Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Ktory fotak je objektivne lepsi?

Joemalyfotograf
Joemalyfotograf 2015-05-14 10:11:04+02
Mam otazku na profikov z fora, ci redaktorov: Ktory fotak je objektivne za tie peniaze lepsi?
Nikon 5500d alebo Canon 750/760d. Nikon ma 39 bodov ostrenia a len 9 krizoveho typu, Canon zas len 19 bodov ale vsetky krizoveho typu. Nikon ma senzor od sony ale ten Canon neviem zisit. Tak povedzte svoj nazor.
 
Roman Point
2015-05-14 13:46:10+02
príspevok od: tomino1980
nechcem rypat ...len sa naozaj pytam ...co znamena krizovy ostriaci bod a ten ne-krizovy ?
http://cs.wikipedia.org/wiki/Autofokus#K.C5.99.C3.AD.C5.BEov.C3.A9_AF_body
0
1
 
Joemalyfotograf
2015-05-14 13:47:35+02
A kompakt nepotrebujem, mam iphone 6 len tak na bezne momentky DD
0
0
 
Marcel Rebro
2015-05-14 13:49:01+02
príspevok od: Joemalyfotograf
Sorry to nebolo pre mna, jeden znamy sa rozhoduje pre jedno ci druhe, tak som len zo zaujmu polozil otazku. ja uz som poriesil pre seba ten GX7, ako voci stroju nemam absolutne ziadne vyhrady okrem tej co som popisal Marcelovi, bohuzial to som nevedel, nikto to totiz nespomina.... ..
Zabudol si doplnit ze to co si mi popisal si popisal v sukromnych spravach, takze ludo je este viac zmateny
0
0
 
Joemalyfotograf
2015-05-14 13:50:27+02
Nie, kompakt nepotrebujem na momentky mam Iphone 6, to staci DDD
0
0
 
tomas2009
2015-05-14 13:53:53+02
Uz do neho neripte, keby bol chlapec mormalny tak si kupil fullframe Leica, ten fotak je super, je to nenormalny Image a hlavne nie je az taky velky...a vystup ako z kazdej Leica genialne super ...kazdy by sa za nim v meste otocil ...
0
2
 
Joemalyfotograf
2015-05-14 14:07:43+02
Jasne prepacte, Ludo a vsetci ten Panas. GX7 je super stroj, len 20mm 1,7 je sice asi jeden z naj objektivov na univer. vystup ale je pomaly. Bohuzial. Panasonic ma stabilizaciu v tele ako jeden z mala. Ale zabudli napisat ze ta stabilizacia funguje iba pri foto nie na video, takze bohuzial. nestabilizovane objek. Oly. na video nejdu vyuzit, inak stroj super
-1
0
 
tomas2009
2015-05-14 14:17:35+02
Normalny som chcel napisat...Samozrejme ze by mal kupit NIkon, Canon v tychto lacnych radach nie je vobec top. Teda no ako by bol vo vyssej rade top DD, Taka D800 ked vysla potopila uplne vsetko co sa predavalo od Canonu, on mal vtedy len svoju o dost drahsiu 5D Mark III, ktora je sice pre echt Canónistov modla doteraz ale bohuzial 36mpx vs 24mpx ...ufff,. Proste canon teraz dorovnava zo svojim 50mpx senzorom,..a predrazenou mark II, ktora zas len o torchu znizuje naskok inych znaciek oproti tomu dlhorocnemu sumitku 7D mark I ktore je doteraz pre niektorych Canonistov taktiez modla, ale ten isty senzor ako v 7D JE AJ V 60D a ten kto si ho kupil predaval to sumitko co kreslilo na zeleno len aby ziskal nejake prachy naspat DDDD ber ten Nikon a ani nerozmyslaj, nie vzdy je to len o peniazoch, ide predsa aj o kvalitu a techniku ..
-9
0
editovaný
 
rumpeak
2015-05-14 14:50:40+02
Pokud ti jde o kvalitu výstupu, tak z těchto 2 určitě Nikon.
0
1
 
rumpeak
2015-05-14 14:53:37+02
príspevok od: Joemalyfotograf
Dobre tak inak, ktory objektiv na portrety nesetovy by bol dobry na jeden alebo druhy fotak, myslim z ktoreho by som dostal viac ...po stranke dynamickeho rozsahu atd.
Uštři na těle - pro tvé začátečnické focení ti bude stačit D5300 a přidej do objektivu. Na portréty je pro tebe jasná volba 85/1,8g. Za ty peníze v podstatě neskutečný výkon.
0
0
 
tomas2009
2015-05-14 16:56:06+02
No jo, Rumpeak to povedal uplne presne:, pre teba je ten Nikon jasna volba ...
-1
1
 
Roman Point
2015-05-14 18:50:14+02
príspevok od: rumpeak
Pokud ti jde o kvalitu výstupu, tak z těchto 2 určitě Nikon.
Viem že Canon používa svoje vlastné snímače na ktoré Nikon nemá energiu a rozum vyrábať. Ale. Ako vieš aké fotky robí ten nový apsc snímač ktorý canon v týchto posledných telách predstavil ( 750/760D ) v kombinácií s digic6 procesorom ? Máš nejakú skúsenosť osobne, porovnával si výstupy?
-1
0
 
roakmorg
2015-05-14 20:01:14+02
príspevok od: Roman Point
Viem že Canon používa svoje vlastné snímače na ktoré Nikon nemá energiu a rozum vyrábať. Ale. Ako vieš aké fotky robí ten nový apsc snímač ktorý canon v týchto posledných telách predstavil ( 750/760D ) v kombinácií s digic6 procesorom ? Máš nejakú skúsenosť osobne, porovnával si výstupy?
A nieje jedno kto to vyraba? Je. Ako vies ze canon ma len vlastne senzory? ja neviem. ako vies ze nikon nevyraba senzory? vyraba a to minimalne pre Dx radu. A aj tak je to jedno, ide o vystup nie vyrobcu.
0
0
 
Roman Point
2015-05-14 20:08:39+02
príspevok od: roakmorg
A nieje jedno kto to vyraba? Je. Ako vies ze canon ma len vlastne senzory? ja neviem. ako vies ze nikon nevyraba senzory? vyraba a to minimalne pre Dx radu. A aj tak je to jedno, ide o vystup nie vyrobcu.
Veď práve že je to jedno.. A povedať o nejakom foťáku, že je lepší sa dá len povedať po skúsenostiach nie? A Canon má len vlastné snímače tým sa chváli pri každej novinke. Asi v tom cíti silu profesionality voči Nikonu. A je normálne chváliť sa vlastným než cudzím dielom nie?
Každopádne chalan chce riešiť dynamický rozsah pri portrétoch a nevadí mu že bude mať na fotkách len ázijské rasy zo žltou pletou
0
0
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-05-14 20:40:02+02
príspevok od: Roman Point
Veď práve že je to jedno.. A povedať o nejakom foťáku, že je lepší sa dá len povedať po skúsenostiach nie? A Canon má len vlastné snímače tým sa chváli pri každej novinke. Asi v tom cíti silu profesionality voči Nikonu. A je normálne chváliť sa vlastným než cudzím dielom nie?
Každopádne chalan chce riešiť dynamický rozsah pri portrétoch a nevadí mu že bude mať na fotkách len ázijské rasy zo žltou pletou
Nikon vyraba zariadenia na vyrobu snimacov, ktorymi je vybavena nielen fabrika Sony, ale aj Canon pouziva urcite pristroje Nikon pri vyrobe. Nikon si navrhuje vlastny dizajn snimacov, ktory si potom necha urobit u Sony na svojich zariadeniach. Je to pre NIkon cenovo vyhodne.
Pre mna za mna moze robit snimace do Nikonu aj Kovosrot. A ked to moze byt jedno mne, autorovi temy to moze byt priam ukradnute. Podla vsetkeho si nevie ani sam klast spravne otazky, nieto este nam. Takze mu nikto aj tak neporadi. Nech si kupi Canon, NIkon, SOny, Oly, Pana... pokial sa s fotakom nauci fotit, bude mat aspon trochu talentu, vlozi do toho vela energie, tak je jedno cim bude fotit. Este minuly rok som bezne fotils s Nikonom D90, ktori by ste mu tu nikto neodporucali, ze to je uz stara rachotina, len 12 Mpx a nema to taky dynamicky rozsah ako D7200, a tych bodov AF ze je malo...
0
10
 
Roman Point
2015-05-14 21:08:05+02
príspevok od: Karol Srnec
Nikon vyraba zariadenia na vyrobu snimacov, ktorymi je vybavena nielen fabrika Sony, ale aj Canon pouziva urcite pristroje Nikon pri vyrobe. Nikon si navrhuje vlastny dizajn snimacov, ktory si potom necha urobit u Sony na svojich zariadeniach. Je to pre NIkon cenovo vyhodne.
Pre mna za mna moze robit snimace do Nikonu aj Kovosrot. A ked to moze byt jedno mne, autorovi temy to moze byt priam ukradnute. Podla vsetkeho si nevie ani sam klast spravne otazky, nieto este nam. Takze mu nikto aj tak neporadi. Nech si kupi Canon, NIkon, SOny, Oly, Pana... pokial sa s fotakom nauci fotit, bude mat aspon trochu talentu, vlozi do toho vela energie, tak je jedno cim bude fotit. Este minuly rok som bezne fotils s Nikonom D90, ktori by ste mu tu nikto neodporucali, ze to je uz stara rachotina, len 12 Mpx a nema to taky dynamicky rozsah ako D7200, a tych bodov AF ze je malo...
Súhlasím a o Nikon strojoch som už dávnejšie čítal. To o canone ako to hrdo vyhlasuje bola nie len odpoveď na predošlý komentár, ale aj skrytá otázka či sa tým vlastne canon chváli alebo len dáva na známosť že nepoužil snímač od inej firmy.. A vo výsledku to bude aj tak jedno. Lebo pán čo sa rozhoduje bude potrebovať makro sánky na statív pri fotení portrétu, prípadne vstavaný blesk na fotenie krajiniek a architektúry..
0
0
 
PeCh
2015-05-15 14:00:32+02
Žabomyšie spory. Treba už prestať hľadať, ktorý foťák je lepší. V dnešnej dobe je každý dostatočne dobrý. Hádam nenájdeš fotku, pri ktorej by si mohol povedať, že inou značkou by sa nedalo rovnako kvalitne odfotiť. Rozhodovať sa je potrebné podľa ergonómie a celkového systému. Osobne som fotil s Canonom a ergonómia mi maximálne vyhovovala a keď som chytil Nikon, tak som nadával, ako debilne sa ovláda. Neznamená to, že Nikon bol horší. Znamenalo to iba to, že som bol zvyknutý na Canon a ten čo vyrástol na Nikone by podobne nadával na Canon.

Takže ak sa chceš rozhodnúť, tak nabehni do obchodu a vyskúšaj, ako sa ti držia a obsluhujú. Má to väčší význam ako špekulovať nad tým, koľko zaostrovacích bodov majú. Ďalej sa poobzeraj, čo majú tvoji znými a preferuj tu značku kvôli tomu, že si môžete požičiavať príslušenstvo (aj keď len na otestovanie). Pokiaľ majú iba entry level telo a setový objektív, tak na to zase nemusíš brať ohľad. Ďalej ešte pouvažuj, čo budeš nakoniec fotiť a aké máš ambície. Zrkadlovka často končí ako trpená záťaž, na dovolenku a amatérske fotenie sú lepšie iné systémy. Osobne som si vybral CSC, ktorý mi poslúži lepšie ako zrkadlovka vo všetkých mojich nárokoch s výnimkou športu a wildlife, ktoré nefotím. A niekedy by mi ešte lepšie poslúžil nejaký lepší kompakt.
0
8
 
tomas2009
2015-05-16 03:01:17+02
Hmm zaujmava debata, sa to zvrhlo. No niektory pisu Nikon je lepsi, iny ze Canon...tak jeden kamos sa rozhodol pre Nikon lebo mu v Megafoto poradili ze ak netoci video tak Nikon bude mat pre neho ten spravny smrad, ze je proste lepsi a Canon ho zatial v poslednych rokoch len dobieha...Zaujmave, ze vadcsina tu preferuje znacku Nikon, aj Karol fotil na D90. Pre mna ako spravne poznamenal Pech je zrkadlovka priliz velka a kludne by stacil aj Olympus omd1 alebo novy mark II 5, ale aj ten Panasonic neznie zle lebo ta gh4 ma 4k video. A dokonca vela ludi si kupuje ako citam aj Fuji lebo ma na tom ich super snimaci neskutocny vykon. Dobre to poznamenal jeden tu na fore ze Canon robi tlaciarne, scanery, atd. a fotaky ma ako doplnok aby zarobilo na sprostych chudakoch co sa nevyznaju ...
-8
1
 
MagickVamp
2015-05-16 09:02:33+02
"Canon robi tlaciarne, scanery, atd. a fotaky ma ako doplnok aby zarobilo na sprostych chudakoch co sa nevyznaju " - toto je to o com vravim, umyselne zavadzanie "novacikov v technike" pri ich prvom rozhodovani, mozno dokonca inymi "novacikmi" poucenymi v prevazne v predajniach Nikon a predajcami znacky Nikon, kedze Canon na SVK sa s predajcami nevie dohodnut. Sam som bol svetkom bludov na Nikon "day".

ANO tomas2009 Canon robi svoje perfekne, no drahe skla pre chudakov a prevazna vacsina profi sportovych fotografov a ludi fotiach wildlife je sprostych, ak si teraz zapochyboval, skoc sa ujistit do najblizsej predajne Nikon a potom dalej sir aj ty tuto "osvetu".
0
0
 
blahoslav J B Art
2015-05-16 09:59:35+02
Ktory fotak je objektivne lepsi? ... predsa ten, ktory ma lepsi objektiv, xixi
0
2
 
Roman Point
2015-05-16 10:37:29+02
príspevok od: tomas2009
Hmm zaujmava debata, sa to zvrhlo. No niektory pisu Nikon je lepsi, iny ze Canon...tak jeden kamos sa rozhodol pre Nikon lebo mu v Megafoto poradili ze ak netoci video tak Nikon bude mat pre neho ten spravny smrad, ze je proste lepsi a Canon ho zatial v poslednych rokoch len dobieha...Zaujmave, ze vadcsina tu preferuje znacku Nikon, aj Karol fotil na D90. Pre mna ako spravne poznamenal Pech je zrkadlovka priliz velka a kludne by stacil aj Olympus omd1 alebo novy mark II 5, ale aj ten Panasonic neznie zle lebo ta gh4 ma 4k video. A dokonca vela ludi si kupuje ako citam aj Fuji lebo ma na tom ich super snimaci neskutocny vykon. Dobre to poznamenal jeden tu na fore ze Canon robi tlaciarne, scanery, atd. a fotaky ma ako doplnok aby zarobilo na sprostych chudakoch co sa nevyznaju ...
Srandoval si však?
0
1
 
Strana 2 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()