Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Upgrade na Lightroom 6

Valenta
Valenta 2018-01-21 21:52:23+01
Mám Lightroom 5 používam ho na 3 počítačoch mám oficiálne kúpený inštalačný kľúč a program nainštalovaný a v pohode na všetkých počítačoch beží offline. Ked upgradujem na Lightroom 6 budem ho môcť nadalej používať offline na všetkých počítačoch, alebo ma bude ADOBE sledovať, vypínať, blokovať, prípadne nútiť upgradovať na CC cloud, alebo ho nadalej budem môcť používať OFFline na všetkých mojich počítačoch?
 
katjo
2018-06-20 12:43:35+02
Má niekto skúsenosť s Upgrade z LR5 na LR6 ?,
myslím už v čase, keď sa LR ponúka predplatným spôsobom.
Ako sa to dá riešiť ?

Mám OEM LR5 a zakúpil by som upgrade (ak to je možné..) na standalone LR6, predplatné nechcem,
6.14 myslím podporuje techniku vzrobenú do cca 12/2017 a to bude pre fotonadšenca (a iste i nejedného profesionála) dostačujúce ešte slušnú dobu, pokiaľ sa nájde (dozreje konkurenčná náhrada.
 
katjo
2018-06-20 12:52:27+02
Má niekto skúsenosť s Upgrade z LR5 na LR6 ?,
myslím už v čase, keď sa LR ponúka predplatným spôsobom.
Ako sa to dá riešiť ?

Mám OEM LR5 a zakúpil by som upgrade (ak to je možné..) na standalone LR6, predplatné nechcem,
6.14 myslím podporuje techniku do cca 12/2017 a to bude pre fotonadšenca (a iste i nejedného profesionála) dostačujúce ešte slušnú dobu, pokiaľ sa nájde (dozreje konkurenčná náhrada.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2018-06-20 13:44:56+02
príspevok od: katjo
Má niekto skúsenosť s Upgrade z LR5 na LR6 ?,
myslím už v čase, keď sa LR ponúka predplatným spôsobom.
Ako sa to dá riešiť ?

Mám OEM LR5 a zakúpil by som upgrade (ak to je možné..) na standalone LR6, predplatné nechcem,
6.14 myslím podporuje techniku do cca 12/2017 a to bude pre fotonadšenca (a iste i nejedného profesionála) dostačujúce ešte slušnú dobu, pokiaľ sa nájde (dozreje konkurenčná náhrada.
Pred par mesiacmi skoncila ponuka dvojakeho licencovania. Uz je mozne objednat len predplatne CC. Jedine, ze od niekoho odkupis starsiu krabicovu verziu.
 
JigSaw
2018-06-20 13:58:07+02
príspevok od: Karol Srnec
Pred par mesiacmi skoncila ponuka dvojakeho licencovania. Uz je mozne objednat len predplatne CC. Jedine, ze od niekoho odkupis starsiu krabicovu verziu.
Minulý piatok som este objednal licenciu neobmedzenú sice len vo forme elektronickej ale ziadne predplatné stala 138e na alze
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2018-06-20 14:12:43+02
príspevok od: JigSaw
Minulý piatok som este objednal licenciu neobmedzenú sice len vo forme elektronickej ale ziadne predplatné stala 138e na alze
S prichodom odlahceneho LR CC a premenovanim LR na Classic sa stratila moznost kupy jednorazovej elektronickej licencie (ludovo krabicova verzia)
 
kwido
2018-06-20 15:47:37+02
V Alze sa da stale kupit
 
landov
2018-06-20 16:02:45+02
Tak potom nevahat a kupit. Pokial nemenis fotak/sklo v dohladnej dobe, tak ta to vyjde lacnejsie. No a pre tych, co vlastnia napr. PS CS6 je standalone LR spasou a platenie CC vypalne !
 
katjo
2018-06-21 19:06:08+02
Nezasluzia si to, ale nateraz ina cesta nebude, da sa este "krabicava" verzia aj lacnejsie ako Alza,
len skoda tych penazi ked by stacil legalny upgrade. V kazdom pripade platit vypalne nehrozi,
ak by dali na vyber - nedaju zderu efektivnejsie a snazit sa. tolko nemusia.

V kazdom pripade ak sa objavi akykolvek porovnatelny produkt zakaznici im to spocitaju,
krachli uz onakvejsie foto firmy (kodak)
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2018-06-21 19:44:13+02
príspevok od: katjo
Nezasluzia si to, ale nateraz ina cesta nebude, da sa este "krabicava" verzia aj lacnejsie ako Alza,
len skoda tych penazi ked by stacil legalny upgrade. V kazdom pripade platit vypalne nehrozi,
ak by dali na vyber - nedaju zderu efektivnejsie a snazit sa. tolko nemusia.

V kazdom pripade ak sa objavi akykolvek porovnatelny produkt zakaznici im to spocitaju,
krachli uz onakvejsie foto firmy (kodak)
Ano, dokazuju to rekordne zisky Adobe
 
katjo
2018-06-21 22:19:40+02
príspevok od: Karol Srnec
Ano, dokazuju to rekordne zisky Adobe
Vsak predsa (zatial) monopol, to presne sedi
Dobyvanie renty..
 
Marek Vančo
2018-06-23 11:02:10+02
príspevok od: katjo
Nezasluzia si to, ale nateraz ina cesta nebude, da sa este "krabicava" verzia aj lacnejsie ako Alza,
len skoda tych penazi ked by stacil legalny upgrade. V kazdom pripade platit vypalne nehrozi,
ak by dali na vyber - nedaju zderu efektivnejsie a snazit sa. tolko nemusia.

V kazdom pripade ak sa objavi akykolvek porovnatelny produkt zakaznici im to spocitaju,
krachli uz onakvejsie foto firmy (kodak)
Alternatívy existujú už teraz a nie je ich veru málo.
Lenže čo už - ľudia chcú zrovna Adobe Lightroom - typické rozloženie, že 80% trhu má jedna značka.
Takže je logické že Adobe si to dá zaplatiť. A keďže má dobré zisky, tak cenu nastavil dobre - čiže si to asi zaslúži. Inak by si ľudia povedali, že si to nezaslúži a Adobe by nemalo zisk a muselo by hľadať iný biznis model.

PS: používam Darktable ako alternatívu k Adobe Lightroom. Je zadarmo a je výborný. (Aha, keďže je zadarmo, tak to nie je dôverihodná alternatíva že? :-P).
Podpichujem trošku, lebo mám pocit že si na Adobe naštvaný.
 
katjo
2018-06-23 23:05:51+02
príspevok od: Marek Vančo
Alternatívy existujú už teraz a nie je ich veru málo.
Lenže čo už - ľudia chcú zrovna Adobe Lightroom - typické rozloženie, že 80% trhu má jedna značka.
Takže je logické že Adobe si to dá zaplatiť. A keďže má dobré zisky, tak cenu nastavil dobre - čiže si to asi zaslúži. Inak by si ľudia povedali, že si to nezaslúži a Adobe by nemalo zisk a muselo by hľadať iný biznis model.

PS: používam Darktable ako alternatívu k Adobe Lightroom. Je zadarmo a je výborný. (Aha, keďže je zadarmo, tak to nie je dôverihodná alternatíva že? :-P).
Podpichujem trošku, lebo mám pocit že si na Adobe naštvaný.
Alternatívy jednoznačne sú viem, otázka stojí nakoľko sa približujú LR.
Vôbec neprekáža zadarmo, práve naopak.
Viem si predstaviť, že už veľmi slušná alternatíva k PS je Gimp - posledná verzia 2.10 zvláda ďaleko viac ako 8-bitové farby, masky, vrstvy PSD atď.., už len sa ho naučiť ovládať..
To však nateraz nepotrebujem skôr priamo niečo na foto ako LR - darktable sa mi pozdáva,
poznám slabšie, ale výstupy, možnosti aj ovládanie sa mi zdajú dosť za LR.
Rád by som sa mýlil.
U oboch Gimp aj Darktable je super, že sú aj na Windows aj Linux - aj zadarmo
Za slušný soft (LR) aj zaplatím slušnú cenu, nie však pravidelné výpalné..
 
zvfoto
2018-06-24 09:22:39+02
Plnohodnotná náhrada za LR je ON1 Photo RAW 2018.5. Funguje ako samostatný softwér a aj ako plugin s photoshopom súčasne. Aj s photoshopom CS 6. Myslím, že je to dokonca podstatne lepší softwér ako LR. Je pre windows aj mac.
 
acton
2018-06-24 10:38:08+02
Pre vselijaku spodinu ktory platit za nieco nazyvaju vypalne... mozte sa odstahovat do Ruska, tam si mozete stiahnut lubovolny soft a slobodne ho online pouzivat, tam je online skutocne vsetko zadara.. Weby sa tam prehanaju s ponukou vsetkeho na co si len spomeniete, softy, fotografie, pozadia, videa, filmy... vsetko lave, haknute u nas nelegalne...
Mal som kamarata ktory odmietal platit ucty za elektriku tiez to nazyval vypalne... odpojil sa vykopal si jamu na zahrade a tam skladoval potraviny, takze ktory nechcete platit vykopte si jamu...
Neviem asi ste nezamestnany, ved kto by vam platil za pracu? Necitili by ste sa ako vypalnici aby vam platili za pracu? Asi aj fotaky na ktore fotite predpokladam ste ziskali nejak bezplatne...
Adobe odviedlo poriadny kus prace a ostatny ho kopiruju uplne vo vsetkom.
 
martin.k1
2018-06-24 11:22:55+02
Vidím meno "acton" a nečítam
 
katjo
2018-06-24 14:59:33+02
príspevok od: acton
Pre vselijaku spodinu ktory platit za nieco nazyvaju vypalne... mozte sa odstahovat do Ruska, tam si mozete stiahnut lubovolny soft a slobodne ho online pouzivat, tam je online skutocne vsetko zadara.. Weby sa tam prehanaju s ponukou vsetkeho na co si len spomeniete, softy, fotografie, pozadia, videa, filmy... vsetko lave, haknute u nas nelegalne...
Mal som kamarata ktory odmietal platit ucty za elektriku tiez to nazyval vypalne... odpojil sa vykopal si jamu na zahrade a tam skladoval potraviny, takze ktory nechcete platit vykopte si jamu...
Neviem asi ste nezamestnany, ved kto by vam platil za pracu? Necitili by ste sa ako vypalnici aby vam platili za pracu? Asi aj fotaky na ktore fotite predpokladam ste ziskali nejak bezplatne...
Adobe odviedlo poriadny kus prace a ostatny ho kopiruju uplne vo vsetkom.
Ale ved, nech sa paci..
kadejaka spodina ktora na to "nema" si predsa sw ukradne, stiahne z Ruska, ci nebodaj kupi starsiu verziu a dokonca chce kupit nejaku krabicovu licenciu!
a ti "uspesni" hornych 10tisic zije online, lebo si to mozu dovolit, maju na to aby sa vozili v prenajatom aute s prenajatym vodicom, zili v prenajatom dome s prenajatou manzelkou

- pekne ciernobiele klise, ale takto zivot nefunguje,
zi a nechaj zit

.. keby si cital s porozumenim (dnes uz na to davaju v ZS skolach doraz a vedia preco)
pochopil by si, ze sw. chcem kupit, ze toto nie je warez forum, kde sa dohadzuju linky na stiahnutie,
no a samozrejme hladam lacny sw. lebo som nezamestnany, aby som to zvladol zo soc. davky

Co sa tyka LR, zakupil som si este davno verziu 3, momentalne mam (zakupenu) LR5, bezi to na Windows 7, zase zakupeny,
po predch. niekolko inych verziach Win, taktiez zaplatenych,
prvy a legalny Office bol 602 - hovori Ti to nieco, a pred kolkymi rokmi ?
teraz mam zaplateny "kanc.balik z Ameriky" vola sa ze to MS Office
Napriek vsetkemu stale radsej pouzivam Linux tesim sa kazdej schopnejsej alternative (a nemusi byt vzdy a komplet zadara).

Terajsi model predplatneho, ked Adobe nedava alternativu - hoci sa tvrdilo ze predplatnym bude len PS, pre fotografov zostane LR aj s povodnym predajnym modelom
- je vynuteny a oznacenie vypalne si zasluzi,
kedze ani nie je moznost predplatneho aj pre domacnosti, nekomercne, ako to ma MS napr.

Som presvedceny, ze (vylucny) model predplatneho predstavuje pre nejedneho pouzivatela znevyhodnenie,
vyhovuje monopolom, maximalizuje ich zisky pribrzduje inovacie a nenuti natolko k efektivite a dalsiemu vyvoju.
Je to vsak ich moznost, ale nie nasa povinnost vypalne akceptovat.
Za perspektivnejsie povazujem sw zadarmo (aspon zakladny balik), rozsirene funkcie, podpora spoplatnene, takto si dokonca MS adoptoval Linux pre cloud sluzby
- co tak asi pohana MS Azure ?
 
katjo
2018-06-24 15:04:23+02
príspevok od: martin.k1
Vidím meno "acton" a nečítam
no nieco na tom bude,
ale tak dal som mu sancu a odpoved, ako daleko sa domnienky odlisuju od reality..
 
katjo
2018-06-24 15:12:58+02
príspevok od: zvfoto
Plnohodnotná náhrada za LR je ON1 Photo RAW 2018.5. Funguje ako samostatný softwér a aj ako plugin s photoshopom súčasne. Aj s photoshopom CS 6. Myslím, že je to dokonca podstatne lepší softwér ako LR. Je pre windows aj mac.
Papierovo to vypada super, teraz je dokonca akcia za 79$
porovnanie lakave
https://www.on1.com/promo/0618-photo2018/?utm_campaign=RAW2018.5_6-18&utm_source=Master_ALL&utm_content=feedback&utm_medium=email&cm_mmc=Act-On%20Software-_-email-_-Your%20Feedback%20helped%20build%20the%20BEST%20YET-_-View%20my%20price

len by sa hodili realne skusenosti, recenzie, zatial sa tu propaguju ine alternativy,
ale tie sa mi zdaju slabsie.
 
acton
2018-06-24 15:33:23+02
príspevok od: katjo
Ale ved, nech sa paci..
kadejaka spodina ktora na to "nema" si predsa sw ukradne, stiahne z Ruska, ci nebodaj kupi starsiu verziu a dokonca chce kupit nejaku krabicovu licenciu!
a ti "uspesni" hornych 10tisic zije online, lebo si to mozu dovolit, maju na to aby sa vozili v prenajatom aute s prenajatym vodicom, zili v prenajatom dome s prenajatou manzelkou

- pekne ciernobiele klise, ale takto zivot nefunguje,
zi a nechaj zit

.. keby si cital s porozumenim (dnes uz na to davaju v ZS skolach doraz a vedia preco)
pochopil by si, ze sw. chcem kupit, ze toto nie je warez forum, kde sa dohadzuju linky na stiahnutie,
no a samozrejme hladam lacny sw. lebo som nezamestnany, aby som to zvladol zo soc. davky

Co sa tyka LR, zakupil som si este davno verziu 3, momentalne mam (zakupenu) LR5, bezi to na Windows 7, zase zakupeny,
po predch. niekolko inych verziach Win, taktiez zaplatenych,
prvy a legalny Office bol 602 - hovori Ti to nieco, a pred kolkymi rokmi ?
teraz mam zaplateny "kanc.balik z Ameriky" vola sa ze to MS Office
Napriek vsetkemu stale radsej pouzivam Linux tesim sa kazdej schopnejsej alternative (a nemusi byt vzdy a komplet zadara).

Terajsi model predplatneho, ked Adobe nedava alternativu - hoci sa tvrdilo ze predplatnym bude len PS, pre fotografov zostane LR aj s povodnym predajnym modelom
- je vynuteny a oznacenie vypalne si zasluzi,
kedze ani nie je moznost predplatneho aj pre domacnosti, nekomercne, ako to ma MS napr.

Som presvedceny, ze (vylucny) model predplatneho predstavuje pre nejedneho pouzivatela znevyhodnenie,
vyhovuje monopolom, maximalizuje ich zisky pribrzduje inovacie a nenuti natolko k efektivite a dalsiemu vyvoju.
Je to vsak ich moznost, ale nie nasa povinnost vypalne akceptovat.
Za perspektivnejsie povazujem sw zadarmo (aspon zakladny balik), rozsirene funkcie, podpora spoplatnene, takto si dokonca MS adoptoval Linux pre cloud sluzby
- co tak asi pohana MS Azure ?
Rec je o Adobe a uprave fotografii, Adobe si moze urcovat aj ceny aj podmienky ako sa mu zachce, myslim, ze je dostupny pre kazdeho kto to s fotografiou mysli vazne...
zi a nechaj zit? Mne je skutocne jedno co a ako to robis, mna zarazilo to vypalne... ta spodina nebola myslena na chudobnych ludi, bavime sa o tom kto si ako dokaze zabezpecit to aby spokojne mohol robit to co chce robit, mne nikto nedal ani cent na to kde som a cosom fotil, na vsetko som si sam zarobil a vzdy som respektoval firmy ktore mi umoznili to co robim, ako napriklad Adobe.
Skus niekde v zahranici spomenut, ze niekto ako Adobe je vypalnik.
 
zvfoto
2018-06-24 16:37:22+02
príspevok od: katjo
Papierovo to vypada super, teraz je dokonca akcia za 79$
porovnanie lakave
https://www.on1.com/promo/0618-photo2018/?utm_campaign=RAW2018.5_6-18&utm_source=Master_ALL&utm_content=feedback&utm_medium=email&cm_mmc=Act-On%20Software-_-email-_-Your%20Feedback%20helped%20build%20the%20BEST%20YET-_-View%20my%20price

len by sa hodili realne skusenosti, recenzie, zatial sa tu propaguju ine alternativy,
ale tie sa mi zdaju slabsie.
Mám ho, používam ho, je skutočne dobrý. Mám aj photoshop aj affinity i LR. Keď som porovnával spracovanie v jednotlivých softwéroch so spracovaním v ON1 Photo RAW, tak výsledky boli prakticky zhodné. Miestami sú mierne odchýlky od postupu spracovania, ale to je len otázka zvyku. Aktualizácie danej rady je bezplatná, keď výjde nový soft s ďalšími zlepšeniami, potom je slušná zľava na upgrade. Softwér je možné vyskúšať aj ako trial. Osobne ho doporučujem.
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()