Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Canon vs. Nikon

Tomas_Scigulinsky
Tomas_Scigulinsky 2013-06-08 11:13:44+02
Aby bolo hneď jasné, nesnažím sa rozhádať tieto dve skupiny. Tak isto ma nezaujímajú odpovede inteligentných hláv typu: "Nikon/Canon je aj tak najlepší! ;P ;P ." Ide mi o toto - nezaujíma ma porovnanie dvoch konkrétnych modelov týchto značiek ako v ostatných témach na fóre ale všeobecne o ich vlastnosti. Po poriadne intenzívnom hľadaní na internete som sa dostal zhruba k tomuto: na Canon-och si ľudia chvália objektívy, ich kvalitu, usporiadanie a zrozumiteľnosť rady objektívov. Ďalej samozrejme video spolu možnosťami ako Magic Lantern. Použitie starších objektívov, hlavne M42 s redukciami bez optického člena. Canon vraj dokáže používať aj Nikon objektívy, dokonca som našiel aj potrebnú redukciu. Konštrukcia Nikonu ale používať EF objektívy neumožňuje (podľa informácii, ku ktorým som sa dostal). Ďalej, veľa ľudí si chválilo vernú farebnú reprodukciu na profiloch FAITHFULL a NEUTRAL, niekde FLAT. Ďalším argumentom bola cena či už tela fotoaparátu, tak aj cena objektívov Canon. Na strane Nikonu som sa dostal len k týmto dôvodom - ergonómia fotoaparátu a ovládanie. Osobne mi ale príde ovládanie Canon fotoaparátu jednoduchšie (ak porovnávam nižšie rady ako 500D a 3100D - ten Nikon na mňa po grafickej stránke pôsobil ako kompakt, Canon zato aj pri týchto modeloch používa grafické rozhranie ako 5D2). Ako tretí dôvod pre Nikon ľudia uvádzali, že v období, keď sa rozhodovali Canon nemal v ponuke telo/objektív, ktorý práve potrebovali. Čo si o tých dôvodoch myslíte vy? Čo Vás donútilo pridať sa práve k tej skupine?
 
Kubo46
2013-06-08 16:47:10+02
The best camera is one that's with you. Alebo dolezita je ta osoba medzi hladacikom a zemou ? tak nejak to bolo ... kazdy ma nieco dobre nieco zle nieco lepsie a nieco horsie. Moj osobny nazor Nikon na fotky Canon jednoznacne na video lebo nema konkurencie ..
 
Tomas_Scigulinsky
2013-06-08 19:40:04+02
Vaše mínuska akosi nechápem, pravdupovediac nech je ich tam aj 200, sú mi ukradnuté. Vážim si odpovede tých, ktorý mi povedali niečo, čo som nevedel. Takže postupne:
- priznávam, na ostrenie som zabudol. To sa opakovalo.
- keď si to vezmem z pohľadu profesionála, ktorý bude držať ten fotoaparát pri práci hodiny, povedal by som že mu nebude jedno či drží grip poriadny alebo niečo ako majú 400D, príp. 100D.
- dodo_bb - toto je presne typ odpovede, ktorú si môžeš odpustiť. Mne bolo už od mala vtĺkané do hlavy, že ak nemám čo zmysluplné povedať, mám držať hubu. To isté pre zolooo
- Mattvo - nehovorím o použití starých Nikon sklách na Nikon telách. Ak si to pozrieš poriadne, spomínal som tam staré objektívy rôznych výrobcov s bajonetom (závitom) M42, pri ktorých Nikon vyžaduje opt. člen pre zaostrenie na nekonečno, narozdiel od Canonu kde stačí tá úprava bajonetu.
Bola to skôr otázka, prečo ste si na začiatku vybrali práve toho výrobcu. Osobne nenadŕžam žiadnemu z nich, Canon mám preto, že v momente keď som fotoaparát vyberal som naň dostal veľmi dobrú ponuku.
 
keko
2013-06-08 19:45:39+02
príspevok od: Tomas_Scigulinsky
Vaše mínuska akosi nechápem, pravdupovediac nech je ich tam aj 200, sú mi ukradnuté. Vážim si odpovede tých, ktorý mi povedali niečo, čo som nevedel. Takže postupne:
- priznávam, na ostrenie som zabudol. To sa opakovalo.
- keď si to vezmem z pohľadu profesionála, ktorý bude držať ten fotoaparát pri práci hodiny, povedal by som že mu nebude jedno či drží grip poriadny alebo niečo ako majú 400D, príp. 100D.
- dodo_bb - toto je presne typ odpovede, ktorú si môžeš odpustiť. Mne bolo už od mala vtĺkané do hlavy, že ak nemám čo zmysluplné povedať, mám držať hubu. To isté pre zolooo
- Mattvo - nehovorím o použití starých Nikon sklách na Nikon telách. Ak si to pozrieš poriadne, spomínal som tam staré objektívy rôznych výrobcov s bajonetom (závitom) M42, pri ktorých Nikon vyžaduje opt. člen pre zaostrenie na nekonečno, narozdiel od Canonu kde stačí tá úprava bajonetu.
Bola to skôr otázka, prečo ste si na začiatku vybrali práve toho výrobcu. Osobne nenadŕžam žiadnemu z nich, Canon mám preto, že v momente keď som fotoaparát vyberal som naň dostal veľmi dobrú ponuku.
Lenzetu moze pisat a klast otazky kazdy. A kazdy mu moze aj odpovedat.
 
tomasp1
2013-06-08 20:55:36+02
mam canon 6D A 24-70f2,8 Ak sa nájde nejaký nikonik s podobnou supravou spravíme test čo je lepšie canonik vs nikonik, dva fotaky vedla seba a uvidime kde je sever
moj kamos nikonik si ma furt dobera na prekaracky ale ja na to moc nie som, čo som skušal jeho nikon, neviem aký, mal výhodu ostrenie a dve pamäťové karty. inak čert ako diabol
 
JohnNewton
2013-06-08 20:55:44+02
príspevok od: Tomas_Scigulinsky
Vaše mínuska akosi nechápem, pravdupovediac nech je ich tam aj 200, sú mi ukradnuté. Vážim si odpovede tých, ktorý mi povedali niečo, čo som nevedel. Takže postupne:
- priznávam, na ostrenie som zabudol. To sa opakovalo.
- keď si to vezmem z pohľadu profesionála, ktorý bude držať ten fotoaparát pri práci hodiny, povedal by som že mu nebude jedno či drží grip poriadny alebo niečo ako majú 400D, príp. 100D.
- dodo_bb - toto je presne typ odpovede, ktorú si môžeš odpustiť. Mne bolo už od mala vtĺkané do hlavy, že ak nemám čo zmysluplné povedať, mám držať hubu. To isté pre zolooo
- Mattvo - nehovorím o použití starých Nikon sklách na Nikon telách. Ak si to pozrieš poriadne, spomínal som tam staré objektívy rôznych výrobcov s bajonetom (závitom) M42, pri ktorých Nikon vyžaduje opt. člen pre zaostrenie na nekonečno, narozdiel od Canonu kde stačí tá úprava bajonetu.
Bola to skôr otázka, prečo ste si na začiatku vybrali práve toho výrobcu. Osobne nenadŕžam žiadnemu z nich, Canon mám preto, že v momente keď som fotoaparát vyberal som naň dostal veľmi dobrú ponuku.
No mňa zase učili, že keď neviem dať zmyslupnú otázku, mám tiež radšej držať hubu
 
Tomas_Scigulinsky
2013-06-08 21:27:32+02
príspevok od: JohnNewton
No mňa zase učili, že keď neviem dať zmyslupnú otázku, mám tiež radšej držať hubu
Ten čo sa pýta je hlupákom v tej chvíli. Ten čo sa nepýta, hlupákom zostane navždy.
 
handsome
2013-06-08 21:55:43+02
Pýtať sa vie každý, no pýtať sa správne, to je umenie

Nemôžeš očakávať pozitívny feedback na otázku či je lepší canon alebo nikon, otázky buď alebo sú vždy problematické. Mal si sa skôr spýtať či ti tu niekto odporúči nejaký model napr. podľa toho čo fotíš, kde fotíš, resp. pre koho fotíš. Na margo ergonómie: odvolávať sa na ergonómiu, je ako kupovať auto podľa sedačiek. O tom, ktorý model DSLR je lepší z hľadiska ergonómie rozhoduje predsa sám majiteľ. Niekomu môže 650D sedieť ergonomicky omnoho viac ako 1D...
 
keko
2013-06-08 22:05:07+02
príspevok od: Tomas_Scigulinsky
Ten čo sa pýta je hlupákom v tej chvíli. Ten čo sa nepýta, hlupákom zostane navždy.
To su len bachorky pre ludi s pocitom menejcennosti.
 
Rasty Gibel
2013-06-08 23:11:21+02
Moje prve zrkadlo bolo nikon, este stare filmove casy, preco? lebo bola na nom dobra cena a pozdaval sa mi aj grip. Digitalne zrkadlo som si kupil canon, preco? lebo bola o nieco lepsia cena ako na nikone a hlavne lepsie mi sadol grip a ovladanie.
 
dodo_bb
2013-06-09 09:03:48+02
príspevok od: Tomas_Scigulinsky
Vaše mínuska akosi nechápem, pravdupovediac nech je ich tam aj 200, sú mi ukradnuté. Vážim si odpovede tých, ktorý mi povedali niečo, čo som nevedel. Takže postupne:
- priznávam, na ostrenie som zabudol. To sa opakovalo.
- keď si to vezmem z pohľadu profesionála, ktorý bude držať ten fotoaparát pri práci hodiny, povedal by som že mu nebude jedno či drží grip poriadny alebo niečo ako majú 400D, príp. 100D.
- dodo_bb - toto je presne typ odpovede, ktorú si môžeš odpustiť. Mne bolo už od mala vtĺkané do hlavy, že ak nemám čo zmysluplné povedať, mám držať hubu. To isté pre zolooo
- Mattvo - nehovorím o použití starých Nikon sklách na Nikon telách. Ak si to pozrieš poriadne, spomínal som tam staré objektívy rôznych výrobcov s bajonetom (závitom) M42, pri ktorých Nikon vyžaduje opt. člen pre zaostrenie na nekonečno, narozdiel od Canonu kde stačí tá úprava bajonetu.
Bola to skôr otázka, prečo ste si na začiatku vybrali práve toho výrobcu. Osobne nenadŕžam žiadnemu z nich, Canon mám preto, že v momente keď som fotoaparát vyberal som naň dostal veľmi dobrú ponuku.
Mám možnosť dať znova mínus, vďaka za nahrávku Tvoja otázka je jednak úplne od veci, ale najmä amatérska a drzá. Porovnaní podobného typu je tu na internete množstvo a to aj dosť podrobných a technicky zdatných. Ty si si nedal ani najmenšiu námahu zistiť si relevantné informácie, už v Tvojej otázke je niekoľko vyslovených hlúpostí, ktoré ukazujú, že nemáš nič naštudované, len si plesol niečo do fóra a čakáš, že my začneme za Teba niečo hľadať a vysvetľovať Ti... Porovnávať značky sa nedá, dajú sa porovnávať dva výrobky rovnakej triedy. Fotografujem značkou NIKON už pomaly 25 rokov a mám na to dôvod. Prečo by som ho mal prezrádzať niekomu, kto je lenivý ešte aj hľadať v gúgli?
 
rasto.tn
2013-06-09 09:52:40+02
Medzi fotografmi sú rôzne trendy (HDR, photography copyright...) a nie vždy sú dva krát správne. Ale jeden trend, ktorý je aktuálny a aj pozitívny je ten, že väčšine je jedno či vlastní niekto C, N...O tomto sa už nikto dnes nebaví, každému je to jedno (lebo aj je to jedno z hľadiska fotky). Téma bohužiaľ nemá relevantné opodstatnenie (je lepšie BMW, Audi, Mercedes??...).
 
pirhi
2013-06-09 10:57:56+02
príspevok od: Tomas_Scigulinsky
Vaše mínuska akosi nechápem, pravdupovediac nech je ich tam aj 200, sú mi ukradnuté. Vážim si odpovede tých, ktorý mi povedali niečo, čo som nevedel. Takže postupne:
- priznávam, na ostrenie som zabudol. To sa opakovalo.
- keď si to vezmem z pohľadu profesionála, ktorý bude držať ten fotoaparát pri práci hodiny, povedal by som že mu nebude jedno či drží grip poriadny alebo niečo ako majú 400D, príp. 100D.
- dodo_bb - toto je presne typ odpovede, ktorú si môžeš odpustiť. Mne bolo už od mala vtĺkané do hlavy, že ak nemám čo zmysluplné povedať, mám držať hubu. To isté pre zolooo
- Mattvo - nehovorím o použití starých Nikon sklách na Nikon telách. Ak si to pozrieš poriadne, spomínal som tam staré objektívy rôznych výrobcov s bajonetom (závitom) M42, pri ktorých Nikon vyžaduje opt. člen pre zaostrenie na nekonečno, narozdiel od Canonu kde stačí tá úprava bajonetu.
Bola to skôr otázka, prečo ste si na začiatku vybrali práve toho výrobcu. Osobne nenadŕžam žiadnemu z nich, Canon mám preto, že v momente keď som fotoaparát vyberal som naň dostal veľmi dobrú ponuku.
stále nechápem či riešiš, dostal si na canon lepšiu ponuku, tak máš canon...prečo je pre teba tak dôležité vedieť čo je lepšie? čo ti to pomôže k tomu aby si si užíval fotenie?
 
beholder
2013-06-09 11:31:23+02
príspevok od: Tomas_Scigulinsky
Ten čo sa pýta je hlupákom v tej chvíli. Ten čo sa nepýta, hlupákom zostane navždy.
...pravda jest...
 
helmiczka
2013-06-09 12:26:29+02
Poraďte mi prosím, ktorá je lepšia farba, čierna alebo biela? Ide mi o toto - nezaujíma ma použitie farby na konkrétnom objekte. Po poriadne intenzívnom hľadaní som zistil, že na bielej si ľudia chvália, že pôsobí svetlejším dojmom, naopak čierna vyzerá temnejšie a nenápadnejšie. Osobne mám radšej bielu, lebo v bielom tričku mi nie je v lete tak horúco. Ďalší dôvod bol, že v čase keď som si kupoval tenisky, nemali na sklade čierne, tak som si kúpil biele.
 
dedo Milan
2013-06-09 13:52:13+02
musím skonštatovať už po ix-té, že stále sa nájdu ľudia, ktorí po takejto "nikon-canon" otázke sa dokážu ešte k tomu vyjadrovať, poniektorí až rozhorčovať
 
patrik.murárik
2017-01-31 15:57:12+01
Ahojte, v poslednom case som si vsimol ze viac cestovatelov pripadne ludi co aj natacaju pouzivaju skor Canom, pripadne Sony, su tieto dve znacky o tolko lepsie v tychto veciach ako Nikon ?
 
francesco
2017-01-31 16:31:51+01
Oni nepuzivaju Canon alebo Sony, oni pouzivaju taky pristroj ktory sa im hodi na dany ucel najlepsie. Chces si kupit zariadenie na natacanie cestovatelskeho videa?
 
luboD90
2017-01-31 20:43:00+01
Napis si co ocakavas od fotaka a kup si taky bez ohladu na znacku. Len zanedbatelne percento nadava s odsupom casu na cestu ktorou sa vydal. Zaroven s velkou prevdepodobnostou nevyuzijes svoj fotak ani skla NIKDY naplno. Ak mi niekto povie, ze Nikom ma drahe skla.... Ked do toho nasukas prvych 10 litrov tak potom mozes hodnotit. A ver mi, ze Ti bude rozdiel par stovak ukradnuty. Ak mas v svojom okoli 10 kanonakov a kazdy z nich ma doma po 4 skla tore ti vie pozicat tak si Nikon nekupuj. Inak je to uplne jedno. Fakt
 
PeCh
2017-01-31 21:18:52+01
príspevok od: patrik.murárik
Ahojte, v poslednom case som si vsimol ze viac cestovatelov pripadne ludi co aj natacaju pouzivaju skor Canom, pripadne Sony, su tieto dve znacky o tolko lepsie v tychto veciach ako Nikon ?
Nie. Je úplne jedno, či ide o Canon, Nikon, Sony, Fuji, Olympus alebo Panasonic. Všetko sú značky ktoré majú čo ponúknuť, a ktoré vyrábajú fotoaparáty ktoré sú top v nejakej oblasti, pre ktorú si ich fotografi vyberajú. Druhá skupina ľudí si fotoaparáty vyberá podľa marketingu a tam je to tiež jedno, na aké kecy im naletia.
 
zvonec
2017-01-31 21:21:29+01
príspevok od: patrik.murárik
Ahojte, v poslednom case som si vsimol ze viac cestovatelov pripadne ludi co aj natacaju pouzivaju skor Canom, pripadne Sony, su tieto dve znacky o tolko lepsie v tychto veciach ako Nikon ?
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()