Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

NIKON D7000 olej na snímači

Milano1
Milano1 2011-10-17 08:54:43+02
V prvom rade ak môžem poprosiť ludí ktorych znepokojí alebo inak ohrozí táto téma nech nečitaju a ani nereaguju.....Chcel by som sa vás opýtať koľký z vás maju D7000 z olejom na snímači,pretože ja mam a par ludí čo poznam malo tiež tento problem....
 
fotonko
2011-10-17 20:45:59+02
príspevok od: Martin P
omyl to su spioni z canonu pentaxu olympusu a sony tvariaci sa ako poctivi zamestnanci nikonu ktori potajomky mazu olej z radioaktivnych sardinkovych konzerv na cipy v nadeji ze polozia na lopatky nikon
ale zabudli na to te nikon D7000 aj so zamastenym cipom robi lepsie fotky ako vyssie spominane modely s cipom cistym
nastastie ja mam model z decemra 2010 a mastnota len na ustach od slaniny
canon, pentax, olympus a sony - nemastne-neslane fotaky, to nikon d7000 uz len dosolit treba !
 
Martin P
2011-10-17 21:10:47+02
príspevok od: fotonko
canon, pentax, olympus a sony - nemastne-neslane fotaky, to nikon d7000 uz len dosolit treba !
ani solit netreba da sa konzumovat ihned po rozbaleni a miernom ohriati podla chuti
 
viking81
2011-10-17 21:11:29+02
príspevok od: Paulie
Prečo? Má tam cenu, kašlal by som na nejaký kupón keď to aj tak nevedia poriadne vyčistiť v autoriz. servise v Prage.
kusok vyssie pisal ze matunaka ee
 
dodo_bb
2011-10-17 21:25:52+02
príspevok od: SK_8er
mozem ta poprosit o radu, kde by mi to okrem nikon servisu v prahe vycistili za ten kupon na cistenie cipu ? v BA ? alebo v blizkom okoli ... do prahy to posielat nechcem lebo d80tku tam mam uz 2 mesiace a mesiac a pol je uz opravena ...
Prakticky vzato by to mali vyčistiť v každom autorizovanom servise na čistenie čipov v SR. Ich zoznam nájdeš na stránke nikon.cz. V skutočnosti sa tomu tieto servisy dosť bránia. Tie zdarma čistenia totiž NIKON servisu neprepláca, to tie servisy musia robiť len pre radosť z práce a lásku k značke
 
SK_8er
2011-10-17 21:42:35+02
príspevok od: dodo_bb
Prakticky vzato by to mali vyčistiť v každom autorizovanom servise na čistenie čipov v SR. Ich zoznam nájdeš na stránke nikon.cz. V skutočnosti sa tomu tieto servisy dosť bránia. Tie zdarma čistenia totiž NIKON servisu neprepláca, to tie servisy musia robiť len pre radosť z práce a lásku k značke
dakujem uz som to pozeral, uz mi to tu bolo spomenute a chapem, urcite su tym padom z toho uplne nadseni vsetci a robia to "najlepsie" ako len vedia ... takze rada zrejme znie - radsej si zato zaplatit. Snad som to dobre pochopil uricite to musim uz dat vycistit lebo tam mam strasny bordel ... :-/
 
keko
2011-10-17 23:13:16+02
príspevok od: SK_8er
tak treba uz namazat, starsia masina
Mal by som asi, ale aj bez toho vydrzi dalsich 30 rokov
 
SK_8er
2011-10-18 01:39:27+02
príspevok od: keko
Mal by som asi, ale aj bez toho vydrzi dalsich 30 rokov
verim ze vydrzi
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2011-11-12 08:05:55+01
Ja mám Nikon D7000 a žiadne olejové škvrny ani horúce pixely na foto a video nemám. Všetko je úplne v poriadku. Olejové škvrny nemám ani pri clone F 22. Fotoaparát mal firmware 1.02 nainštalovaný už pri kúpe. V predaní FOTO VIDEO SHOP som zakúpil aparát, ktorý zatial netrpí žiadnymi problémami.
 
Misoo79
2011-11-12 09:51:48+01
Ja síce olejové škvrny nemám, ale je pravda, že sa mi extrémne rýchlo zašpiní čip. Sklá mením rýchlo, zúmujem len občas a aj tak mám týždeň po vyčistení snímač opäť špinavý. Kamoš má D90, jedna jeho výmena objektívu trvá tak dlho, ako 10 mojich dokopy a rok po kúpe foťáku tam má len pár zanedbateľných zrniek.

Takže na tom asi niečo bude...
 
diewithme
2011-11-12 12:52:49+01
príspevok od: Misoo79
Ja síce olejové škvrny nemám, ale je pravda, že sa mi extrémne rýchlo zašpiní čip. Sklá mením rýchlo, zúmujem len občas a aj tak mám týždeň po vyčistení snímač opäť špinavý. Kamoš má D90, jedna jeho výmena objektívu trvá tak dlho, ako 10 mojich dokopy a rok po kúpe foťáku tam má len pár zanedbateľných zrniek.

Takže na tom asi niečo bude...
nie asi, urcite
ja som mal 3100ku, bola to moja prva zrkadlovka, takze vymena objektivov mi trvala podstatne dlhsie , a snimac, pol niekolkych mesiacoch nebol ani zdaleka tak zaspineny ako na D7000ke po par tyzdnoch a bleskovych vymenach objektivov.. Esteze je ta 7000ka utesnena..
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2011-11-17 08:08:18+01
Čítal som toto vlákno a príspevok od Martin P o " špiónmi od canonu, pentaxu, olympusu a sony" , ma veľmi pobavil.
 
Martin P
2011-11-17 08:57:57+01
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Čítal som toto vlákno a príspevok od Martin P o " špiónmi od canonu, pentaxu, olympusu a sony" , ma veľmi pobavil.
dakujem za ocenenie vtipu a humoru
 
nariecnik
2013-06-11 20:29:48+02
Mozete niekto skusenejsi povedat ci je to prach alebo olej na snimaci fotene na clone 20 cas 1/30 ,iso 100. Fotak ma 3300 expozicii. Skusenejsi je toto normalne špinavy snimač prach alebo olej?Objektiv meneny 2 krat!!Cisteny este nebol.Spina je v lavom roku na oblohe + stred a este niekolko skvrn po celej oblohe.Dakujem
 
bonifacko
2013-06-11 20:33:08+02
príspevok od: nariecnik
Mozete niekto skusenejsi povedat ci je to prach alebo olej na snimaci fotene na clone 20 cas 1/30 ,iso 100. Fotak ma 3300 expozicii. Skusenejsi je toto normalne špinavy snimač prach alebo olej?Objektiv meneny 2 krat!!Cisteny este nebol.Spina je v lavom roku na oblohe + stred a este niekolko skvrn po celej oblohe.Dakujem
Máš stolnu lampu? Nastav fotak na čistenie senzora -sklopenie zrkadla a popozeraj vizuálne, či tam vidiš škvrny.
 
nariecnik
2013-06-11 20:40:07+02
príspevok od: bonifacko
Máš stolnu lampu? Nastav fotak na čistenie senzora -sklopenie zrkadla a popozeraj vizuálne, či tam vidiš škvrny.
Vdaka za radu mozem skusit len mam trocha obavy aby mi tam este viac bordelu nanapadalo, lampu nemam ale rucnu baterku.Nebude to vadit ked budem svietit ostrym svetlom na snimac?Neposkodim ho?
 
bonifacko
2013-06-11 21:10:53+02
príspevok od: nariecnik
Vdaka za radu mozem skusit len mam trocha obavy aby mi tam este viac bordelu nanapadalo, lampu nemam ale rucnu baterku.Nebude to vadit ked budem svietit ostrym svetlom na snimac?Neposkodim ho?
Jasne, baterkou môžeš
 
Peto15
2013-06-11 21:44:55+02
príspevok od: nariecnik
Vdaka za radu mozem skusit len mam trocha obavy aby mi tam este viac bordelu nanapadalo, lampu nemam ale rucnu baterku.Nebude to vadit ked budem svietit ostrym svetlom na snimac?Neposkodim ho?
ja som mal podobné a bol to prach skús balonikom ofúknuť čip ak nepomôže tak vyčisti z grean clean tyčinkou.
 
nariecnik
2013-06-11 22:05:14+02
No pozeral som ten snimec-filter a nic tam nevidno prejavuje sa to u clony 14 a vyssie.dam to vycistit .Mate skusenosti so servisom v Ruzomberku u pana Bruncka?Vdaka
 
fatality
2013-06-11 22:45:16+02
príspevok od: nariecnik
No pozeral som ten snimec-filter a nic tam nevidno prejavuje sa to u clony 14 a vyssie.dam to vycistit .Mate skusenosti so servisom v Ruzomberku u pana Bruncka?Vdaka
otazka:kolko zaberov fotis na clone 14 a vyssie? 1%?2%? na snimaci nic nevidno,na vacsine fotiek tiez nie,tak nehaluz a snimac daj vycistit az ked bude fakt zasr...zaspineny
 
Dumaru
2013-06-11 22:47:24+02
Chlapi ja vás nechápem, mám doma zrkadlovku a prečo mám dať zarábať servisu? Stačí keď vyčistíš snímač sám, keď ho budeš čistiť a budeš ho natáčať pod stropnou lampou, odhalíš hrubé zrnká prachu ktoré tam zostanú aj po vyfúknutí. Skontroluješ si to na zaostrení na nekonečno na clone napr. 20 a ak nie som spokojný proces zopakuješ. Inak zažil som že tyčinky na čistenie čipov nezabrali a skombinoval som to s grafitovým perom aj keď sa to neodporúča a pomohlo,,,
 
Strana 3 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()