Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Problém s Canon EOS 50D

Dante
2011-01-21 11:25:58+01
Zdravím vás, pred pár dňami som si kúpil svoju prvú zrkadlovku Canon EOS 50D. No a ide o to, že často sa mi stane, keď ho zapnem, tak nenaskočí čistenie senzora, ani menu, ani sa nedá fotiť... keď vyberiem batériu a znovu ju zasadím, tak sa už zapne a dá sa fotiť. No a problém je ešte aj v tom, že keď ho opäť vypnem, znova nenaskočí a musím opäť vyberať a zasúvať batériu. Jedná sa o nový kus z obchodu, nie bazárový kus. Bol by som veľmi vďačný za nejaké postrehy od majiteľov 50D, díki.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-01-21 11:44:56+01
No ked je novy z obchodu, preco si neuplatnis zarucnu reklamaciu? Ten fotak sa neopravi tym, ze ti tu budeme pisat, nase skusenosti.
 
BRODOZZ
2011-01-21 11:45:11+01
No ja mam sice 40D,skus vipnut vmenu cistenie pri zapinani a cistenie spustaj manualne,ak to nepomoze tak relamacka.
 
yanoschick
2011-01-21 12:17:31+01
Nehlasi ti Err99 na stavovom displayi? Casty problem 50-tky. Ze sa to da opravit updejtom firmwaru. V tvojom pripade jednoznacne reklamacia
 
mojzis
2011-01-21 12:48:09+01
príspevok od: yanoschick
Nehlasi ti Err99 na stavovom displayi? Casty problem 50-tky. Ze sa to da opravit updejtom firmwaru. V tvojom pripade jednoznacne reklamacia

Batéria sa predáva vybitá.Na tosi myslel?
 
haplo602
2011-01-21 13:02:31+01
príspevok od: mojzis

Batéria sa predáva vybitá.Na tosi myslel?
je tu tichy predpoklad, ze Dante si vie skontrolovat stav baterie. ci ho povazujes za az takeho neznaleho ?
 
yanoschick
2011-01-21 13:34:35+01
To samozrejme nie. 50tka ma nejaky problem z firmwarom, ktory sposobi ze fotak sa zasekne. Za asi 2,5 roka sa mi to stalo asi 4-krat- zaostris, dotlacis spust, ale po expozicii sa zrkadlo nevrati spat (hladacik ostane tmavy). Na hornom displayi ti naskoci chybova hlaska \"Err99\". Nefunguje vobec nic, jediny sposob ako to zrusit, je vybrat baterku; pockat par sekund a vlozit ju naspat. Potom je vsetko znovu ok. Ci najdes fotku na karte si bohuzial napamatam. Da sa to asi fixnut novym firmwarom. Nerobil som, nemozem teda potvrdit. Ci ma nato vlyv plna/ prazdna baterka som si nevsimol. Takisto neviem si sa tato chyba objavuje aj pri pouzivani LiveView, kedze toto vobec nepouzivam. Ale tak ci onak, vratil by som fotak spominany vyssie na reklamaciu
 
misodk
2011-01-21 13:55:17+01
ako ti uz poradili, kukni verziu firmware... najnovsi je 1.0.7, instalacia je maximalne jednoducha. uvidis, ci pomoze... inac servis.
 
Fotograf77
2011-02-07 23:24:47+01
Ziaden servis!. . . reklamuj to u predajcu. . a neryp sa v tom moc
 
chudas12
2011-02-08 07:59:00+01
príspevok od: Dante
Zdravím vás, pred pár dňami som si kúpil svoju prvú zrkadlovku Canon EOS 50D. No a ide o to, že často sa mi stane, keď ho zapnem, tak nenaskočí čistenie senzora, ani menu, ani sa nedá fotiť... keď vyberiem batériu a znovu ju zasadím, tak sa už zapne a dá sa fotiť. No a problém je ešte aj v tom, že keď ho opäť vypnem, znova nenaskočí a musím opäť vyberať a zasúvať batériu. Jedná sa o nový kus z obchodu, nie bazárový kus. Bol by som veľmi vďačný za nejaké postrehy od majiteľov 50D, díki.
Nerýp sa v tom, vráť do obchodu, žiadna reklamácia. Takáto vec musí fungovať niekoľko rokov, ak vznikne chyba po pár dňoch, navyše pri prvom fotení je to na zrušenie kúpnopredajnej zmluvy. Kua ľudia vy nepoznáte svoje práva, či čo?!!!! Internetovému obchodu sa dajú tieto veci vrátiť späť do týždňa, v kamennom obchode si to vydiskutujem s predajcom, ak by sa staval na zadné volám..., kto to dováža Fax Copy?
 
Big Lebowski
2011-02-08 08:14:43+01
príspevok od: chudas12
Nerýp sa v tom, vráť do obchodu, žiadna reklamácia. Takáto vec musí fungovať niekoľko rokov, ak vznikne chyba po pár dňoch, navyše pri prvom fotení je to na zrušenie kúpnopredajnej zmluvy. Kua ľudia vy nepoznáte svoje práva, či čo?!!!! Internetovému obchodu sa dajú tieto veci vrátiť späť do týždňa, v kamennom obchode si to vydiskutujem s predajcom, ak by sa staval na zadné volám..., kto to dováža Fax Copy?
Fax Copy ťa pošle do prolaiky na servis.
 
mojzis
2011-02-08 08:52:51+01

Dante sa už nehlasi.Asi to bola nanabitá batéria.Aj ja bi som sa hanbil.
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2011-02-08 09:01:06+01
príspevok od: mojzis

Dante sa už nehlasi.Asi to bola nanabitá batéria.Aj ja bi som sa hanbil.
mozes aj za aj za tu gramatiku..
 
chudas12
2011-02-08 09:31:36+01
príspevok od: mojzis

Dante sa už nehlasi.Asi to bola nanabitá batéria.Aj ja bi som sa hanbil.
Hmm, ako problém v okolí fotoaparátu a nie v ňom? Pekné
 
brki
2011-02-08 10:49:06+01
mám C 50D cca 8 mesiacov, o mesiac by mala rodiť, takýto problém som s ňou nemal, problém s \"Err 99\" sa mi vyskytol 2 x, ako už vyššie písali, vybral som baterku, vložil a pohoda. Fotky na karte ostali. Ele to čo popisuješ je jednoznačne zrelé na reklamáciu u predajcu.
 
pxls.jpg
2011-02-08 12:13:35+01
príspevok od: mojzis

Batéria sa predáva vybitá.Na tosi myslel?
to nie je pravda, baterie su prednabita priblizne na polovicu. okamzite sa daju pouzivat aj ked sa odporuca nieco ine...

okolo baterii existuje vela mytov, ktore sa zazili niekde pri NiCd a NiMH bateriach. pri prevladajucej Li-ion technologii je vacsina tychto \"historickych\" problemov irelevantna
 
tomasGalajda
2011-02-08 12:26:03+01
Síce nemám Canon...no keby som bol v tvojej situácii tak neváham a dávam to reklamovať....o inom by som ani nerozmýšľal
Môj názor....
 
tomasGalajda
2011-02-08 12:27:18+01
Myslím, že akékoľvek špekulácie, čo sa mohlo stať, ako to ´´opraviť´´ sú úplne zbytočné...iné by to bolo v prípade fakt, že by si ten stroj mal od ruky alebo už mimo záruky....vtedy by to malo význam...
 
Dante
2011-02-08 18:45:16+01
vďaka za komenty, foťák sa už reklamuje a už len čakať v akom stave sa vráti
 
fotox3
2011-05-20 20:44:01+02
Nechcem zakladat novu temu tak vyuzijem nazov tejto (viacmenej mi sedi : ) )

-Mam canon 50D a ktomu pevnu 50mm Canon 1,4usm - neviem cim to je a to by som chcel zistit, ale robi srtasne nekontrastne fotky a dost makke ! Co do kontrastu to do ostrosti musim stale kazdu fotku upravovat v PC a to aj ked fotim do Jpg aj RAW.
-Robia to vsetky canony (je to ich vlastnost - niekde som pocul ze ano??), alebo mam problem iba ja s mojim fotakom?
-Ono nejde onic vazne, nieje to katasrofa da sa pozerat na fotky aj tak ale ked pridam kontrast a doostrim - je to take ake by to malo byt pekne farby ziadna mekota..
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()