Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

TimeLapse vs Intervalove snimanie

horseesroh
2012-10-24 13:14:05+02
Zdravíčko,
mam nikon D800 zacal som sa zaujimat o timelapse a na fotaku mam hned dve funkcie vpodstate nato iste (ak to dobre chapem ak nie vysvetlite )
jedno je časozber a druhe intervalove snimanie vsimol som si ze casozber to hned vo fotaku spoji dokopy a spravi ztoho video kdezto inter.snim. necha nafotene vsetky fotky vo fotaku tak isto
toto sa mi paci viacej lebo s upravou videa co sa farieb tyka nemam skusenosti tak je premna jednoduchsie upravit si prvu nafotenu fotku a v lightroome a podla nej sychronzivat ostatne a potom spojit do videa napr. v aftereffecte . je tam nejaky vacsi rozdiel asi ano ale rad by som vedel aky .. tak porade ak amte skusenosti dakujem ...
a este jedna otazka mam zaujiem spravit vnajbizsiej dobe nejaky ten casozber asi tym intervalovim snimanim a chem sa spytat ci je nejaka hrozba pre fotak napriklad
2 hodinove snimanie a fotka v intervale 5 sekund napriklad ...
+ fotak vonku v hmle
mohlo by sa nieco zavazne stat ?
dakujem
 
rick01
2012-10-24 14:13:08+02
Ja robím timelapse, síce s Canonom, ale myslím, že by to mohol zvládnuť aj Nikon . Používam na to ovládač - časovač, kde si nastavím expozíciu, dobu snímania, počet snímok, pauzu medzi snímkami atď. Fotky spracujem a spojím do videa. Funkcie, čo spomínaš ti dosť ušetria prácu a čas (teda ak ti netreba nejaké extra úpravy so snímkom). Čo sa doby fotenia týka, mám obyčajný Canon 1100D a už bol v hmle, daždi, fotil som s ním celú noc a zatiaľ to zvláda. Skôr by som sa obával o životnosť závierky pri toľkých snímkoch ...
 
horseesroh
2012-10-24 14:27:33+02
príspevok od: rick01
Ja robím timelapse, síce s Canonom, ale myslím, že by to mohol zvládnuť aj Nikon . Používam na to ovládač - časovač, kde si nastavím expozíciu, dobu snímania, počet snímok, pauzu medzi snímkami atď. Fotky spracujem a spojím do videa. Funkcie, čo spomínaš ti dosť ušetria prácu a čas (teda ak ti netreba nejaké extra úpravy so snímkom). Čo sa doby fotenia týka, mám obyčajný Canon 1100D a už bol v hmle, daždi, fotil som s ním celú noc a zatiaľ to zvláda. Skôr by som sa obával o životnosť závierky pri toľkých snímkoch ...
zvladne to aj nikon
no funkcie fotaku veru pomozu dost vtomto ..
no za tie dve hodiny spravim zhruba 1500 fotiek ak su vypocty spravne
tak po tomto "uzavierkovom treningu" by sa nemalo nic stat
ja len ci zhodou nahod ta kombinancia nieje nebezpecna vlhko zima a neustale fotenie
 
sherpa
2012-10-24 14:28:05+02
hmla moze pri dlhsom pobyte vonku narobit sarapatu v elektronike, najma ak nemas utesneny fotak a objektiv a pripadne moze zahmlit/orosit predny clen/filter alebo aj vnutorny clen v skle...takze fotenie sa ti skrati. samozrejme pri ozaj extremnych podmienkach.....a dlhom case....vid sucasne jesenne rana a krasne orosene auta.
testovanie zavierky v laboratornych podmienkach snad simuluje aj taketo casovo dlhe mnohosnimkove fotenie......
 
horseesroh
2012-10-24 14:32:09+02
príspevok od: sherpa
hmla moze pri dlhsom pobyte vonku narobit sarapatu v elektronike, najma ak nemas utesneny fotak a objektiv a pripadne moze zahmlit/orosit predny clen/filter alebo aj vnutorny clen v skle...takze fotenie sa ti skrati. samozrejme pri ozaj extremnych podmienkach.....a dlhom case....vid sucasne jesenne rana a krasne orosene auta.
testovanie zavierky v laboratornych podmienkach snad simuluje aj taketo casovo dlhe mnohosnimkove fotenie......
aha ahaa no takehoto niecoho som sa obaval ako by sa dal dobre utesnit ?
predpokladam ze omotat tricko okolo neho nieje dobre riesenie
mas napad na nejaky homemade ?
 
morseee1
2012-10-24 14:43:44+02
príspevok od: horseesroh
aha ahaa no takehoto niecoho som sa obaval ako by sa dal dobre utesnit ?
predpokladam ze omotat tricko okolo neho nieje dobre riesenie
mas napad na nejaky homemade ?
tu je video na temu DIY weather seal a dslr
http://www.youtube.com/watch?v=IA-VX2B6Vns

 
sherpa
2012-10-24 15:54:02+02
2 hodinove snimanie v hmle to myslim vydrzi, len si treba dat pozor aby velmi nefukalo, pri vetre sa vlhkost skor dostane tam kde nema a takisto naveterna/zaveterna strana robi svoje pre rosny bod na studenych najma kovovych castiach. omotat tricko mozes lenze objektiv spredu zakryt nemozes . okrem toho bavlna dobre saje a drzi co je kusok proti tvojim potrebam.
treba vybavu pomaly nechat vychladnut na mieste, bez baterky, potom zalozit baterku a fotit.
este ma napadlo ze na timelapse asi je odbornik Palo Barabas {ale v obore videokamery}, ale jeho rady ohladne pocasia a ochrany pred nim su platne aj pre foto. vid jeho film Ticho nad oblakmi a aj ine z divociny, kde o vodu v akomkolvek skupenstve a tvare nebola nudza {118 dni v zajati ladu, Omo, Amazonia vertical, Tepuy....}
 
horseesroh
2012-10-24 16:11:17+02
okay parada ... diky vam moc chalani .. ak bude uverejnenia hodny vysledok šupnem to sem
 
Mito24
2012-10-24 20:22:08+02
Ahoj,

ja sa hlavne v poslednej dobe zaujímam o astrofotografiu a o time lapse, takže som to spojil. Použival som klasickú Canon batériu čo už bola 3 roky stará a celkom zaujímavá vec sa mi stala. Keď som foťák neprikryl a nechal som ho fotiť tak vydržala cca 140 fotiek, no o mesiac neskor (stále taká istá zimná noc) som ten foťák zabalil do igelitového sáčku (samozrejme nie na tesno), zakryl hrubou zimušnou čiapkou a dal na to klasický igelitový obal - nevyzeralo to najhoršie no senzor sa vobec nezahrial čo je veľké + a batérie nevydržala 140 fotiek ale 280 fotiek. Teraz keď idem dať naraz dve nové (battery grip) a jedna mi zvládne v zime nezakrytá 400 fotiek, tak dve zakryté to dajú s radosťou cez 1300 fotiek, čo je na time lapse viac než moc (resp. celú noc mi može robiť snímky).

Ak chceš iné rady, tak len to, že poriadne sa postarať o techniku, dobre pozakrývať a zaistiť aby si nemal žiadne triasenie so statívom, trikrát skontrolovať všetky nastavenia a poriadne sa obliecť. (inak čím dlhší expozičný čas tým plynulejšie video - raz som fotil cca 3 hod timelapse a nafotil som 3600 snímok s časom 1/500, neskor som fotil 3 hod timelapse ale s časom 1/50 a výsledok bol očividne lepší!

GL
 
isdisd
2016-01-17 22:46:36+01
caute, ja som si svojpomocne spravil univerzalne riesenie, ak mate zaujem viac k teme tuto:
www.ephoto.sk/komunita/clanky-uzivatelov/2099/timelapse-vozik-ako-si-ho-vyrobit-1-cast-by-isd/
Kto by vazne take chcel, viem aj vyrobit "na pockanie"
 
simako
2017-06-15 12:57:14+02
Ahojte mám takú otázočku ohľadom time laps (intervalové snímania) chcem skúsiť cez víkend spraviť nejaký ten test zo svojou d7200 lenže chcel by som trošku cennú radu mám nactaviť foták na prioritu clony (A) iso manuálne 100 (foták bude na statíve a dlhšie časy nebudú problém) a ešte je ta možnosť vyrovnanie expozícii (on/off) chcel by som urbiť západ slnka a keďže sa bude meniť svetlo tak aby vo finále neboli nejaké nechcené preblikávania keď bude celé video vytvorené tím že foták menil moc expoziciiu, mrzelo by ma to keby prídem domov a na fotení materiál by bol k ničomu Vopred ďakujem za radu
 
jozef84
2017-06-15 13:55:32+02
Na Nikone D800 by som si uzávierku týmto spôsobom neničil. Myslím, že je to škoda. Nebude mať dlhú životnosť. Hľadal by som iné riešenie.
 
belco
2017-06-15 19:19:17+02
príspevok od: simako
Ahojte mám takú otázočku ohľadom time laps (intervalové snímania) chcem skúsiť cez víkend spraviť nejaký ten test zo svojou d7200 lenže chcel by som trošku cennú radu mám nactaviť foták na prioritu clony (A) iso manuálne 100 (foták bude na statíve a dlhšie časy nebudú problém) a ešte je ta možnosť vyrovnanie expozícii (on/off) chcel by som urbiť západ slnka a keďže sa bude meniť svetlo tak aby vo finále neboli nejaké nechcené preblikávania keď bude celé video vytvorené tím že foták menil moc expoziciiu, mrzelo by ma to keby prídem domov a na fotení materiál by bol k ničomu Vopred ďakujem za radu
Kludne mozes cvakat na A-čko, aspon budes mat pod kontrolou hlbku ostrosti. A samozrejme vyrovnanie expozicii maj zapnute.
 
simako
2017-06-15 20:06:48+02
Toto som potreboval vediet. Vyskusam a bude sa vidiet, jozem je mi jasne ze strastne s tim skracujem zivotnost uzavierky ale nechcem robit timelapsi deno denne chcem len skusit tu funkciu a dostat s toho co najviac hned na prvu supu kedze je fakt ze vycvakam tim vela snimkov a aby to aj k niecomu bolo a nemusel som zahodit nafoteny material. +pojdem na dovolenku tak tam chcem zdokume tovat nejake veci a chcem to mat aspom trosku vychytane tie nactavenia.
 
belco
2017-06-16 18:08:06+02
Zas tie uzavierky nefunguju tak, ze dosiahne 100 000 - 150 000 cvakov a pokazí sa. Videl som zrkadlovky co sa na nich robili timelapse so 380 000 cvakmi a stale bezali. To ti povecsine fotak technicky zastará ako odíde zavierka.
 
Jubi
2017-06-16 20:44:38+02
príspevok od: simako
Toto som potreboval vediet. Vyskusam a bude sa vidiet, jozem je mi jasne ze strastne s tim skracujem zivotnost uzavierky ale nechcem robit timelapsi deno denne chcem len skusit tu funkciu a dostat s toho co najviac hned na prvu supu kedze je fakt ze vycvakam tim vela snimkov a aby to aj k niecomu bolo a nemusel som zahodit nafoteny material. +pojdem na dovolenku tak tam chcem zdokume tovat nejake veci a chcem to mat aspom trosku vychytane tie nactavenia.
veď to má aj kvalitné video, tiež podľa mňa dobrá alternatíva ak nechceš trápiť cvakadlo
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()