Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Termin: predsklopenie (nikon)

Jubi
2011-01-02 11:08:45+01
Zdravim forum.
Vie mi to niekto vysvetlit?
Co to vlastne ta zrkadlovka robi pri snimani?
Sklapa cele to zrkadlo?
A preco to robi kedze mi to zatrasie celym telom ked fotim na dlhe ohnisko a potom to mam trocha rozmaznute?
 
MudrNikon
2011-01-02 11:21:09+01

predsklopenie znamená že sa ti zrkadlo sklopí pre tým ako dôjde o samotnej expozícii
ale na rozdiel od bežného snímania ked sa to deje velmi, velmi tesne pred expozíciou sa to stane skôr .. podla toho ako sa sám rozhodneš vhodné pri makre a pri fotení dlhým sklom pokiaľ máš dosť času
podobné veci si inak velmi lahko vygoogliš alebo nájdeš na www.fotoroman.cz a nebudeš tu za vola
 
KESKOSENI
2011-01-02 11:22:52+01
http://fotoroman.cz/techniques2/camera_basic.htm#Digit%C3%A1ln%C3%AD%20zrcadlovky%20%28DSLR%29
 
Jubi
2011-01-02 11:31:05+01
A ktore masinky od nikonu to maju?
Mam D50 a ta to asi urcite nema...
 
KESKOSENI
2011-01-02 11:40:57+01
niekto si z nas robi srandu....
 
MudrNikon
2011-01-02 11:42:40+01
príspevok od: KESKOSENI
niekto si z nas robi srandu....
nuž mal som slabú chvíľku tak som napísal ale toto je buď malé dieťa alebo veľký ........
 
Jubi
2011-01-02 11:44:16+01
Nemozete radsej odpovedat na otazku pani dokonaly, miesto tych kecov.
 
Jubi
2011-01-02 11:44:46+01
oprava pani dokonali
 
MudrNikon
2011-01-02 11:52:24+01
príspevok od: Jubi
Nemozete radsej odpovedat na otazku pani dokonaly, miesto tych kecov.
milí Jubi ... a máme ti to nakresliť alebo akú odpoved vlastne čakáš ..... ak potrebuješ vedieť či to niektorý model má stačí pozrieť tech. parametre na Nikon stránke ... či ti to má niekto vyhladať ?
 
Matúš Koprda
2011-01-02 11:54:59+01
príspevok od: Jubi
oprava pani dokonali
Keby si sa nepaprčil a namiesto toho použil vyhľadávanie... napr. google: 30 sekúnd mi trvalo zistiť toto: No Mirror Lock-Up: The \"mirror up\" function is for cleaning, not mirror pre-release.
 
Jubi
2011-01-02 11:57:31+01
No ja nikoho nenutim, cakam tu len pomoc od ochotnych ludi, takze ty co mi tu pises:
milí Jubi ... a máme ti to nakresliť alebo akú odpoved vlastne čakáš ..... ak potrebuješ vedieť či to niektorý model má stačí pozrieť tech. parametre na Nikon stránke ... či ti to má niekto vyhladať ?
Tak nemusis pisat radsej nic.
CHapes?
Proste ked sa ti nechce pomoct tak nepomahaj.
Tym co mi pomozu velmi dakujem.
Lebo sa v tom nevyznam.
 
PeCh
2011-01-02 11:58:18+01
Áno, sklápa celé to zrkadlo. Je to presne to, čo robí zrkadlovka. Pokiaľ ti to nevyhovuje, tak máš možnosť ísť do kompaktu, alebo EVF foťáku. Inak povedané, pokiaľ chceš optický hľadáčik, tak zrkadlovka ti bude sklápať zrkadlo, alebo nebudeš používať optický hľadáčik a na miesto neho použiješ live-view alebo elektronický hľadáčik (EVF = Micro4/3, alebo niektoré nové Samsung a Sony foťáky).

BTW kvôli sklápaniu zrkadla sa niekedy používa predsklopenie zrkadla pred samotnou expozíciou. Ale je to určené prakticky len pre fotenie na statíve.
 
MudrNikon
2011-01-02 12:06:47+01
príspevok od: Jubi
No ja nikoho nenutim, cakam tu len pomoc od ochotnych ludi, takze ty co mi tu pises:
milí Jubi ... a máme ti to nakresliť alebo akú odpoved vlastne čakáš ..... ak potrebuješ vedieť či to niektorý model má stačí pozrieť tech. parametre na Nikon stránke ... či ti to má niekto vyhladať ?
Tak nemusis pisat radsej nic.
CHapes?
Proste ked sa ti nechce pomoct tak nepomahaj.
Tym co mi pomozu velmi dakujem.
Lebo sa v tom nevyznam.
 
Jubi
2011-01-02 12:07:28+01

Ked napr fotim dobre nasvetleneho chrobaka a mam tam ze 1/500 cas. Co uz som skusal ale prave to zrkadlo mi s tym skublo. A bolo to v haji. No a tym predsklopenim by som tomu predisiel.
A to predsklopenie my ako ovplyvni v tomto pripade cas snimania? Alebo je to v takomto (1/500) pripade napouzitelne?
 
MudrNikon
2011-01-02 12:08:13+01
Jubi no už sa začínam orientovať .... prepáč že som ti chcel pomôcť
 
Matúš Koprda
2011-01-02 12:19:14+01
príspevok od: Jubi

Ked napr fotim dobre nasvetleneho chrobaka a mam tam ze 1/500 cas. Co uz som skusal ale prave to zrkadlo mi s tym skublo. A bolo to v haji. No a tym predsklopenim by som tomu predisiel.
A to predsklopenie my ako ovplyvni v tomto pripade cas snimania? Alebo je to v takomto (1/500) pripade napouzitelne?
Jubi preštuduj si to všetko poriadne. Tie linky čo Ti hore ludia hodili obsahujú odpovede na všetky Tvoje otázky a ešte niečo navyše...
A tá tvoja D50ka predsklopenie zrkadla nemá.
 
Jubi
2011-01-02 12:23:59+01
No ospravedlnujem sa. Ale kebyze priamo odpoviete tak ako ty MudrNikon v prvom prispevku (za co ti dakujem) alebo ako pisal Pech tak je to lepsie a hned tomu viacej porozumiem. Tie ostatne kecy su upne zbytocne.
Ono ta stranka mi dost pomohla.
Predpokladam ze vlastnis nikon. Aky? Ten ma predsklopenie?
A ako sa to oznacuje v menu?
 
Jubi
2011-01-02 12:27:06+01
príspevok od: Matúš Koprda
Jubi preštuduj si to všetko poriadne. Tie linky čo Ti hore ludia hodili obsahujú odpovede na všetky Tvoje otázky a ešte niečo navyše...
A tá tvoja D50ka predsklopenie zrkadla nemá.
Uz som to precital. Pomohlo...
 
niles
2011-01-02 12:31:31+01
príspevok od: Jubi
No ospravedlnujem sa. Ale kebyze priamo odpoviete tak ako ty MudrNikon v prvom prispevku (za co ti dakujem) alebo ako pisal Pech tak je to lepsie a hned tomu viacej porozumiem. Tie ostatne kecy su upne zbytocne.
Ono ta stranka mi dost pomohla.
Predpokladam ze vlastnis nikon. Aky? Ten ma predsklopenie?
A ako sa to oznacuje v menu?
Na vsetky otazky mas odpovede vyssie. Necuduj sa, ze ti ludia odpovedaju ako debilovi - akcia/reakcia. V menu je ta funkcia oznacena ako mirror lock-up, co tu uz tiez vyssie zaznelo. Zalozil si si temu, tak si aspon poriadne precitaj jej obsah.
 
Jubi
2011-01-02 12:33:10+01
Len mi nejde do hlavy toto:
Ak som to dobre pochopil.
Zrkadlo sa odklopi na urcity cas (moj expozicny cas).
A snimac za ten cas nasnima vsetko co treba.
Ale ked ho predsklopim, tak tym padom dostane vacsiu davku svetla a foto bude preexponovane, ci nie?
Zle som to pochopil?
Pre tento pripad je tam na to sw aby ten cas odsunul?
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()