Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

NIKON D7000 olej na snímači

Milano1
Milano1 2011-10-17 08:54:43+02
V prvom rade ak môžem poprosiť ludí ktorych znepokojí alebo inak ohrozí táto téma nech nečitaju a ani nereaguju.....Chcel by som sa vás opýtať koľký z vás maju D7000 z olejom na snímači,pretože ja mam a par ludí čo poznam malo tiež tento problem....
 
Peto15
2013-06-12 08:56:10+02
príspevok od: nariecnik
No pozeral som ten snimec-filter a nic tam nevidno prejavuje sa to u clony 14 a vyssie.dam to vycistit .Mate skusenosti so servisom v Ruzomberku u pana Bruncka?Vdaka
nerieš servis nemáš tam toho až tak veľa treba sklopiť zrkadlo a ofúkať čip stlačeným vzduchom ak nepomôže potom servis ale ja si to čistím sám s grean clean tyčinkami http://www.megafoto.sk/Green-clean-cistiaca-tycinka-wetfoam-rozmer-pre-aps
a je to pomerne jednoduché a efektívne ,tu na ephoto nájdeš aj video návod tak nevidím problém si to urobiť sám doma
 
nariecnik
2013-06-12 12:40:19+02
príspevok od: Peto15
nerieš servis nemáš tam toho až tak veľa treba sklopiť zrkadlo a ofúkať čip stlačeným vzduchom ak nepomôže potom servis ale ja si to čistím sám s grean clean tyčinkami http://www.megafoto.sk/Green-clean-cistiaca-tycinka-wetfoam-rozmer-pre-aps
a je to pomerne jednoduché a efektívne ,tu na ephoto nájdeš aj video návod tak nevidím problém si to urobiť sám doma
No to ano ale nemyslim ze ofukovanie je dobre lepsie je odsat, pri ofukovani rozv. prach a ten sa ti samozrejme nalepi na snimac!!!Ta tycinka vyzera v pohode aj video som pozeral asi si to urobim sam ja som mal len strach ci to neni olej ale ked myslite ze je to prach tak potom nieje problem to vyriesit svojpomocne.
 
Peto15
2013-06-12 12:42:11+02
príspevok od: nariecnik
No to ano ale nemyslim ze ofukovanie je dobre lepsie je odsat, pri ofukovani rozv. prach a ten sa ti samozrejme nalepi na snimac!!!Ta tycinka vyzera v pohode aj video som pozeral asi si to urobim sam ja som mal len strach ci to neni olej ale ked myslite ze je to prach tak potom nieje problem to vyriesit svojpomocne.
mne to malý prach vždy odfúkne a kde ti môže inde prach vadiť ako na čipe ked je na matnici tak to nemá vplyv na fotku
 
nariecnik
2013-06-12 12:48:36+02
ved prave tym ze ho ofuknes rozviris ho a dostane sa ti do komory a casom sa ti nalepi znova na snimac preto je lepsie ho odsat a ofukovat som ho skusal davnejsie odvtedy sa mi to este nahromadilo ale dik,Ked ho mam cisti tak nech je aj komora cista.
 
lubos hladky
2013-10-09 17:27:10+02
Zdravim mám na 7000 také male flaky az pri cloneni nad 10 f . To bude asi prach ... ?
 
viking81
2013-10-09 20:24:36+02
príspevok od: lubos hladky
Zdravim mám na 7000 také male flaky az pri cloneni nad 10 f . To bude asi prach ... ?
mal by to byt
 
total empty
2013-10-09 20:26:11+02
príspevok od: lubos hladky
Zdravim mám na 7000 také male flaky az pri cloneni nad 10 f . To bude asi prach ... ?
Asi hej,pohľadaj tuna diskusie o čistení snímačov,prípadne články.
V ťažkom prípade treba snímač vystriekať hadicou.
 
lubos hladky
2013-10-09 20:56:28+02
Dik za odpovede
Budem to riesit tou hadicou
 
slado
2013-10-09 22:26:50+02
Len si to nenechaj vycistit v Nikon Praha. Taky zasraty snimac ako som dostal od nich po vycisteni som este nevidel. Dal som to potom vycistit v Megafote a tiez boli velmi prekvapeni, ze taky bordel este nevideli.
 
lubos hladky
2013-10-10 06:17:19+02
príspevok od: slado
Len si to nenechaj vycistit v Nikon Praha. Taky zasraty snimac ako som dostal od nich po vycisteni som este nevidel. Dal som to potom vycistit v Megafote a tiez boli velmi prekvapeni, ze taky bordel este nevideli.
Dik za radu. Pojdem do megafota.
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()