Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Svadobný fotograf čo by ma vzal na skusy? DK, RK

Lusynda
Lusynda 2013-01-08 13:51:03+01
Našiel by sa človiečik čo fotí svadby alebo podobné akcie a bol by ochotný ma vziať k foteniu? nechcela by som nič len nejaké skúsenosti. snažila by som sa nezavadzať a pomôcť. (v mojom okolí sa nejak nechystá svadba kde by som si to mohla skúsiť)
 
Anusa23
2013-01-08 15:27:12+01
S fotenim som uz skusenosti mala, ale nie so svadobnym. Fotila som dve svadby zadarmo s tym, ze to boli znamy mojich znamich. Vsetci vedeli docoho idu. Boli si vedomi toho, ze mozno nebudu mat ani jednu normalnu fotku, naco som ich vopred upozornila. Ale myslim si, že ak ma niekto skusenosti s fotenim, aj ked nie priamo so svadobnym, nemôže to byť až taká pohroma. A stale je na slovenskku vela ludi, ktorí si nemôžu dovolit 700 eurovych fotografov a tak sa nato bez problémov daju. Pretoze napr. tie svadby, co som fotila zadara, tak tie pary povedali, ze by fotografa nemali a fotil by ich len niekto z rodiny. Takze ak sa rozumies foteniu, tak to musi vzdy dopadnut lepsie ako ked foti uplny laik s kompaktom
Ps: toto su fotky z prvej svadby. Mladomanzelia boli velmi nervozni a preto to bolo dost tazke. Po tejto svadbe som si povedala, ze je to makacka fotit ludi, ktorí na to nie su zvyknutí, a odvtedy si na fotenie nosim manzela, s ktorým si s tym vieme spolu velmi dobre poradit. Samozrejme on je tam oficialne ako moja druha ruka, nosic, osvetlovac atd.
 
juve16
2013-01-08 15:28:00+01
príspevok od: jan.zitniak
A aký je to na to presný dôvod?
ale ako svadobný fotograf máš iste svoje bohaté skúsenosti ....
 
juve16
2013-01-08 15:31:06+01
príspevok od: POKY
Niektorí mladomanželia pristúpia na to že je to amatér, keďže vedia, že ich to nevyjde nič. Potom záleží len na tvojich schopnostiach ako to zvládneš a či pôjdeš ďalej. Treba si ale uvedomiť, že keď už si začneš za to pýtať peniaze, tak už sa budú očakávať ozajstné výsledky. A ďalšia vec je, že takých ľudí, čo to takto chcú je veľa a tým pádom je presýtený trh bohužial, čiže najmenšia suma vyhráva a robiť za minimum cez víkend vo svojom voľnom čase. To ozaj ako napísala, musí sa jej to extrémne páčiť a robiť to z presvedčenia, nie na zárobok.
len je to dilema ...mám síce fotky zadarmo, ale sú o ničom a tamto Mara má krásne svadobné a ja nemám....
tu hrá vplyv aj rodina a okolie a svadobné putujú z ruky do ruky ....vieme ako to býva.
 
juve16
2013-01-08 15:33:54+01
príspevok od: markus
svadba je velka zodpovednost a unavne byt cely cas vstrehu Zadarmo by som to nerobil ani kamosovi radsej by som s nim siel fotit nieco kde nezodpovedam za nic.
Svadby fotim pre peniaze a je to tazky biznis.
ale skús opísať svoju prvú svadbu (v roli fotiča) išiel si do toho rovno ako profík s jasnými podmienkami čo za to?
 
LukiK
2013-01-08 15:34:53+01
príspevok od: Lusynda
Našiel by sa človiečik čo fotí svadby alebo podobné akcie a bol by ochotný ma vziať k foteniu? nechcela by som nič len nejaké skúsenosti. snažila by som sa nezavadzať a pomôcť. (v mojom okolí sa nejak nechystá svadba kde by som si to mohla skúsiť)
dobry napad, ale neviem ci ta niekto takto zoberie. Ti lepsi fotografi niekedy beru zo sebou niekoho kto svadobcanov trochu upravi (vlasy, oblecenie), pomaha s pozami (kde sa maju pozerat, ako maju mat ruky), nasvecuje, robi dobru naladu a XXX dalsich veci.
Fotit svadbu je dost velke riziko. Zalezi na akych ludi narazis. Na to, ake maju naroky a ocakavania. Na to, aby clovek zvladol dobre nafotit svadbu, tak okrem talentu musi mat velmi dobre zmaknutu techniku, vediet rychlo reagovat na zmenu svetelnych podmienok a podla toho prestavit nastavenia fotaku, musi vediet pouzivat blesk...
Svadba je aj v tom narocna. ze spaja niekolko zanrov dohromady. Je tam dokument/reportaz, portret, niekedy to zachadza do fashion zanru....
Ja som este nezazil svadbu, ktora by bola bezstresova a neboli by nahle zmeny pocas dna. Na to musi byt clovek pripraveny a pritom ti nesmie nic ujst.
Pozeral som si tvoj profil. Ak chces fotit svadby, nevyhnes sa investicii min. do novych skiel. Napr. 50mm f1.8 G (lepsie 1.4), prip. 85mm. To je uplny zaklad.
Urcite skusenosti mozes ziskat aj na "necisto" bez stresov. Na svadbe nemozes experimentovat a vahat, studovat nastavenia a pod. Skus nahovorit kamaratku, surodenca nech ti pozuju. Sleduj fotky inych fotografov a vsimaj si z akeho uhla fotili, ake pozadie zvolili, aku kompoziciu, svetlo, ake pozy... a skusaj si to podobne nafotit.
Vacsina zacinala tak, ze sami takto skusali, okukavali inych... potom prisli svadby kamaratov, rodiny a uz aj rozbehli biznis
 
Anusa23
2013-01-08 15:36:08+01
príspevok od: juve16
len je to dilema ...mám síce fotky zadarmo, ale sú o ničom a tamto Mara má krásne svadobné a ja nemám....
tu hrá vplyv aj rodina a okolie a svadobné putujú z ruky do ruky ....vieme ako to býva.
ano ale ak to robis zadara, vopred ich nato upozornis, ides do boja s cistym stitom. Nemôzu ti nic vytknut. Bolo by ine keby si tvrdila, ze mas milion skusenost a robila zo seba profika a fotky by dopadli hrozne. Aj tak si myslim, ze ked sa clovek foteniu venuje dlhsie a dohodne sa vopred na tom, co a ako chcu fotit, tak sa to da.
 
juve16
2013-01-08 15:42:16+01
príspevok od: Lusynda
Našiel by sa človiečik čo fotí svadby alebo podobné akcie a bol by ochotný ma vziať k foteniu? nechcela by som nič len nejaké skúsenosti. snažila by som sa nezavadzať a pomôcť. (v mojom okolí sa nejak nechystá svadba kde by som si to mohla skúsiť)
s tym foteniem kamaratov, znamych, znamych ich znamych .... pri svadbe je to aj podla mna lahsia cesta, ako sa "nanominovat" nejakemu profikovi k foteniu manzelov, ktorych ani ty nepoznas ako "osvetlovac"
 
seifi
2013-01-08 15:50:54+01
príspevok od: Anusa23
ano ale ak to robis zadara, vopred ich nato upozornis, ides do boja s cistym stitom. Nemôzu ti nic vytknut. Bolo by ine keby si tvrdila, ze mas milion skusenost a robila zo seba profika a fotky by dopadli hrozne. Aj tak si myslim, ze ked sa clovek foteniu venuje dlhsie a dohodne sa vopred na tom, co a ako chcu fotit, tak sa to da.
nesúhlas s takýmto postojom - fotografa bez štipky zodpovednosti za odvedenú prácu by som teda nebral; a že je makačka fotiť ľudí, ktorí na to nie sú zvyknutí ?, no dobre sa bude fotiť, len keď bude mať svadbu modelka ?; možno sú ľudia nervozní z toho, aby amatérovi nič nepokazili, lebo nebudú mať ani jedno foto zo svadby, a keby aj , fotograf vyjde s čistým štítom, veď som vám povedla, že ja neviem a že to mohlo takto dopadnúť
 
Neschopko
2013-01-08 15:52:13+01
Existuje aj rozvodový fotograf? Tam myslím nebude až tak zlé, ak fotky nebudú na 100% spĺnať predstavy zúčastnených
 
velecky
2013-01-08 15:52:57+01
bol som na svadbe, kde boli dvaja fotografi, jeden mal dlhý objektív a robil len porttréty a druhý mal široký a behal medzi nami a robil také reportážne zábery. Ale oni mali takú dohodu s mladomanželmi, ešte pred obradom boli s nimi na hrade a tam spravili také štylizované portréty, na obrade pofotili ako som napísal a po obrade ešte gratulácie myslím nejaké skupinové foto a išli preč. Zábavu sme si fotili hostia sami mmedzi sebou (klasika, mobily, kompalty a podobne) a výsledok tomu zodpovedal
 
seifi
2013-01-08 15:53:17+01
príspevok od: Lusynda
Svadby preto, že sú nádherné. Pretože svadba je deň ktorou začína jedna zo siedmych sviatosti - manželstvo. Je to veľký a krásny deň. Preto, že chcem začať robiť niečo čo ma bude baviť a z čoho budem mať radosť. Preto, že výsledkom tejto práce je niečo krásne čo môže pretrvať dlho a môže to robiť manželom radosť a privodzovať krásne spomienky po celý život a aj po ňom. Preto, že rada sledujem aj fotím ľudí ktorí sú šťastný, zamilovaný, a zabávaju sa a rada by som to zväčňovala. tak asi v skratke tak
sviatosť bola dávno pred svadbou prepitá teda v 95% určite
 
Anusa23
2013-01-08 15:57:59+01
príspevok od: seifi
nesúhlas s takýmto postojom - fotografa bez štipky zodpovednosti za odvedenú prácu by som teda nebral; a že je makačka fotiť ľudí, ktorí na to nie sú zvyknutí ?, no dobre sa bude fotiť, len keď bude mať svadbu modelka ?; možno sú ľudia nervozní z toho, aby amatérovi nič nepokazili, lebo nebudú mať ani jedno foto zo svadby, a keby aj , fotograf vyjde s čistým štítom, veď som vám povedla, že ja neviem a že to mohlo takto dopadnúť
nehovorim, ze by mala do toho ist bez akejkolvek zodpovednosti. Chcela som tym povedat to, ze ak mlad.par vie, ze nema fotograf skusenosti a ze ich foti zadara nemôzu od toho ocakavat profi fotky. Myslim si, ze to by nikto neurobil, ze by niekomu len tak pofotil svadbu a potom povedal smola, viac som urobit nemohol.
 
markus
2013-01-08 16:07:57+01
príspevok od: Anusa23
nehovorim, ze by mala do toho ist bez akejkolvek zodpovednosti. Chcela som tym povedat to, ze ak mlad.par vie, ze nema fotograf skusenosti a ze ich foti zadara nemôzu od toho ocakavat profi fotky. Myslim si, ze to by nikto neurobil, ze by niekomu len tak pofotil svadbu a potom povedal smola, viac som urobit nemohol.
Vies kolko parov to nepochopi po neuspechu ani nebudu zly ale ty to bohuzial aj tak chodi preto radim nejakeho znameho alebo kamarata ktory si bude vedomi ze ides zbierat skusenosti a on to bude mat zadarmo vzdy lepsie ako nic. Nespokojny zakaznik je v tomto biznise katastrofa pretoze to sa bude tahat aj do buducna ked uz budes vyspela proste ta nalepka ti ostane. Tazsie sa buduje dobre meno trva to roky ale zle meno ziskas hned.
 
POKY
2013-01-08 16:12:31+01
príspevok od: Lusynda
Určite by som sa nikam nepchala určite nie pri dôležitých momentoch. pridržala by som čo by trebalo myslím napr. tu odrazovú dosku . fotila by som len ak by som tým nemohla ničomu ublížiť. ved aj fotka fotografa s novomanželmi môže byť pekná. Zatiaľ mam Nikon 5100- objektív seťak 18-105mm a 85mm f1,8.
Na druhej strane aj mať zodpovednosť za toho človeka a jeho činy. Myšlienka pekná: fotka fotografa mladomanželov, ja by som to na svadbe bral, takže ak sa k tomu s frajerkou odhodláme, vyhlásim konkurz na dvoch fotografov začiatočníkov (zadarmo) a spolu budeme pracovať na fotkách, a s mojími doterajšími skúsenosťami budem oporou, to sľubujem
 
juve16
2013-01-08 16:16:03+01
príspevok od: Neschopko
Existuje aj rozvodový fotograf? Tam myslím nebude až tak zlé, ak fotky nebudú na 100% spĺnať predstavy zúčastnených
štylizované fotenie rozvádzaného páru v parku alebo na zámku môže byť zábava.
 
wito
2013-01-08 16:17:38+01
príspevok od: juve16
ale skús opísať svoju prvú svadbu (v roli fotiča) išiel si do toho rovno ako profík s jasnými podmienkami čo za to?
ja ano
 
Neschopko
2013-01-08 16:19:16+01
príspevok od: juve16
štylizované fotenie rozvádzaného páru v parku alebo na zámku môže byť zábava.
predstav si fotku usmiatej, čerstvo rozvedenej pani po tom, ako práve obrala starého o polovicu majetku
 
jan.zitniak
2013-01-08 16:44:09+01
príspevok od: juve16
čítaj nižšie a vyššie
Ok vďaka, ja nemám zatiaľ také skúsenosti, ale pravda je taká, že som ich až tak veľa nenafotil
 
seifi
2013-01-08 16:52:38+01
príspevok od: POKY
Na druhej strane aj mať zodpovednosť za toho človeka a jeho činy. Myšlienka pekná: fotka fotografa mladomanželov, ja by som to na svadbe bral, takže ak sa k tomu s frajerkou odhodláme, vyhlásim konkurz na dvoch fotografov začiatočníkov (zadarmo) a spolu budeme pracovať na fotkách, a s mojími doterajšími skúsenosťami budem oporou, to sľubujem
ty si myslíš, že na tvoj návrh pristúpi aj partnerka ? si nenamýšlaj; a keď dnes povie, že v pohoide, potom sa to zmení
 
samophoto
2013-01-08 18:09:16+01
príspevok od: seifi
sviatosť bola dávno pred svadbou prepitá teda v 95% určite
optimista
 
Strana 2 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()