Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Svadobný fotograf čo by ma vzal na skusy? DK, RK

Lusynda
Lusynda 2013-01-08 13:51:03+01
Našiel by sa človiečik čo fotí svadby alebo podobné akcie a bol by ochotný ma vziať k foteniu? nechcela by som nič len nejaké skúsenosti. snažila by som sa nezavadzať a pomôcť. (v mojom okolí sa nejak nechystá svadba kde by som si to mohla skúsiť)
 
samophoto
2013-01-08 18:17:21+01
príspevok od: juve16
štylizované fotenie rozvádzaného páru v parku alebo na zámku môže byť zábava.
nebudeš tak trošku zlomyselný.....
 
lu_boss
2013-01-08 19:26:33+01
príspevok od: Lusynda
Svadby preto, že sú nádherné. Pretože svadba je deň ktorou začína jedna zo siedmych sviatosti - manželstvo. Je to veľký a krásny deň. Preto, že chcem začať robiť niečo čo ma bude baviť a z čoho budem mať radosť. Preto, že výsledkom tejto práce je niečo krásne čo môže pretrvať dlho a môže to robiť manželom radosť a privodzovať krásne spomienky po celý život a aj po ňom. Preto, že rada sledujem aj fotím ľudí ktorí sú šťastný, zamilovaný, a zabávaju sa a rada by som to zväčňovala. tak asi v skratke tak
Svadby su nadherne vo filme. V realite je to drina - zorganizovat a cely cas trpnut, ako to dopadne. O nakladoch ani nehovorim.
Nieco nadherne zacina - prideli sa datum laske ?
Sviatocne sa citim na dovolenke, kde mam vsetko pod nosom a nemusim pohnut prstom.

Ale inak drzim palce Fotit svadby je otrocina, musi to cloveka bavit, inak bude rad, ak bude dosahovat lepsi priemer.




 
hubertsvk
2013-01-09 08:30:21+01
príspevok od: POKY
Pre každého je to asi obrovská skúsenosť. Mám nafotených pár svadieb, no úprimne ak by mal fotograf niekoho zobrať, dosť by mu zavadzal. A hlavne ako by sa cítili novomanželia. Držím Vám palce, no čo ak by ste skúsili nabrať skúsenosť inde? A Zaujíma ma jedna vec, prečo Vás to láka fotit svadby? Lebo kvoli peniazom to nerobte.
ja chcem skusit fotit svadby koli tomu ze sa tam da prekrsne vyhrat so svetlom a vsetko je tam krasne ano mozno budem na tom rovnako ako ty ale ked neskusim nezistm ci to jealebo nie je pre mna, viem ze to bude viac narocne ako na tom zarobim
 
LastHit
2013-01-09 10:02:01+01
príspevok od: hubertsvk
ja chcem skusit fotit svadby koli tomu ze sa tam da prekrsne vyhrat so svetlom a vsetko je tam krasne ano mozno budem na tom rovnako ako ty ale ked neskusim nezistm ci to jealebo nie je pre mna, viem ze to bude viac narocne ako na tom zarobim
Ver mi, ze nie. Pre fotografa to nieje nadherne a nemas cas sa hrat so svetlom. Si rad, ze ti v kostole budu vychadzat casy na minimalnej clone. Prepchavat sa cez hosti a byt vsade prvy, aby nik pred tebou nestal. Budes rad, ked si na prvom foteni stihnes prestavovat ISO medzi roznymi scenami.
Na fotenie si ta fotograf vezme na pomoc maximalne na portretne fotenie. Takto som bol aj ja na zaciatku so znamym. Boli o tom dopredu oboznameni s tym, ze vsetky moje fotky som prenechal jemu a mohol pouzit ktore chcel. Mimo portretovaciek nemas cas sa starat o to, ci kamos za tebou dobehol alebo nie a kde stoji.

Moja rada? Skus si zohnat niekoho kto by ta zobral na portretne fotenie a ked budes najblizsie na dakej svadbe, sleduj fotografa co robi, kde stoji a co foti. Len z pozorovania sa da vela naucit. A potom ked sa budes citit, tak oslov nejakych znamych co nemaju fotografa a popr. ani na neho nechceli minat, ze im napr. spravis spolocne foto s rodinou a im par spolocnych.
 
hubertsvk
2013-01-09 10:14:49+01
ano ja viem ze ja som idealista ale aj tak do toho chcem ist a skusit to, bud to potretne alebo ako "privesok" na svadbe niekomu asistovat. Verim ze stresovy hormon bude vyplavovany do krvi vo velkom mnozstve ale pokial to neskusim nezistim ci to chcem robit alebo nie. Nemam tolko skusenosti ale akosi sa chcem uz niekde dalej posunut.

Mozno mi chyba nejakych par fotografov tu v BA s ktorymi by sme sa stretli predebatili foto a niekde isli popripade fotit, tak ako to robime s par ludmi v Ziline
 
istvic
ocenenie redakciou 2013-01-09 10:16:15+01
svadobna fotografia vyzaduje absolutne vsestranneho fotografa,stale citm na roznych portaloch otazky ina tie pekne obrazky kvazi glamurove ale kazdy radoby fotograf svadieb zabuda,ze tenti druh fotografie tvori minimalne percento z celeho dna prace.Je to fotodokumentacny zahul,kde musis cely den pracovat hlavne ako fotoreporter,hrat sa,nechat svoju fantaziu popustit,na strane druhej musis byt vyborny psycholog,aby soi vedel aspon zhruba rozpoznat ,ktore zabery su pre konkretnych ludi a ktore nie.Jasne ze neprichadzam na svadbu bez predchadzajuceho stretnutia s parom ,kde mi oni ako klienti predostru co ano a co nie.Mam statstie ,ze si ma vyberaju uz na zaklade mojej prace a presne vedia do coho idu a co dostanu,preto je dolezite mat uz nieco za sebou ,ake take portfolio,proste byt vyprofilovany a potom nevznika moment prekvapenia pri odovzdavani fotografii.
Fotograf musi cely den pracovat s ludmi,byt vsade a nikde,musi mat ten ludsky pristup,aby sa lady roztapali hned od zaciatku,ty musis byt ten co si upratuje ludi na zabere nenutenym sposobom .musis ich ukludnit a v podstate si nich uvarit pre svoje potreby.My sme na fotografovanie vzdy dvaja,co je obrovska vyhoda,kazdy iny pohlad na svet,kazdy ine skla,kazdy iny a pritom je tam dokonala suhra mysli a konecneho vysledku.Preto si myslim,ze taky asistent nie je zly,zvlast ked clovek vlaci tazku brasnu
 
Pentaxfan
2013-01-09 11:30:33+01
príspevok od: juve16
mám len jednu otázku....čo na to mladomanželia? ako brali fakt, že ich ideš fotiť bez skúseností, bez portfólia, prvé, druhé svoje fotenie ...? či to bolo popri niekom čo fotil oficiálne? to by menilo vec.
Lebo v tomto prípade nejaká repríza je ťažko realizovateľná a mňa by naštvalo nemať fotky podľa svojich predstáv. Ja som mal pri svadbe presne dohodnuté ako to bude vyzerať s fotením a hlavne som videl veľa albumov svadieb fotených daným fotografom predtým. Preto je ťažké nejak začať a chápem lucyndu.
Myslím, že na Slovensku, a ešte zvlášť v dnešnej situácii, keď sa tu už roky omieľa slovo "kríza", nie je veľký problém nájsť ľudí, ktorí si svadobného fotografa nemôžu dovoliť a "nechajú to na hostí". Takým keď sa niekto ponúkne v štýle "nič vám nesľubujem, ale mám celkom slušný foťák a skúsim vám nafotiť niečo lepšie než hostia s kompaktmi, zadarmo", tak si viem predstaviť, že budú súhlasiť.
 
sofy
2013-01-09 11:37:37+01
príspevok od: Pentaxfan
Myslím, že na Slovensku, a ešte zvlášť v dnešnej situácii, keď sa tu už roky omieľa slovo "kríza", nie je veľký problém nájsť ľudí, ktorí si svadobného fotografa nemôžu dovoliť a "nechajú to na hostí". Takým keď sa niekto ponúkne v štýle "nič vám nesľubujem, ale mám celkom slušný foťák a skúsim vám nafotiť niečo lepšie než hostia s kompaktmi, zadarmo", tak si viem predstaviť, že budú súhlasiť.
Presne si popisal 90% svadobnych fotografov az na ten koniec, zadarmo to nerobia, ale za 200-300 bez zivnosti
 
Pentaxfan
2013-01-09 11:41:53+01
príspevok od: sofy
Presne si popisal 90% svadobnych fotografov az na ten koniec, zadarmo to nerobia, ale za 200-300 bez zivnosti
Bez zivnosti? A nikto ich nebonzne?
 
juve16
2013-01-09 11:50:15+01
príspevok od: Pentaxfan
Bez zivnosti? A nikto ich nebonzne?
uz ako ti to niekto dokaze? bol si fotit vo svojom volnom case kamosovu svadbu. dali ti nieco za to? dokaz
 
sofy
2013-01-09 11:53:15+01
Dokazu ti to tak ak si fejsbukovy fotograf a davas si tam fotky tak 30 kamosov za rok zadarmo asi neuhras a dnes je fejsbukovych photographerov 1500 v kazdom meste
 
juve16
2013-01-09 12:23:42+01
príspevok od: sofy
Dokazu ti to tak ak si fejsbukovy fotograf a davas si tam fotky tak 30 kamosov za rok zadarmo asi neuhras a dnes je fejsbukovych photographerov 1500 v kazdom meste
opakujem sa, dokaz mi, kto mi co dal a kolko ....nemas sancu
 
juve16
2013-01-09 12:26:59+01
príspevok od: sofy
Dokazu ti to tak ak si fejsbukovy fotograf a davas si tam fotky tak 30 kamosov za rok zadarmo asi neuhras a dnes je fejsbukovych photographerov 1500 v kazdom meste
uz len dokazat, ze som to fotil ja, ani to nedokazes, pokial ma nemas nafoteneho priamo pri akcii. btw. to su nezaujimave zalezitosti vobec sa tym niekto zaoberat
 
sofy
2013-01-09 12:27:59+01
príspevok od: juve16
opakujem sa, dokaz mi, kto mi co dal a kolko ....nemas sancu
Napisu ti fiktivny mail z fin spravy ty posles ponuku s cenami a si jasny. Dnes je doba kedy ty musis dokazat ze si to fotil zadarmo nie oni tebe dokaz ty ze 30-40 svadieb si fotil zadarmo
 
juve16
2013-01-09 12:35:13+01
príspevok od: sofy
Napisu ti fiktivny mail z fin spravy ty posles ponuku s cenami a si jasny. Dnes je doba kedy ty musis dokazat ze si to fotil zadarmo nie oni tebe dokaz ty ze 30-40 svadieb si fotil zadarmo
ale nesranduj, pozeras vela americkych filmov
ja nic dokazovat nemusim, pretoze kvazi neexistujem a nevedia o mne ani holy prd
 
sofy
2013-01-09 12:36:57+01
príspevok od: juve16
ale nesranduj, pozeras vela americkych filmov
ja nic dokazovat nemusim, pretoze kvazi neexistujem a nevedia o mne ani holy prd
Takych frajerov tu uz bolo ale ok, zbytocne to rozoberat
 
juve16
2013-01-09 12:43:28+01
príspevok od: sofy
Takych frajerov tu uz bolo ale ok, zbytocne to rozoberat
veru zbytocne, realita je niekde inde, nie pri nejakej stovke do vrecka prilezitostne fotica pod virtulanym nickom na fejsbuku
 
POKY
2013-01-09 13:00:40+01
príspevok od: seifi
ty si myslíš, že na tvoj návrh pristúpi aj partnerka ? si nenamýšlaj; a keď dnes povie, že v pohoide, potom sa to zmení
Keby som s ňou bol 3 mesiace mal by si pravdu, no po takom čase ako sme spolu máme niektoré ciele spoločné a podporujeme jeden druhého, takže v tomto by ma podporila a súhlasila by s tým.
 
Lusynda
2013-01-09 13:02:20+01
príspevok od: sofy
Napisu ti fiktivny mail z fin spravy ty posles ponuku s cenami a si jasny. Dnes je doba kedy ty musis dokazat ze si to fotil zadarmo nie oni tebe dokaz ty ze 30-40 svadieb si fotil zadarmo
Dnes je doba kedy tebe musia dokázať vinu. a si nevinný kým ti tu vinu naozaj pred súdom nedokážu. Ty nemusiíš dokazovať nič.
 
Neschopko
2013-01-09 13:07:47+01
príspevok od: Lusynda
Dnes je doba kedy tebe musia dokázať vinu. a si nevinný kým ti tu vinu naozaj pred súdom nedokážu. Ty nemusiíš dokazovať nič.
Tomu snáď neveríš
 
Strana 3 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()