Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Dokonalá ostrosť pri fotení vianočného osvetlenia a dekorácií

linRFL
linRFL 2019-12-05 09:01:10+01
Ahojte, veľmi mi by mi pomphla rada ako nafotiť dokonale ostré vianočné osvetlenie a dekorácie. Včera som bojovala v Auparku, sú tam také stromčeky visiace no a tým že v Auparku je príliš veľa svetla a pri clone 22 mi vyšiel čas 3,2 sekundy, čo spôsobilo že reťaze ktorým bliká svetko sú v pohybe. nemala som čas skúšať ďalej lebo som sa viac susredila na vonkajšok, ale chcem sa spýtať či dosiahnem hlbokú ostrosť keď skúsim ísť s časom aspoň na 500 aby som zmrazila pohyb, tým pádom musím ísť dole s clonou na cca 6 a hore s ISO. Chcem vedieť či bude obrázok dost ostrý. Potrebujem aby to osvetlenie dekorácií bolo TOP. A ešte ma poteší rada, tých ktorý fotia nákupné centrá alebo architektúru ako si nastavujete parametre. Statív mám, potom EOS 6D a objektív 17-40 L4. Mám aj iné objektívy len tento mám novy tak som ho skúšala
 
jozef84
2019-12-12 09:58:25+01
príspevok od: juraj07
Ty si akoze profesionálna fotografka? Mozes uviest svoje meno, aby sme vedeli, komu sa oblukom vyhnut...
Juraj, toto si si mohol odpustiť. Myslím, že si išiel za čiaru.A zvlášť, keď tu nemáš ani jednu fotku.No daj svoje fotky, nech sa pozrieme s kým máme tú časť.
 
juraj07
2019-12-12 11:50:41+01
príspevok od: jozef84
Juraj, toto si si mohol odpustiť. Myslím, že si išiel za čiaru.A zvlášť, keď tu nemáš ani jednu fotku.No daj svoje fotky, nech sa pozrieme s kým máme tú časť.
Ja nie som profesional, fotim len pre vlastne potesenie. No z vyjadrení tejto "fotografky" som vyrozumel, že to robí ako zákazku. Ked teda profesionálna fotografka nema ani potuchy o refrakcii, narve na objektive maximalnu clonu, foti z ruky casom 3 s. a potom sa tu pyta, preco nema ostre fotky, tak si to zasluzi patricný komentar. Ja naopak myslim, že som bol este velmi mierny.
 
francesco
2019-12-12 12:14:57+01
príspevok od: juraj07
Ja nie som profesional, fotim len pre vlastne potesenie. No z vyjadrení tejto "fotografky" som vyrozumel, že to robí ako zákazku. Ked teda profesionálna fotografka nema ani potuchy o refrakcii, narve na objektive maximalnu clonu, foti z ruky casom 3 s. a potom sa tu pyta, preco nema ostre fotky, tak si to zasluzi patricný komentar. Ja naopak myslim, že som bol este velmi mierny.
Takze iba internetovy mudrlant.
 
juraj07
2019-12-12 12:45:19+01
Stale lepsie ako fotograf prijmajuci zákazky, ktory nema ani šajn o základoch fotenia.
 
fatality
2019-12-12 13:27:57+01
príspevok od: juraj07
Ja nie som profesional, fotim len pre vlastne potesenie. No z vyjadrení tejto "fotografky" som vyrozumel, že to robí ako zákazku. Ked teda profesionálna fotografka nema ani potuchy o refrakcii, narve na objektive maximalnu clonu, foti z ruky casom 3 s. a potom sa tu pyta, preco nema ostre fotky, tak si to zasluzi patricný komentar. Ja naopak myslim, že som bol este velmi mierny.
nikde nepadlo ani slovo o tom,ze je profesionalka(prave naopak),ze to foti na zakazku,nefotila to casom 3 sekundy z ruky a ked uz,tak je to difrakcia a nie refrakcia..
ale hlavne,ze si si kopol,ze.. ..
 
martinmlm
2019-12-12 13:39:28+01
príspevok od: juraj07
Ja nie som profesional, fotim len pre vlastne potesenie. No z vyjadrení tejto "fotografky" som vyrozumel, že to robí ako zákazku. Ked teda profesionálna fotografka nema ani potuchy o refrakcii, narve na objektive maximalnu clonu, foti z ruky casom 3 s. a potom sa tu pyta, preco nema ostre fotky, tak si to zasluzi patricný komentar. Ja naopak myslim, že som bol este velmi mierny.
Niekde môžeš fotiť za poplatok, a tam kde je zakázané fotiť sa predsa môžeš slušne opýtať a dohodnúť.
 
jozef84
2019-12-12 16:41:35+01
príspevok od: juraj07
Ja nie som profesional, fotim len pre vlastne potesenie. No z vyjadrení tejto "fotografky" som vyrozumel, že to robí ako zákazku. Ked teda profesionálna fotografka nema ani potuchy o refrakcii, narve na objektive maximalnu clonu, foti z ruky casom 3 s. a potom sa tu pyta, preco nema ostre fotky, tak si to zasluzi patricný komentar. Ja naopak myslim, že som bol este velmi mierny.
Existuje taká ľudová riekanka."Zabudol vôl, že niekedy teľaťom bol." Ale to nepatrilo tebe. . Každý sa učí. Nie si v jej koži a pozorne si prečítaj jej statusy znovu. Máš tam aj jej dôvody a ja ich chápem.
 
linRFL
2020-02-25 09:57:57+01
príspevok od: francesco
Vies autorka tu dala fotky, s ktorými nie je spokojna a chce radu ako to urobit lepsie. A ako výsledok das fotku z mobilu s automatikou, ktora je menej rozmazana ako ta jej. To si jej teda pomohol. Tie fotky z mobilov su cisty grc (teraz nehovorim len o tvojich, z môjho fotomobilu je to to iste), preostrene presoftovane nezmysly, ktore ked nahodou pozriem vo vacsom nahlade ako je telefon je mi zle. Ona chce napredovat a vy ju tu klincujete tymi vasimi softvérovými hybridmi. Ak by sa pytala s cim fotis a ty fotis mobilm je to ok, je to tvoja volba.
Dakujem za pekne slova na moju obranu ,
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()