Hore
Fórum » Návrhy a pripomienky
 

RE: Zrusil som konta vytvorene pre nekorektne pridavanie palcov.

heuro-new
heuro-new 2012-12-28 11:24:47+01
Chcel by som sa od kompetentnych dozvediet, co znamena ''nekorektne pridavanie palcov', a preco bol zruseny moj nick. Nekorektne je suhlasit s kritickym nazorom a dat mu palec hore? To snad nemyslite vazne!
Ziadam o podrobne vysvetlenie cloveka, ktory je zodpovedny za zrusenie mojho nicku heuro!
 
sachmo
2012-12-28 15:44:52+01
príspevok od: admin
Ale, ale pekna adresa bola uz davno v plane. Jej sprevadzkovanie sme planovali spustit so zmenami, ktore sme pripravovali pred Vianocami. Podla peknej adresy pekne vidite ci je L alebo velke I. Tuto zmenu zatial nebudeme realizovat, co som vam aj pisal. Co sa tyka p. Srnca uz som vam napisal, ze je pravom sefredaktora rozhodovat o osloveni a vybere dopisovatelov. Nakoniec aj p.Kozak ak ma zaujem moze vyuzit moznost spoluprace. Nechapem preco mu robite hovorcu.
A preco chcem uzavriet diskusiu? Ak by sme neboli pristupni podnetom, tak to tu mazem jedna radost.
Cize ked som teraz suhlasil s beholderom, ktory beholder to bol? Ci to si mam pre istotu rozklikavat na profil aby som sa uistil? A napokon, ak ja mam peknu adresu beholder, asi ju nebude mat aj beholder.
A potom, ze vsade vidim len zle veci. Ak su, tak ich vidim a nebudem sa tvarit ze nie.
0
0
 
beholder
2012-12-28 15:48:45+01
príspevok od: Karol Srnec
Ale bol nefunkcny, kedze sa nevyuzivala cela skala. System bodovania sa tu mnohokrat preberal. Stoji a pada s ochotou vas uzivatelov. A ta tu nebola. Nenasli sme nastroj, ako ludi prinutit vyuzivat celu bodovaciu stupnicu a pridavat komentara aj inym autorom, nez oblubenym. Vzhladom na to, ze portal sustreduje najma zaciatocnikov a mierne pokrocilych, nechceli sme prejst na system donucovania, ako napr. na 1x.com. Aj tak je tam nefunkcne a stale je to len o oblubenych autoroch a ty bodujes mne, ja tebe.
Osobne by som bodovanie najradsej zrusil a ukoncil tak ci tak, subjektivny rebricek TOP. Vzhladom na uz zauzivanu "sutaz" a Top rebricek a celkovu kontinualitu galerie som sam sebe tento napad zamietol.
Pre rozprudenie pnavstevnosti galerie sme urobili niekolko krokov. Lajkovanie nahradilo bodovanie (1 lajk zodpoveda takmer priemeru bodovania, kde sa vacsinou pouzivali sedmicky a sestky), zaviedli sme novu funkciu "sledovanie", aby sa uzivatel lahsie dopracoval k fotkam svojich oblubenych autorov. Pridali sme aj male nahlady v pravom pase v galerii, ktore maju uzivatelov inspirovat k dalsiemu prezeraniu galerie a tym k vacsej pravdepodobnosti zhliadnutia aj inych fotiek a ich bodovaniu, ci komentovaniu.

Treba si uvedomit, ze internet sa meni a to co na ephote a inych portaloch fungovalo pred rokmi, dnes uz funguje len ciastocne. Ked som pred rokmi prisiel na ephoto, ako bezny uzivatel, pridaval som fotky, bodoval, komentoval (mozes pozriet v mojom profile). Uzivatelov bolo niekoklonasobne menej a aj pridanych fotiek. Akosi sme mali aj viac casu. Doba sa ale zrychlila. Viac uzivatelov, viac fotiek, viac portalov, viac informacii = menej casu. Menej casu na prezeranie, komentovanie, hodnotenie. Ci sa nam to paci alebo nie, uzivatelia si vyberaju kde a ako stravia cas. Preto sa netreba divit, ze svoj cas radsej venuju priatelom a oblubenym autorom. Novacikovia a menej zdatny fotografi musia o ich pozornost bojovat usilovnejsie, nez kedykolvek predtym. Zmeny ktore sme urobili by mali viest k zjednoduseniu a k ziadanej socializacii (dvojsecna zbran). My sa musime celosvetovym trendom prisposobovat, inak zakrnieme. Nam dlhorocnym ephotakom je ze starymi casmi smutno, ale tie sa nevratia. Su tu ale nove casy, mozno este lepsie, dynamickejsie.

Vratim sa este k bodovaniu a komentarom k fotkam. Fotografia je subjektivna, rovnako aj jej hodnotenie. Chceli by sme, aby co najviac uzivatelov bodovalo a komentovalo. Su ale na to pripraveny? Mozeme od nich ocakavat viac nez len paci/nepaci? Vedia sa odosobnit? Vedia co maju vobec kritizovat? Myslim, ze mnohi nie.
Zacinajuci fotografi cakaju na kritiku, ktora ich posunie dalej, pomoze im zlepsit sa po technickej aj vizualnej stranke. Tato poziadavka stoji a pada na ochote pokrocilych uzivatelov. Co ale ocakavaju ti? Uznanie, oblubenost, rozpitvanie ich diela od profesionalov? Neocakavame nieco, co nemozme dostat v takej miere ako chceme?

Pozerajte si fotky, inspirujte sa, obcas pochvalte, obcas poradte, s rozumom skritizujte. Hlavne si to ale uzivajte. Fotime pre radost a galeria je akosi vystavov nasej snahy podelit sa o fotograficky zazitok. Neberte to tak vazne, za body a foto dna si nikto nic nekupi. Je to len urcita forma ocenenia ostatnymi uzivatelmi, nie vzdy objektivna. Nehladajte tam spravodlivost. Fotografovanie nie je beh na 100 m, kde vyhrava ten co dobehne prvy.
....v globále s Tebou musím súhlasiť............ale......nedávate sami do rúk nástroj povrchnosti s odvolávaním sa na nedostatok času a zhon dnešnej doby práve tým zmieňovaným lajkom?........keď nič od nikoho nevyžadujem, ani nič nedostanem.......a tak i teraz už pohodlnej generácii vychádzate v ústrety práve iba tou pohodlnosťou jedného mnohokrát bezmyšlienkovitého kliku na lajk............aj keď verím, že by sa dokázala vyjadriť kultivovanejšie, no najmä konkrétnejšie.....stačí si porovnať množstvo reakcií a hodnotení/lajkov pod fotografiami teraz a v nedávnej minulosti....

...z druhej strany je to aj akýsi apel na využívanie písaného textu z pohĺadu zachovania slovenčiny a jej pravopisu..............lajkami tú rozmáhajúcu sa negramotnosť len podporujete...
0
3
 
admin
redakcia ephoto.sk 2012-12-28 15:57:08+01
príspevok od: sachmo
Cize ked som teraz suhlasil s beholderom, ktory beholder to bol? Ci to si mam pre istotu rozklikavat na profil aby som sa uistil? A napokon, ak ja mam peknu adresu beholder, asi ju nebude mat aj beholder.
A potom, ze vsade vidim len zle veci. Ak su, tak ich vidim a nebudem sa tvarit ze nie.
Takze promptne reagujeme na problem a dali sme to do poriadku. Uz nemate peknu adresu s beholder, aby nedochadzalo k omylu a beholder ma spravnu adresu.
 
Marcel Rebro
2012-12-28 15:58:59+01
príspevok od: quintes
Dotycny nick asi nema koho "palcovat" nazivo doma....
ta na totok treba bardz velkeho likeho
1
3
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-12-28 16:10:30+01
Myslim, ze veci sa maju uplne inak. Sachmo je mojim velkym fanusikom, len sa to boji pisomne prejavit.
1
1
 
admin
redakcia ephoto.sk 2012-12-28 16:18:02+01
príspevok od: sachmo
Cize ked som teraz suhlasil s beholderom, ktory beholder to bol? Ci to si mam pre istotu rozklikavat na profil aby som sa uistil? A napokon, ak ja mam peknu adresu beholder, asi ju nebude mat aj beholder.
A potom, ze vsade vidim len zle veci. Ak su, tak ich vidim a nebudem sa tvarit ze nie.
no ked ste vy jeden beholder, tak vy musite vediet s kym suhlasite

 
milanF
2012-12-28 16:22:25+01
príspevok od: Cyril
Pekne
Takze stretneme sa na ranci? Pri Telgarte sme boli tento rok a bolo fajn, az na ten workshop so svetlami, to bol jeden velky trapas
je to možné
nečítal som takmer nič z tejto diskusie, ale toto má môj absolútny súhlas:
Karol
Pozerajte si fotky, inspirujte sa, obcas pochvalte, obcas poradte, s rozumom skritizujte. Hlavne si to ale uzivajte. Fotime pre radost a galeria je akosi vystavov nasej snahy podelit sa o fotograficky zazitok. Neberte to tak vazne, za body a foto dna si nikto nic nekupi. Je to len urcita forma ocenenia ostatnymi uzivatelmi, nie vzdy objektivna. Nehladajte tam spravodlivost. Fotografovanie nie je beh na 100 m, kde vyhrava ten co dobehne prvy.
0
2
 
Marcel Rebro
2012-12-28 16:30:07+01
Inac kolegovia v zaplave vasniveho tliachania nejak unikla pointa tohto vlakna - "nespravodlive" zrusenie kont. Alebo mozno ani neunikla, len bola debata zavedena inym - menej zavadnym smerom.

Zjavne nie je zaujem diskutovat o tom ci dotknute nicky boli realni uzivatelia, alebo len umelo a ucelovo vytvoreni fanusikovia - to by asi neprospelo moralnemu kreditu nasho hrdinu a bojovnika za prava slabych a bezmocnych, co mu do posty vypisuju ako mu fandia. Normalne ze bravurne a elegantne zvladnua kauza ako z velkej politiky.

Suhlasim preto s Martinom a som pripraveny podpisat sa pod peticiu "SACHMO NA HRAD!"
1
7
 
penzo
2012-12-28 16:37:51+01
príspevok od: beholder
....daný užívateľ sa asi riadi vzorcom " viac lajkov = viac pravdy"..........buďme radi, že tu nie je možnosť prejavovať svoje presvedčenie aj akusticky ....

...mne osobne sa tie a la FB lajky nevidia ani pri hodnotení fotografií......vo fóre úplne strácajú zmysel.......tak ako sa nezvýšil očakávaný počet komentujúcich/hodnotiacich...tak sa tento systém stal kontraproduktívnym...

Plný súhlas.
1
0
 
b.a.f.o.a.r.t.
2012-12-28 16:44:37+01
príspevok od: Marcel Rebro
Inac kolegovia v zaplave vasniveho tliachania nejak unikla pointa tohto vlakna - "nespravodlive" zrusenie kont. Alebo mozno ani neunikla, len bola debata zavedena inym - menej zavadnym smerom.

Zjavne nie je zaujem diskutovat o tom ci dotknute nicky boli realni uzivatelia, alebo len umelo a ucelovo vytvoreni fanusikovia - to by asi neprospelo moralnemu kreditu nasho hrdinu a bojovnika za prava slabych a bezmocnych, co mu do posty vypisuju ako mu fandia. Normalne ze bravurne a elegantne zvladnua kauza ako z velkej politiky.

Suhlasim preto s Martinom a som pripraveny podpisat sa pod peticiu "SACHMO NA HRAD!"
tak aj to ta martinka z turca sa chvastala ze ju podnikatelia volaju na akcie ale asi poznam tych nespavnych lebo som ju este na ziadney nestretol
1
1
 
seifi
2012-12-28 17:41:44+01
príspevok od: sachmo
Teraz cez Vianoce davali v telke taku peknu staru rozpravku, Pysna princezna a bola tam jedna pekna hlaska: "Pamatuj si, kdo zlu neodporuje, sam se provinuje. "
http://youtu.be/ktGfqJIavSY?t=1h11m40s
ja by som pre mládež, čo vyháňajú ľudí odkiaľsi, ešte poradil pozrieť totok
http://www.youtube.com/watch?v=MOCzPU-uq-k
0
0
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2012-12-28 17:54:34+01
príspevok od: Marcel Rebro
Inac kolegovia v zaplave vasniveho tliachania nejak unikla pointa tohto vlakna - "nespravodlive" zrusenie kont. Alebo mozno ani neunikla, len bola debata zavedena inym - menej zavadnym smerom.

Zjavne nie je zaujem diskutovat o tom ci dotknute nicky boli realni uzivatelia, alebo len umelo a ucelovo vytvoreni fanusikovia - to by asi neprospelo moralnemu kreditu nasho hrdinu a bojovnika za prava slabych a bezmocnych, co mu do posty vypisuju ako mu fandia. Normalne ze bravurne a elegantne zvladnua kauza ako z velkej politiky.

Suhlasim preto s Martinom a som pripraveny podpisat sa pod peticiu "SACHMO NA HRAD!"
To že multiúčty patrili konkrétnemu jedincovi je viac ako pravdepodobné, aj nepriek jeho snahe sa k tomu nevyjadrovať a zavádzať.
1
2
 
quintes
2012-12-28 18:12:31+01
Keby sa mi nenarodili dvojičky, ani by som netušil, aké dokážu byť "problémy" malicherné a hlavne cez sviatky...
1
1
 
sachmo
2012-12-28 18:12:49+01
príspevok od: admin
Takze promptne reagujeme na problem a dali sme to do poriadku. Uz nemate peknu adresu s beholder, aby nedochadzalo k omylu a beholder ma spravnu adresu.
specialita vs. univerzalita vyriesil si jeden problem, kolko takych este moze byt? A vyriesil si aj to, ze ked vo fore vidim uzivatela beholder, tak viem ktory to je? Nevyriesil. A kolko to trvalo, kym sa takato banalita poriesila? Bolo treba na to poukazat takto? Resp. da sa to brat ako moj prinos pre tento portal?
1
0
 
sachmo
2012-12-28 18:15:59+01
príspevok od: Karol Srnec
Myslim, ze veci sa maju uplne inak. Sachmo je mojim velkym fanusikom, len sa to boji pisomne prejavit.
Poziadal som ta o priatelstvo ♥
0
0
 
sachmo
2012-12-28 18:17:46+01
príspevok od: admin
no ked ste vy jeden beholder, tak vy musite vediet s kym suhlasite

No ale ked ja som mal peknu adresu beholder, tak ju nemohol mat uzivatel beholder, ten musel mat inu a to ja neviem aku, cize nemohol som vediet, s ktorym pisem. Zrozumitelne?
1
1
 
sachmo
2012-12-28 18:19:35+01
príspevok od: Marcel Rebro
Inac kolegovia v zaplave vasniveho tliachania nejak unikla pointa tohto vlakna - "nespravodlive" zrusenie kont. Alebo mozno ani neunikla, len bola debata zavedena inym - menej zavadnym smerom.

Zjavne nie je zaujem diskutovat o tom ci dotknute nicky boli realni uzivatelia, alebo len umelo a ucelovo vytvoreni fanusikovia - to by asi neprospelo moralnemu kreditu nasho hrdinu a bojovnika za prava slabych a bezmocnych, co mu do posty vypisuju ako mu fandia. Normalne ze bravurne a elegantne zvladnua kauza ako z velkej politiky.

Suhlasim preto s Martinom a som pripraveny podpisat sa pod peticiu "SACHMO NA HRAD!"
No minimalne jeden bol zruseny nepravom, to ti asi pri tych analyzach uslo.
0
0
 
admin
redakcia ephoto.sk 2012-12-28 18:19:57+01
príspevok od: sachmo
No ale ked ja som mal peknu adresu beholder, tak ju nemohol mat uzivatel beholder, ten musel mat inu a to ja neviem aku, cize nemohol som vediet, s ktorym pisem. Zrozumitelne?
no hadam ste vedel, ze si nepisete sam so sebou
 
fatality
2012-12-28 18:24:04+01
príspevok od: Karol Srnec
Ale bol nefunkcny, kedze sa nevyuzivala cela skala. System bodovania sa tu mnohokrat preberal. Stoji a pada s ochotou vas uzivatelov. A ta tu nebola. Nenasli sme nastroj, ako ludi prinutit vyuzivat celu bodovaciu stupnicu a pridavat komentara aj inym autorom, nez oblubenym. Vzhladom na to, ze portal sustreduje najma zaciatocnikov a mierne pokrocilych, nechceli sme prejst na system donucovania, ako napr. na 1x.com. Aj tak je tam nefunkcne a stale je to len o oblubenych autoroch a ty bodujes mne, ja tebe.
Osobne by som bodovanie najradsej zrusil a ukoncil tak ci tak, subjektivny rebricek TOP. Vzhladom na uz zauzivanu "sutaz" a Top rebricek a celkovu kontinualitu galerie som sam sebe tento napad zamietol.
Pre rozprudenie pnavstevnosti galerie sme urobili niekolko krokov. Lajkovanie nahradilo bodovanie (1 lajk zodpoveda takmer priemeru bodovania, kde sa vacsinou pouzivali sedmicky a sestky), zaviedli sme novu funkciu "sledovanie", aby sa uzivatel lahsie dopracoval k fotkam svojich oblubenych autorov. Pridali sme aj male nahlady v pravom pase v galerii, ktore maju uzivatelov inspirovat k dalsiemu prezeraniu galerie a tym k vacsej pravdepodobnosti zhliadnutia aj inych fotiek a ich bodovaniu, ci komentovaniu.

Treba si uvedomit, ze internet sa meni a to co na ephote a inych portaloch fungovalo pred rokmi, dnes uz funguje len ciastocne. Ked som pred rokmi prisiel na ephoto, ako bezny uzivatel, pridaval som fotky, bodoval, komentoval (mozes pozriet v mojom profile). Uzivatelov bolo niekoklonasobne menej a aj pridanych fotiek. Akosi sme mali aj viac casu. Doba sa ale zrychlila. Viac uzivatelov, viac fotiek, viac portalov, viac informacii = menej casu. Menej casu na prezeranie, komentovanie, hodnotenie. Ci sa nam to paci alebo nie, uzivatelia si vyberaju kde a ako stravia cas. Preto sa netreba divit, ze svoj cas radsej venuju priatelom a oblubenym autorom. Novacikovia a menej zdatny fotografi musia o ich pozornost bojovat usilovnejsie, nez kedykolvek predtym. Zmeny ktore sme urobili by mali viest k zjednoduseniu a k ziadanej socializacii (dvojsecna zbran). My sa musime celosvetovym trendom prisposobovat, inak zakrnieme. Nam dlhorocnym ephotakom je ze starymi casmi smutno, ale tie sa nevratia. Su tu ale nove casy, mozno este lepsie, dynamickejsie.

Vratim sa este k bodovaniu a komentarom k fotkam. Fotografia je subjektivna, rovnako aj jej hodnotenie. Chceli by sme, aby co najviac uzivatelov bodovalo a komentovalo. Su ale na to pripraveny? Mozeme od nich ocakavat viac nez len paci/nepaci? Vedia sa odosobnit? Vedia co maju vobec kritizovat? Myslim, ze mnohi nie.
Zacinajuci fotografi cakaju na kritiku, ktora ich posunie dalej, pomoze im zlepsit sa po technickej aj vizualnej stranke. Tato poziadavka stoji a pada na ochote pokrocilych uzivatelov. Co ale ocakavaju ti? Uznanie, oblubenost, rozpitvanie ich diela od profesionalov? Neocakavame nieco, co nemozme dostat v takej miere ako chceme?

Pozerajte si fotky, inspirujte sa, obcas pochvalte, obcas poradte, s rozumom skritizujte. Hlavne si to ale uzivajte. Fotime pre radost a galeria je akosi vystavov nasej snahy podelit sa o fotograficky zazitok. Neberte to tak vazne, za body a foto dna si nikto nic nekupi. Je to len urcita forma ocenenia ostatnymi uzivatelmi, nie vzdy objektivna. Nehladajte tam spravodlivost. Fotografovanie nie je beh na 100 m, kde vyhrava ten co dobehne prvy.
myslim ze hodne by pomohlo zanonymizovanie fotiek pridanych na kritiku..vo velkej miere by pomohlo tomu ze ludia by sa venovali,prezerali,lajkovali zaujimave fotky a nie fotky kamaratov a znamych..
0
5
 
landov
2012-12-28 18:27:25+01
príspevok od: fatality
myslim ze hodne by pomohlo zanonymizovanie fotiek pridanych na kritiku..vo velkej miere by pomohlo tomu ze ludia by sa venovali,prezerali,lajkovali zaujimave fotky a nie fotky kamaratov a znamych..
tak toto by asi bolo naozaj fajn...suhlas
0
1
 
Strana 4 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()