Hore
Fórum » VÝSTAVY A UDALOSTI
 

Smrť za teleobjektív...

AndrejPN
AndrejPN 2010-04-06 12:15:02+02
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/blizky-vychod/clanek.phtml?id=665169 Nechápem už niektoré veci, čo sa na tomto svete dejú... to video, ktoré je v článku je už príliš silná káva...
 
beholder
2010-04-06 20:46:43+02
..n j....šak sú profi:)...
 
maTTo_corp
2010-04-06 21:06:48+02
príspevok od: Marcel Rebro
Mam znameho - priam kamarata ... emigroval dakedy v 86 tusim. U nas strielal (sportovo) v USA (kde zakotvil) tiez ... IPSC. Raz ho v metre v NY vymakla banda vyrastkov z nejakeho miestneho gangu - 6 ks. Jeden vytiahol zbran. Kamarat tiez - svoju CZ 75. 6 x dvojvystrel. 4 x mrtvola, 2 x tazko zraneny. Potom zacal ´analyzovat´. Ten chalan mal plynovku ...

... nevravim, ze je to o tom istom ... ale su situacie ked by som tiez najskor tasil a az potom sa pytal ...
a on ako dopadol? nvm ako sa to tam posudzuje, nutná obrana a podobne, som zvedavý...
 
Marcel Rebro
2010-04-06 21:17:35+02
príspevok od: maTTo_corp
a on ako dopadol? nvm ako sa to tam posudzuje, nutná obrana a podobne, som zvedavý...
Nuz mal sud ... v USA maju kauzalny pravny system, ako je zname. A dokonca ´teritorialne (statno) kauzalny´ ... skratim to ... NRA vydalo ´neoficialne´ prehlasenie, ze ak mu ´odopru pravo nosit zbran´ (nie ze ho odsudia a pojde do basy), tak si zapisu clenov toho gangu na shootlist ... nutna obrana
 
beholder
2010-04-06 21:35:53+02
..u nás na SVK by mu to zrejme taktiež prešlo:)

§ 22

Nutná obrana

(1) Čin inak trestný, ktorým niekto odvracia priamo hroziaci alebo trvajúci útok na záujem chránený týmto zákonom, nie je trestným činom.

(2) Za odvracanie priamo hroziaceho útoku na záujem chránený týmto zákonom sa považuje aj konanie, keď sa niekto mylne, avšak vzhľadom na okolnosti prípadu dôvodne domnieva, že útok hrozí.

(3) Ten kto odvracia útok a pritom nesplní podmienky uvedené v odseku 1 alebo 2, nebude trestný, ak konal v silnom rozrušení spôsobenom útokom, najmä v dôsledku zmätku, strachu alebo ľaknutia.

(4) Nejde o nutnú obranu, ak obrana bola celkom zjavne neprimeraná útoku, najmä spôsobu útoku, miesta a času útoku, alebo okolnostiam vzťahujúcim sa k osobe útočníka alebo k osobe obrancu.


 
maTTo_corp
2010-04-06 21:50:02+02
príspevok od: beholder
..u nás na SVK by mu to zrejme taktiež prešlo:)

§ 22

Nutná obrana

(1) Čin inak trestný, ktorým niekto odvracia priamo hroziaci alebo trvajúci útok na záujem chránený týmto zákonom, nie je trestným činom.

(2) Za odvracanie priamo hroziaceho útoku na záujem chránený týmto zákonom sa považuje aj konanie, keď sa niekto mylne, avšak vzhľadom na okolnosti prípadu dôvodne domnieva, že útok hrozí.

(3) Ten kto odvracia útok a pritom nesplní podmienky uvedené v odseku 1 alebo 2, nebude trestný, ak konal v silnom rozrušení spôsobenom útokom, najmä v dôsledku zmätku, strachu alebo ľaknutia.

(4) Nejde o nutnú obranu, ak obrana bola celkom zjavne neprimeraná útoku, najmä spôsobu útoku, miesta a času útoku, alebo okolnostiam vzťahujúcim sa k osobe útočníka alebo k osobe obrancu.


no práveže myslím, že neprešlo....keď vytiahoj jeden z nich kvér a schytali všetci 6ti...aj preto som sa pýtal, lebo u nás by to asi posúdili ako neprimerané...môj názor
 
psylo
2010-04-06 21:50:02+02
ak su profici maju vedet aj adekvatne zareagovat !!!!!!§ obsadit, vycistit, infiltrovat a destruovat vedia aj zlocinci, vrahovia, mafiani a takych ludi vo vyspelych krajinach zavieraju mimo spolocnost do klietok!!!!!!!§§ Profik by mal vedet vyhodnotit situaciu a adekvatne reagovat,,,a ze tam islo o cas? Videl som a pocul som tie primitivne reakcie a to dlhe uvazovanie, ano su to stroje vypatlane stroje naucene zabijat a je jedno koho, ak vies trocha po anglicky vedel by si o com, vobec nevyhodnotili adekvatne situaciu a potom tam este 5 minut lietali s tym ze cakali na rozkaz, a to ze mali ti civilisti aj AK47, ty by si sa nebal vecer chodit po takej krajine len tak neozbrojeny , sa zamyslite !!! a ze su to profici? ha, robia to len pre prachy, aj najomny vrahovia su potom len profici.... je rozdiel ked je tam armada za ucelom udrzania poriadku a za ucelom humanitarnej pomoci, ale hento boli vypatlani magori!


btw.. keby sa aspon trocha zamyslia nad situaciou, keby chceli utocit asi by sa len tak neprechadzali po ceste akokeby sa nic nedeje, keby chceli vystrelit navadzanu raketu mohli to za tych 5 minut nalietavania spravit 40X, atd atd.

neviem ako vysoko lietaju tie apache, ale je nemozne ich najprv upozornit zvukovym signalom aby sa vzdali a lahli si na zem? Alebo tam 3x vystrelit do zeme?



 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2010-04-06 22:00:03+02
príspevok od: beholder
..u nás na SVK by mu to zrejme taktiež prešlo:)

§ 22

Nutná obrana

(1) Čin inak trestný, ktorým niekto odvracia priamo hroziaci alebo trvajúci útok na záujem chránený týmto zákonom, nie je trestným činom.

(2) Za odvracanie priamo hroziaceho útoku na záujem chránený týmto zákonom sa považuje aj konanie, keď sa niekto mylne, avšak vzhľadom na okolnosti prípadu dôvodne domnieva, že útok hrozí.

(3) Ten kto odvracia útok a pritom nesplní podmienky uvedené v odseku 1 alebo 2, nebude trestný, ak konal v silnom rozrušení spôsobenom útokom, najmä v dôsledku zmätku, strachu alebo ľaknutia.

(4) Nejde o nutnú obranu, ak obrana bola celkom zjavne neprimeraná útoku, najmä spôsobu útoku, miesta a času útoku, alebo okolnostiam vzťahujúcim sa k osobe útočníka alebo k osobe obrancu.


u nas nie - nie je to take jednoduche asi, nie som pravnik ale:
Moj znamy policajt postrelil podozrivého na úteku, neuposlúchol výstrahu ani streľbu do vzduchu (prepad benzinky) a do teraz platí odškodné... Pri tej istej akcii bol zabitý ďalší podozrivý/spolupáchateľ iným policajtom a ten nič nikomu neplatí. Tak čo už obyčajný človek ked ho prepadne niekto doma v byte, teraz neviem či je lepšie nechať sa okradnúť alebo chlapíka postreliť - či rovno zastreliť?

potom je diskutabilné ak na teba vyletí niekto s palicou alebo sekerou a ty ho postrelíš či si bránil primerane....

ďalšia fasa vec je napríklad taký obyč. turista - kým ti medveď nezahryzne do zadku tak ho nemôžeš odstreliť,- nevadí, že je od teba na dva metre a evidentne ťa ide rozflákať:D
ale už som veľmi odbočil, skrátka na Slovensku je najlepšie nesúdiť sa, nepotrebovať právne služby a nechodiť k doktorovi s níčím iným ako chrípka:D
 
beholder
2010-04-06 22:01:04+02
príspevok od: maTTo_corp
no práveže myslím, že neprešlo....keď vytiahoj jeden z nich kvér a schytali všetci 6ti...aj preto som sa pýtal, lebo u nás by to asi posúdili ako neprimerané...môj názor
...fakt....to mi akosi uniklo, že ich zložil 6tich......tak to hej, odsek 4:)
 
leto
2010-04-06 22:13:01+02
smutné,vojna je však taká,žial,,,
 
psylo
2010-04-06 22:14:08+02
a este si prosim pozrite aj ako roztrielali to auto/van, ked tychto magorov idete nejak obhajovat mali by ste sa nad sebou asi fakt zamyslet. Tuto sa jasne ukazala ta logika a zmyslanie tych prasat ktorym islo len o destrukciu a este sa na tom aj smiali, to bola ako hrozba nejaka?, boze ved to aj americkemu primitivovi z IQ nad 67 da tu logiku ze keby ich chcu zneskodnit (vystrelit raketu na helikopteru) spravia to niekde zo zadnej ulicky kde by ich ani nevideli a neprisli by si nadrzovku pozbierat zbrane rovno na to iste miesto. To je to iste ako keby si lupic prisiel do banky pre penaze za pol hodinu jasne ze to nikto nespravi. Prisli nabrat tela a oni im rozramforcovali dodavku na mindar a mali z toho radost, chudence deti co sedeli v aute este ze tie zazrakom nerozprasili ale urcite budu invalidne do konca zivota.

Lahko sa im striela z vrtulniku a z dialky, keby mali guraz idu si to rozdat do terenu ale nemaju. Dufam ze sa pan ktori sa na tom vo videu este aj smial bude topit do konca zivota v depresiach a ak nema ziaden charakter karma ho uz nejak potresta nebojte sa!

btw.. to ze su tam civilisti najvacsia hrozba, cudujete sa? V TYCHTO KRAJINACH NEBUDE NIKDY POKOJ! NIKDY TAM NEBUDE MIER!!!!! keby takto rozframforcuju tvoju rodinu ta nenavist by v tebe bola do konca zivota a za tu nespravodlivost by si sa chcel kruto pomstit, neerim ze by to tak nebolo a prave preto tam nebude nikdy mier a pokoj a tymto bude terorizmus len narastat, len narastat hovorte si co chcete, uvidite realitu....
 
mato.draho
2010-04-06 22:17:32+02
príspevok od: psylo
ak su profici maju vedet aj adekvatne zareagovat !!!!!!§ obsadit, vycistit, infiltrovat a destruovat vedia aj zlocinci, vrahovia, mafiani a takych ludi vo vyspelych krajinach zavieraju mimo spolocnost do klietok!!!!!!!§§ Profik by mal vedet vyhodnotit situaciu a adekvatne reagovat,,,a ze tam islo o cas? Videl som a pocul som tie primitivne reakcie a to dlhe uvazovanie, ano su to stroje vypatlane stroje naucene zabijat a je jedno koho, ak vies trocha po anglicky vedel by si o com, vobec nevyhodnotili adekvatne situaciu a potom tam este 5 minut lietali s tym ze cakali na rozkaz, a to ze mali ti civilisti aj AK47, ty by si sa nebal vecer chodit po takej krajine len tak neozbrojeny , sa zamyslite !!! a ze su to profici? ha, robia to len pre prachy, aj najomny vrahovia su potom len profici.... je rozdiel ked je tam armada za ucelom udrzania poriadku a za ucelom humanitarnej pomoci, ale hento boli vypatlani magori!


btw.. keby sa aspon trocha zamyslia nad situaciou, keby chceli utocit asi by sa len tak neprechadzali po ceste akokeby sa nic nedeje, keby chceli vystrelit navadzanu raketu mohli to za tych 5 minut nalietavania spravit 40X, atd atd.

neviem ako vysoko lietaju tie apache, ale je nemozne ich najprv upozornit zvukovym signalom aby sa vzdali a lahli si na zem? Alebo tam 3x vystrelit do zeme?



Skoda tolkych vykricnikov a paragrafov... Uvazovat o zvukovom signale alebo strielani do zeme je podla mna scestne. Jednak velmi pochybujem, ze by sa niekto len tak vzdal, ked moze v sekunde mignut do nejakeho dvora a stratit sa, a za druhe tie masiny lietaju a palia z velkej vzdialenosti, aby neprezradili svoju pritomnost, ale naopak vyuzili moment prekvapenia. Tuto to tipujem na 1.5 az 2km.
Cize ked pises, ze ´keby chceli vystrelit navadzanu raketu mohli to za tych 5 minut nalietavania spravit 40X´, tak ja si myslim, ze oni ani len netusili, ze ich nejaky Apache sleduje...
 
maTTo_corp
2010-04-06 22:18:07+02
už sa tu toľko nerozkrikuj...v 2012 aj tak všetci pokapeme ;))))))))))
 
beholder
2010-04-06 22:22:54+02
...aj zločinci ktorí vykonávajú špinavú prácu sú poväčšine riadení niekym kto sedí v bezpečí........tak ako vojaci plnia iba nariadenia o ktorých rozhodla vláda...

...k vyhodnoteniu situácie:........ty si celé video videl v kľude, bez tlaku, stresu, strachu, bez žiadnej zodpovednosti za život svoj a zvyšku osádky helikoptéry.....

...dlhé uvažovanie:.......podľa môjho názoru primerané.......opis a vyhodnotenie situácie posádkou, ...........zváženie,rozhodnutie nadriadeného..............

...komentár posádky je irelevantný...... kultivovanosť sa na takom fóre/mieste nedá veľmi očakávať.....sú to nezrelí chlapy....zväčša len okolo 20ky....


...nosenie kalacha civilistami je neospravidlniteľné.....je to hrozba a nie je namieste to nijak podceňovať ani bagatelizovať...


....áno, správne si uviedol....sú to profíci a robia to len za prachy.......tak ako murár, čo ti položí dlažbu to robí iba za peniaze, tak ako poštár, ktorí ti donesie zásielku to robí iba za peniaze....tak ako ktorýkoľvek iný profesionál z ktorejkoľvek inej brandže...


...ten čin, ktorý sme mali možnosť vidieť tým samozrejme nechcem ospravedlňovať....jednoznačne pochybili pri streľbe na dodávku.............len sa na to treba vedieť pozrieť komplexnejšie.....a isto nie je namieste to takto laicky, diletantsky s horúcou hlavou zhodnotiť ako si to zhodnotil Ty....

 
beholder
2010-04-06 22:29:23+02
príspevok od: beholder
...aj zločinci ktorí vykonávajú špinavú prácu sú poväčšine riadení niekym kto sedí v bezpečí........tak ako vojaci plnia iba nariadenia o ktorých rozhodla vláda...

...k vyhodnoteniu situácie:........ty si celé video videl v kľude, bez tlaku, stresu, strachu, bez žiadnej zodpovednosti za život svoj a zvyšku osádky helikoptéry.....

...dlhé uvažovanie:.......podľa môjho názoru primerané.......opis a vyhodnotenie situácie posádkou, ...........zváženie,rozhodnutie nadriadeného..............

...komentár posádky je irelevantný...... kultivovanosť sa na takom fóre/mieste nedá veľmi očakávať.....sú to nezrelí chlapy....zväčša len okolo 20ky....


...nosenie kalacha civilistami je neospravidlniteľné.....je to hrozba a nie je namieste to nijak podceňovať ani bagatelizovať...


....áno, správne si uviedol....sú to profíci a robia to len za prachy.......tak ako murár, čo ti položí dlažbu to robí iba za peniaze, tak ako poštár, ktorí ti donesie zásielku to robí iba za peniaze....tak ako ktorýkoľvek iný profesionál z ktorejkoľvek inej brandže...


...ten čin, ktorý sme mali možnosť vidieť tým samozrejme nechcem ospravedlňovať....jednoznačne pochybili pri streľbe na dodávku.............len sa na to treba vedieť pozrieť komplexnejšie.....a isto nie je namieste to takto laicky, diletantsky s horúcou hlavou zhodnotiť ako si to zhodnotil Ty....

...jj....a netreba zabúdať na to....že boli privolaný na základe požiadavky pozemných jednotiek o pomoc kôli incidentu ktorý sa tam odohral pred tým...
 
Kveto
2010-04-06 23:22:46+02
No keď už tak píšeš o tom ako by sme sa cítili keby našu krajinu obsadila vagabundská krajina asi si pozabudol že presne to sa stalo v 68. Môžeš mi odhadom povedať koľko Rusov bolo postavených pred súd za zabitie civilistov ?
 
Kveto
2010-04-06 23:26:08+02
Nuž kamošovy možno len pogratulovať k úspešnej sebeobrane a k šťastiu že sa mu to stalo v USA.
Osobne som toho názoru že iniciátor tresnej činnosti preberá všetku zodpovednosť za následky.
 
Kveto
2010-04-06 23:28:48+02
:) no až také stroje to asi nebudú :) myslím, že sú to cvičený ľudia v situáciách na ktoré sa zas až tak dobre ľudia vycvičiť nedajú. Robia čo vedia a čo môžu.
 
Kveto
2010-04-06 23:31:40+02
chlapče odporučil by som ti aby si si tento príspevok archivoval a pozrel naň o 10 - 15 rokov :))
 
Kveto
2010-04-06 23:33:15+02
príspevok od: beholder
...fakt....to mi akosi uniklo, že ich zložil 6tich......tak to hej, odsek 4:)
no toto asi takto na diaľku neposúdime :) ťažko povedať ako sa to tam presne zbehlo
 
Kveto
2010-04-06 23:35:27+02
no zdá sa že ťa žerie hlavne to že to boli Američania :)) ale OK názor ti nikto neberie, nakoniec kto by ho už aj chcel :))
 
Strana 2 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()