Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

čistenie snímača

Peto15
2012-03-05 21:18:11+01
Keď mám pravdu povedať tak som nechcel ani toto vlákno zakladať ale neviem si rady .
Mám prach v snímači bude stačiť ked ho vyfúkam ofukovacím balonikom ktory ma zosilnení nárazový učínok až 30kpa
alebo čo stím mám robiť ?

Presnejšie tento balonik : http://photonet.sk/shop/ofukovaci-balonik-30kpa/p_47220.html

Ďakujem za odpoveď tu je fotka
 
Peto15
2012-03-05 21:22:15+01
takto to vyzerá
 
Mikon
2012-03-05 21:28:38+01
IGNORUJTE HO PROSIM ved to ani neskusil a zase TU TU TU nieco ZAKLADA
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-03-05 21:29:23+01
1. bud to pomoze
2. alebo to bude musiet niekto vycistit mokrou cestou (servis, skuseny uzivatel)
3. pri clone 16 a viac tam vzdy nieco bude!!! snimac sa neda 100% vycistit

Ak je tvoja fotka snimana pri F13 a vaic, mas prakticky cisty snimac a radsej ho ani neofukuj. Balonik si ale kup. Okrem snimaca je dobry na cistenie optiky, fotaku, matnice, zrkadla. Proste vsetranny pomocnik.

P.S. Velmi vysoky tlak je len na skodu. Tlak vzduchu sa dostane do celeho fotaku a vytiahne odtial prach a supne ti ho kam? No predsa na snimac. Viem to z vlastnej skusenosti, ked som cistil snimac vzduchom zo spreja. Potom som tam mal asi 50 podstatne vyraznejsich necistot ako ty.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-03-05 21:32:32+01
príspevok od: Mikon
IGNORUJTE HO PROSIM ved to ani neskusil a zase TU TU TU nieco ZAKLADA
je to maly chalan, tak trochu trpezlivosti
 
Peto15
2012-03-05 21:33:43+01
to som rád že to nemusím riešit ))) a clona bola F 16 na fotke tak je to v pohdoe a na fotke co som fotil naposledy portret to nebolo vidno
 
Mikon
2012-03-05 21:34:58+01
príspevok od: Karol Srnec
je to maly chalan, tak trochu trpezlivosti
Ja viem ja som uplny zaciatocnik ale vsetko co som potrebowal som si tu nasiel nic som nezakladal ziadne temy ani nic proste ja to nechapem .Nasiel som tu vsetko co som potreboval
 
Peto15
2012-03-05 21:38:40+01
príspevok od: Mikon
Ja viem ja som uplny zaciatocnik ale vsetko co som potrebowal som si tu nasiel nic som nezakladal ziadne temy ani nic proste ja to nechapem .Nasiel som tu vsetko co som potreboval
ved aj ja som si to hladal ale musel som dat fotku aby bolo presne vediet co stím je kebyze to mozno neurobim tak stím idem do servisu zbytocne
 
Peto15
2012-03-05 21:40:16+01
príspevok od: Karol Srnec
1. bud to pomoze
2. alebo to bude musiet niekto vycistit mokrou cestou (servis, skuseny uzivatel)
3. pri clone 16 a viac tam vzdy nieco bude!!! snimac sa neda 100% vycistit

Ak je tvoja fotka snimana pri F13 a vaic, mas prakticky cisty snimac a radsej ho ani neofukuj. Balonik si ale kup. Okrem snimaca je dobry na cistenie optiky, fotaku, matnice, zrkadla. Proste vsetranny pomocnik.

P.S. Velmi vysoky tlak je len na skodu. Tlak vzduchu sa dostane do celeho fotaku a vytiahne odtial prach a supne ti ho kam? No predsa na snimac. Viem to z vlastnej skusenosti, ked som cistil snimac vzduchom zo spreja. Potom som tam mal asi 50 podstatne vyraznejsich necistot ako ty.
a ešte chem sa niečo spýtat vy ste najohotnejší v hladáčiku mám na pravo v rohu takú čiarku ako špinu to je zrejme na matnici skúsim to ofukat alebo ako ? viem že sa toho nemôžem dotknúť
Važim si toto že mi pomáhate
 
Peto15
2012-03-05 21:43:50+01
a zas tak malý niesom pomaly mám 14 rokov
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-03-05 21:51:39+01
príspevok od: Peto15
a zas tak malý niesom pomaly mám 14 rokov
ja 40, tak si maly a basta fidly

 
Peto15
2012-03-05 21:52:20+01
príspevok od: Karol Srnec
ja 40, tak si maly a basta fidly

ok a čo stím hladáčikom ?
 
transporti686
2012-03-05 21:58:21+01
príspevok od: Karol Srnec
1. bud to pomoze
2. alebo to bude musiet niekto vycistit mokrou cestou (servis, skuseny uzivatel)
3. pri clone 16 a viac tam vzdy nieco bude!!! snimac sa neda 100% vycistit

Ak je tvoja fotka snimana pri F13 a vaic, mas prakticky cisty snimac a radsej ho ani neofukuj. Balonik si ale kup. Okrem snimaca je dobry na cistenie optiky, fotaku, matnice, zrkadla. Proste vsetranny pomocnik.

P.S. Velmi vysoky tlak je len na skodu. Tlak vzduchu sa dostane do celeho fotaku a vytiahne odtial prach a supne ti ho kam? No predsa na snimac. Viem to z vlastnej skusenosti, ked som cistil snimac vzduchom zo spreja. Potom som tam mal asi 50 podstatne vyraznejsich necistot ako ty.
"pri clone 16 a viac tam vzdy nieco bude!!! snimac sa neda 100% vycistit"

musíš fotiť na film a je čistý stále
 
viking81
2012-03-05 21:58:47+01
maly nemaly....dalsia uplne zbytocna otazka do fora !!! o cisteni snimaca je tu toho opet popisane vela...ale opet dobre nehladal...i ked pise ze hladal...ale on musi fotku dat ! otazka...to do tej nejakej starsej temy je problem dat fotku ? to si musel zakladat dalsie vlakno ? a opet si si nic nenastudoval ani k problematike !!! cistota snimaca sa skusa pri max clonach a pripadne min ISO....foti sa jednofarebna plocha a najlepsie sa pohne s fotoaparatom aby si vylucil spiny na tej ploche....potom sa fotka skontroluje...a kebyze patras dalej tak zistis ze ak mas pri clone 18 hentaky snimac tak ho mas cisty !!! a tiez by si sa este dozvedel ze s klesajucou clonou sa stracaju spinky !!! cize ked si ten portret nefotil na f/32 tak si tam ziadnu spinu ani vidiet nemohol !!! prosim ta...naozaj sa nauc pouzivat google...hladat tu na fore a hlavne citaj pozorne !!! nepytaj sa kazdu sprostost ! k tvojej poslednej otazke ohladom spinky na matnici....co myslis ze s nou mozes spravit ? skusim ti nasepkat...je to rovnake ako so snimacom...
 
viking81
2012-03-05 22:01:04+01
príspevok od: transporti686
"pri clone 16 a viac tam vzdy nieco bude!!! snimac sa neda 100% vycistit"

musíš fotiť na film a je čistý stále
pride otazka od peta....a kam vlozim ten film ?
 
transporti686
2012-03-05 22:03:19+01
príspevok od: viking81
pride otazka od peta....a kam vlozim ten film ?
medzi čip a závierku, uvidíš aké fasa fotky to bude robiť
 
Peto15
2012-03-05 22:05:10+01
ale ja som to aj urobil dal som to do clanku fotoskoly a nikto mi neodpovedal kludne si to pozri
 
RoboK
2012-03-05 22:05:37+01
príspevok od: Peto15
ok a čo stím hladáčikom ?
OK a čo s tou gramatikou ?
 
Peto15
2012-03-05 22:06:01+01
príspevok od: viking81
maly nemaly....dalsia uplne zbytocna otazka do fora !!! o cisteni snimaca je tu toho opet popisane vela...ale opet dobre nehladal...i ked pise ze hladal...ale on musi fotku dat ! otazka...to do tej nejakej starsej temy je problem dat fotku ? to si musel zakladat dalsie vlakno ? a opet si si nic nenastudoval ani k problematike !!! cistota snimaca sa skusa pri max clonach a pripadne min ISO....foti sa jednofarebna plocha a najlepsie sa pohne s fotoaparatom aby si vylucil spiny na tej ploche....potom sa fotka skontroluje...a kebyze patras dalej tak zistis ze ak mas pri clone 18 hentaky snimac tak ho mas cisty !!! a tiez by si sa este dozvedel ze s klesajucou clonou sa stracaju spinky !!! cize ked si ten portret nefotil na f/32 tak si tam ziadnu spinu ani vidiet nemohol !!! prosim ta...naozaj sa nauc pouzivat google...hladat tu na fore a hlavne citaj pozorne !!! nepytaj sa kazdu sprostost ! k tvojej poslednej otazke ohladom spinky na matnici....co myslis ze s nou mozes spravit ? skusim ti nasepkat...je to rovnake ako so snimacom...
 
Domino
2012-03-05 22:11:46+01
príspevok od: viking81
maly nemaly....dalsia uplne zbytocna otazka do fora !!! o cisteni snimaca je tu toho opet popisane vela...ale opet dobre nehladal...i ked pise ze hladal...ale on musi fotku dat ! otazka...to do tej nejakej starsej temy je problem dat fotku ? to si musel zakladat dalsie vlakno ? a opet si si nic nenastudoval ani k problematike !!! cistota snimaca sa skusa pri max clonach a pripadne min ISO....foti sa jednofarebna plocha a najlepsie sa pohne s fotoaparatom aby si vylucil spiny na tej ploche....potom sa fotka skontroluje...a kebyze patras dalej tak zistis ze ak mas pri clone 18 hentaky snimac tak ho mas cisty !!! a tiez by si sa este dozvedel ze s klesajucou clonou sa stracaju spinky !!! cize ked si ten portret nefotil na f/32 tak si tam ziadnu spinu ani vidiet nemohol !!! prosim ta...naozaj sa nauc pouzivat google...hladat tu na fore a hlavne citaj pozorne !!! nepytaj sa kazdu sprostost ! k tvojej poslednej otazke ohladom spinky na matnici....co myslis ze s nou mozes spravit ? skusim ti nasepkat...je to rovnake ako so snimacom...
Nuž nie každý má to šťastie,že vypadne bocianovi zo zobáka múdry ako rádio..
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()