bolo zase prepalene. Má niekto seriozny tip? Dakujem
a nejde ti to ani s presnou expozicou vytiahnut kdesbu z rawu? je to cudne lebo x fotografov foti ciernocierny oblek zenicha a leskle biele saty nevesty a da sa to. medzi pletou cernocha a belocha pritom je pritom omnoho mensi kontrast.

urcite pomoze ak ich zoradis podla farby od najtmavsieho k najsvetlejsej smerom od zablesku. zablesk daj co najblizsie pri otca toho osvetli najviac a mama bude najdalej a tympadom trosku slabsie nasvietena - akby stale nestacilo mozes ju skusit aj trochu odtienit ciernou doskou.
 
bonifacko
2012-12-20 14:33:43+01
príspevok od: Petrushka
Prosim, mala som v atelieri jednu rodinu, otec cernoch, zena rysava beloska, syncek pomiešany, a novorodenec uplne biela ako muka. Vselijako mozne som skusala svetlo ale vzdy som sa dostala k tomu ze koza otca mala bud prepaly alebo to proste nebolo ono, naopak ak bol otec dobry tak to novorodeňa bolo zase prepalene. Má niekto seriozny tip? Dakujem
V tuneli a bez blesku
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()