Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Fotenie svadby

michlo
michlo 2011-04-27 13:36:29+02
zdrawim, buduca svagrina ma poziadala, ze ci by som im nespravil svadobne fotografie (obrad, hostina, foto v prirode) a ja som jej nedokazal povedat nie . tak sa chcem opytat/poradit ze ci mi postaci moja vybava: telo: canon eos 60D, sklo: 18-135 3,5 - 5,6 IS .... rozmyslam aj o zakupeni blesku rozhodujem sa medzi speedlite 430 a 580. koli cene by som asi riesil radsej tu 430 , planujem dokupit potom este sklo canon 70-200 F4 L is ale to mi asi na svadbu treba nebude, ci? dakujem vopred za rady
 
calven
2011-12-14 14:41:45+01
príspevok od: snowball
Ja suhlasim
Súhlasím so súhlasom...
Hlavne zodpovednosť a sebareflexia pred prikývnutím...
 
Matej_Hlbocan
2011-12-14 17:41:47+01
príspevok od: michlo
zdrawim, buduca svagrina ma poziadala, ze ci by som im nespravil svadobne fotografie (obrad, hostina, foto v prirode) a ja som jej nedokazal povedat nie . tak sa chcem opytat/poradit ze ci mi postaci moja vybava: telo: canon eos 60D, sklo: 18-135 3,5 - 5,6 IS .... rozmyslam aj o zakupeni blesku rozhodujem sa medzi speedlite 430 a 580. koli cene by som asi riesil radsej tu 430 , planujem dokupit potom este sklo canon 70-200 F4 L is ale to mi asi na svadbu treba nebude, ci? dakujem vopred za rady
na svadbu by som volil 60D, 18-135, 580 EXII s difúzorom a 85 1.8
 
bubu1687
2011-12-15 06:56:28+01
príspevok od: Karol Srnec
Ja nesuhlasim. Pravdou je, kazdy musi nejako zacat. Z nikoho nebude vyborny svadobny fotograf lusknutim prstov. Je ale velky rozdiel, ako s fotenimsvadieb zacnem.
1. Uz mam rok zrkadlovku, dva setaky, lacny zakladak, blesk. Preco by som si nezarobil? Velmi casty pripad tu ne ephoto fore.

2. Nie som profik, nemam skolu, ale intenzivne fotim niekolko rokov. Som pohotovy, vyborne zvladam techniku, som univerzalny. Mam za sebou portretovanie, reportaz, firemne eventy, produktovku. Mam vybavu zodpovedajucu standardu v odbore fotografie. Viem, ze ked sa do toho pustim, tak to nikomu neskazim a po par svadbach to uz bude rutina s vystupom, za ktory sa nemusi hambit ziaden fotograf. Naviac viem komunikovat s ludmi, viem si zorganizovat cas. Ovladam postprocesing a viem sa predat.

Nafotit niekomu svadbu nie je o odvahe, ale o zodpovednosti.
ja si nemyslim ze ona mu tza tioto bude platit..je to rodinna vypomoc...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-12-15 07:08:12+01
príspevok od: bubu1687
ja si nemyslim ze ona mu tza tioto bude platit..je to rodinna vypomoc...
Aj tak plati posledna veta. A este jedno prislovie. To o danajskom dare. Takto dopadol moj kolega z predchadzajucej prace. Robil vo firme, kde sa predavaju fotaky a kazdy tam foti. On da svoju zrkadlovku svojmu brattrancovi, nech mu nafoti svadbu. Ked doniesol fotky a pytal sa, ako by sa dali zachranit, musel som mu povedat: Bez šance!!! Takze z najkrajsieho dna zivota ma doma krasny fotograficky odpad. Nezostava nic ine len pogratulovat k jeho hlupostia ahluposti jeho bratranca.
 
bubu1687
2011-12-15 07:36:50+01
príspevok od: Karol Srnec
Aj tak plati posledna veta. A este jedno prislovie. To o danajskom dare. Takto dopadol moj kolega z predchadzajucej prace. Robil vo firme, kde sa predavaju fotaky a kazdy tam foti. On da svoju zrkadlovku svojmu brattrancovi, nech mu nafoti svadbu. Ked doniesol fotky a pytal sa, ako by sa dali zachranit, musel som mu povedat: Bez šance!!! Takze z najkrajsieho dna zivota ma doma krasny fotograficky odpad. Nezostava nic ine len pogratulovat k jeho hlupostia ahluposti jeho bratranca.
ako este raz:ja netvrdim ze hocijake fotky su ok...ale kvalita profesionala beznemu cloveku nic nehovori....a po druhe netvrdim ze sa aj toto nemoze stat....ja tvrdim ze nemusi....
 
bubu1687
2011-12-15 07:37:58+01
príspevok od: Karol Srnec
Aj tak plati posledna veta. A este jedno prislovie. To o danajskom dare. Takto dopadol moj kolega z predchadzajucej prace. Robil vo firme, kde sa predavaju fotaky a kazdy tam foti. On da svoju zrkadlovku svojmu brattrancovi, nech mu nafoti svadbu. Ked doniesol fotky a pytal sa, ako by sa dali zachranit, musel som mu povedat: Bez šance!!! Takze z najkrajsieho dna zivota ma doma krasny fotograficky odpad. Nezostava nic ine len pogratulovat k jeho hlupostia ahluposti jeho bratranca.
ale osobne keby mna niekto poziada tak odmietam automaticky alebo minimalne si vezmem kamarata fotografa a ja idem ako ucen.....s tym zasa suhlasim ze treba sa vediet ohodnotit...ja len netvrdim ze to bude az take zle.....mozno
 
JOK3R
2011-12-15 08:08:23+01
príspevok od: Karol Srnec
Aj tak plati posledna veta. A este jedno prislovie. To o danajskom dare. Takto dopadol moj kolega z predchadzajucej prace. Robil vo firme, kde sa predavaju fotaky a kazdy tam foti. On da svoju zrkadlovku svojmu brattrancovi, nech mu nafoti svadbu. Ked doniesol fotky a pytal sa, ako by sa dali zachranit, musel som mu povedat: Bez šance!!! Takze z najkrajsieho dna zivota ma doma krasny fotograficky odpad. Nezostava nic ine len pogratulovat k jeho hlupostia ahluposti jeho bratranca.
No asi to s tým fotením nebolo až také vážne keď musel prísť za niekým iným aby zistil že sú tie fotky bez šance na záchranu
Dať niekomu zrkadlovku s ktorou druhá strana nemá skúsenosti a čakať že z toho budú dobré fotky je dosť naivné aj keby to bola neviem aká profi výbava...
 
WildSammy
2011-12-15 09:43:47+01
príspevok od: Matej_Hlbocan
na svadbu by som volil 60D, 18-135, 580 EXII s difúzorom a 85 1.8
85tka bude na 60D prilis dlha.. urcite by som ju doplnil este s 28/1.8 a 50/1.4 napr..
 
michlo
2011-12-18 13:30:27+01
príspevok od: Matej_Hlbocan
na svadbu by som volil 60D, 18-135, 580 EXII s difúzorom a 85 1.8
no namiesto 580ky som mal 430ku a namiesto 85ky som mal 50ku 1,4
 
bubu1687
2011-12-18 13:38:56+01
príspevok od: michlo
no namiesto 580ky som mal 430ku a namiesto 85ky som mal 50ku 1,4
ukaz jak to dopadlo nie?
 
Photograph33
2011-12-18 14:02:58+01
Nafotit niekomu svadbu nie je o odvahe, ale o zodpovednosti................tak toto bolo napisane dokonale.......101% SUHLAS.....osobne svadby vzdy slusne odmietnem...aj ked bola ponuka 300-400 eu.....je zle si priznat ze na to nemam? ....dost casto sa mi stava, ze sa mnou pridu kamarati prinesu CD a malicka prosba, ci by som im nevedel upravit svadobne foto , lebo sa im kusocek nepacia...prva otazka bola....kto fotil a platili ste za to?......zacnem prezerat foto na CD a moja dalsia otazka bola toto je fotene mobilom????????.....ked mi chlapec prezradil ze za tento nepodarok zaplatili 300 eu, skoro som padol na zadok......ved uz na foteni sa cudovali ze profi fotograf stale dookola kecal, skusime este raz...a znova, svadobcania boli znechuteny,......po prezreti CD, ked ani jedna fotos nebola pouzitelna na upravu, som poradil , vratit sa k fotografovi a tresnut mu to CD o hlavu, lebo hodnota fotografii bola absolutna Nula.........

svadbu clovek moze pokazit len raz druha sanca nebude........
 
tHono
2011-12-18 15:29:38+01
chvala panu svadby uz nefotografujem a nezavidim najmä zaciatocnikovi.Ja Ti radim ,aby to fotografoval clovek s praxou a Ty,aby si mu robil iba asistenta ,ale tak ,aby si sa mu nemotal popod nohy.
 
Machro
2011-12-18 16:57:09+01
A ako clovek zisti ci uz na to ma?
 
Daniel.U
2011-12-18 18:02:09+01
príspevok od: Photograph33
Nafotit niekomu svadbu nie je o odvahe, ale o zodpovednosti................tak toto bolo napisane dokonale.......101% SUHLAS.....osobne svadby vzdy slusne odmietnem...aj ked bola ponuka 300-400 eu.....je zle si priznat ze na to nemam? ....dost casto sa mi stava, ze sa mnou pridu kamarati prinesu CD a malicka prosba, ci by som im nevedel upravit svadobne foto , lebo sa im kusocek nepacia...prva otazka bola....kto fotil a platili ste za to?......zacnem prezerat foto na CD a moja dalsia otazka bola toto je fotene mobilom????????.....ked mi chlapec prezradil ze za tento nepodarok zaplatili 300 eu, skoro som padol na zadok......ved uz na foteni sa cudovali ze profi fotograf stale dookola kecal, skusime este raz...a znova, svadobcania boli znechuteny,......po prezreti CD, ked ani jedna fotos nebola pouzitelna na upravu, som poradil , vratit sa k fotografovi a tresnut mu to CD o hlavu, lebo hodnota fotografii bola absolutna Nula.........

svadbu clovek moze pokazit len raz druha sanca nebude........
a to ako casto mavas tie ponuky, co slusne odmietnes?
 
Daniel.U
2011-12-18 18:02:54+01
príspevok od: Machro
A ako clovek zisti ci uz na to ma?
pokial mas sebakritiku priznat si, ze na to nemas, tak si na dobrej ceste. Treba sa prismajchlovat k niekomu a fotit popri nom
 
Photograph33
2011-12-19 18:35:58+01
príspevok od: Daniel.U
a to ako casto mavas tie ponuky, co slusne odmietnes?
neviem....nepocitam to velmi...ale asi tak 10 ponuk za rok...... ...ale fakt si viem uprimne priznat ze na to nemam.....
 
Daniel.U
2011-12-19 19:20:51+01
príspevok od: Photograph33
neviem....nepocitam to velmi...ale asi tak 10 ponuk za rok...... ...ale fakt si viem uprimne priznat ze na to nemam.....
slusny pocet na to, ze o to nestojis
 
Photograph33
2011-12-19 19:39:06+01
príspevok od: Daniel.U
slusny pocet na to, ze o to nestojis
tak za prve.....nebavi ma to..... ....a kedze ma to nebavi, viem ze by som celu svadbu retusoval rok..... .....za druhe.....svadbu pokazi fotogra len raz.....viac sanci nebude.....vzdy hlavne odvazny amater musi pocitat s tym, ze napr sa pokazi fotak, svetelne podmienky sa tiez nedaju dopredu nacasovat......preto je toto fotenie skutocne o zodpovednosti...naozaj som videl dost uboho nacvakanych svadieb..... .... a este ked mi manzelsky par povedal kolko za to fotograf zobral.....to bolo smutku....ale uz pozde.....
 
Daniel.U
2011-12-19 20:10:46+01
príspevok od: Photograph33
tak za prve.....nebavi ma to..... ....a kedze ma to nebavi, viem ze by som celu svadbu retusoval rok..... .....za druhe.....svadbu pokazi fotogra len raz.....viac sanci nebude.....vzdy hlavne odvazny amater musi pocitat s tym, ze napr sa pokazi fotak, svetelne podmienky sa tiez nedaju dopredu nacasovat......preto je toto fotenie skutocne o zodpovednosti...naozaj som videl dost uboho nacvakanych svadieb..... .... a este ked mi manzelsky par povedal kolko za to fotograf zobral.....to bolo smutku....ale uz pozde.....
ak vedia do coho idu a je to priamo umerne cene, tak co je na tom. Mne by stacilo keby maniekto odfotil za 20 euro len nech tam nemam styri brady Takze mne by si stacil
 
Strana 12 z 12
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()