Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Fotenie svadby

michlo
michlo 2011-04-27 13:36:29+02
zdrawim, buduca svagrina ma poziadala, ze ci by som im nespravil svadobne fotografie (obrad, hostina, foto v prirode) a ja som jej nedokazal povedat nie . tak sa chcem opytat/poradit ze ci mi postaci moja vybava: telo: canon eos 60D, sklo: 18-135 3,5 - 5,6 IS .... rozmyslam aj o zakupeni blesku rozhodujem sa medzi speedlite 430 a 580. koli cene by som asi riesil radsej tu 430 , planujem dokupit potom este sklo canon 70-200 F4 L is ale to mi asi na svadbu treba nebude, ci? dakujem vopred za rady
 
molnart
2011-10-31 14:38:48+01
príspevok od: valec86
DODO PO nie v mojich ociach ale castokrat v ociach mojich zapadnych kamaratov. neviem ci sme sa pochopili

molnart neberiem ta za nich len ten panak si zato aj nechal riadne zaplatit. aj za fotky s nokie.
tak to je uz problem svadobcanov
 
tomis.ales
2011-10-31 16:07:46+01
príspevok od: valec86
viem ze sa castokrat berie vychod slovenska za "gadzovsky azaostalejsi" no asi pred rokom ma zabil kameramano/fotograf s handy kamerou a nokiou N95 na fotky. Ja ako hosť Canon 1D a 7D na krku. Vtedy som si naozaj povedal vsetko je mozne
Ty vole to si robis prdel........to de sme??!
 
conan7
2011-10-31 16:12:34+01
príspevok od: molnart
ako vies ze to bol fotograf? (alebo ked sa nad tym este raz zamyslim, mozno fotografom si bol prave ty, len mas nejaku poruchu osobnosti)

inac mam pocit ze to tu trosku prehanate s recmi typu "amaterskym zrkadlom sa neda fotit stuzkova" apod. (parafrazujem). ja z vlastnej stuzkovej ziadneho fotografa si nepamatam a neviem o tom ze by som mal doma nejake fotky zo stuzkovej, a ani mi nechybaju.
niekedy ta volba neznie vobec tak ci zavolat profesionala alebo chlapca odvedla, ale ci tam bude fotograf alebo nie (a nie je to iba o financiach).

sam som fotil jednu svadbu asi po mesiaci ako som mal fotak (akyto hriech). a nefotil som ho preto, ze mladomenzelia boli skupi na fotografa a vedeli ze kamos ma fotak tak to moze aj on spravit. jednoducho im na fotkach nezalezalo, a to ze tam nakoniec niekto klikal s amaterskou zrkadlovkou a setakom bolo vecou nahody.

este dodam tolko, ze aj ked fotenie ma bavi, na vlastnej svadbe by som ziadneho fotografa ani kameramana nechcel, pretoze viem ze na fotky by som sa nikdy nepozeral a boli by mi zbytocne. to ze nakoniec niekto povie ze "ty nemas ziadneho fotografia???? tak ti to nafotim mobilom!!" tak to bude jeho vec. ale vy ma budete mat za nevzdelanaca a drzgrosa, pretoze neviem ocenit "nezabudnutelnu chvilu zivota" a ocenit pracu profesionalnych fotografov.
no zvedavý budem čo ti na to povie, tvoja nevesta musí to byť velmi submisívna žena ked toto ti u nej prejde
 
WildSammy
2011-10-31 16:27:21+01
príspevok od: conan7
no zvedavý budem čo ti na to povie, tvoja nevesta musí to byť velmi submisívna žena ked toto ti u nej prejde
sak mozno sa beru len na oko a po roku sa rozvedu tak naco by im boli fotky?
 
Daniel.U
2011-10-31 16:33:50+01
príspevok od: molnart
ako vies ze to bol fotograf? (alebo ked sa nad tym este raz zamyslim, mozno fotografom si bol prave ty, len mas nejaku poruchu osobnosti)

inac mam pocit ze to tu trosku prehanate s recmi typu "amaterskym zrkadlom sa neda fotit stuzkova" apod. (parafrazujem). ja z vlastnej stuzkovej ziadneho fotografa si nepamatam a neviem o tom ze by som mal doma nejake fotky zo stuzkovej, a ani mi nechybaju.
niekedy ta volba neznie vobec tak ci zavolat profesionala alebo chlapca odvedla, ale ci tam bude fotograf alebo nie (a nie je to iba o financiach).

sam som fotil jednu svadbu asi po mesiaci ako som mal fotak (akyto hriech). a nefotil som ho preto, ze mladomenzelia boli skupi na fotografa a vedeli ze kamos ma fotak tak to moze aj on spravit. jednoducho im na fotkach nezalezalo, a to ze tam nakoniec niekto klikal s amaterskou zrkadlovkou a setakom bolo vecou nahody.

este dodam tolko, ze aj ked fotenie ma bavi, na vlastnej svadbe by som ziadneho fotografa ani kameramana nechcel, pretoze viem ze na fotky by som sa nikdy nepozeral a boli by mi zbytocne. to ze nakoniec niekto povie ze "ty nemas ziadneho fotografia???? tak ti to nafotim mobilom!!" tak to bude jeho vec. ale vy ma budete mat za nevzdelanaca a drzgrosa, pretoze neviem ocenit "nezabudnutelnu chvilu zivota" a ocenit pracu profesionalnych fotografov.
celkom s tebou suhlasim. Ked niekoho fotim, tak sa snazim, ale samemu by mi na fotkach nezalezalo a ked sa budem zenit je mi lautr fuk kto ma odfoti, hlavne, ze to bude zadarmo lebo korunu za to nedam. Pred objektivom sa citim hrozne. Zo stuzkovej mam len VHS zaznam a pozerat ho nemienim. Tak isto na svadobne fotky napada prach zabudnutia a volakto sa rehoce ako za to zinkasuje kopu penez
 
molnart
2011-10-31 16:38:44+01
príspevok od: conan7
no zvedavý budem čo ti na to povie, tvoja nevesta musí to byť velmi submisívna žena ked toto ti u nej prejde
tak tomu ver
 
conan7
2011-10-31 16:57:28+01
príspevok od: molnart
tak tomu ver
no tak presne takú chcem aj ja
 
wlad
2011-10-31 17:14:33+01
uz sa to tu tusim spominalo - unplugged wedding - ma to nieco do seba...

http://offbeatbride.com/2011/06/unplugged-wedding
 
total empty
2011-10-31 19:52:07+01
príspevok od: valec86
viem ze sa castokrat berie vychod slovenska za "gadzovsky azaostalejsi" no asi pred rokom ma zabil kameramano/fotograf s handy kamerou a nokiou N95 na fotky. Ja ako hosť Canon 1D a 7D na krku. Vtedy som si naozaj povedal vsetko je mozne
Keď šetria,je im dobrý každý.
Svadba by mala mať kameramana a fotografa aspoň na akej takej úrovni.
To znamená , že aspoň akú takú výbavu by tí ľudia mali mať-nemusí to byť hneď profi za pár tisíc euro, ale tiež nie fotiť mobilom,či lacnou kamerkou. Na druhej strane aj tie "handy" kamerky sú niektoré fakt kvalitné,aj z plným manuálnym ovládaním.
Bohužiaľ sa často stáva, že svadbu točí či filmuje niekto blízky z rodiny alebo kamarát len tak,bodaj by dačo bolo.
Ale to je o prioritách mladomanželov.
Zbytočne rozčúľovať.
 
quintes
2011-11-07 17:57:18+01
a ja som fotil tento rok t5i svadby, s canonom eos 400d, tamron 17-50, blesk 430ex, a viete co?? uuuplne zadarmo, len nech mi daju nazrat a vypit... tak, a zbite ma tu
 
hugoba
2011-11-07 21:05:53+01
príspevok od: valec86
viem ze sa castokrat berie vychod slovenska za "gadzovsky azaostalejsi" no asi pred rokom ma zabil kameramano/fotograf s handy kamerou a nokiou N95 na fotky. Ja ako hosť Canon 1D a 7D na krku. Vtedy som si naozaj povedal vsetko je mozne
neveriiim nebol to fotograf Alojz(za10000,-sk)...?
 
Manicy
2011-12-14 11:54:21+01
príspevok od: jan.zitniak
Ok, otázka však znie, že ako sa tí profesionálni svadobní fotografi stali profesionálnymi svadobnými fotografmi, ak by začali s myšlienkou, že na to nemajú ... pretože v človeku môže driemať odvaha, len ju prebudiť a nebáť sa - to je len taká moja úvaha na okraj
Veľký súhlas s Vami
 
Manicy
2011-12-14 12:52:57+01
príspevok od: Tomas Zahumensky
...treba si uvedomit, ze vacsina svadobcanov si svoje fotky pozera prave takto - na monitore...len male percento fotiek ide do tlace a aj to su rozmery do 13x18cm... ty sa na to pozeras skor okom fotografa ..nevestu nastasie netrapi, ze objektiv je najostrejsi pri f/8.. ani sa nestara o kresbu v rohoch..aj sum je jej ukradnuty
Dobra praca, tiez ma prekvapila reakcia hodnotenia ostrosti pri 800pix??? Kazdemu je ukradnute ci je to pri 800pix jemne maznute ked fotka ma perfektny napad..
 
bubu1687
2011-12-14 13:26:39+01
ja vidim problrm v tom ze hned kazdy caka ze to bude zle...ak xce nevesta svagra ako fotografa myslim ze nebude narocna na fotky a asi ked nejake jeho foto videla tak ako bezny nezainteresovany clovek su podla nej pekne..(nevidela som ziadnu nevravim teda ze pekne nie su)..xce jeho tak xce...neviem naco vy riesite preco sa tak rozhodla a preco on povedal ano...on sa pytal aku vybavu mu treba nie na vas nazor ci nato ma...uplne odveci....mylite si ako vzdy pojmy a dojmy a mudrujete
 
bubu1687
2011-12-14 13:29:33+01
príspevok od: conan7
no zvedavý budem čo ti na to povie, tvoja nevesta musí to byť velmi submisívna žena ked toto ti u nej prejde
ja uplne suhlasim......samo ze je to na dohode so zenou ale zbytocne sa tu vyzdvihuje dolezitost niecoho co v tejto chvili je najmenej dolezite....
 
bubu1687
2011-12-14 13:32:17+01
príspevok od: Tomas Zahumensky
Presne ako pisal Karol...kazda svadba jej len reportaz+portretne fotenie... a obidve si mozes vyskusat a natrenovat este predtym nez sa ocitnes na svadbe. Spolocenskych akcii je v kazdom meste dost, staci sa len dohodnut s organizatorom. Portretne fotenie je najlepsie si vyskusat priamo na svadobcanoch..vytiahni ich niekde von (vyhoda pre teba, ze vyberies miesto a hlavne cas) a sprav im zopar predsvadobnych fotiek, urcite sa potesia peknym fotkam ..predtym je dobre si napozerat dobrych svadobnych fotografov a snazit sa vytvorit nieco podobne..
Byt tebou zvolim iny pristup ako "na istotu" (clona f/5.6, cas 1/60 +blesk)...potom tie svadobne fotky vyzeraju ako vacsinia albumov na mojasvadba.sk...o nicom..technicky nezvladnute, ziadna atmosfera, nulova kreativita, len cvaky, ktore moze spravit hocikto... kup si aspon tu 50/1.8 a vacsinu zaberov by som sa snazil spravit nou na clone f/1.8.... 95% fotiek na svadbe fotim clonami f/1.4 - f/2.8...a presne v tom je ta krasa fotografie... clonu f/5.6 a viac pouzijem fakt vynimocne..asi len ked chcem spravit hviezdicku zo slnka ...na blesk az do vecera zabudni a ked uz ho nasadis, tak ho vyklop do stropu.. tiez radim nafotit to do rawu a zacat trenovat postproces
To vsetko samozrejme predpoklada, ze mas na 100% zmaknutu svoju techniku..a kedze sme na fotografickom fore, tak dufam, ze hej
ak xce jeho asi jej nevadi ze fotky budu ako vacsina albumov..
 
bubu1687
2011-12-14 13:33:25+01
príspevok od: FaFSn
Nerobte z toho takú alchímiu - treba fotiť na istotu : clona 5,6-6,3 , čas 1/60-1/125 , ISO 400-800, single AF na stred a do toho blesk cez odrazku, od stropu alebo rozptyľovač. Pevnú 50/1,8 využiješ, len keď budeš mať čas na portréty ( jej kúpu neoľutuješ ). Na experimenty s časom, alebo clonou si nájdeš čas pri zábave ( ak tam ešte budeš ). Snaž sa viackrát urobiť jeden záber ( aj z iného uhla ), aby si mal z čoho vyberať. Sústreď sa na správne zaostrenie a kompozíciu. Netráp sa, keby od Teba očakávali niečo nad Tvoje sily nevolali by Ťa ! Mnohokrát som mal možnosť si vypočuť oslavné komenty mladomanželov na fotografie, ktoré im fotili " profesionáli ". Nevšimli si nesprávne zaostrené, rozhýbané zábery bez kompozície, ale rozplývali sa nad tým, ako sa kto ksichtil, či nad šatami. Tým fotografom by som nedal za tú robotu ani 5 Kčs, ale nevesta sa môže pochváliť menom a cenou za ten "umelecký výtvor ". Ľudia sú jednoducho slepí a na fotografiách hľadajú len svojich známych, ktorých by mohli ohovárať.
respect !
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-12-14 13:41:05+01
príspevok od: Manicy
Veľký súhlas s Vami
Ja nesuhlasim. Pravdou je, kazdy musi nejako zacat. Z nikoho nebude vyborny svadobny fotograf lusknutim prstov. Je ale velky rozdiel, ako s fotenimsvadieb zacnem.
1. Uz mam rok zrkadlovku, dva setaky, lacny zakladak, blesk. Preco by som si nezarobil? Velmi casty pripad tu ne ephoto fore.

2. Nie som profik, nemam skolu, ale intenzivne fotim niekolko rokov. Som pohotovy, vyborne zvladam techniku, som univerzalny. Mam za sebou portretovanie, reportaz, firemne eventy, produktovku. Mam vybavu zodpovedajucu standardu v odbore fotografie. Viem, ze ked sa do toho pustim, tak to nikomu neskazim a po par svadbach to uz bude rutina s vystupom, za ktory sa nemusi hambit ziaden fotograf. Naviac viem komunikovat s ludmi, viem si zorganizovat cas. Ovladam postprocesing a viem sa predat.

Nafotit niekomu svadbu nie je o odvahe, ale o zodpovednosti.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-12-14 13:46:35+01
príspevok od: Karol Srnec
Ja nesuhlasim. Pravdou je, kazdy musi nejako zacat. Z nikoho nebude vyborny svadobny fotograf lusknutim prstov. Je ale velky rozdiel, ako s fotenimsvadieb zacnem.
1. Uz mam rok zrkadlovku, dva setaky, lacny zakladak, blesk. Preco by som si nezarobil? Velmi casty pripad tu ne ephoto fore.

2. Nie som profik, nemam skolu, ale intenzivne fotim niekolko rokov. Som pohotovy, vyborne zvladam techniku, som univerzalny. Mam za sebou portretovanie, reportaz, firemne eventy, produktovku. Mam vybavu zodpovedajucu standardu v odbore fotografie. Viem, ze ked sa do toho pustim, tak to nikomu neskazim a po par svadbach to uz bude rutina s vystupom, za ktory sa nemusi hambit ziaden fotograf. Naviac viem komunikovat s ludmi, viem si zorganizovat cas. Ovladam postprocesing a viem sa predat.

Nafotit niekomu svadbu nie je o odvahe, ale o zodpovednosti.
zodpovednosť a rozum sa dá krásne dohnať odvahou - vid turisti a horolezci - niekedy to potom končí smrťou

- v prípade foto našťastie iba prúserom alebo trapasom
 
snowball
2011-12-14 14:28:08+01
príspevok od: Karol Srnec
Ja nesuhlasim. Pravdou je, kazdy musi nejako zacat. Z nikoho nebude vyborny svadobny fotograf lusknutim prstov. Je ale velky rozdiel, ako s fotenimsvadieb zacnem.
1. Uz mam rok zrkadlovku, dva setaky, lacny zakladak, blesk. Preco by som si nezarobil? Velmi casty pripad tu ne ephoto fore.

2. Nie som profik, nemam skolu, ale intenzivne fotim niekolko rokov. Som pohotovy, vyborne zvladam techniku, som univerzalny. Mam za sebou portretovanie, reportaz, firemne eventy, produktovku. Mam vybavu zodpovedajucu standardu v odbore fotografie. Viem, ze ked sa do toho pustim, tak to nikomu neskazim a po par svadbach to uz bude rutina s vystupom, za ktory sa nemusi hambit ziaden fotograf. Naviac viem komunikovat s ludmi, viem si zorganizovat cas. Ovladam postprocesing a viem sa predat.

Nafotit niekomu svadbu nie je o odvahe, ale o zodpovednosti.
Ja suhlasim
 
Strana 11 z 12
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()