Fórum » Digitálne zrkadlovky

Upgrade na Lightroom 6

Valenta
Valenta 2018-01-21 21:52:23+01
Mám Lightroom 5 používam ho na 3 počítačoch mám oficiálne kúpený inštalačný kľúč a program nainštalovaný a v pohode na všetkých počítačoch beží offline. Ked upgradujem na Lightroom 6 budem ho môcť nadalej používať offline na všetkých počítačoch, alebo ma bude ADOBE sledovať, vypínať, blokovať, prípadne nútiť upgradovať na CC cloud, alebo ho nadalej budem môcť používať OFFline na všetkých mojich počítačoch?

Marek Vančo
2018-07-09 19:39:37+02
príspevok od: katjo
Ale ved, nech sa paci..
kadejaka spodina ktora na to "nema" si predsa sw ukradne, stiahne z Ruska, ci nebodaj kupi starsiu verziu a dokonca chce kupit nejaku krabicovu licenciu!
a ti "uspesni" hornych 10tisic zije online, lebo si to mozu dovolit, maju na to aby sa vozili v prenajatom aute s prenajatym vodicom, zili v prenajatom dome s prenajatou manzelkou

- pekne ciernobiele klise, ale takto zivot nefunguje,
zi a nechaj zit

.. keby si cital s porozumenim (dnes uz na to davaju v ZS skolach doraz a vedia preco)
pochopil by si, ze sw. chcem kupit, ze toto nie je warez forum, kde sa dohadzuju linky na stiahnutie,
no a samozrejme hladam lacny sw. lebo som nezamestnany, aby som to zvladol zo soc. davky

Co sa tyka LR, zakupil som si este davno verziu 3, momentalne mam (zakupenu) LR5, bezi to na Windows 7, zase zakupeny,
po predch. niekolko inych verziach Win, taktiez zaplatenych,
prvy a legalny Office bol 602 - hovori Ti to nieco, a pred kolkymi rokmi ?
teraz mam zaplateny "kanc.balik z Ameriky" vola sa ze to MS Office
Napriek vsetkemu stale radsej pouzivam Linux tesim sa kazdej schopnejsej alternative (a nemusi byt vzdy a komplet zadara).

Terajsi model predplatneho, ked Adobe nedava alternativu - hoci sa tvrdilo ze predplatnym bude len PS, pre fotografov zostane LR aj s povodnym predajnym modelom
- je vynuteny a oznacenie vypalne si zasluzi,
kedze ani nie je moznost predplatneho aj pre domacnosti, nekomercne, ako to ma MS napr.

Som presvedceny, ze (vylucny) model predplatneho predstavuje pre nejedneho pouzivatela znevyhodnenie,
vyhovuje monopolom, maximalizuje ich zisky pribrzduje inovacie a nenuti natolko k efektivite a dalsiemu vyvoju.
Je to vsak ich moznost, ale nie nasa povinnost vypalne akceptovat.
Za perspektivnejsie povazujem sw zadarmo (aspon zakladny balik), rozsirene funkcie, podpora spoplatnene, takto si dokonca MS adoptoval Linux pre cloud sluzby
- co tak asi pohana MS Azure ?
Pozri, ja to vidím tak že chceš silou mocou Adobe Lightroom. Ale pripadá ti drahý. Alternatívy nechceš vidieť, lebo sa ti nezdajú dosť dobré. Čo také ten Lightroom ponúka, čo alternavívy nemajú a bez toho nemôžeš žiť.

Adobe zvolil ich biznis model a nevidím dôvod prečo to pomenuvávaš za výpalné. Výpalné je celkom niečo iné. Vypalné používa mafia. Vyžaduje určitú časť peňazí zo zisku ktorý jej nepatrí - lebo sa nepodieľa nijakým spôsobom na tvorbe hodnoty a teda aj zisku. Samozrejme nikto ti peniaze nedá. Preto mafia používa nátlak - hrozbu - s tým že ak im nedáš, tak ti vypália tvoj obchod (zničia biznis). A teda ty nebudeš mať nič. Preto sa to volá výpalné.

Výpalné chce tretia strana, ktorá v obchode nie je nijako zainteresovaná. Teda je vynútená tretiou nezaangažovanou stranou.

Adobe ale je tá istá spoločnosť, ktorá hodnotu vytvorila. Ona jediná má právo si určiť cenu, za ktorú to bude ponúkať. Ty ako klient, máš možnosť s cenou súhlasiť alebo nie. Ak nesúshlasíš, tak nednoducho nekúpiš.
Ak vás bude takých veľa, tak Adobe možno zistí, že to prešvihol a bude musieť zmeniť ich model. Ak bude mať zisk, tak predáva hodnotu, ktorú ten produkt má. A má plné právo tak robiť.

Prečo chceš firme Adobe hovoriť aký je najlepší model. To vie predsa ona sama.

Ako Adobe brzdí inováciu? Bráni ti nejako Adobe urobiť konkurenčný produkt pre Lightroom?
Nechápem.

Strana 3 z 3

Inzercia
  • ()

• ()

• ()

• ()

• ()