Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Už je tu nový Canon 6D

Jamblod
Jamblod 2012-09-17 10:28:40+02
http://www.dpreview.com/previews/canon-eos-6d/
 
viking81
2012-09-17 13:07:46+02
príspevok od: fatality
ale d90tka stoji 600e
ale nema FF
 
viking81
2012-09-17 13:08:52+02
príspevok od: beetle
proste sklamal. D90 ma 11. Ale doba pokrocila. 7D ma 19. A vsetkych 19 je spolahlivych. Majitelia 5D II by mohli rozpravat o pouzitelnosti ich 9. Prekomponovanie nie vzdy funguje. Hlavne pri f1.4 / f1.8. Hovorim z vlastnej skusenosti.

Treba pockat na testy, ked uz 11, nech aspon vsetkych 11 je 100%. Ale toho sa prave obavam. Ak vedel nikon dat AF modul z D7000, preco canon nepouzil 7D modul. Sa cudujem, ze riskuju reputaciu nadobudnutu s AF 5D II.
lebo by mali take iste na prd pokrytie tymi AF bodmi ako mal mkII ci bude mat d600....tak daki novy 11 bodovy AF.... sa mi paci ako ho vsetci zatracuju aj ked ho este neskusali (tym nemyslim hned teba)
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2012-09-17 13:11:09+02
príspevok od: LastHit
Wifi + GPS je len maly plusovy bod. Vstavany blesk by mi nechybal. Teraz mam a aj tak pouzivam vzdy len externy. No pocet AF bodov a jediny krizovy je velke sklamanie. A pre mna jedna z najdolezitejsich veci.
Takze pre mna ako prechod z 7D uz ostava iba mark3. Niekedy.
napodobne, a ktovie este ako sa drži.... :/
 
wlad
2012-09-17 13:14:20+02
príspevok od: viking81
no a pre mna je niekedz aj 19 moc...plne my vohovovalo 9 co som mal aj 450-ke
D7000cka umoznuje obmedzit pocet ostriacich bodov na 11, Canon taku moznost nema ?
 
viking81
2012-09-17 13:18:38+02
príspevok od: wlad
D7000cka umoznuje obmedzit pocet ostriacich bodov na 11, Canon taku moznost nema ?
nevidim dovod obmedzovat z 19 na 11
 
Martin Piňák
2012-09-17 13:20:46+02
všetko čo tu riešite sú čisté dohady, jasné to bude až po testoch a kvalitných recenziách .
 
beetle
2012-09-17 13:25:20+02
príspevok od: viking81
lebo by mali take iste na prd pokrytie tymi AF bodmi ako mal mkII ci bude mat d600....tak daki novy 11 bodovy AF.... sa mi paci ako ho vsetci zatracuju aj ked ho este neskusali (tym nemyslim hned teba)
Moznost selekcie bodov / skupin by tu vsak bola. Aj keby tych 19 bolo natlacenych, viem, ze tento AF modul funguje spolahlivo.

Ja pouzivam vsetkych 19. Dokonca aj to vypichnutie stredu. Snad to urobia pouzitelne. Ale do 5D II nejdem prave kvoli AF. A trosku sa obavam, ze ako to bude s 6D. GPS, Wifi, FPS, ... su mi ukradnute, ja ocakavam spolahlivy AF modul a ISO aspon na urovni 5D II.

Treba pockat na testy, resp. na realne skusenosti prvych uzivatelov.
 
wlad
2012-09-17 13:29:10+02
príspevok od: viking81
nevidim dovod obmedzovat z 19 na 11
..napr ked si zvyknuty na 11 bodov, aby si nemusel preskakovat cez 5-6 bodov z jednej strany na druhu... este sa da dokonca customizovat AF point wrap around - ci ma pri vybere bodu preskakovat na opacnu stranu ked prejdes cez "hranicu" ostriacich bodov... toto ma Nikon celkom dobre zvladnute... uz by to chcelo len pridat na spust posun do styroch smerov a vyberat tie body rovno tam... hmm, dam si tento napad patentovat
 
viking81
2012-09-17 13:34:21+02
príspevok od: wlad
..napr ked si zvyknuty na 11 bodov, aby si nemusel preskakovat cez 5-6 bodov z jednej strany na druhu... este sa da dokonca customizovat AF point wrap around - ci ma pri vybere bodu preskakovat na opacnu stranu ked prejdes cez "hranicu" ostriacich bodov... toto ma Nikon celkom dobre zvladnute... uz by to chcelo len pridat na spust posun do styroch smerov a vyberat tie body rovno tam... hmm, dam si tento napad patentovat
mne je jasne....len pri 19 vs 11 nepreskakujes tolko bodov a da sa to (39 vs 11 to je ine) aaa to preskaovanie ci zastavenie sa na konci ma aj canon.....s joystickom co mame som tiez spokojny...ale ten nepad nie je zly (s trym smetovym volicom na spusti)...kludne si ho daj patentovat....len bacha aby si nedopadol ako apple respektive samsung....
 
lowenature
2012-09-17 13:34:29+02
Preto sa teším na rok 2100, aj keď budem už asi voňať kytičky odspodu , bude to ako s hardware .
Chcem taký procesor tak ho kúpim , chcem GPS tak ho tam dám alebo nedám , chcem AF mám na výber chcem zaujímavé telo no problem.
 
viking81
2012-09-17 13:36:03+02
príspevok od: beetle
Moznost selekcie bodov / skupin by tu vsak bola. Aj keby tych 19 bolo natlacenych, viem, ze tento AF modul funguje spolahlivo.

Ja pouzivam vsetkych 19. Dokonca aj to vypichnutie stredu. Snad to urobia pouzitelne. Ale do 5D II nejdem prave kvoli AF. A trosku sa obavam, ze ako to bude s 6D. GPS, Wifi, FPS, ... su mi ukradnute, ja ocakavam spolahlivy AF modul a ISO aspon na urovni 5D II.

Treba pockat na testy, resp. na realne skusenosti prvych uzivatelov.
mkII ma povestny AF....neverim ze by to iste spravili v 6D....uz len to ze do mkII supli AF z 400d-cka hovori za vsetko....tu je gungel novy AF ktory ma lepsie pokrytie a urcite bude aj presnejsi ci spolahlivejsi ale ako pises....treba pockat na testy....a ak to canon opet pohnojil...tak tych fotakov asi vela nepreda
 
viking81
2012-09-17 13:41:38+02
príspevok od: viking81
mkII ma povestny AF....neverim ze by to iste spravili v 6D....uz len to ze do mkII supli AF z 400d-cka hovori za vsetko....tu je gungel novy AF ktory ma lepsie pokrytie a urcite bude aj presnejsi ci spolahlivejsi ale ako pises....treba pockat na testy....a ak to canon opet pohnojil...tak tych fotakov asi vela nepreda
inak to je skvely napad vyrabat respektive predavat zrkadlovku ako pc hardware.....vyberies si telo..aky snimac ti tam osadia...ci digic IV alebo V....kolko fps chces mat...aky AF modul slot na kartu....buffer atd a postavil by si si fotak presne podla svojich predstav.... samozrejme cim lepsie tym drahsie
 
viking81
2012-09-17 13:42:21+02
príspevok od: lowenature
Preto sa teším na rok 2100, aj keď budem už asi voňať kytičky odspodu , bude to ako s hardware .
Chcem taký procesor tak ho kúpim , chcem GPS tak ho tam dám alebo nedám , chcem AF mám na výber chcem zaujímavé telo no problem.
sorry..to malo byt tebe..

inak to je skvely napad vyrabat respektive predavat zrkadlovku ako pc hardware.....vyberies si telo..aky snimac ti tam osadia...ci digic IV alebo V....kolko fps chces mat...aky AF modul slot na kartu....buffer atd a postavil by si si fotak presne podla svojich predstav.... samozrejme cim lepsie tym drahsie
 
hombreee
2012-09-17 13:45:24+02
príspevok od: lowenature
Sledujem to od rána , a po ohlasoch na fórach je to palec dole pre canon . 100% hladáčik možno ale skôr som zvedaví na ten pozoruhodný noví autofocus. Pravdaže canon zasa nedal na moje rady a nespravil foták radšej s A-PSH lepším ostrením (viac bodov) povedzme 100% hladáčik a bez sprostostí ako GPS a Wifi a to všetko za rozumnú cenu.
cielova kategoria zakaznikov asi fici skor na take veci ako su GPS, Wifi atd, proste cim viac skratiek tym lepsie
 
flanker
2012-09-17 14:10:08+02
Ako uz aj marketingu Canon-u kvapka na karbid? Trepat defacto tristorocny AF modul s jednym krizovym senzorom do FF zrkadlovky a 97% pokrytie hladacika. Ved podobny AF najviac kritizovali hadam vsetci na 5Dmk2. Ved to uz pomaly bezne rady APS-C maju viac a lepsi AF. Nehapem. V konecnom dosledku je rad Nikon D600 + D800 ovela lepsie parametrovo navrhnuty ako 6D + 5DmkIII. To by to 6D potom malo stat max 1000 dolcov.
 
viking81
2012-09-17 14:29:43+02
príspevok od: flanker
Ako uz aj marketingu Canon-u kvapka na karbid? Trepat defacto tristorocny AF modul s jednym krizovym senzorom do FF zrkadlovky a 97% pokrytie hladacika. Ved podobny AF najviac kritizovali hadam vsetci na 5Dmk2. Ved to uz pomaly bezne rady APS-C maju viac a lepsi AF. Nehapem. V konecnom dosledku je rad Nikon D600 + D800 ovela lepsie parametrovo navrhnuty ako 6D + 5DmkIII. To by to 6D potom malo stat max 1000 dolcov.
aky 300 rocny ? cital si to vobec ? je to uplne novy AF system s 11 bodmi...ano...ok....len jeden krizovi...ale radsej 11 rozumne rozlozenych bodov po celom FF policku ako 39 bodov nikonu natrepanych v strede snimaca ! a boooze....len 97% hladacik...aspon mas priestor na dodatocny orez....FF hladacik je tak velky ze tie 3% ti neuberu ani na svetlosti...ani na velkosti len ti nechaju kusok priestoru na orez a k tej rade nikonu....ta mi pride skor taka schizofrenicka....d800...mrte vela MPix...super AF....ale pomale FPS a tak velke subory ze s tym nebude nikto fotit reportaz....tak ok...spravime d600....akuratny pocet MPix...slusne FPS....ale pockat..len 1/4000 a AF z d7000...eee....nieco tam nesedi....toto od canonu je proste entry level FF....tak nemozno cakat spickovy AF....neviem kolko FPS a vsetky funkcie ci ergonomiu co ma 5d mkIII....adekvatna tomu byde aj cena....aspon sa to nebude navzajom kanibalizovat ako nove FF od nikonu...
 
Brian
2012-09-17 14:46:35+02
príspevok od: wlad
to bolo moje absolutne subjektivne hodnotenie
Ja malokedy rekomponujem - najcastejsie si vyberam ostriaci bod predtym, ako sa dotknem spuste. Tych 39 bodov co mam na D7000 ma obcas obmedzuje, neviem co by som robil s 11timi
to by som sa pozrel ako fotis ty, kedze mne by uplne stacilo 9,11....fakt mi to popis lebo si to neviem predstavit. dik
 
transporti686
2012-09-17 14:47:52+02
to nám tu akože chcete nahovoriť, že s takým AF ako bude mať neviete zaostriť? to nemyslíte vážne? kedysi foťáky nemali ani to a išlo to, tak tu nenariekajte a radšej sa naučte ostriť :-0
 
quintes
2012-09-17 14:52:22+02
tolko tu tliachate o tom, ako keby ste vsetci mali objednany ten canon
 
rasto.tn
2012-09-17 15:06:31+02
príspevok od: transporti686
to nám tu akože chcete nahovoriť, že s takým AF ako bude mať neviete zaostriť? to nemyslíte vážne? kedysi foťáky nemali ani to a išlo to, tak tu nenariekajte a radšej sa naučte ostriť :-0
Asi tak. Celá diskusia - úplný flame. 97% pokrytie hľadáčika je ozaj "problém", že s takým pokrytím sa ani len hádam nedá fotiť...Priložím fotku zo zastaralého Canon 20D. http://www.naturephoto.cz/fotobanka/ptaci-birds/841-kolibrik-purpurovy-campylopterus-hemileucurus-samicka.html Neviem, či vtedy niečo ako krížový bod a pod. existovali, ale vtedy sa asi takéto hlúposti o počtoch ostriacich bodov, pokrytí hľadáčika a neviem čo nerozoberali, vtedy sa fotilo.
 
Strana 3 z 27
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()