Hore
Fórum » Návrhy a pripomienky
 

Ako byt TOP na Ephoto :)

2009-03-05 19:44:16+01
No keďže sem na Ephoto chodím uz nejaký ten piatok, pripravil som Vás pár rád ako dostať do TOP prehlaďu , fotky dňa a fotky mesiaca. • Top prehľad : Táto kategoria je najširšia, ale má niekoľko pevných pravidiel, ktoré je nutné dodržiavať. Ak fotíme ženu držíme sa pravidla - čím menej oblečenia tým lepšie - a tak v duchu hesla cecky ven/hezká prdel sa snažíme nás objekt zbaviť čo najviac nepotrebného oblečenia. Tieto fotky majú úspech u mužského publika ale je tu riziko, s ktorým je nutné ratať. A to, že každý ma iný vkus a objekt sa nemusí zrovna každému páčiť. Fotenie mužov je povolené len od veku objektu 55+ a čím vačšia brada/fúzy a čím viac vrások, tým je fotka úspešnejšia. Na koniec do tejto kategórie patria fotky zo zahraničia. Múzem, most , more, kopec, všetko čo je mimo SVK sa počíta. Tieto fotky majú úspech zvačša u ľudí, ktorí vačšinu svojho života prežili v komunizme a zahraničie poznajú len z podobných fotiek. • Fotka dňa : Táto kategória má striktné pravidlá, ktorých porušenie sa často trestá. Dovoľuje sa fotiť len zvieratá. Najlepšie vtáky(to je jedno aké)..sýkorky, vrabce všetko čo má krídla sa ráta – je jedno v akej polohe hlavne že sú. Na špecialne povolenie sa možu fotiť aj iné zvery, ktoré ale musia vyvíjať nejakú aktivitu(jesť, utekať atď…). Pri týchto fotkách sa nedbá na pravidlá ktorým sa smrtelný fotograf vyhýba... doležitý je objekt-nič iné nas nezaujíma. Tieto fotky majú veľký úspech u ľudí, žijúcich v meste, ktorí o exzistencii podobných stvorení vedia len z dokumentov na Discoveri. Špeciálnu kategóriu tvoria živočíchy, ktoré poznáme len z filmov Ridley-ho Scott-a (oči muchy atď) a však ich fotenie je náročné a preto sa objavujú na fotkách len zriedkavo. • Fotka mesiaca : Tu exzistuje len jedna kategória – Hrad na kopci alebo samotný kopec zo SVK . Zvyčajne pozliepaný do panorámy aby budil dojem majostátnosti, šikovnosti a profesionality autora. Úspech je zaručný, pretože osloví každú skupinu. Obyvatelia miest snívajú aké krásne tam musí byť žiť, chlapci z dediny spomínaju ako tam vyrastali, bratia Češi ticho závidia a proste všetkým z tej chrumkavej fotky cvrkne do bavlnky. • Umelecké fotky : Tieto fotky tvoria špecifickú kategóriu. Na Ephoto niesu veľmi obľúbené ale ak sa predsa len rozhodnete, že idete byť umelcom, tak tu je nieniekoľko pravidiel, ktoré ale ako správny umelec musíte porušovať : - Fotiť výhradne mobilom ..ide predsa o myšlienku nie o kvalitu. - Ľuďom zásadne rezať končatiny.. stale ide o myšlienku. - Vidiet umenie aj tam kde nieje..myšlienka tam predsa je. Pri týchto fotkách je ale nutné sa pripraviť na kritiku a je lepšie si do predu pripraviť hárok s možnými otázkami a v rámci duševneho cvičenia si na ne aj odpovedať. Fotka je síce základ ale odborná literatura odporúča dodržiavať aj nasledujúce pravidlá : - Fotku pridávať v čase 00:01 až 00:09 a urýchlene si ju obodovať vaším druhým kontom aby sa hneď dostala minimálne do prehľadu. - Mať minimálne 5 kamarátov, ktorí si vzájomne medzi sebou dávaju 3x7 (toto pravidlo sa dá obísť vytvořením 5 vedľajšich účtov). - Vyjadrovať san a fore štýlom : všude sem byl, všechno jsem videl... vačšinu užívateľov to presvadčí o tom že naozaj viete o čom hovoríte... - Komenty k cudzím fotkám písať výhradne štýlom : jemne by som to orezal z prava, padá ti to do ľava..dovoľuje sa aj použitie frázy ”posunul by som to viac hore” .. aby ste každého presvedčili o svojom dokonalom cite pre kompozíciu atď... No to by bolo asi všetko ale ak sa vám aj naďalej nedarí mať svoju vysnívanu fotku dňa... Nezúúúfajte. Vždy je tu plno iných foto-portálov, z ktorých možete nejakú fotku ukradnúť a vydávať ju za svoju čo by vám už želaný úspech malo priniesť. Veď o to predsa v konečnom dosledku aj ide. A tak vám želám pevnú ruku a dobré svetlo a dúfam, že tento jemne satiricky ladení príspevok nikto nezobral vážne a ani osobne, pretože zámerom bolo trosku rozveseliť užívateľov v tieto upršané dni a nie uraziť.
 
Martin P
2010-01-05 18:44:41+01
príspevok od: Cako
veru to som este nepocul...
nee? zaujimave, vyraz stary ako ja a mozno aj viac lebo to pouzivali uz moji rodicia v suvislosti s ludmi co im nebolo nic svate a nemali ziadne zabrany a tvarili sa potom ako mrtvy chrobak ze sa ich to netyka
je ich okolo nas vela a boli su aj budu
 
beholder
2010-01-05 18:44:58+01
príspevok od: Stratený Stano
Snažím sa podpichnúť vedenie portálu, preto som oprášil tému. Môj názor je, aby sa dostalo rovnakých podmienok pre všetkých, že ak už má byť vyhlasovaná foto dňa, nech sa tak urobí na tretí deň a každá foto nech má 24 hodín od pridania možnosť získavať body. Nech náhodný návštevník, ktorý príde na stránku, vidí naozaj reprezentačný výber...
...preto tu má foto dňa taký cveng/hodnotu/kredit.....ako ríšske marky v dvadsatomdruhom a bony v deväťdesiatomtreťom:)...

..ale vždy je akési riešenie....stanko, treba piť viac kávy (tej s gruntom), alebo sa na to vytoto a navštevovať iný server (osobne tento navštevujem už len kôli fóru)...

 
Martin P
2010-01-05 18:46:32+01
jo forum ephoto je adrenalin
forum romanum je suviks
 
conan7
2010-01-05 19:03:34+01
čo bola tá aféra srseň?
 
Martin P
2010-01-05 19:30:21+01
príspevok od: conan7
čo bola tá aféra srseň?
nikto sa nechyta
co si myslel tym srsnom?
 
conan7
2010-01-05 19:33:42+01
mrco tu písal o tom, že to bola dosť ostrá ´diskusia´...
aféra sršeň
mrco ozvy sa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D
 
Martin P
2010-01-05 19:35:56+01
mozno mal na mysli kauzu stativ za 1000 korun
no to to tu bolo za hodinu bolo zmazane vlakno a mozno aj ten clovek
 
conan7
2010-01-05 19:37:11+01
ty si to zachytil? mohlo to byť zaujímavé :)
 
Martin P
2010-01-05 19:43:02+01
príspevok od: conan7
ty si to zachytil? mohlo to byť zaujímavé :)
jaj najprv ho poslal do riti karol a potom som mu aj ja poslal zopar teplych slov a pridali sa aj ostatni
a do hodiny od zalozenia bolo prec vlakno 123peter1 to bol ale je tu uz len ako uzivatel vlakno tu nieje
 
Dodo PO
2010-01-05 19:45:27+01
Sú témy, rady a poučenia, ktoré by mali byť fixne „prilepené“ hneď po kliknutí na ePhoto ako napríklad: Ako klásť otázky, Ako byť TOP na ePhoto, etc. Ďakujem p. Stratenému, že oprášil archív, výborne som sa zabavil na headline.
 
vorec
2010-01-05 19:45:41+01
príspevok od: conan7
čo bola tá aféra srseň?
Joj hosi mali by ste dat niekde zalozku najdolezitejsie mylniky ephoto, totiz o afere srsen som uz pocul xy krat ale doteraz neviem v podstate wocogo :-) / :-(
 
Martin P
2010-01-05 19:50:35+01
príspevok od: Dodo PO
Sú témy, rady a poučenia, ktoré by mali byť fixne „prilepené“ hneď po kliknutí na ePhoto ako napríklad: Ako klásť otázky, Ako byť TOP na ePhoto, etc. Ďakujem p. Stratenému, že oprášil archív, výborne som sa zabavil na headline.
yes povinne citanie ako v skole
alebo ako leninove spisy
 
Martin P
2010-01-05 19:51:50+01
tak to asi ta dnesna afera staiv nebola afera srsen
ale dore to bolo tiez
 
wayne
2010-01-05 19:53:30+01
príspevok od: Dodo PO
Sú témy, rady a poučenia, ktoré by mali byť fixne „prilepené“ hneď po kliknutí na ePhoto ako napríklad: Ako klásť otázky, Ako byť TOP na ePhoto, etc. Ďakujem p. Stratenému, že oprášil archív, výborne som sa zabavil na headline.
tak to hej, ma to inu vahu hned ked to pise clovek, co sa foteniu rozumie :-) aj ked.. cim dalej mam pocit, ze vyslovenych amaterov tu ubuda, som tu cca rok a z mojho subjektivneho hladiska sla kvalita hore, aj ked stale tu je vela zvlastnych tem...
 
vorec
2010-01-05 19:54:43+01
príspevok od: vorec
Joj hosi mali by ste dat niekde zalozku najdolezitejsie mylniky ephoto, totiz o afere srsen som uz pocul xy krat ale doteraz neviem v podstate wocogo :-) / :-(
OMG ze mylnik :-(( uff uff som naky zmyleny
 
Dodo PO
2010-01-05 20:03:57+01
príspevok od: wayne
tak to hej, ma to inu vahu hned ked to pise clovek, co sa foteniu rozumie :-) aj ked.. cim dalej mam pocit, ze vyslovenych amaterov tu ubuda, som tu cca rok a z mojho subjektivneho hladiska sla kvalita hore, aj ked stale tu je vela zvlastnych tem...
Môže byť, ja som tu cca ¾ roka, občas očarený krásou fotografie, občas zneistený TOP fotkou dňa, čáááásto zaskočený reakciami, ale taký je život.
 
wayne
2010-01-05 20:08:32+01
príspevok od: Dodo PO
Môže byť, ja som tu cca ¾ roka, občas očarený krásou fotografie, občas zneistený TOP fotkou dňa, čáááásto zaskočený reakciami, ale taký je život.
pamatam sa na uzivatelku co mala nick janka21 - iste si ju mnohi tunajsi pamataju, raz som sa odvazil jej napisat pod fotku dna ze ´klasicky polnocak´ tak som dostal zdrb ze ona je v USA a ma 18:00 a jej chodi vtedy manzel z prace tak sem dava fotky. to je ok, to ze na SVK bola prave polnoc mohla, ale i nemusela byt jej vypocitavost, tazko hodnotit cloveka ktoreho osobne nepozname.,.. cp sa vsak pamatam, skutocne malo fotiek do topky sa dostalo takych co boli pridane cez den.. napriklad kolega (Gusto) mal svoju hned prvu v top3 tusim lebo som mu poradil nech ju prida tesne po plnoci, on zo zvedavosti ci to funguje tak urobil a vyslo mu to :) vie sak fotit, alebo ma aspon umelecky cit, no tych mozno 10 mien co sa toci pri top fotke mi uz zacina liezt na nervy :) a.. v podstate s tebou suhlasim :) len som dnes vecer nejaky rozpisany heh
 
Marcel Rebro
2010-01-05 20:12:45+01
tu som ... mlcim, ale na moje slova dojde ;-)

*** k teme : pridavam ked pridavam. ked som o polnoci hore, pridam o polnoci, pretoze je to ´vyhodnejsie´. ze ma tesi ked ma moja foto ohlasy netajim. kazdy kto publikuje verejne, tuzi po publicte a reakciach a preto to robi. aj ten co vykrikuje ze pridavanie o polnoci je nefer vykrikuje preto, lebo chce viac ´ferovych´ ohlasov a bodov ... lebo taka je vatcsina z nas ... cest vynimkam ...

*** k ´priazni´ a TOPke na ePhote : dovolim si citovat majstra Lao´C - traktat Tao Te Ting (jemne modifikovane pre siroke foto-publikum) :

´Priazen stahuje nadol.
Ak ju nemas, suzujes sa.
Ak ju dosiahnes, mas strach ze ju stratis.
Ak ju stratis suzujes sa pre jej stratu´

*** k ´srsnovi´ : zijem dnes a planujem na zajtra. na minulost nezabudam (zial mam velmi dobru pamat, co ma naozaj trapi) ale nezatazujem sa nou ... a dovlim si dodat opat cosi od Lao´C - tentokrat foneticky a bez prekladu ´Wej wu wej er wu pu wej´
 
Marcel Rebro
2010-01-05 20:17:37+01
príspevok od: vorec
Joj hosi mali by ste dat niekde zalozku najdolezitejsie mylniky ephoto, totiz o afere srsen som uz pocul xy krat ale doteraz neviem v podstate wocogo :-) / :-(
no dobre ... pisal som sice ze minulost neriesim, ale stranda musi byt, ked je zajtra 3 konigov ;-)

origos foto
 
Marcel Rebro
2010-01-05 20:18:11+01
a ´know how´ ...
 
Strana 12 z 21
1 2 ... 10 11 12 13 14 ... 20 21
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()