Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Prechod zo zaciatocnickej dig. zrkadlovky na poloprofesionalnu

lemurko
lemurko 2013-02-13 11:06:55+01
Ahojte, chcela by som vas poprosit o radu. Aktualne fotim zakladnou zrkadlovkou Canon 1000D a ma k nej objektivy - setak nejaky 18-55 mm, ktory nepouzivam vobec a 2 lacnejsie dokupene:
teleobjektiv Canon EF 75-300 mm f/4-5,6 III USM
a pevny Canon EF 50 mm f/1,8 II .
Fotim hlavne deti a portrety a tomu by som sa chcela venovat aj dalej.
Uvazujem nad kupou tela 7D uz aj s perspektivou, ze sa chcem dalej zlepsovat a ked sa podari fotit aj na zakazku.
Na tej 1000D pri foteni deti vadi, ze je ten fotak celkovo pomaly, ovladanie je tazkopadne, ostrenie je tiez problem. Mam ale strach, ze k tej 7D budem musiet hned vymenit objektivy aj tie 2, ktore pouzivam teraz, kvoli vacsiemu rozliseniu, ze bude velmi cititt, ze tie objektivy su vlastne najlacnejsie, co sa da kupit.

A este otazka k objektivom, jeden budem urcite riesit hned s fotakom a rozhodujem sa medzi
Canon 17-55 mm f2,8
alebo nejakou obdobnou Sigmou alebo Tamronom. Je tam naozaj taky rozdiel, ze Canon je o tolko lepsi? Pri tych detoch, co su neustale v pohybe potrebujem hlavne rychle a presne ostrenie, myslite, ze by stacil k tomu 7D aj napr. Tamron objektiv Tamron AF SP 17-50mm F/2.8 Di-II LD baj. Canon ?

Uz o zmene vybavy uvazujem dlhsie, teraz to konecne financne vyzera trosku nadejne, tak nechcem spravit blbost. Rezenzie citam, ale vzdy tam najdem nejake rozpory, tak sa neviem rozhodnut.
 
fatality
2013-02-13 21:50:10+01
uuu..aspon mas viac casu na fotenie
 
scoty
2013-02-13 22:03:35+01
objektivy canon su rychlejsie, avsak s kvalitou pri obycajnych sklach od canonu si na tom- kazdej chvilku taha pilku... 17-50 od tamronu je podareny... inac odporucam L-kove skla od Canonu tam uz to nie je o kompromisoch... aj rychlost aj kvalita aj presne ostrenie...
 
Dano Leitman
2013-02-14 02:36:55+01
príspevok od: lemurko
Hm, no okolo 2000 eur asi. 250 je externy blesk, cize 1700 mi ostava na telo a objektiv, mozem este skusit predat ten setak a ak by som kupovala teleobjektiv, tak na vymenu s tym co mam. Len nemozem kupit vsetko z bazaru, cca polovica musi byt normalne s dokladom.
telo 7D ti spapa povedzme 900 € (bazar)

dalsie na vymenu by som odporucil teleobjektiv 70-200 f4 L USM cca 450€ (bazar)

zostane ti ca 400-450 € ktore este odloz dosetri stovku dve a kup canon 17-55/2.8 (bazarove idu 500 - 600 podla stavu)

tu canonacku 50/1.8 si nechaj neni to zle sklo napriek nizkej cene

ak mas moznost drazit na ebay da sa tam za dost lepsi peniaz vydrazit co chces ale je tam vacsie riziko ako obchod "z ruky do ruky"
 
lemurko
2013-02-15 09:11:12+01
Dakujem za rady. Pravdepodobne vyhra kombinacia
60D telo - a k tomu 17-55 f2 . Tu spominany lacny 55-250 so stabilizatorom mam od dnes pozicany, mozno si ho budem moct aj nechat. Este vaham ci nove alebo z bazaru.
 
Pali66
2013-02-16 15:50:25+01
Používam 7D, k tomu som mal od začiatku 17-55 f/2.8 a neskôr dokúpil 70-200 f/4. Kvalita tej optiky je skvelá, či už hovoríme o obraze, alebo rýchlosti ostrenia. V kombinácii so systémom zaostrenia 7D mi to umožňuje fotiť aj naše neposedné psy, či iné zvery a na neposedné deti sa to hodí tiež, už som to veľakrát ocenil. Výhoda je v tomto prípade aj 8 fps continuous shooting, s tým je väčšia šanca zachytiť nejaký prchavý moment. Toto je výhoda vyššej triedy Canon, nehovoriac o robustnosti tela a odolnosť voči počasiu.
 
Rachotilko
2013-02-18 09:37:32+01
Zaujímalo by ma, ako to dopadlo s tou 55-250: spokojnosť ?
 
lemurko
2013-02-18 10:34:52+01
Akurat som to isla pisat. No fotila som tou 55-250 a pevnou 50. No fotky s pevnou 50 su o moc lepsie. Tak neviem. S tym 55-250 som nemala tie fotky ostre. Pocasie bolo nic moc, zamracene, takmer hmla, vsetko sive. Takze velka spokojnost asi nie. S tymi zabermi s 50 tky celkom aj ano. Pre porovnanie fotky:
Prva fotena 55-250 a doostrovana v postprocese
Druha 50 iba vyvolana z Raw-ka, nedostrovana

Tie fotky, ktore som nahravala predtym boli okrem tej poslednej vsetky fotene 70-300 a neboli doostrovane.
 
jan.zitniak
2013-02-18 10:42:38+01
príspevok od: lemurko
Akurat som to isla pisat. No fotila som tou 55-250 a pevnou 50. No fotky s pevnou 50 su o moc lepsie. Tak neviem. S tym 55-250 som nemala tie fotky ostre. Pocasie bolo nic moc, zamracene, takmer hmla, vsetko sive. Takze velka spokojnost asi nie. S tymi zabermi s 50 tky celkom aj ano. Pre porovnanie fotky:
Prva fotena 55-250 a doostrovana v postprocese
Druha 50 iba vyvolana z Raw-ka, nedostrovana

Tie fotky, ktore som nahravala predtym boli okrem tej poslednej vsetky fotene 70-300 a neboli doostrovane.
Nie su nahodou opacne prehodene fotografie? Mne sa osobne viac paci ta vlavo ...
 
lemurko
2013-02-18 10:47:59+01
Nie nie su prehodene, len ta prva uz je upravena, ta druha je tak ako vysla, iba vyvolana v RAW. Len som chcela na nejakych podobnych zaberoch to ostrenie ukazat. Celkovo tie, ktore boli z 55-250 som sa s nimi potom musela viac bavit. Tu druhu fotku som neupravovala, nebola vo vybere. Len teraz som ju pre porovnanie hodila sem.
 
Rachotilko
2013-02-18 12:16:25+01
Ahoj, Tebe asi fakt pomôžu už len tie L-kové sklá . Ale: ak chceš dať tej 55-250 ešte šancu, tak vyskúšaj trošička pricloniť. Ty si fotila na f/4.5: daj tam f/6.3. To by mohlo pomôcť, hoci s tou 50-tkou asi súperiť nebude môcť. To je sklo ostré ako britva.

Mimochodom, aj táto fotka z tej 55-250 je podľa mňa podstatne lepšia, než tie z 70-300.
 
Bambulka
2013-02-18 14:16:13+01
príspevok od: lemurko
Ahojte, chcela by som vas poprosit o radu. Aktualne fotim zakladnou zrkadlovkou Canon 1000D a ma k nej objektivy - setak nejaky 18-55 mm, ktory nepouzivam vobec a 2 lacnejsie dokupene:
teleobjektiv Canon EF 75-300 mm f/4-5,6 III USM
a pevny Canon EF 50 mm f/1,8 II .
Fotim hlavne deti a portrety a tomu by som sa chcela venovat aj dalej.
Uvazujem nad kupou tela 7D uz aj s perspektivou, ze sa chcem dalej zlepsovat a ked sa podari fotit aj na zakazku.
Na tej 1000D pri foteni deti vadi, ze je ten fotak celkovo pomaly, ovladanie je tazkopadne, ostrenie je tiez problem. Mam ale strach, ze k tej 7D budem musiet hned vymenit objektivy aj tie 2, ktore pouzivam teraz, kvoli vacsiemu rozliseniu, ze bude velmi cititt, ze tie objektivy su vlastne najlacnejsie, co sa da kupit.

A este otazka k objektivom, jeden budem urcite riesit hned s fotakom a rozhodujem sa medzi
Canon 17-55 mm f2,8
alebo nejakou obdobnou Sigmou alebo Tamronom. Je tam naozaj taky rozdiel, ze Canon je o tolko lepsi? Pri tych detoch, co su neustale v pohybe potrebujem hlavne rychle a presne ostrenie, myslite, ze by stacil k tomu 7D aj napr. Tamron objektiv Tamron AF SP 17-50mm F/2.8 Di-II LD baj. Canon ?

Uz o zmene vybavy uvazujem dlhsie, teraz to konecne financne vyzera trosku nadejne, tak nechcem spravit blbost. Rezenzie citam, ale vzdy tam najdem nejake rozpory, tak sa neviem rozhodnut.
fotim deti profi a od zaciatku mam iba pevne obj. a to sigmu 50mm 1,4, canon 85mm f1,2 a canon 100mm f2,8L, na ff zrkadlovke
uplne mi stacia na detske portrety tieto objektivy, ale je pravda ze pri foteni som spotena jak mys, beham viac ako tie deti
namiesto 85 f1,2 odporucam f1,8 vyborny dostupny obj. trochu je rychlejsi v ostreni, co je lepsie pre zaciatocnika
 
lemurko
2013-02-18 14:17:59+01
Vdaka, priclonit urcite skusim
 
Bambulka
2013-02-18 14:25:33+01
príspevok od: lemurko
Vdaka, priclonit urcite skusim
nie urcite nepriclonuj racej si zmeraj focus a nauc sa ostrit na oci
 
Rachotilko
2013-02-18 15:36:37+01
Bambulka, prečo nepricloniť ? Vo všeobecnosti je otvorená clona "záťažovým testom" objektívu, a tie lacnejšie objektívy (a obzvlášť transfokátory) ju nie vždy zvládajú najlepšie. Je jasné, že pri drahých (a navyše pevných) sklách sa to až tak neprejaví, lebo sú ostré aj pri otvorenej clone.
 
lemurko
2013-02-26 13:06:22+01
Znovu sa vraciam k teme. Este som dostala jeden tip, ako v podstate obist dilemu kupy draheho svetelneho objektivu, ktory teda chcem na pouzivanie v interieri - a to objektiv nekupovat, ale namiesto neho nejaku zakladnu sadu mobilnych zableskovych svetiel tipu Fomei Basic kit 200... Teleobjektiv budem kupovat Canon 70-200 L f4 bez stabilizatora a ten bude asi jediny. Telo podla potreby a ako posledne.

Viete mi poradit s tymi svetlami, ci je to dostatocny vykon, aby sa dali fotit portrety (mensie - deticky myslim) v interieri? Respektive, ked uz sme pritom a stacil by aj mensi vykon, nemate tip na nejake este o nieco lacnejsie zostavy?
 
lemurko
2013-04-08 21:51:15+02
Po nejakom case sa vraciam k teme, mozno tym pomozem dalsim, co sa rozhoduju tak, ako som sa rozhodovala ja.
Zmenila som aj telo, a to na 6D, teda ff. Objektiv som kupovala zatial iba jeden 70-200 L f4 bez stabilizatora. Netusim, preco som dostala rady v zmysle, ze ist do novej techniky je vlastne zbytocne, ze staci poznat hranice a fotit dobre zabery aj s fotakom, ktory som mala.... Tak odpoved na toto je, ze nie, ze s tou 1000D to bolo trapenie, trapenie a este raz trapenie. Ked prezrela nafotene zabery s novym fotakom tlacili sa mi slzy do oci. Takze tolko. Takze ak ma niekto ambiciu fotit a fotit lepsie a uvazuje o lepsej technike, urcite treba do toho ist.
 
radoadamek
2013-04-09 08:11:11+02
príspevok od: lemurko
Po nejakom case sa vraciam k teme, mozno tym pomozem dalsim, co sa rozhoduju tak, ako som sa rozhodovala ja.
Zmenila som aj telo, a to na 6D, teda ff. Objektiv som kupovala zatial iba jeden 70-200 L f4 bez stabilizatora. Netusim, preco som dostala rady v zmysle, ze ist do novej techniky je vlastne zbytocne, ze staci poznat hranice a fotit dobre zabery aj s fotakom, ktory som mala.... Tak odpoved na toto je, ze nie, ze s tou 1000D to bolo trapenie, trapenie a este raz trapenie. Ked prezrela nafotene zabery s novym fotakom tlacili sa mi slzy do oci. Takze tolko. Takze ak ma niekto ambiciu fotit a fotit lepsie a uvazuje o lepsej technike, urcite treba do toho ist.
Tak prejst z 1000d na ff 6d aj ja by som plakal a rad by som si poplakal pri prechode z mojej 60d na 6d len ta cena.......radsej investujem do canonu 200mm 2,8L
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()