Hore
Fórum » VÝSTAVY A UDALOSTI
 

Smrť za teleobjektív...

AndrejPN
AndrejPN 2010-04-06 12:15:02+02
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/blizky-vychod/clanek.phtml?id=665169 Nechápem už niektoré veci, čo sa na tomto svete dejú... to video, ktoré je v článku je už príliš silná káva...
 
javelin
2010-04-06 23:37:36+02
Zjednodušene....za nutnú obranu sa u nás považuje obrana v čase kedy útok trvá....
Ak útok pominul nejedná sa už o obranu ale ´odplatu´....
Modelový príklad.....si atakovaný , postrelený, za učelom lúpežného prepadnutia....sú ti odcudzené osobné veci ,majetok....zlodej akt dokonal , chystá sa utiecť....vytiahneš svoju zbraň , ktorú si doposiaľ z dôvodu momentu prekvapenia , šoku zo zranenia nestihol použiť a strielaš.....máš smolu....posprostredný utok už netrval.....:((((
 
Kveto
2010-04-06 23:38:15+02
No kruci ale som sa rozkecal, no čo už keď ja tie zkazky o hlúpych, zlích a chamtivých Amíkoch nejak nežeriem :)
 
Kveto
2010-04-06 23:39:33+02
Správne veď aj ten zlodej má svoje práva :)) hádam by si ho nechcel ohroziť pri výkone povolania ty barbar :))
 
dodo_bb
2010-04-06 23:53:53+02
V takom pancierovanom Apači 2 km od nepriateľa - to je ako zaujímavá a dokonca veľmi realistická počítačová hra. A ohrozenie je len nepatrne väčšie ako doma pri kompe. No nezahráš si? Hlavne keď je jasné, že za následky určite pykať nebudeš, lebo Ťa vždy armáda podrží... A keď tým mladým chalanom ešte odborne vymývajú mozgy, že tam 15000 km od domu vlastne chránia Ameriku a dokonca celý svet pred tými bezbrannými tmavými úbožiakmi tam dole, čo nemajú v dome vodu a elektrina im svieti len náhodou... A pritom ich jedinou a dedičnou vinou je, že sa narodili síce vo vlastnom dome a na vlastnom území, ale bohužiaľ nad americkými zásobami ropy...
 
Kveto
2010-04-07 00:04:33+02
príspevok od: dodo_bb
V takom pancierovanom Apači 2 km od nepriateľa - to je ako zaujímavá a dokonca veľmi realistická počítačová hra. A ohrozenie je len nepatrne väčšie ako doma pri kompe. No nezahráš si? Hlavne keď je jasné, že za následky určite pykať nebudeš, lebo Ťa vždy armáda podrží... A keď tým mladým chalanom ešte odborne vymývajú mozgy, že tam 15000 km od domu vlastne chránia Ameriku a dokonca celý svet pred tými bezbrannými tmavými úbožiakmi tam dole, čo nemajú v dome vodu a elektrina im svieti len náhodou... A pritom ich jedinou a dedičnou vinou je, že sa narodili síce vo vlastnom dome a na vlastnom území, ale bohužiaľ nad americkými zásobami ropy...
Celkom netradične musím trošku komentovať :), určite to nie je viac ako kilometer a vybehnúť na strechu domu , hodiť na plece protilitadlovú samonavádzaciu strelu tiež nie je až taký problém :) to sa potom tá hra môže aj celkom skomplikovať a nápis GAME OVER sa v takom prípade resetuje pomerne komplikovane :)
 
javelin
2010-04-07 00:14:46+02
V nemenovanom roku som ako príslušník Československéj armády slúžil sto dní v Ašuluku....viď Google........Nakolko som nebol členom PVOS (slúžil som v elite našej armády)...bolo mi dosť divné načo tam ideme.....
Na mieste určenia bolo môjmu družstvu oznámené , že budeme vykonávať strážnu službu mierovým konvojom Námornej pechoty bratskej Sovietskej armády dislokovanej v Afganistane......Nebol som jediný , kto sa v tom momente predposral....:)))) ...môžem len prehlasiť že som nemyslel na nič iné len sa zdraví vrátiť k mame a tatovi.....a bol som ochotný pre to urobiť všetko.....Dodnes neviem kam nás vrtulniky zo základne v Ašuluku previezli.....mesačná krajina , zrejme ešte na území vtedajšieho ZSSR....a v dialke stále niečo dunelo....))))....môžem hovoriť len o šťastí že sme sa tam medzi sebou sami nepostrielali, pretože prst svrbel pokaždé ,keď sa išiel niekto z kolegov v noci vyvenčiť.....mám akú takú predstavu o psychike ludí , ktorý sa nachádzajú v bezprostrednom ohrozeni a je jedno či sú tam z donútenia , alebo pre žold......v káždej rúre vidíš minomet a v barle mrzáka ľahký gulomet a vôbec ta nenapadne to zisťovať......
Nezástavam sa žiadnej agresie ,ani neschvalujem ulohu svetového policajta....len viem pochopit trocha ludí , ktorý skrytý za anonymitu člena veľkej skupiny dokážu stlačiť spúšť...:(((
 
javelin
2010-04-07 00:25:06+02
príspevok od: Kveto
Správne veď aj ten zlodej má svoje práva :)) hádam by si ho nechcel ohroziť pri výkone povolania ty barbar :))
A duplom, ked ležím na zemi s vnútorným (možno smrtelným) , strelným poranením.....Otče náš , už mám za sebou , so svokrou som sa už v duchu tiež rozlúčil....no nevystrel naňho.....Inak je tu ešte jedna možnosť ,známa nám z Amerických filmov.... okrídlené oslovenie za prchajúcím ......´.Nechceš si o tom pohovoriť...´..??..:))))
 
dodo_bb
2010-04-07 00:28:54+02
Technicky vzaté áno, len Amíci vedia, že arabi majú maximálne postaršie Kalašnikovy a niektorí ešte môžu mať Canón s nasadeným teleobjektívom :-))) Ani sa nepamätám, kedy naposledy v Iraku zostrelili US vrtuľník...
 
javelin
2010-04-07 00:35:58+02
príspevok od: Kveto
Celkom netradične musím trošku komentovať :), určite to nie je viac ako kilometer a vybehnúť na strechu domu , hodiť na plece protilitadlovú samonavádzaciu strelu tiež nie je až taký problém :) to sa potom tá hra môže aj celkom skomplikovať a nápis GAME OVER sa v takom prípade resetuje pomerne komplikovane :)
Nie je to viac (tento prípad )....ako 300 metrov.....ak vezmem do uvahy rýchlosť týchto ľahkých striel cca 700 km/h....+ počiatočný nulový stav a moment od mierného zachvenia mixéra po dopad strely (cca 2 sekundy )aj to bude moc...:))))
Ak by výpálil z dvoch km ,trafil by v mieste zamerania leda kulový....na tom mieste by sa už nachadzal možno americký Jep...:)))
 
Kveto
2010-04-07 00:42:33+02
tak podrobne som to nesledoval tak som len odhadoval ako najdalej by cca mohol tým 30mm kanónom dostreliť a pri troche štastia aj niečo trafiť
teda pokiaľ tam stále montujú ten istý ako za mojich mladých čias :)
 
Kveto
2010-04-07 00:45:02+02
príspevok od: dodo_bb
Technicky vzaté áno, len Amíci vedia, že arabi majú maximálne postaršie Kalašnikovy a niektorí ešte môžu mať Canón s nasadeným teleobjektívom :-))) Ani sa nepamätám, kedy naposledy v Iraku zostrelili US vrtuľník...
:)) no nemáme my šťastie, že sme slušný ľudia - Nikonisti ? :)
 
javelin
2010-04-07 00:45:40+02
príspevok od: dodo_bb
Technicky vzaté áno, len Amíci vedia, že arabi majú maximálne postaršie Kalašnikovy a niektorí ešte môžu mať Canón s nasadeným teleobjektívom :-))) Ani sa nepamätám, kedy naposledy v Iraku zostrelili US vrtuľník...
V puštnej búrke a zostrelili si ich sami...:))))
Inak ručná samonavádzacia strela ´maljutka´ (termonavádzanie) ma v odpalovacom kontajnery tvar pevnej štyristovky...:)))
 
Kveto
2010-04-07 01:02:13+02
hm pekné dlaždice :) to jekúpelka ?
 
javelin
2010-04-07 05:50:59+02
Predsieň..:)
 
beholder
2010-04-07 05:54:23+02
..to by si však už možno mohol špecifikovať ako krajnú núdzu, kde chceš prekaziť trestný čin:)
 
immortal20
2010-04-07 07:05:28+02
ono je riziko spojene s tym ist do krajiny kde je vojna a dalsie riziko je motat sa a riskovat koly fotkam ... oni doplatili na to ... zbytocne si sokovany kazdy kto tam ide ide s obrovskym rizikom a novinari su cielom teroristov ktori im s radostou odrezavaju hlavy ...
 
mato.draho
2010-04-07 07:43:22+02
príspevok od: javelin
Nie je to viac (tento prípad )....ako 300 metrov.....ak vezmem do uvahy rýchlosť týchto ľahkých striel cca 700 km/h....+ počiatočný nulový stav a moment od mierného zachvenia mixéra po dopad strely (cca 2 sekundy )aj to bude moc...:))))
Ak by výpálil z dvoch km ,trafil by v mieste zamerania leda kulový....na tom mieste by sa už nachadzal možno americký Jep...:)))
Pokial ide o 30mm M230 Chain Gun, co asi v tomto pripade ide, tak strely su riadne tazke, ustova rychlost je 800m/s, nie 700km/h a pri tych 2.2 sekundach od zachvenia mixera po dopad prvych striel by to robilo ten 1,5km.
Efektivny dostrel M230 je 1500m, maximalny 4500m. Plus dost silno pochybujem, zeby by si tak volne pobehovali s kalachmi v rukach, keby 300m od nich kruzil Apache... ;)
 
javelin
2010-04-07 07:54:24+02
Neviem či som pozeral to správne video (večerné správy TV) , prvá letela Hydra.....:)
A tristo metrov , tri reštaurácie UFO na bratislavskom moste SNP na sebe....ver mi je to vysoko....dá sa odtiaľ bezpečne hopnuť s padákom...:))))
 
Palso
2010-04-07 17:29:09+02
2-3 km je popisované na fórach o tej udalosti, že bežne tie vrtuľníky robia takéto akcie z výšky minimálne 2km
 
Palso
2010-04-07 17:35:00+02
Neuraz sa, ale ty mi prídeš tak trochu ako juvenilný klon autora Zeitgeistu a Róberta Fica :) Tvoj sfanatizovaný výkričníkový prejav s postojom ďalšieho Slováka, ktorý sedí doma za internetom a všetkému sa rozumie, ešte aj IQ odhadne. Kľudne si tam môžeš spraviť výlet a zúčastniť sa takejto akcie (a všetkému, čo jej predchádza, t.j. keď ti na kamarátov na zemi strieľajú ´civilisti´ s AK-47 a ty im máš pomôcť zo vzduchu prežiť a ideálne nenechať si zostreliť i vlastný vrtuľník.

Helikoptéra bola vo výške niekoľko km a preto prišiel ten van. Mimochodom, ak si hore, tak je dosť jedno, či je tá ulička zadná alebo predná, vidíš ju rovnako :) Už to neprežívaj jak nahúlený hipisák a pribaľ si trochu racionálneho pohľadu. Nie je všetko čierne alebo biele a nie je každý len zlý alebo dobrý. Peace.
 
Strana 3 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()