Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Canon vs. Nikon

Tomas_Scigulinsky
Tomas_Scigulinsky 2013-06-08 11:13:44+02
Aby bolo hneď jasné, nesnažím sa rozhádať tieto dve skupiny. Tak isto ma nezaujímajú odpovede inteligentných hláv typu: "Nikon/Canon je aj tak najlepší! ;P ;P ." Ide mi o toto - nezaujíma ma porovnanie dvoch konkrétnych modelov týchto značiek ako v ostatných témach na fóre ale všeobecne o ich vlastnosti. Po poriadne intenzívnom hľadaní na internete som sa dostal zhruba k tomuto: na Canon-och si ľudia chvália objektívy, ich kvalitu, usporiadanie a zrozumiteľnosť rady objektívov. Ďalej samozrejme video spolu možnosťami ako Magic Lantern. Použitie starších objektívov, hlavne M42 s redukciami bez optického člena. Canon vraj dokáže používať aj Nikon objektívy, dokonca som našiel aj potrebnú redukciu. Konštrukcia Nikonu ale používať EF objektívy neumožňuje (podľa informácii, ku ktorým som sa dostal). Ďalej, veľa ľudí si chválilo vernú farebnú reprodukciu na profiloch FAITHFULL a NEUTRAL, niekde FLAT. Ďalším argumentom bola cena či už tela fotoaparátu, tak aj cena objektívov Canon. Na strane Nikonu som sa dostal len k týmto dôvodom - ergonómia fotoaparátu a ovládanie. Osobne mi ale príde ovládanie Canon fotoaparátu jednoduchšie (ak porovnávam nižšie rady ako 500D a 3100D - ten Nikon na mňa po grafickej stránke pôsobil ako kompakt, Canon zato aj pri týchto modeloch používa grafické rozhranie ako 5D2). Ako tretí dôvod pre Nikon ľudia uvádzali, že v období, keď sa rozhodovali Canon nemal v ponuke telo/objektív, ktorý práve potrebovali. Čo si o tých dôvodoch myslíte vy? Čo Vás donútilo pridať sa práve k tej skupine?
 
Roman Point
2017-02-01 02:52:08+01
Ak nie si vyslovene milovník značky Canon (cez snurky na kľúče po tlačiarne-niekde medzi tým sú aj fotaky ) ako ja tak kúp Nikon lebo nebudeš mať nervy čakať na nové veci od Canonu
Dostupné a lacné objektívy ( kvalitovo lepšie ) má nikon. Mám namysli plasťáky f1.8 Canon skôr kraľuje v profi triede čo je škoda.

Nič neskusaj nic neohmatavaj a kúp nikon
 
patrik.murárik
2017-02-01 06:54:46+01
Ja uz fotak mam, D5100 ktory momentalne na moje potreby staci, len co sledujem hlavne zahranicne videa, vlogy a pod. tak som i vsimol ze prave vacsina ludi ide na tieto znacky a vobec som pravez nevidel nikon .
Niekde som pocul ze sa prave odvolavaju na vyssie spomenute L-kove objektivy
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-02-01 08:35:43+01
príspevok od: patrik.murárik
Ja uz fotak mam, D5100 ktory momentalne na moje potreby staci, len co sledujem hlavne zahranicne videa, vlogy a pod. tak som i vsimol ze prave vacsina ludi ide na tieto znacky a vobec som pravez nevidel nikon .
Niekde som pocul ze sa prave odvolavaju na vyssie spomenute L-kove objektivy
Pri filmovani skutocne kvalitny objektiv nepotrebujes. Vela filmarov pouziva neoriginalne objektivy, napr. lacny starsi Tamron 17-55. Nikon dlho na video kaslal, i ked D90 bola prva zrkadlovka s videom. Canon s EOS 5D Mark II sposobil malu revoluciu i ked si osobne myslim, ze to zase az tak vydareny aparat nie je a tocit s nim video je drina. Bezne modely Canon a NIkon ti natocia video rovnako kvalitne, No Canon ma vyhosu v hybridnom zaostrovani s ktorym sa lahsie toci video. Nikon teraz zacal kontrovat, ale musis mat AF-P objektivy, aby zaostroval slusne.
Sony sa na video dost specializuje. Modela A7sII a A7RII pouzivaju aj profesionalny kameramani.
Najlahsie sa video nakruca s aktualnymi CSC Olympus a Panasonic. Je to kvoli najlepsej stabilizacii a vybornemu algoritmu zaostrovania. Kvalita je velmi dobra i ked z vacsich snimacov sa da vytiahnut viac, ale je to obtiaznejsie.
 
acton
2017-02-02 09:09:23+01
Canon je ovela vacsia firma ako nikon, dava vacsie peniaze do vyskumu a preto ma lepsie objektivy ako nikon a fotografiu na 80% robi objektiv, na kamere moc nezalezi ovela dolezitejsi je objektiv a tvoja kreativita...
Davat taketo otazky na ephote je podla mna smiesne, neviem ci sa tu najde nejaky uznavany fotograf, prejdi si statistiky v internete kolko fotografov pouziva canon a nikon.
 
Johnnny
2017-02-02 09:53:19+01
príspevok od: Roman Point
Ak nie si vyslovene milovník značky Canon (cez snurky na kľúče po tlačiarne-niekde medzi tým sú aj fotaky ) ako ja tak kúp Nikon lebo nebudeš mať nervy čakať na nové veci od Canonu
Dostupné a lacné objektívy ( kvalitovo lepšie ) má nikon. Mám namysli plasťáky f1.8 Canon skôr kraľuje v profi triede čo je škoda.

Nič neskusaj nic neohmatavaj a kúp nikon
Ake objektivy to su ? Pretoze Canon ma 50mm f1.8 skoro zadarmo, dalej 24mm f2.8 pancake, za cca rovnaku sumu. Potom 10-18 STM ktory je drahsi, ale oproti ostatnym sirokacom stale smiesne lacny. Zakoncim to 55-250 STM ktory je pomerne ostry, pritom rychly a tiez skoro zadarmo. Ma Nikon nieco podobne ?
 
Roman Point
2017-02-02 10:05:00+01
príspevok od: Johnnny
Ake objektivy to su ? Pretoze Canon ma 50mm f1.8 skoro zadarmo, dalej 24mm f2.8 pancake, za cca rovnaku sumu. Potom 10-18 STM ktory je drahsi, ale oproti ostatnym sirokacom stale smiesne lacny. Zakoncim to 55-250 STM ktory je pomerne ostry, pritom rychly a tiez skoro zadarmo. Ma Nikon nieco podobne ?
Celá rada f1.8 skiel s pevnou ohniskovou vzdialenosťou. Canon má iba 50ku 24 je f2.8 a tá už je f4 stops čo sa týka svetelnosti rovnako aj 40ka a tým to končí. A nejaké 4.5-5.6 objektívy s tým ani neporovnavaj.. Ja píšem o fotení nie o hobby cvakaní to bude možno ten rozdiel.
 
Johnnny
2017-02-02 10:16:37+01
príspevok od: Roman Point
Celá rada f1.8 skiel s pevnou ohniskovou vzdialenosťou. Canon má iba 50ku 24 je f2.8 a tá už je f4 stops čo sa týka svetelnosti rovnako aj 40ka a tým to končí. A nejaké 4.5-5.6 objektívy s tým ani neporovnavaj.. Ja píšem o fotení nie o hobby cvakaní to bude možno ten rozdiel.
Ale vsak v pohode, ale chcel som nieco konkretne. Mna na Nikone odradzala prave cena Nikkorov a preto ma prekvapuje, ze je to vlastne naopak. Nikor ma lacnejsiu 35mm f1.8, ale teraz som prebehol heureku a pevne 28mm f1.8, 85mm f1.8 a 50mm f1.8 mi pripadaju lacnejsie. 100mm Macro tiez. Mozes uviest konkretne skla ?
 
mikkael
2017-02-02 11:52:52+01
Prave som sa z tych vasich kecov pogrcal...budem fotit radsej klobasou
 
mongi
2017-02-02 15:08:56+01
hej a čo takto vykašľať sa na obe značky a prejsť na leica alebo hasselblad systémy?
 
MagickVamp
2017-02-02 15:38:10+01
Pokracujeme... Leica vs Hasselblad?
 
helmiczka
2017-02-02 15:54:18+01
Dirkon vs. Tefau
 
mongi
2017-02-02 15:55:55+01
alebo leica vs zorki
 
Roman Point
2017-02-02 20:28:59+01
najaktuálnejšie zrnko piesku vs. jahody ( veľkosť svetlocitlivych buniek csc vs ff/apsc )
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()