Hore
Fórum » VÝSTAVY A UDALOSTI
 

Smrť za teleobjektív...

AndrejPN
AndrejPN 2010-04-06 12:15:02+02
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/blizky-vychod/clanek.phtml?id=665169 Nechápem už niektoré veci, čo sa na tomto svete dejú... to video, ktoré je v článku je už príliš silná káva...
 
javelin
2010-04-07 17:37:36+02
príspevok od: Palso
2-3 km je popisované na fórach o tej udalosti, že bežne tie vrtuľníky robia takéto akcie z výšky minimálne 2km
Nepodstatné.....
Nedávno bolo napísané, že parašutista prežil pád z 1000 , 2000 , 3000, 4000 m....všetko zaručené ,fundované , ....
Blbosť jak rampa na Bajkonúre.....
Tá nasprostastá novinárská logika vychádza zo skutočnosti , že skydiver opustil eroplán v danej výške.....že sa mu zlomil kánal na handre 15 m nad povrchom a zrotoval dolu , nie je dôležité.....
Nerieš.....:))))
 
maTTo_corp
2010-04-07 17:45:17+02
príspevok od: javelin
Nepodstatné.....
Nedávno bolo napísané, že parašutista prežil pád z 1000 , 2000 , 3000, 4000 m....všetko zaručené ,fundované , ....
Blbosť jak rampa na Bajkonúre.....
Tá nasprostastá novinárská logika vychádza zo skutočnosti , že skydiver opustil eroplán v danej výške.....že sa mu zlomil kánal na handre 15 m nad povrchom a zrotoval dolu , nie je dôležité.....
Nerieš.....:))))
...a to sú potom veci čo predávajú ´noviny´ :))))
 
javelin
2010-04-07 17:51:22+02
Nedávno písali o ´sexi´ tenistke Siréne Vilijamsovej a jej sestre Vinas....
Dám Gúúglovi nech najde obrazok....no pre niekoho možno sexi...:)))))
 
maTTo_corp
2010-04-07 17:54:12+02
...teraz to je ktorá? lebo táto je skutočne Venuša ;)))))))))))....
 
javelin
2010-04-07 18:01:55+02
príspevok od: maTTo_corp
...teraz to je ktorá? lebo táto je skutočne Venuša ;)))))))))))....
Vííínas....buď origoš.....
Niké tiež nečítaš grécky ako si bohyňa v víťazstva zaslúži....ale Americky Nájk...
 
maTTo_corp
2010-04-07 18:05:36+02
príspevok od: javelin
Vííínas....buď origoš.....
Niké tiež nečítaš grécky ako si bohyňa v víťazstva zaslúži....ale Americky Nájk...
no dobre...ale teraz mi povedz....keď tamtá je Víííínas tak táto je Serema?
 
javelin
2010-04-07 18:07:55+02
príspevok od: maTTo_corp
no dobre...ale teraz mi povedz....keď tamtá je Víííínas tak táto je Serema?
Aj mna...:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
 
maTTo_corp
2010-04-07 18:16:47+02
príspevok od: javelin
Aj mna...:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
no vidíš....to je ten sprostý bulvár, potom má v tom človek bordel :))))
 
iKon
2010-04-09 21:06:00+02
..ta ono je to tak,ze v Us vstupuju do armady ludia co sa neuplatnia v normalnom zivote,nedokoncia skolu,lebo nehraju baseball,ani basket,nevedia co so sebou a tak vstupia do armady,kde ich este viac zmagori americky vycvik,jes ser!,no ser!,a ide sa do vojny,ved municia je na to,aby sa pouzila...smutne
 
roboxx
2010-04-09 21:26:22+02
príspevok od: iKon
..ta ono je to tak,ze v Us vstupuju do armady ludia co sa neuplatnia v normalnom zivote,nedokoncia skolu,lebo nehraju baseball,ani basket,nevedia co so sebou a tak vstupia do armady,kde ich este viac zmagori americky vycvik,jes ser!,no ser!,a ide sa do vojny,ved municia je na to,aby sa pouzila...smutne
minule som na ČT sledoval dokument o výmene dvoch českých a amerických lektorov výcviku, tý češi ked sa vrátili nehovorili o ničom inom ako o šikanovaní nezmyselnom ponižovani a terore zo strany nadriadených čo dodat??
 
stevkoi
2010-05-25 12:35:47+02
A CO TOTO:
http://www.boston.com/bigpicture/2010/05/crackdown_in_bangkok.html#photo22
pocas terajsich demonstracii v Bangkoku,fakt des!

(na bigpicture su vzdy najlepsie foto z aktualneho diania vo svete, odporucam :-) )
 
MravecSK
2010-05-25 14:15:27+02
Nemyslim si ze posadka strielala len tak lebo mali chut, to by si nikto nedovolil.. Video ukazuje len vysek z niecoho ,ale nehovori o o okolnostiach ktore tomu predchadzali, su informacie ktore maju len ludia co su priamo na mieste, su v spojeni s pozemnymi jednotkami koordinacnym centrom atd.. tu je celkom zaujimavy clanok http://www.wired.com/dangerroom/2010/04/2007-iraq-apache-attack-as-seen-from-the-ground/
 
beholder
2010-05-25 16:42:10+02
príspevok od: roboxx
minule som na ČT sledoval dokument o výmene dvoch českých a amerických lektorov výcviku, tý češi ked sa vrátili nehovorili o ničom inom ako o šikanovaní nezmyselnom ponižovani a terore zo strany nadriadených čo dodat??
...mám mnohých známych ktorý tam absolvovali ročnú stáž......neber si všetko k srdcu čo v telke vidíš alebo počuješ:).......vo veľa prípadoch práve toto najsilnejšie masmédium robí cielene z ľudí magorov:)

...ono sa to v tejto predemokratizovanej spoločnosti nezdá........no ale aj ponižovanie, šikanovanie je cesta k disciplíne a najmä k psychickej odolnosti...to však takto vycvičený vojak ocení až v nasadení......prial by som ti nazrieť na výcvik tureckej armády:D...
 
MravecSK
2010-05-25 17:49:04+02
To je fakt...tazko na cvicisku lahko na bojisku...stara pravda. Pripadne aj vycvik ruskej armady je zaujimavy , len tam ta sikana je naozaj sikanou pretoze prebieha aj vo volnom case...nema nic spolocne s vycvikom alebo odolnostou.. Inak keby niekto mal zaujem o info z prvej ruky a takmer real time tak si skuste najst na facebooku novinara Michael Yon. Momentalne je v Afganistane a stale prihadzuje nejake fotecky a postrehy.
 
beholder
2010-05-25 18:32:09+02
príspevok od: MravecSK
To je fakt...tazko na cvicisku lahko na bojisku...stara pravda. Pripadne aj vycvik ruskej armady je zaujimavy , len tam ta sikana je naozaj sikanou pretoze prebieha aj vo volnom case...nema nic spolocne s vycvikom alebo odolnostou.. Inak keby niekto mal zaujem o info z prvej ruky a takmer real time tak si skuste najst na facebooku novinara Michael Yon. Momentalne je v Afganistane a stale prihadzuje nejake fotecky a postrehy.
...voľný čas nevynímajúc..........vojak je vojakom 24 hodín denne........v zajatí alebo v boji taktiež neodbije fajront....to je práve tá odolnosť:)

...v jednotkách na ktoré je kladená najväčšia psychická záťaž je vyselektovaných najviac labilných jedincov (napr. v rusku kôli nej spácha samovraždu niekoľko desiatok vojakov ročne) ...

...týto labilnejší a neschopnejší by boli v extrémnych situáciách pravdepodobne skôr na príťaž a to by mohlo vážne ohroziť ostatných členov jednotky...........preto je ten šikan/ponižovanie súčasť výcviku v najlepších armádach sveta (francúzska légia, ruské, turecké, izraelské, britské špeciálne jednotky)....šikana sa inak rada nazýva oficiálne veliteľskou náročnosťou........nie však všetko čo veliteľská náročnosť obsahuje je aj šikanom......ono je dosť obtiažne vymedziť tie hranice...



 
genchi146
2010-05-25 19:46:28+02
Nejdem sa tu hrat na mudreho, nemam ziadne vojenske skusenosti a historik tiez nie som. Len by som tu na margo niektorych prispevkov v zneni ´nuz, vojna je taka´ rad poznamenal ze ak si dobre pamatam v dejepisu, vojna je vzdy len spor medzi niekym kto chce nieco co mu nepatri a tym co je proti tomu, nie? (teda velmi zjednodusene, nechytajte ma za slovicka). Preto sa tu nebudem vyjadrovat ci su horsi americania ci iracania ci afganci alebo cina.
Je mi ukradnute pod akym tlakom su ti vojaci tam a bolo by to ukradnute kazdemu z vas keby boli obetami vasi blizki, nevinni ludia! Vojna je hnus a zverstvo zalozene na nicom. Vlasne pozor, je to vsetko o peniazoch. Ano, tak to sa potom da ospravedlnit....


 
MravecSK
2010-05-25 20:01:45+02
Pokial viem tak sa tam vyvrazdovali siti a suniti medzi ktory to viac ci menej okato robia vsade v arabskom svete. Pri tom vlastne aj cely Iracky konflikt skoncil, pri sektarstve.
 
beejay
2010-05-26 13:47:33+02
Nuz odznelo tu vela nazorov. S kazdym z nich do istej miery suhlasim. Tento cin sa neda nijak ospravedlnit. Zial k takymto udalostiam tam dochadza az prilis casto. Na jednej strane to bola zbytocne prchka reakcia, na druhej strane vsak treba uznat, ze my si tu situaciu nevieme predstavit. Podla mna by tak reagoval asi kazdy.

Teraz vsak odbocim od rozbehnutej tematiky. Co sa tyka fototechniky, tak existuje jednoduche riesenie.... vojnovi fotografi by mali pouzivat bud ultrazoomy, alebo este lepsie nejake kompakty s velkym zúmom:) napr. Panasonic rady TZ :)) Ten si hadam s RPGckom nepomylia. Ale zas vtedy by sa vyhovorili na to, ze dana osoba ma v rukach zariadenie na dialkove odpalenie vybusniny.
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()