Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Upgrade na Lightroom 6

Valenta
Valenta 2018-01-21 21:52:23+01
Mám Lightroom 5 používam ho na 3 počítačoch mám oficiálne kúpený inštalačný kľúč a program nainštalovaný a v pohode na všetkých počítačoch beží offline. Ked upgradujem na Lightroom 6 budem ho môcť nadalej používať offline na všetkých počítačoch, alebo ma bude ADOBE sledovať, vypínať, blokovať, prípadne nútiť upgradovať na CC cloud, alebo ho nadalej budem môcť používať OFFline na všetkých mojich počítačoch?
 
Marek Vančo
2018-07-09 19:39:37+02
príspevok od: katjo
Ale ved, nech sa paci..
kadejaka spodina ktora na to "nema" si predsa sw ukradne, stiahne z Ruska, ci nebodaj kupi starsiu verziu a dokonca chce kupit nejaku krabicovu licenciu!
a ti "uspesni" hornych 10tisic zije online, lebo si to mozu dovolit, maju na to aby sa vozili v prenajatom aute s prenajatym vodicom, zili v prenajatom dome s prenajatou manzelkou

- pekne ciernobiele klise, ale takto zivot nefunguje,
zi a nechaj zit

.. keby si cital s porozumenim (dnes uz na to davaju v ZS skolach doraz a vedia preco)
pochopil by si, ze sw. chcem kupit, ze toto nie je warez forum, kde sa dohadzuju linky na stiahnutie,
no a samozrejme hladam lacny sw. lebo som nezamestnany, aby som to zvladol zo soc. davky

Co sa tyka LR, zakupil som si este davno verziu 3, momentalne mam (zakupenu) LR5, bezi to na Windows 7, zase zakupeny,
po predch. niekolko inych verziach Win, taktiez zaplatenych,
prvy a legalny Office bol 602 - hovori Ti to nieco, a pred kolkymi rokmi ?
teraz mam zaplateny "kanc.balik z Ameriky" vola sa ze to MS Office
Napriek vsetkemu stale radsej pouzivam Linux tesim sa kazdej schopnejsej alternative (a nemusi byt vzdy a komplet zadara).

Terajsi model predplatneho, ked Adobe nedava alternativu - hoci sa tvrdilo ze predplatnym bude len PS, pre fotografov zostane LR aj s povodnym predajnym modelom
- je vynuteny a oznacenie vypalne si zasluzi,
kedze ani nie je moznost predplatneho aj pre domacnosti, nekomercne, ako to ma MS napr.

Som presvedceny, ze (vylucny) model predplatneho predstavuje pre nejedneho pouzivatela znevyhodnenie,
vyhovuje monopolom, maximalizuje ich zisky pribrzduje inovacie a nenuti natolko k efektivite a dalsiemu vyvoju.
Je to vsak ich moznost, ale nie nasa povinnost vypalne akceptovat.
Za perspektivnejsie povazujem sw zadarmo (aspon zakladny balik), rozsirene funkcie, podpora spoplatnene, takto si dokonca MS adoptoval Linux pre cloud sluzby
- co tak asi pohana MS Azure ?
Pozri, ja to vidím tak že chceš silou mocou Adobe Lightroom. Ale pripadá ti drahý. Alternatívy nechceš vidieť, lebo sa ti nezdajú dosť dobré. Čo také ten Lightroom ponúka, čo alternavívy nemajú a bez toho nemôžeš žiť.

Adobe zvolil ich biznis model a nevidím dôvod prečo to pomenuvávaš za výpalné. Výpalné je celkom niečo iné. Vypalné používa mafia. Vyžaduje určitú časť peňazí zo zisku ktorý jej nepatrí - lebo sa nepodieľa nijakým spôsobom na tvorbe hodnoty a teda aj zisku. Samozrejme nikto ti peniaze nedá. Preto mafia používa nátlak - hrozbu - s tým že ak im nedáš, tak ti vypália tvoj obchod (zničia biznis). A teda ty nebudeš mať nič. Preto sa to volá výpalné.

Výpalné chce tretia strana, ktorá v obchode nie je nijako zainteresovaná. Teda je vynútená tretiou nezaangažovanou stranou.

Adobe ale je tá istá spoločnosť, ktorá hodnotu vytvorila. Ona jediná má právo si určiť cenu, za ktorú to bude ponúkať. Ty ako klient, máš možnosť s cenou súhlasiť alebo nie. Ak nesúshlasíš, tak nednoducho nekúpiš.
Ak vás bude takých veľa, tak Adobe možno zistí, že to prešvihol a bude musieť zmeniť ich model. Ak bude mať zisk, tak predáva hodnotu, ktorú ten produkt má. A má plné právo tak robiť.

Prečo chceš firme Adobe hovoriť aký je najlepší model. To vie predsa ona sama.

Ako Adobe brzdí inováciu? Bráni ti nejako Adobe urobiť konkurenčný produkt pre Lightroom?
Nechápem.

 
Woolies
2021-11-27 23:00:34+01
príspevok od: JanM
On line registracia a aktivacia LR6 je jedorazova zalezitost pocas instalacie. Dalsie otvorenia programu nevyzaduju ziadne prihlasovanie. Vyskusal som aj vypnut internet a otvorit LR (cize off line) - ziadny problem. Aky je rozdiel medzi 'nezavislostou' LR5 a LR6 neviem posudit, lebo LR5 som nepouzival. Neviem aky je tvoj workflow a preco potrebujes tolko paralelnych instalacii. Za normalnych okolnosti by som predpokladal tak jednu desktop a jednu mobile (laptop) instalaciu. To by hadam malo stacit. Nanajvys ak este LR mobile na tablete alebo mobile, ale to je iny program. Ak potrebujes viac, musis si podrobne prestudovat podmienky licencie. Ci je tam nejaky priestor na manevrovanie a ci ich striktne dodrzis je na Tebe.
Ahojte,

mám ešte zo zvyku a pre svoje amatérske účely poslednú krabicovú verziu LR6 (6.14).
Mám to nainštalované na dvoch PC, lebo to tak Adobe dovoľuje.

Menil som teraz jeden PC a zabudol som deaktivovať nainštalovanú jednu licenciu. Teraz pri nainštalovaní na nový PC mi to píše, že obe licencie mám aktívne. Ale pravdou je, že mám aktívnu len jednu na svojom druhom PC. A druhá sa javí aktívna, lebo som ju zabudol deaktivovať.

Snažil som sa nájsť nejaký email na stránke Adobe.com. Ale nenašiel som jediný mail, či nejakú možnosť im napísať.
Viete mi prosím poradiť ako sa dá s nimi spojiť? Prípadne máte na nich mail?
 
gytheio
2021-11-28 07:25:59+01
príspevok od: Woolies
Ahojte,

mám ešte zo zvyku a pre svoje amatérske účely poslednú krabicovú verziu LR6 (6.14).
Mám to nainštalované na dvoch PC, lebo to tak Adobe dovoľuje.

Menil som teraz jeden PC a zabudol som deaktivovať nainštalovanú jednu licenciu. Teraz pri nainštalovaní na nový PC mi to píše, že obe licencie mám aktívne. Ale pravdou je, že mám aktívnu len jednu na svojom druhom PC. A druhá sa javí aktívna, lebo som ju zabudol deaktivovať.

Snažil som sa nájsť nejaký email na stránke Adobe.com. Ale nenašiel som jediný mail, či nejakú možnosť im napísať.
Viete mi prosím poradiť ako sa dá s nimi spojiť? Prípadne máte na nich mail?
Tiez som nedavno potreboval pomoc pri Ps. Asi nemas Adobe Creative Cloud, mal by si si ho nainstalovat a zaregistrovat sa, je to cele bezplatne a vyriesi ti to vela problemov.
Ked si ten Adobe Creative Cloud otvoris tak v hornej liste v lavo jklikni na Apps a uplne dole je Adobe Support Community tak klikni aj na to. Otvori sa ti nove okno a tam sa uz da zorientovat. Ja som sa tam opytal ako sa da preinstalovat Ps na starsiu verziu a hned mi odpovedali. Asi treba Anglicky komunikovat, vela stastia.

https://community.adobe.com/?trackingid=DHWC1GTD&guid=8326211d-cef2-4d69-bca3-c99d8e84dc9e&product=Creative%20Cloud%20Desktop&product-version=5.6.0.788&mv=product&mv2=accc
 
IO-NR
2021-11-28 09:50:33+01
Ja som dával takto známemu LR 6 z krabice, bol určite nainštalovaný/prihlásený iba na 1PC a aj tak to nešlo. Rovnako nešla ani moja krabica (nie je aktuálne nikde nainštalovaný a určite je v mojom účte aj deaktivovaný). Bol to asi pred mesiacom. Cez podporu sa dá toho veľa vyriešiť (napr. nedávne zrušenie predplatného bez "pokuty"), určite pôjde aj toto urobiť, aj keď si myslím, že ľudí už trocha viac tlačia do predplatného (mimochodom na Amazon de sa dá od piatku kúpiť ročné za 86€)
 
marianr
2021-11-28 13:30:08+01
príspevok od: gytheio
Tiez som nedavno potreboval pomoc pri Ps. Asi nemas Adobe Creative Cloud, mal by si si ho nainstalovat a zaregistrovat sa, je to cele bezplatne a vyriesi ti to vela problemov.
Ked si ten Adobe Creative Cloud otvoris tak v hornej liste v lavo jklikni na Apps a uplne dole je Adobe Support Community tak klikni aj na to. Otvori sa ti nove okno a tam sa uz da zorientovat. Ja som sa tam opytal ako sa da preinstalovat Ps na starsiu verziu a hned mi odpovedali. Asi treba Anglicky komunikovat, vela stastia.

https://community.adobe.com/?trackingid=DHWC1GTD&guid=8326211d-cef2-4d69-bca3-c99d8e84dc9e&product=Creative%20Cloud%20Desktop&product-version=5.6.0.788&mv=product&mv2=accc
Ak´problémy vyrieši Cloud? (Ak vynechám čo môže byť na cloude kreatívne.)
 
gytheio
2021-11-28 13:35:33+01
príspevok od: marianr
Ak´problémy vyrieši Cloud? (Ak vynechám čo môže byť na cloude kreatívne.)
Cez ten Adobe cloud vyriesi co mu treba, je tazke pochopit, ze tam je ten support? Na cloude nic, cloudou je vela ale Adobe Creative Cloud iba jeden.
 
Woolies
2021-11-28 13:51:11+01
Tak teda podarilo sa mi problém odstrániť tak, že som rozbehol komunikáciu s Adobe cez ich oficiálnu stránku na facebooku (konečne som našiel prvý dobrý dôvod ho mať). Boli promptný a celkom rýchly. Vyresetovali mi obe aktivácie mojej krabicovej LR6. A teda mohol som si ich pekne znovu nahodiť na oboch aktuálnych PC. Problém teda vyriešený a ani ma neprehovárali na CC .
 
2022-01-24 15:45:35+01
Riešenia vašich finančných problémov
Jednotlivcom kdekoľvek na svete ponúkame pôžičku v rozmedzí od 3 000 eur do 80 000 000 eur, všetci ľudia ju môžu splatiť aj s úrokom pri úrokovej sadzbe 2% z akejkoľvek požadovanej sumy. Kontaktujte ma emailom: biezbardelaura@gmail.com
WhatsApp: +33752595873

Webstránka: http://www.keogh-group.com
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()