Hore
Fórum » Návrhy a pripomienky
 

Moja prvá svadba...

quintes
2010-06-10 16:49:45+02
Takže, po dlhej dobe mojej neúčasti na tomto fóre, som sem konečne opäť zavítal, a hneď s mojím skromným príspevkom do fóra (ako inak)... Minulú sobotu (5.6) som bol na rodinnej svadbe a keďže si už každý z mojej rodiny všimol moju fototašku ležať v izbe, bol mi podaný návrh, aby som ho konečne (foťák) vytiahol z tašky a urobil zopár záberov na svadbe, nie ako hlavný fotograf, ale ako rodinný.. Čiže niečo ako foto-momentky. Bol som rád, reku si to aspoň vyskúšam, a nebudem v strese, ak mi dôjdu baterky :) A aj som si myslel, že pokecám s hlavným fotografom, niečo aj popijeme a pod.. No už pri príchode ku kostolu som bol vyvedený hneď z omylu.. Stačilo pár tupých pohľadov od šéfa (rozumej hlavného fotografa, vedúceho planéty) a jeho dvorného svalnatého kameramana, a tušil som, že to nebudem mať ľahké.. No ja som silný človek (aj pri rozvode som si to myslel), reku, nedám sa... Tak som si začal robiť svoju "prácu" ako najlepšie viem, a keďže mám rýchle nohy (občas rýchlejšie ako lopta na futbale), vedel som si zabezpečiť skôr dobré miesto na fotenie, z môjho pohľadu.. asi som študoval rovnakú vesmírnu školu ako šéf, lebo ten mal podobný názor na miesto ako ja, ale nie tak rýchle nohy, tak na každej mojej tretej foto je jeho ruka alebo zatienený blesk (keď som fotil na výšku). Občas keď som zacítil príjemnú letnú vôňu šéfa pri pohľade do hľadáčiku, tak som šiel radšej ďalej... Touto cestou chcem poprosiť všetkých vás, pánov šéfov, budťe prosím, ohľaduplní aj na nás, obyčajných, čo si chceme urobiť pár vlastných foto (pre veľké potešenie nevesty, lebo pri cca 800ks foto od šéfa, kedy za 40ks pýta 20eur), veď my vám nelezieme do kapusty, a keď má niekto talent, sorry...
 
Granko
2010-06-10 16:51:36+02
amen :o)
 
maTTo_corp
2010-06-10 16:55:52+02
nooo ty si tu ako dlho nebol Pane?! :)))
 
quintes
2010-06-10 16:59:06+02
príspevok od: maTTo_corp
nooo ty si tu ako dlho nebol Pane?! :)))
to teda faaakt neviem.. ani na zaplavy sa nemzoem vyhovarat, aj ked nam praskol mur :)
 
maTTo_corp
2010-06-10 17:06:02+02
príspevok od: quintes
to teda faaakt neviem.. ani na zaplavy sa nemzoem vyhovarat, aj ked nam praskol mur :)
fú a čo, veľmi?
 
quintes
2010-06-10 17:15:58+02
príspevok od: maTTo_corp
fú a čo, veľmi?
ani nie, ale sadla stena... ale drzme sa temy bo sa to tu zvrhne :D
 
maTTo_corp
2010-06-10 17:22:59+02
príspevok od: quintes
ani nie, ale sadla stena... ale drzme sa temy bo sa to tu zvrhne :D
držať sa témy?....no dobre teda :)

...i ja mám za sebou už skúsenosť čo sa týka fotenia svadby....prvú a poslednú dúfam :)...

...totiž taká vec: mama si brala priateľa s ktorým už nejakú dobu bývame a samozrejme nech pofotím ja...aspoň konečne niečo zmysluplné....takže som v tom bol sám, resp vďaka bohu, že som mal prístup aspoň ku blesku čo mi požičal kamarát...bez toho by som to iste nefotil i keď nájdu sa prípady :D...

...a čo k tomu viac...nechcem to robiť, nebaví ma to, neviem to, niesom spokojný....ono ak ma to vôbec nebaví tak sa ani nečudujem....a mame som nechcel povedať nech si zaplatí niekoho iného, zas taká k*rva nebudem....a ak by to mal prísť nafotiť nejaký profík čo si akurát kúpil dablzúmkit tak to radšej nacvakám sám....

...je inak zaujímavé, že do mňa občas rýpu, koľko sa venujem foťáku a o koľko menej škole, preháňajú a podobne....samozrejme som na neho nedostal ani korunu ale keď treba niečo pofotiť tak ja som ten ochotný :)....nuž čo, svadbu som im pokaziť úž nechcel (i keď.....)
 
Ferdo
2010-06-10 17:26:08+02
Musim reagovat... ty sa na to pozeras trosku inak ako fotograf profesional no skusim ti vysvetlit jeho skarede pohlady smerom k tebe. Fotim svadby a nemam rad ked sa mi popod nohy popletaju hostia s fotaparatmi. Preco? prave pre to, ze ja som za to plateny a mojou ulohou je za tie peniaze odviezt co najlepsiu robotu. To sa vsak neda, ked mi to ´lepsie miesto´ obsadi host. V tomto pripade by som sa na neho prinajlepsom tiez skaredo pozeral.. neskor by som mu aj nieco povedal. Takze tak.

Na hostine nech si hostia cvakaju kolko chcu, ale v kostole na obrade nie, nemam to rad ked mi pri praci zvadzaju hostia. V tomto nebudem nikdy na hosti s fotakmi ohladuplny a uz pred svadbou hovorim mladomanzelom, nech poucia hosti aby pri obrade nezavadzali.
 
jarosujo
2010-06-10 17:30:07+02
Ty by si sa mal prisposobit ´sefovi´, nie naopak. On je hlavny fotograf a basta.
 
quintes
2010-06-10 17:32:38+02
príspevok od: Ferdo
Musim reagovat... ty sa na to pozeras trosku inak ako fotograf profesional no skusim ti vysvetlit jeho skarede pohlady smerom k tebe. Fotim svadby a nemam rad ked sa mi popod nohy popletaju hostia s fotaparatmi. Preco? prave pre to, ze ja som za to plateny a mojou ulohou je za tie peniaze odviezt co najlepsiu robotu. To sa vsak neda, ked mi to ´lepsie miesto´ obsadi host. V tomto pripade by som sa na neho prinajlepsom tiez skaredo pozeral.. neskor by som mu aj nieco povedal. Takze tak.

Na hostine nech si hostia cvakaju kolko chcu, ale v kostole na obrade nie, nemam to rad ked mi pri praci zvadzaju hostia. V tomto nebudem nikdy na hosti s fotakmi ohladuplny a uz pred svadbou hovorim mladomanzelom, nech poucia hosti aby pri obrade nezavadzali.
Konecne niekto na caj o piatej :)
Kedze som studoval okrem vesmirnej fotografickej skoly aj skolu slusnosti, viem, kam sa mam postavit a preco. a pri mojej plachosti som robil vsetko pre to aby som nezavadzal,no fakt obcas nemozem za to, ze ked sa nieco dialo, a sef sedel pri stole a debatoval so spevackou, tak som sa postavil a zaujal lepsei miesto... proste, to su veci, ktore neovplyvnim.. viem pochopit jeho stranu, to urcite, ja som neprisiel robit konkurenciu, ani mu zavadziat, ale to staci povedat, a nie strkat sa... to mohol byt rad, ze som mal malo vypite.
 
Ferdo
2010-06-10 17:37:03+02
na hostine mi to je jedno, nech si fotia hostia co chcu a kolko chcu... ale s tvojho prispevku som to pochopil tak, ze uz v kostole si si stihol svojimi rychlymi nohami vybojovat lepsie miesto..ak by to tak bolo, mohol by si byt rad ze ta z toho lepsieho miesta nevytiahol za usi :DD
 
quintes
2010-06-10 17:40:15+02
príspevok od: Ferdo
na hostine mi to je jedno, nech si fotia hostia co chcu a kolko chcu... ale s tvojho prispevku som to pochopil tak, ze uz v kostole si si stihol svojimi rychlymi nohami vybojovat lepsie miesto..ak by to tak bolo, mohol by si byt rad ze ta z toho lepsieho miesta nevytiahol za usi :DD
nie nie, v kostole som musel sediet aj v lavici.. len prichod a odchod manzelov som si dovolil... a zas kostol je komporomis, ked je niekto z jednej strany, druhy moze byt z druhej, samozrejme, s tele.. nie s 20mm ohniskom :D
 
Bofo
2010-06-10 18:02:17+02
Kedze tiez ´´obcas´´ fotim svadby, tak musim suhlasit s Ferdom. Ak to bolo tak ako hovoris, ze rychle nohy si pouzil viac-menej na hostine, tak to je podla mna OK. Pocas hostiny je tolko priestoru, ze az a kludne sa mozu realizovat aj dalsi. A co sa tyka komunikacie, nie je nad slusne opytanie sa. Ja jednak upozornujem na moznosti pocas pohovoru a druhak sa pripomeniem, ak sa objavi aktivista, ale nebranim mu.
 
Bubak
2010-06-10 18:32:22+02
Na druhej strane chlapi, quintes tam napísal, že povolenie od rodiny mal, takže tie čudné pohľady od profesionála by som nebral vôbec v úvahu. Jednoducho nech sa zariadi. :)
 
quintes
2010-06-10 18:33:51+02
ved to, ze som o rizikach hovoril, aj o tom ze nebudem zavadziat...
 
kralik_j
2010-06-10 18:43:32+02
suhlasim s Ferdom, sef, ako pises je tam preto lebo ma urobit urcitu pracu za ktoru dostane zaplatene a za ktoru zodpoveda.
Nemyslim ze ta cena je prehnana..
Stale si nedal ukazku nejakych foto ;)
 
quintes
2010-06-10 18:45:28+02
príspevok od: kralik_j
suhlasim s Ferdom, sef, ako pises je tam preto lebo ma urobit urcitu pracu za ktoru dostane zaplatene a za ktoru zodpoveda.
Nemyslim ze ta cena je prehnana..
Stale si nedal ukazku nejakych foto ;)
myslis tych dobrych ci tych zlych??? :) to by som ale musel mat aj povolenie od manzelov si myslim... :)
 
kralik_j
2010-06-10 18:46:11+02
a este je tu jeden aspek, ked mladi uvidia jeho foto a tvoje z podobneho uhla ci deja, preco by mali jemu potom platit, ked im ich das pravdepodobne gratis..
Necuduj sa ze si tam robil ´zlo´ pre sefa
To sa nerobi..
 
quintes
2010-06-10 18:46:53+02
ale mozem sem dat foto, ako nas zaplavilo pocas svadby :))))
to ste asi este nezazili, vsade okolo nestastie ale svadba bezi dalej :))
 
quintes
2010-06-10 18:49:04+02
príspevok od: kralik_j
a este je tu jeden aspek, ked mladi uvidia jeho foto a tvoje z podobneho uhla ci deja, preco by mali jemu potom platit, ked im ich das pravdepodobne gratis..
Necuduj sa ze si tam robil ´zlo´ pre sefa
To sa nerobi..
ale zabudol si na jeden aspekt ty, ja nemam profi foto ani techniku, a to som im povedal na zaciatku :) urcite by som bol nerad, ak by sa zrusil kseft koli mne.. to by som im musel dat skolenie o kompozicii :)
btw, foto do albumu robili par dni skor...
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()