Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Svadobný fotograf čo by ma vzal na skusy? DK, RK

Lusynda
Lusynda 2013-01-08 13:51:03+01
Našiel by sa človiečik čo fotí svadby alebo podobné akcie a bol by ochotný ma vziať k foteniu? nechcela by som nič len nejaké skúsenosti. snažila by som sa nezavadzať a pomôcť. (v mojom okolí sa nejak nechystá svadba kde by som si to mohla skúsiť)
 
Lusynda
2013-01-09 13:13:31+01
príspevok od: Neschopko
Tomu snáď neveríš
Jasne že verím keby to bolo také jednoduché tak nechodí po svete toľko podvodníkov.
 
lu_boss
2013-01-09 13:17:11+01
Problem prazdnej slovenskej statnej kasy nestoji a nepada na ciernych kvazi fotografoch Ti mozu srdit serioznych, registrovanych a dane platiacich.

Ale, ak by si danovy urad povedal, ze to nejako zacne riesit, najde si cesty, zase nemajme predstavu, ze su to hlupaci.

V danovom konani je dokazne bremeno na kontrolovanom subjekte.
V sudnom spore je dokazne bremeno na zalujucom.
Nepliest si tieto dve veci je prospesne.

 
juve16
2013-01-09 13:21:08+01
príspevok od: lu_boss
Problem prazdnej slovenskej statnej kasy nestoji a nepada na ciernych kvazi fotografoch Ti mozu srdit serioznych, registrovanych a dane platiacich.

Ale, ak by si danovy urad povedal, ze to nejako zacne riesit, najde si cesty, zase nemajme predstavu, ze su to hlupaci.

V danovom konani je dokazne bremeno na kontrolovanom subjekte.
V sudnom spore je dokazne bremeno na zalujucom.
Nepliest si tieto dve veci je prospesne.

problém je, že nie sú kapacity sa zaoberať takýmito prkotinami.
A tá prvá veta platí všeobecne pre celú spoločnosť, nielen na kvázi fotografov.
 
sofy
2013-01-09 13:30:36+01
Hosi nemenovany kameraman uz skoncil s podmienkou a pokutou zato ze sa natahoval so zakaznikmi a ti ho potom udali ze im nedal doklad... Tak ho zacali riesit a zistili ze nema ani zivnost... Druhemu zase prisla dvojica ze daju zalohu a on im nedal blocek z pokladne... Pokuta 333 eur... Po novom platby v hotovosti = pokladna. To su realne pripady. A dnes v dobe zavisti kedy kazdy kazdeho udava... Len machrujte dalej ze ste nepostihnutelni. Nikdy neviete kedy a odkial pride teply bonz.
 
lu_boss
2013-01-09 13:39:42+01
príspevok od: sofy
Hosi nemenovany kameraman uz skoncil s podmienkou a pokutou zato ze sa natahoval so zakaznikmi a ti ho potom udali ze im nedal doklad... Tak ho zacali riesit a zistili ze nema ani zivnost... Druhemu zase prisla dvojica ze daju zalohu a on im nedal blocek z pokladne... Pokuta 333 eur... Po novom platby v hotovosti = pokladna. To su realne pripady. A dnes v dobe zavisti kedy kazdy kazdeho udava... Len machrujte dalej ze ste nepostihnutelni. Nikdy neviete kedy a odkial pride teply bonz.
Udanie je ina kava.
Tym sa samozrejme urady radi zaoberaju, lebo to je istota
Ale aktvine sa robia kontroly na urcitu oblast. Registracky a doklad k platbe v hotovosti je jednym znich.
Neviem ale o tom, ze by cielene niekto isiel po ciernych fotografoch. Ak ho niekto bonzne, platia prve dve vety tohto prispevku.

Ale aby sme si rozumeli, nemam nic proti tomu, ked niekto za teple jedlo a flasku vina pofoti svadbu.
No ak niekto nafoti viac ako 10 svadieb rocne a peniaze z rucky do rucky nezdanuje a nepriznava, nema moje sympatie.
 
POKY
2013-01-09 13:39:46+01
Ak niekto nafilmuje svadbu kamaráta kamaráta a ten mu za to dá peniaze, nevidím to ani ja ani štát za daňový podvod - je to vec dohody ako keď kupuješ na bazáre "ojazdené" objektívy atď. Ak začneš ponúkať služby na internete, cez reklamu atď, maj sa na pozore v poslednej dobe idú takýmto po prstoch. Vždy keď som filmoval svadbu vačšinou známemu známemu som jasne povedal, že to robím ako hobby a ak niečo prispejú (dohodnutú sumu) tak je to all right. Hlavne aby si mladomanželia uvedomili že bloček nebude a verili, že to bude kvalitná robota.
 
sofy
2013-01-09 13:44:22+01
príspevok od: POKY
Ak niekto nafilmuje svadbu kamaráta kamaráta a ten mu za to dá peniaze, nevidím to ani ja ani štát za daňový podvod - je to vec dohody ako keď kupuješ na bazáre "ojazdené" objektívy atď. Ak začneš ponúkať služby na internete, cez reklamu atď, maj sa na pozore v poslednej dobe idú takýmto po prstoch. Vždy keď som filmoval svadbu vačšinou známemu známemu som jasne povedal, že to robím ako hobby a ak niečo prispejú (dohodnutú sumu) tak je to all right. Hlavne aby si mladomanželia uvedomili že bloček nebude a verili, že to bude kvalitná robota.
Mas pravdu, ale komu dnes mozes verit. Ludia su dnes taky ze nikdy nevies. Na zaciatku je kazdy ze ved jasne ziadny problem ale ak im nieco vadi a ty sa im potom nepoddsas zacne cirkus... A eso v rukave maju oni
 
juve16
2013-01-09 13:47:03+01
príspevok od: sofy
Hosi nemenovany kameraman uz skoncil s podmienkou a pokutou zato ze sa natahoval so zakaznikmi a ti ho potom udali ze im nedal doklad... Tak ho zacali riesit a zistili ze nema ani zivnost... Druhemu zase prisla dvojica ze daju zalohu a on im nedal blocek z pokladne... Pokuta 333 eur... Po novom platby v hotovosti = pokladna. To su realne pripady. A dnes v dobe zavisti kedy kazdy kazdeho udava... Len machrujte dalej ze ste nepostihnutelni. Nikdy neviete kedy a odkial pride teply bonz.
teda, chlapci si nevedia dať pozor hehe
 
POKY
2013-01-09 13:47:07+01
príspevok od: sofy
Mas pravdu, ale komu dnes mozes verit. Ludia su dnes taky ze nikdy nevies. Na zaciatku je kazdy ze ved jasne ziadny problem ale ak im nieco vadi a ty sa im potom nepoddsas zacne cirkus... A eso v rukave maju oni
Jasné, šak keď je niekto sviňa, to hneď nezistíš, no ak je to známy známeho, tak hádam mu dohovorí
 
LukiK
2013-01-09 13:51:39+01
pre cudzich by som bez dokladu asi nerobil. Ludia vedia byt dost zli. A ked sa im nebudu pacit tvoje fotky, tak ta jednoducho udaju a mas problem a pokial su este viac zli, tak to budu hnat do krajnosti, len aby ta znicili a poskodili meno.
 
juve16
2013-01-09 13:52:02+01
príspevok od: sofy
Mas pravdu, ale komu dnes mozes verit. Ludia su dnes taky ze nikdy nevies. Na zaciatku je kazdy ze ved jasne ziadny problem ale ak im nieco vadi a ty sa im potom nepoddsas zacne cirkus... A eso v rukave maju oni
stále mám pocit, že riešiš prípady, keď nespokojný zákazník dôjde do stavu amoku a začne riešiť fotografa, ktorý sa tým snaží živiť. To je ako s tým vtipom u vietnamca na miletičke, až nakoniec dospjeú k darčeku pre zákazníka, z pôvodnej ceny 100 EUR....
Tu sa však bavíme o fotení dobrovoľnom, ako napísal poky, príspevok za službu. Čo sa deje bežne v x oblastiach života, výpomoc na stavbe a podobne.
 
Neschopko
2013-01-09 13:56:57+01
príspevok od: POKY
Jasné, šak keď je niekto sviňa, to hneď nezistíš, no ak je to známy známeho, tak hádam mu dohovorí
Sviňa je ten, čo niekoho udá, že neplatí dane, alebo niekto, kto tie dane neplatí a žije na úkor nás, ktorím tie dane zvyšujú, lebo niekto tie dane zaplatiť musí?
 
markus
2013-01-09 13:58:31+01
príspevok od: istvic
svadobna fotografia vyzaduje absolutne vsestranneho fotografa,stale citm na roznych portaloch otazky ina tie pekne obrazky kvazi glamurove ale kazdy radoby fotograf svadieb zabuda,ze tenti druh fotografie tvori minimalne percento z celeho dna prace.Je to fotodokumentacny zahul,kde musis cely den pracovat hlavne ako fotoreporter,hrat sa,nechat svoju fantaziu popustit,na strane druhej musis byt vyborny psycholog,aby soi vedel aspon zhruba rozpoznat ,ktore zabery su pre konkretnych ludi a ktore nie.Jasne ze neprichadzam na svadbu bez predchadzajuceho stretnutia s parom ,kde mi oni ako klienti predostru co ano a co nie.Mam statstie ,ze si ma vyberaju uz na zaklade mojej prace a presne vedia do coho idu a co dostanu,preto je dolezite mat uz nieco za sebou ,ake take portfolio,proste byt vyprofilovany a potom nevznika moment prekvapenia pri odovzdavani fotografii.
Fotograf musi cely den pracovat s ludmi,byt vsade a nikde,musi mat ten ludsky pristup,aby sa lady roztapali hned od zaciatku,ty musis byt ten co si upratuje ludi na zabere nenutenym sposobom .musis ich ukludnit a v podstate si nich uvarit pre svoje potreby.My sme na fotografovanie vzdy dvaja,co je obrovska vyhoda,kazdy iny pohlad na svet,kazdy ine skla,kazdy iny a pritom je tam dokonala suhra mysli a konecneho vysledku.Preto si myslim,ze taky asistent nie je zly,zvlast ked clovek vlaci tazku brasnu
Mas pravdu aj z tym ze zakaznik skor si vsima stylizovane portrety nez samotnu reportaz aspon mne sa to stava ze reportaz ak pozru tak to len ocami preletia. Pravdu mas aj z asistentom je vyhoda ak mu doverujes a na druhej strane ak ti to svadobcan aj zaplati.
 
juve16
2013-01-09 14:03:07+01
príspevok od: LukiK
pre cudzich by som bez dokladu asi nerobil. Ludia vedia byt dost zli. A ked sa im nebudu pacit tvoje fotky, tak ta jednoducho udaju a mas problem a pokial su este viac zli, tak to budu hnat do krajnosti, len aby ta znicili a poskodili meno.
toto sa dá riešiť u neprofíka fotografa tým, že sa dohodne vopred, že si vyberú nejaké fotky z portfólia neupravených nejaký počet, ktoré neskôr upraví za stanovenú cenu. Jediná podmienka je, že si musia vybrať určitý minimálny počet kusov (napr. 20 z 200 nafotených). Aby mal pokryté aspoň nejaké náklady. Zákazník si vyberá fotky, ktoré sa mu páčia, nie je dôvod na nespokojnosť. Je malá pravdepodobnosť, že si nič nevyberie, pretože takéto fotenie funguje na princípe referencií, s tým, že už videli jeho prácu predtým a niekto im ho odporučil resp. videli jeho fotky na nete. A nemusia sa ani poznať, teda sú cudzí.
 
otepik
2013-01-09 14:34:21+01
príspevok od: Lusynda
Našiel by sa človiečik čo fotí svadby alebo podobné akcie a bol by ochotný ma vziať k foteniu? nechcela by som nič len nejaké skúsenosti. snažila by som sa nezavadzať a pomôcť. (v mojom okolí sa nejak nechystá svadba kde by som si to mohla skúsiť)
ja som bol tak pomahat na bratovej svadbe, nepodarilo sa mi presadit si ze si vezmem fotak, tak som len robil pomocnika profikovi, ale dobre som spravil, v parku mi vzdy vysvetlil kam treba umiestnit odrazovu dosku, ako nasmerovat blesk, kedy ake filtre a pod... urcite keby mam aj ja svoj fotak, boli by aj mladomanzelia nervozni (no nastvat si brata som nechcel) a urcite aj fotograf by nereagoval pozitivne, takto som sa nieco priucil a zaroven nezavadzal. Skus sa preto popytat znamych, kamaratov, rodiny, ci nebudu mat svadbu a skus im naznacit, ze rada by si sla na svadbu pomahat, nech taku alternativu podhodia fotografovi. On si znizi naklady, ze nebude musiet volat plateneho pomocnika, urychli svoju pracu, je lahsie umiestnit flexibilnu osobu s odrazovou plochou niekde a vediet ho poposuvat podla potreby ako presuvat stativ a zaroven sa priucis.
 
seifi
2013-01-09 16:16:05+01
príspevok od: POKY
Keby som s ňou bol 3 mesiace mal by si pravdu, no po takom čase ako sme spolu máme niektoré ciele spoločné a podporujeme jeden druhého, takže v tomto by ma podporila a súhlasila by s tým.
zmení sa to , keď nie, napíš potom knihu
 
in_flagranti
2013-01-09 16:49:07+01
zaujmave, ze ked sa tu hodi nieco so svadbami je tu vzdy hooodne prispevkov "cim to je, ci to je?" noti tusim volajaky bezmenny ...hehe
 
tankista95
2013-01-09 19:12:36+01
príspevok od: POKY
Tak o filmovaní na zrkadlovku mám svoje názory, nikdy sa nevyrovná kamere. Osobne Chodím aj filmovať aj fotit, no filmovanie je náročné, takže určite radšej fotím. Filmujem si FHD kamerou hlavne iné veci. Raz sa mi stalo, že som jednu svadbu fotil a filmoval naraz a to Vám poviem, to bol des a hrúza, tam by sa mi pomocník zišiel, ale risk by bol namne, že tie fotky by neboli podľa mojich predstáv, ani podľa predstáv manželov. Začnite kamarátmi kamarátov, robte to zadarmo ako ja zo začiatku a neskôr si nájdete svoje cestičky. Ak Vás bavia krajinky, ostante pri nich, je pri tom väčší kľud a pohoda, pri svadbách foto sem foto tam a o pol noci ste mŕtvy keď idú krájať tortu
tak zalezi akou zrkadlovkou kamerujes, national geografic toci dokumenty 3/4" panasonic gh2 a doktor house a par dalsich serialov sa tocilo canon eos 5d markII tak ak toto neni kvalitane tak neviem
 
tomis.ales
2013-01-09 19:41:31+01
príspevok od: istvic
svadobna fotografia vyzaduje absolutne vsestranneho fotografa,stale citm na roznych portaloch otazky ina tie pekne obrazky kvazi glamurove ale kazdy radoby fotograf svadieb zabuda,ze tenti druh fotografie tvori minimalne percento z celeho dna prace.Je to fotodokumentacny zahul,kde musis cely den pracovat hlavne ako fotoreporter,hrat sa,nechat svoju fantaziu popustit,na strane druhej musis byt vyborny psycholog,aby soi vedel aspon zhruba rozpoznat ,ktore zabery su pre konkretnych ludi a ktore nie.Jasne ze neprichadzam na svadbu bez predchadzajuceho stretnutia s parom ,kde mi oni ako klienti predostru co ano a co nie.Mam statstie ,ze si ma vyberaju uz na zaklade mojej prace a presne vedia do coho idu a co dostanu,preto je dolezite mat uz nieco za sebou ,ake take portfolio,proste byt vyprofilovany a potom nevznika moment prekvapenia pri odovzdavani fotografii.
Fotograf musi cely den pracovat s ludmi,byt vsade a nikde,musi mat ten ludsky pristup,aby sa lady roztapali hned od zaciatku,ty musis byt ten co si upratuje ludi na zabere nenutenym sposobom .musis ich ukludnit a v podstate si nich uvarit pre svoje potreby.My sme na fotografovanie vzdy dvaja,co je obrovska vyhoda,kazdy iny pohlad na svet,kazdy ine skla,kazdy iny a pritom je tam dokonala suhra mysli a konecneho vysledku.Preto si myslim,ze taky asistent nie je zly,zvlast ked clovek vlaci tazku brasnu
100% pravda
 
tomis.ales
2013-01-09 19:52:31+01
príspevok od: sofy
Takych frajerov tu uz bolo ale ok, zbytocne to rozoberat
Ziadny organ sa nebude zaoberat nejakym "fotografom", co si uleje 5 korun. Vies kolko roboty by im dalo ti nieco dokazat? Ked ta niekto nabonzuje, uradnik ma povinnost to preverit, ale ked nemas papier o prevzati penazi a zmluvu je to iba slovo proti slovu. A aj to iba v pripade, ze by ta chceli mladomanzelia potopit. No a to nebude pravdepodobne. Navyse takychto pripadov by museli mat na teba viac. Pravdepodobnost, ze dopadnes zle je minimalna. Samozrejme je lepsie mat zivnost a normalne odvadzat dane.
 
Strana 4 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()