Hore
Fórum » Návrhy a pripomienky
 

Pridávanie fotografii

Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-01-08 16:32:31+01
Nedávno sme vám zväčili max. limit fotografii na 5OO. Momentálne môže každý užívateľ pridať jednu fotografiu za deň. Chcel by som poznať váš názor na limit pridávania fotografii. Koľko? Nechať tak ako je, alebo napr. jednu za tri dni? Navrhnite
 
Bpali
2009-01-08 16:38:56+01
ahoj...je pekne ze ste zvacsili limit fotografii... podla mojho nazoru by bolo predsa len lepsie, keby sa dala uploadnut jedna fotka za tri dni, clovek by si vsimol aspon viacero fotiek od roznych uzivatelov a dalo by sa podla mna aj viac komentov, co by pomohlo hlavne zacinajucim fotografom(napr. aj mne), k ich zlepseniu...
 
bear
- moderator
2009-01-08 16:40:29+01
1 za den je podla mna ok (ked sa napriklad vratim z dovolenky mozem mat zopar peknych zaberov, ale cakat 2 tyzdne na to aby som mohol nahrat 4-5 obrazkov je trocha dlha doba. Skor by som dal podmienku, ze od pridania poslednej fotografie treba napisat aspon jeden nazor na cudziu fotku. Mozno by bolo na mieste aj zablokovat moznost odstranit fotografiu v den, ked bola nahrana a uz ju niekto okomentoval.
 
duroslav
2009-01-08 16:44:07+01
príspevok od: bear
1 za den je podla mna ok (ked sa napriklad vratim z dovolenky mozem mat zopar peknych zaberov, ale cakat 2 tyzdne na to aby som mohol nahrat 4-5 obrazkov je trocha dlha doba. Skor by som dal podmienku, ze od pridania poslednej fotografie treba napisat aspon jeden nazor na cudziu fotku. Mozno by bolo na mieste aj zablokovat moznost odstranit fotografiu v den, ked bola nahrana a uz ju niekto okomentoval.
A čo na tom, že budeš čakať 2 týždne na pridanie 4-5 obrázkov?
Niečo ti utečie?

Podmieniť pridanie fotky komentármi je hlúposť. Budú sa akurát hromadiť komentáre, ktoré sú odveci.
Ja som za to, aby to bola 1 fotka / 3 dni.
 
maciakba
2009-01-08 16:57:49+01
pre nedockavcov ako ja je to des cakat 3 dni, ale ak to ma zvysit kvalitu tak to treba podstupit, a komenty su to jedine co kazdy chce :) takze dviham ruky za 3 dni
 
slavmiro
2009-01-08 16:59:54+01
30 dní... :)
 
stevonoz
2009-01-08 17:09:06+01
Súhlasím stým že za 3 dni jedno foto. A vtom prípade tých 500 foto stačí na vyše 4 roky:) začo veľmi pekne ďakujem.
 
WildSammy
2009-01-08 17:22:22+01
Lenze potom treba upravit aj fotografiu dna a tyzdna, aby sa nezabudlo :) Aj ked moj osobny nazor je, ze tu nehodnotime zmysluplne umelecke fotograficke diela a preto 1 fotka za 1 den sa mi zda byt OK. Mozno by som este pristupil k rieseniu 2 fotky za 5 dni alebo 3 fotky za 7 dni :) Co sa tyka viazanosti pridavania foto na komentare alebo hodnotenie, je to diskutabilne, ale radsej nejaky komenter ako ziaden. Resp. mozno by bol fajn neviazat na komentare, ale aspon na hodnotenie :)
 
Bpali
2009-01-08 17:25:14+01
príspevok od: WildSammy
Lenze potom treba upravit aj fotografiu dna a tyzdna, aby sa nezabudlo :) Aj ked moj osobny nazor je, ze tu nehodnotime zmysluplne umelecke fotograficke diela a preto 1 fotka za 1 den sa mi zda byt OK. Mozno by som este pristupil k rieseniu 2 fotky za 5 dni alebo 3 fotky za 7 dni :) Co sa tyka viazanosti pridavania foto na komentare alebo hodnotenie, je to diskutabilne, ale radsej nejaky komenter ako ziaden. Resp. mozno by bol fajn neviazat na komentare, ale aspon na hodnotenie :)
co sa tyka poctu fotiek dobry nazor...ale pre mna ako zacinajuceho fotografa je dolezitejsi komentar a nie hodnotenie,aby som vedel,kde som urobil chybu...
 
stevonoz
2009-01-08 17:47:54+01
príspevok od: WildSammy
Lenze potom treba upravit aj fotografiu dna a tyzdna, aby sa nezabudlo :) Aj ked moj osobny nazor je, ze tu nehodnotime zmysluplne umelecke fotograficke diela a preto 1 fotka za 1 den sa mi zda byt OK. Mozno by som este pristupil k rieseniu 2 fotky za 5 dni alebo 3 fotky za 7 dni :) Co sa tyka viazanosti pridavania foto na komentare alebo hodnotenie, je to diskutabilne, ale radsej nejaky komenter ako ziaden. Resp. mozno by bol fajn neviazat na komentare, ale aspon na hodnotenie :)
Tým, že zrušia možnosť pridať foto každý deň, nemá žiaden vplyv na fotku dňa, týždňa a mesiaca.
 
2009-01-08 17:50:03+01
3 dni ... suhlas
 
Mishike
2009-01-08 17:51:24+01
tri dni ked cche aby dostal aj kritiku. ked chce vyuzit nech len na uploadnutie foto tak kolko chce, ale obrazky by sa nedali hodnotit.
 
sankiakis
ocenenie redakciou 2009-01-08 18:32:02+01
Ja si myslim ze staci dva dni na jedno foto.
 
weya
2009-01-08 18:52:51+01
jedna foto za dva/tri dni, takto sa to neda stihat, ostatne uz asi bolo napisane aj v predoslej diskusii.....
 
bear
- moderator
2009-01-08 18:57:36+01
a co takto?
Ak by bola pri pridavani fotiek moznost volby ako uploadnut fotku:
1) myslim si, ze je to skvela fotka, chcem sa zucastnit sutaze o fotku dna/tyzdna/mesiaca - max 1 foto za tyzden (ak skonci ako fotka dna, moze nahrat dalsi den novu) - tu by bolo zapnute bodove hodnotenie
2) myslim, ze je to dobra fotka a chcem pocut od ostatnych rady a kritiku - max 1 fotka denne, nebude sa hodnotit bodmi
3) fotku zaradit len do mojej galerie, nebude sa zobrazovat medzi poslednymi fotografiami, ale len v galerii autora - 50 fotiek/den
 
stevonoz
2009-01-08 19:18:25+01
S tým 3. bodom súhlasím je to výborný nápad. podľa mňa by to aj ostatný podporili.
 
maciakba
2009-01-08 19:50:41+01
bear vcelku dobre riesenie takato gategoriacia, je tu aj admin ci by to bolo mozne?
 
jojko
2009-01-08 19:53:30+01
1 fotka za dva prípadne tri dni....
 
zvonec
2009-01-08 20:03:43+01
1/3 1fotka za tri dni, je to aj na konkurencom ceskom serveri, bude vela casu na prezeranie, najviac hodnotene fotografie zobrazovat az s odstupom viacerych dni, tak aby bol clovek nuteny, sa aj do fotogalerie pozriet a nie len hodnotit fotografie, ktore su na titulnej stranke...
 
duroslav
2009-01-08 20:09:34+01
Podľa mňa trochu komplikované. Myslím teda kategórie 1 a 2. To by sa akože zobrazovali fotky z 1 a 2 ako dve nezávislé sekcie na úvodnej stránke?
Bod 3 považujem za dobrý nápad.

Mám alternatívne riešenie.
Hodnotiť a komentovať by sa mali dať všetky fotky, ale pri pridávaní fotky by si užívateľ mohol vybrať, či sa má / nemá zobrazovať na úvodnej strane. V takomto prípade by mohol ostať limit 1 pridaná fotka / deň s tým, že označiť si pre zobrazenie na úvodnej strane sa bude dať nastaviť len pre 1 fotku / 3 dni.
Tým pádom by mohol ostať bezo zmeny aj systém vyhodnocovania fotky dňa / týždňa, pretože najviac hodnotenými by boli fotky ktoré boli pri pridaní označené.
Samozrejme nič nebráni tomu, že niekto si pridá do galérie fotku a neoznačí ju, ale napriek tomu niekoho zaujme, dobre ju ohodnotí, a môže sa uchádzať o miesto fotky dňa/týždňa.
 
Strana 1 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()