Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Ktory fotak je objektivne lepsi?

Joemalyfotograf
Joemalyfotograf 2015-05-14 10:11:04+02
Mam otazku na profikov z fora, ci redaktorov: Ktory fotak je objektivne za tie peniaze lepsi?
Nikon 5500d alebo Canon 750/760d. Nikon ma 39 bodov ostrenia a len 9 krizoveho typu, Canon zas len 19 bodov ale vsetky krizoveho typu. Nikon ma senzor od sony ale ten Canon neviem zisit. Tak povedzte svoj nazor.
 
flico.sk
2015-05-17 23:30:19+02
Zdavim. Prilejem trocha "oleja" do tejto diskusie a skúsim naviazať na povodnú otázku: Nikon D5500 alebo Canon 750D/760D ...

V tejto cenovej kategórii čo takto starší Pentax K-50 - stabilizácia v tele prístroja, 1/6000 sec, weather-sealed (čo majú oproti D5500 resp. 750D/760D až o triedu vyššie modely) ... síce výber objektívov je menší ako pri Nikone, ale pre niektorých fotografov má to aj iné určité výhody. Napr. teoretická dostupnosť až v 120 farebných vyhotoveniach http://www.dpreview.com/products/pentax /slrs/pentax_k50 ...
0
0
 
tomas2009
2015-05-18 10:25:56+02
Ale ved jasne podla toho co tu citam tak viacej skalnych neobjektivnych Kanonakov urputne ba az krvopotne bojuje za znacku Canon a potom su tu profesionaly ako Karol, Marcel Rebro, atd. bjektivne hodnotiaci ze Nikon je proste lepsi. Dokonca Marcel sa tiez o Canon ani neobtrel a foti na olympus OMD-1 a OMD-10, plus ma k tomu asi vsetky kvalitne skla ako: Olympus 75mm 1,8, Panasonic 12-35mm 2,8, 35-100mm 2,8, supersirokac 7-14mm, toto je zrejme jeden s tych co rozmyslaju hlavou uz to tu viacej krat povedali, ze on asi nepotrebuje sladke recicky hysterickych neobjektivnych Canon fans. Ako tu napisal myslim Stancok nie kazdy chudak si kupil profi Leica skla, alebo Panasonic skla, ale entuziasta ktory chce maximalnu kvalitu si kupi iba to. (..
-4
0
editovaný
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-05-18 10:51:19+02
príspevok od: tomas2009
Ale ved jasne podla toho co tu citam tak viacej skalnych neobjektivnych Kanonakov urputne ba az krvopotne bojuje za znacku Canon a potom su tu profesionaly ako Karol, Marcel Rebro, atd. bjektivne hodnotiaci ze Nikon je proste lepsi. Dokonca Marcel sa tiez o Canon ani neobtrel a foti na olympus OMD-1 a OMD-10, plus ma k tomu asi vsetky kvalitne skla ako: Olympus 75mm 1,8, Panasonic 12-35mm 2,8, 35-100mm 2,8, supersirokac 7-14mm, toto je zrejme jeden s tych co rozmyslaju hlavou uz to tu viacej krat povedali, ze on asi nepotrebuje sladke recicky hysterickych neobjektivnych Canon fans. Ako tu napisal myslim Stancok nie kazdy chudak si kupil profi Leica skla, alebo Panasonic skla, ale entuziasta ktory chce maximalnu kvalitu si kupi iba to. (..
Nikon nie je lepsi. Je lepsi v niektorych parametroch, Canon zase v inych. Kady uzivatel musi zvazit, ktore su pre neho dolezite a ktore menej. Zrkadlovka i CSC su napokon aj tak zariadenia s mnozstvom funkcii, ktore treba posudzovat velmi komplexne, navyse s dotŕanym prihliadnutim na objektivy. Ja vyuzijem sko velky dynamicky rozsah Nikonu a jeho lepsie portfolio objektivov, ktore vyhovuju mojmu sposobu fotenia.
Kazdy fotograf je postaveny pred volbu, ktorej znacke dat prednost. V case, ked som si vyberal ja, Nikon lepsie vyhovoal mojim poziadavkam a stale aj vyhovuje. Dajte mi do ruky dobry Canon s dobrymi sklami a budem spokojny a fotenie si budem uzivat. Dokazem si fotenie uzit sa kaymkolvek slusnym fotakom. Preto si trad zafotim aj Olympusom, Sonyckom, alebo Fujinou, ci Panasonicom.
Viem sa oprostit od znacky. Mam moznost vyskusat takmer vsetko, co je na trhu. Viac nez cudzimi testami sa preto riadim vlastnymi skusenostami. DNes sa takmer nerobia zle fotoaparaty. Preto vsetko zalezi hlavne na objektivoch. Kaslat na plus-minus nejake to EV v dynamickom rozsahu a aj na to, ci jeden sumi pri ISO 6400 a druhy az pri ISO 12 800. Dolezity je celkovy vykon sustavy fotak+objektivy.
Ze v nejakom teste skonci Nikon pred Canonom, alebo naopak, nie je az tak dolezite. Vzdy musi skoncit jeden na prvom a druhy na druhom mieste. Napokon je na konkretnom uzivatelovi, co potrebuje, co mu vyhovuje a ci vobec vyuzije potencial toho, co si vybral. Kazdy skuseny fotograf mi da zapravdu, ze pokial fototechnika splna urcity kvalitayvny standard (nemusi to byt to najlepsie na svete), tak zalezi len na fotografovi. Keby t niekto daroval novy Canon s 50 Mpx, bol by si nateseny, ale s velkou pravdepodobnostou by si ho nevyuzil, ba dokonca by jeho spickove parametre boli na prekazku a ty by si lepsie fotky urobil s "horsim" fotoapartom.
0
13
 
tomas2009
2015-05-18 15:28:04+02
Jasne, akurat ze ten Canon s 50Mpx by som nechel, teda skor ako vravel predajca v obchode, zobrat ho zadarmo a zarobit na nejakom blbcovi co to kupi, teda to vravel na Canon mark III a 7D mark II,. 50mpx na Fullframe je divocina, moj pocitac by zdochol od velkosti tych rawofff a to sa Macpro retina I7 veru potil uz z par fotkami D800, co som skusal upravit cez Camera raw D, ako skor by som si skusil fotit s tym NIkon D810 ako s tym Canon 50mpx. Ale taka Leica M to uz je ina kava, to by som chcel vlastnit a nie som asi sam, ze , aj Fujifilm ma pekny premiovy vystup, kludne by som ho zobral tiez. Nie vzdy ide o pracu alebo volbu z rozumu, niekedy clovek chce aj premiovost a spickovy vystup. Sam som bol svetkom v nemenovanej foto predajni ako dosiel chlapik v saku, zobral do ruky najnovsie leica sklo na system M co im pred par dnami doslo, vytiahol svoju leicu, nasadil to sklo, urobil par cvakov, dal ho dole, povedal len ze spickova kvalita. Vytiahol kreditku a uz to slo:. Ako vravym niekto sa chce fotografiou aj bavit ...Nie vzdy ide ako pri Canone o volbu z rozumu. Ved aj Karol vie presne preco ma svoj Nikon.. ..
-12
0
editovaný
 
markato1
2015-05-18 16:42:02+02
príspevok od: tomas2009
Jasne, akurat ze ten Canon s 50Mpx by som nechel, teda skor ako vravel predajca v obchode, zobrat ho zadarmo a zarobit na nejakom blbcovi co to kupi, teda to vravel na Canon mark III a 7D mark II,. 50mpx na Fullframe je divocina, moj pocitac by zdochol od velkosti tych rawofff a to sa Macpro retina I7 veru potil uz z par fotkami D800, co som skusal upravit cez Camera raw D, ako skor by som si skusil fotit s tym NIkon D810 ako s tym Canon 50mpx. Ale taka Leica M to uz je ina kava, to by som chcel vlastnit a nie som asi sam, ze , aj Fujifilm ma pekny premiovy vystup, kludne by som ho zobral tiez. Nie vzdy ide o pracu alebo volbu z rozumu, niekedy clovek chce aj premiovost a spickovy vystup. Sam som bol svetkom v nemenovanej foto predajni ako dosiel chlapik v saku, zobral do ruky najnovsie leica sklo na system M co im pred par dnami doslo, vytiahol svoju leicu, nasadil to sklo, urobil par cvakov, dal ho dole, povedal len ze spickova kvalita. Vytiahol kreditku a uz to slo:. Ako vravym niekto sa chce fotografiou aj bavit ...Nie vzdy ide ako pri Canone o volbu z rozumu. Ved aj Karol vie presne preco ma svoj Nikon.. ..
preco si nekupis sam co chces a nezacnes fotografovat,namiesto tohoto bezducheho pisania a urazania na webe?.Ved nikto ta nenuti kupit si canon.mas kopec inych moznosti,dokonca ani nemusis pozerat fotografie nafotene canonmi,pokial ta to takto strasne rozculuje.Kludne si kup ked aj D3100 na zaciatok so setakom.Mozno ta fotografovanie zacne naozaj zaujimat a zistis sam ci treba riesit znacku,alebo je na fotografii nieco ine dolezite...a... zatial je zbytocne dalej pisat..
0
5
 
fatality
2015-05-18 17:14:05+02
príspevok od: tomas2009
Jasne, akurat ze ten Canon s 50Mpx by som nechel, teda skor ako vravel predajca v obchode, zobrat ho zadarmo a zarobit na nejakom blbcovi co to kupi, teda to vravel na Canon mark III a 7D mark II,. 50mpx na Fullframe je divocina, moj pocitac by zdochol od velkosti tych rawofff a to sa Macpro retina I7 veru potil uz z par fotkami D800, co som skusal upravit cez Camera raw D, ako skor by som si skusil fotit s tym NIkon D810 ako s tym Canon 50mpx. Ale taka Leica M to uz je ina kava, to by som chcel vlastnit a nie som asi sam, ze , aj Fujifilm ma pekny premiovy vystup, kludne by som ho zobral tiez. Nie vzdy ide o pracu alebo volbu z rozumu, niekedy clovek chce aj premiovost a spickovy vystup. Sam som bol svetkom v nemenovanej foto predajni ako dosiel chlapik v saku, zobral do ruky najnovsie leica sklo na system M co im pred par dnami doslo, vytiahol svoju leicu, nasadil to sklo, urobil par cvakov, dal ho dole, povedal len ze spickova kvalita. Vytiahol kreditku a uz to slo:. Ako vravym niekto sa chce fotografiou aj bavit ...Nie vzdy ide ako pri Canone o volbu z rozumu. Ved aj Karol vie presne preco ma svoj Nikon.. ..
https://www.youtube.com/watch?v=0SVPwGkXcXA
0
1
 
f64
2015-05-18 19:17:24+02
príspevok od: tomas2009
Jasne, akurat ze ten Canon s 50Mpx by som nechel, teda skor ako vravel predajca v obchode, zobrat ho zadarmo a zarobit na nejakom blbcovi co to kupi, teda to vravel na Canon mark III a 7D mark II,. 50mpx na Fullframe je divocina, moj pocitac by zdochol od velkosti tych rawofff a to sa Macpro retina I7 veru potil uz z par fotkami D800, co som skusal upravit cez Camera raw D, ako skor by som si skusil fotit s tym NIkon D810 ako s tym Canon 50mpx. Ale taka Leica M to uz je ina kava, to by som chcel vlastnit a nie som asi sam, ze , aj Fujifilm ma pekny premiovy vystup, kludne by som ho zobral tiez. Nie vzdy ide o pracu alebo volbu z rozumu, niekedy clovek chce aj premiovost a spickovy vystup. Sam som bol svetkom v nemenovanej foto predajni ako dosiel chlapik v saku, zobral do ruky najnovsie leica sklo na system M co im pred par dnami doslo, vytiahol svoju leicu, nasadil to sklo, urobil par cvakov, dal ho dole, povedal len ze spickova kvalita. Vytiahol kreditku a uz to slo:. Ako vravym niekto sa chce fotografiou aj bavit ...Nie vzdy ide ako pri Canone o volbu z rozumu. Ved aj Karol vie presne preco ma svoj Nikon.. ..
Opravujem sa: Vacsiu kravinu ako TENTO prispevok som uz dlho necital.
0
8
 
tomas2009
2015-05-18 21:53:23+02
Heh no ze to je vulll ...super no niekto vie ako zaujat. Ale ked uz nemaju argumenty na oslavu toho svojho zboznovaneho Canon(u) tak posielaju videa z youtube.
0
0
editovaný
 
fatality
2015-05-18 22:00:08+02
príspevok od: tomas2009
Heh no ze to je vulll ...super no niekto vie ako zaujat. Ale ked uz nemaju argumenty na oslavu toho svojho zboznovaneho Canon(u) tak posielaju videa z youtube.
no..mas smolu kamarat,ale ja mam Nikon.. ..
0
5
 
Roman Point
2015-05-19 00:10:43+02
príspevok od: fatality
no..mas smolu kamarat,ale ja mam Nikon.. ..
0
0
 
Roman Point
2015-05-19 00:12:20+02
príspevok od: tomas2009
Jasne, akurat ze ten Canon s 50Mpx by som nechel, teda skor ako vravel predajca v obchode, zobrat ho zadarmo a zarobit na nejakom blbcovi co to kupi, teda to vravel na Canon mark III a 7D mark II,. 50mpx na Fullframe je divocina, moj pocitac by zdochol od velkosti tych rawofff a to sa Macpro retina I7 veru potil uz z par fotkami D800, co som skusal upravit cez Camera raw D, ako skor by som si skusil fotit s tym NIkon D810 ako s tym Canon 50mpx. Ale taka Leica M to uz je ina kava, to by som chcel vlastnit a nie som asi sam, ze , aj Fujifilm ma pekny premiovy vystup, kludne by som ho zobral tiez. Nie vzdy ide o pracu alebo volbu z rozumu, niekedy clovek chce aj premiovost a spickovy vystup. Sam som bol svetkom v nemenovanej foto predajni ako dosiel chlapik v saku, zobral do ruky najnovsie leica sklo na system M co im pred par dnami doslo, vytiahol svoju leicu, nasadil to sklo, urobil par cvakov, dal ho dole, povedal len ze spickova kvalita. Vytiahol kreditku a uz to slo:. Ako vravym niekto sa chce fotografiou aj bavit ...Nie vzdy ide ako pri Canone o volbu z rozumu. Ved aj Karol vie presne preco ma svoj Nikon.. ..
To že je to špičková kvalita posúdil podľa čoho? Predpokladám že podľa cenovky inú možnosť nemal.. Ak by si mal foťák a fotil tak by si vedel že až doma pri úprave môžeš robiť nejaké závery o tom aké je sklo, aký je foťák a tak podobne..
0
0
 
Roman Point
2015-05-19 00:12:53+02
A ja ešte pridám

Mám Canon EOS M3 a lepšieho foťáku nie je
0
0
 
tomas2009
2015-05-19 00:15:10+02
No super, konecne dalsi co nie je ovca a ma Nikon ..super,
0
1
 
fatality
2015-05-19 02:45:58+02
príspevok od: tomas2009
No super, konecne dalsi co nie je ovca a ma Nikon ..super,
troll
0
3
 
MagickVamp
2015-05-19 07:23:01+02
príspevok od: tomas2009
No super, konecne dalsi co nie je ovca a ma Nikon ..super,
Dal som like omylom...lebo tebe by som nedal za tie kraviny co tu davas like ani nahodou...
0
0
 
MagickVamp
2015-05-19 07:41:56+02
Mam taky silny pocit ze tomas2009 a Joemalyfotograf ma nieco spolocne so stancekom

A ak nie tak minimalne prisli trolovat, prekrucaju co kto povie, podsuvaju vkuse totalne hovadiny a cele to bolo zalozene nie ako otazka, ale ako podryp.

Vety typu: "Dobre to poznamenal jeden tu na fore ze Canon robi tlaciarne, scanery, atd. a fotaky ma ako doplnok aby zarobilo na sprostych chudakoch co sa nevyznaju"

o chvilku zas: samozrejme len som myslel ze Canonaci tu na fore niektori uplne urputne ba az sialene obhajuju Canon znacku ako by im aj za to platili a pri tom Karol a iny zas odborne trvrdia ze Nicon je lepsi.

o chvilku tato veta zas ale uz z druheho nicku

Potom veta na ktorej by ani nic nebolo, ale ziskal som taky pocit ze maju daco spolocne: Ako tu napisal myslim Stancok nie kazdy chudak si kupil profi Leica skla, alebo Panasonic skla, ale entuziasta ktory chce maximalnu kvalitu si kupi iba to.

potom: No super, konecne dalsi co nie je ovca a ma Nikon ..super

Neprisiel sa nic pytat, ak si to clovek precita, tak pochopi s akym "borcom" tu mame docinenia... Na toto by mal ADMIN reagovat, lebo to strati uroven.

Dalej uz nereagujem.




0
2
 
calven
2015-05-19 08:01:45+02
Trol = vela reakcii = vela zobrazenia stranky = admin reagovat nebude. Smutne, ale velmi pravdepodobne. Zvyknime si.
0
0
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-05-19 08:21:30+02
príspevok od: calven
Trol = vela reakcii = vela zobrazenia stranky = admin reagovat nebude. Smutne, ale velmi pravdepodobne. Zvyknime si.
Predvcerom dostal ban na 24 h, zjavne nepomohlo. Budem sledovat a umravnovat dalej.
0
3
 
calven
2015-05-19 08:24:53+02
príspevok od: Karol Srnec
Predvcerom dostal ban na 24 h, zjavne nepomohlo. Budem sledovat a umravnovat dalej.
Priznavam, necakal som takuto reakciu. Za mna pochvala.
0
2
 
tomas2009
2015-05-19 08:26:17+02
Tak ako zrazu Stancok, potom este Joe, nakoniec este Karol a urcite zrazu aj Fero z hornej dolnej. Nekydajte na Stancoka, lebo prave vybera svoj prvy poriadny fotoaparat. A Magickvampy ked si mysli ze clovek sa nemoze nieco normalne opytat a slusne reagovat, je sam trolll.. To uz clovek nemoze mat ani polaritu nazorov? Tak potom tu nema co robit. Joefotograf chcel poradit nejaky fotoaparat medzi Canon a Nikon ale tak hlupu otazku by predsa nikto normalny nepolozil, kazdy nesfanatizovany blazon Canonom vie co sa viac oplati kupit, na to nemusi robit vietor tu vo Fore. Keby sa opytal aky Nikon vramci kategorie kupit, alebo oplati sa viac ten model alebo ten. Treba proste spravne formulovat otazky, inak len Joe zbytocne troluje (((
0
0
editovaný
 
Strana 4 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()