Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

České menu do D90

Nico 1
2011-01-08 16:49:18+01
Neviete náhodou niekto či je možné nejak napáliť České menu do D90?Angličtina je pre mňa hotové tabu.Fotím len krátko takže pre každú maličkosť musím študovať návod v priloženom manuále.Mám priatela cez počítače a vravel že by to bolo možné spraviť cez Nikoňácky servis.
 
bonifacko
2011-01-08 16:59:43+01
Ja sice nemam N, ale čo viem, tak asi nezoženieš češtinu.
 
Winmx
2011-01-08 17:03:13+01
O ničom takom neviem........... do toho menu asi často nemusíš chodit ... a všetko potrebné na fotenie .....
nastavíš na stavovom displeji
 
Nico 1
2011-01-08 17:19:27+01
príspevok od: Winmx
O ničom takom neviem........... do toho menu asi často nemusíš chodit ... a všetko potrebné na fotenie .....
nastavíš na stavovom displeji
Máš pravdu že väčšinu áno ale ten zbytok?Niektoré nastavenia už mám zafixované v hlave dosť dobre keď s tým stále pracujem ale je tam hodne nastavení ktoré môžeš použiť ale nie tak často.Preds je lepšie keď otvoríš menu a hneď vieš čo použiť bez toho aby som zase otváral manuál
 
Nico 1
2011-01-08 17:28:09+01
príspevok od: bonifacko
Ja sice nemam N, ale čo viem, tak asi nezoženieš češtinu.
Vraj by sa to dalo tak že sa Nikon napojí cez počítač,otvorí sa menu a priamo v tom zmeniť jazyk.Vraj to je pod nejakým kódom ale ten majú servisáci aby sa mohli dostať do toho softu.Tak mi to nejako vysvetloval.Tiež som o tom ešte nepočul že by si to niekto dal zmeniť ale človek nikdy nevie čo všetko je možné pokial sa o to neja nezaujíma
 
jimmy_rs
2011-01-08 17:35:02+01
vymen ju za D7000 a mas 2 muchy jednou ranou ,, ci aj viac much ?
 
Nico 1
2011-01-08 18:01:34+01
príspevok od: jimmy_rs
vymen ju za D7000 a mas 2 muchy jednou ranou ,, ci aj viac much ?
Niesu finance
 
Emilio
2011-01-08 18:10:51+01
príspevok od: jimmy_rs
vymen ju za D7000 a mas 2 muchy jednou ranou ,, ci aj viac much ?
S tými muchami to sedí - len tá rozdielna cena! Tiež mi to vadí, mám D3000 a hlavne keď sa ponáhľam mám problém. Je to trocha arogancia výrobcu. Predtým som mal Olympus, stačilo sa zaregistrovať na stránke výrobcu a dalo sa stiahnuť slovenčinu z netu rovno cez USB. Pri tom počte predaných Nikonov by to tiež nemal byť problém. Ešte otázka do fóra: čo na to jazykový zákon?
 
Nico 1
2011-01-08 18:14:07+01
príspevok od: Emilio
S tými muchami to sedí - len tá rozdielna cena! Tiež mi to vadí, mám D3000 a hlavne keď sa ponáhľam mám problém. Je to trocha arogancia výrobcu. Predtým som mal Olympus, stačilo sa zaregistrovať na stránke výrobcu a dalo sa stiahnuť slovenčinu z netu rovno cez USB. Pri tom počte predaných Nikonov by to tiež nemal byť problém. Ešte otázka do fóra: čo na to jazykový zákon?
Hm dobrá otázka,keby sa na to vzťahoval zákon,tým pádom by som ho mohol vrátiť ako reklámaciu a došporiť na D7000
 
Uboot
2011-01-08 18:20:22+01
Ja mám D5000 a tiež riešim tento problém! Ide iba o to, že je 21. storočie a už by mohol byť nejaký uživateľský komfort štandartom! Načo sú všetky tie regionálne kancelárie, keď nie sú schopné nejakého kreatívneho myslenia!
Každý kompakt od Nikonu sa chvasce cz menu, ale prístroje ktoré stoja 600€ NIČ!!!
 
jimmy_rs
2011-01-08 18:39:10+01
ale no tak 300€ nie je az taky rozdiel
 
Fatty
2011-01-08 18:40:09+01
príspevok od: Uboot
Ja mám D5000 a tiež riešim tento problém! Ide iba o to, že je 21. storočie a už by mohol byť nejaký uživateľský komfort štandartom! Načo sú všetky tie regionálne kancelárie, keď nie sú schopné nejakého kreatívneho myslenia!
Každý kompakt od Nikonu sa chvasce cz menu, ale prístroje ktoré stoja 600€ NIČ!!!
no či to zrovna nie je tým, že u vyššej kategórie prístroja sa už akosi predpokladá nejaká znalosť aspoň technických výrazov, naproti tomu kompíky si kupujú aj úplní laici ktorí s nimi len cvakajú chatové ožieračky a iné dôležité udalosti......
mám dosť rôznej elektroniky alebo SW kde je aj čeština, ale nikdy si ju nezapínam, iný jazyk ako ENG v elektronike mi príde taký...komický...
tých pár výrazov čo sú vo foťáku by ste sa už naučiť mohli, neviem čo je na tom ťažkého...
 
kecal
2011-01-08 18:46:12+01
príspevok od: Emilio
S tými muchami to sedí - len tá rozdielna cena! Tiež mi to vadí, mám D3000 a hlavne keď sa ponáhľam mám problém. Je to trocha arogancia výrobcu. Predtým som mal Olympus, stačilo sa zaregistrovať na stránke výrobcu a dalo sa stiahnuť slovenčinu z netu rovno cez USB. Pri tom počte predaných Nikonov by to tiež nemal byť problém. Ešte otázka do fóra: čo na to jazykový zákon?
jazykový zákon bol naplnený tým že ti predávajúci dodal manuál v SVK jazyku....
 
kecal
2011-01-08 18:47:44+01
príspevok od: Uboot
Ja mám D5000 a tiež riešim tento problém! Ide iba o to, že je 21. storočie a už by mohol byť nejaký uživateľský komfort štandartom! Načo sú všetky tie regionálne kancelárie, keď nie sú schopné nejakého kreatívneho myslenia!
Každý kompakt od Nikonu sa chvasce cz menu, ale prístroje ktoré stoja 600€ NIČ!!!
oni tie kompakty sú pre amatérov a laikov, zrkadlá sú sú pre fotografov ...
 
kecal
2011-01-08 18:48:12+01
príspevok od: Fatty
no či to zrovna nie je tým, že u vyššej kategórie prístroja sa už akosi predpokladá nejaká znalosť aspoň technických výrazov, naproti tomu kompíky si kupujú aj úplní laici ktorí s nimi len cvakajú chatové ožieračky a iné dôležité udalosti......
mám dosť rôznej elektroniky alebo SW kde je aj čeština, ale nikdy si ju nezapínam, iný jazyk ako ENG v elektronike mi príde taký...komický...
tých pár výrazov čo sú vo foťáku by ste sa už naučiť mohli, neviem čo je na tom ťažkého...
presne tak ..
 
jimmy_rs
2011-01-08 18:51:56+01
v košiciach spominal jeden pribeh profesionala

- čo je to vyvaženie bielej
- white balance
- jaj aha
 
Emilio
2011-01-08 18:53:17+01
Na Hammeri je tiež tachometer v km/h a nie v mílach - aj keď ten čo má na Hamra by si to mohol prepočítať! Ako som písal vyššie, Olympus E500 neni \"kompík\" a bolo ich asi predaných menej ako Nikonov, ale bolo možné stiahnuť slovenčinu.
 
Nico 1
2011-01-08 18:58:39+01
príspevok od: Fatty
no či to zrovna nie je tým, že u vyššej kategórie prístroja sa už akosi predpokladá nejaká znalosť aspoň technických výrazov, naproti tomu kompíky si kupujú aj úplní laici ktorí s nimi len cvakajú chatové ožieračky a iné dôležité udalosti......
mám dosť rôznej elektroniky alebo SW kde je aj čeština, ale nikdy si ju nezapínam, iný jazyk ako ENG v elektronike mi príde taký...komický...
tých pár výrazov čo sú vo foťáku by ste sa už naučiť mohli, neviem čo je na tom ťažkého...
No D90 nieje vyžšia kategória,je to amatérskej triedy a prečo D3X má Češtinu?
 
fotograf11
2011-01-08 19:01:57+01
príspevok od: Emilio
Na Hammeri je tiež tachometer v km/h a nie v mílach - aj keď ten čo má na Hamra by si to mohol prepočítať! Ako som písal vyššie, Olympus E500 neni \"kompík\" a bolo ich asi predaných menej ako Nikonov, ale bolo možné stiahnuť slovenčinu.
tak si kup olympus ty jazykovy zakon
 
Fatty
2011-01-08 19:02:27+01
tak to už je len vecou ústretovosti výrobcu či ti tam dá zrovna tvoj rodný jazyk, ja len vravím, že naučiť sa pár tech. výrazov v ENG nie je ťažké a ešte získaš výhodu
máš totiž takmer 100% istotu že ak nie iný jazyk tak tá anglina tam bude prítomná vždy aj keby neviem čo bolo
 
Strana 1 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()