Hore
Fórum » Návrhy a pripomienky
 

Hodnotenie fotografii - navrh (FIFO)

marvi
marvi 2010-10-19 11:04:18+02
Caute, tak ma dnes napadla jedna vec. Co keby sa trosku zmenil system hodnotenia fotografii? Resp. nie samotny system ale to odkedy dokedy by boli fotografie zobrazovane medzi TOP fotkami dna. Ak dobre viem, tak sucasny system funguje tak,ze sa spocitava hodnotenie fotky od 00:00 daneho dna do 24:00. Cize teoreticky maju moznost ziskat najviac hodnoteni (a teda byt aj najviac zobrazovane fotky) ktore su pridane tesne po polnoci, resp. skoro rano. Myslim,ze fotky pridane vecer (aj ked su dobre) nemaju takmer sancu dostat sa do TOP foto dna. Preto navrhujem system FIFO (first in-first out). Tz.,ze by kazda foto by zbierala body pocas 24h (alebo 48 hodin) od svojho pridania, bez ohladu na to kedy by bola pridana. Po uplynuti tohto casu by bola odstranena (ak by sa tam dostala) z fotiek dna. Co poviete?
 
LastHit
2011-03-17 11:58:00+01
Skusim sa k tomu vyjadrit ako amater a novacik na ephote.
Problem 24 hodinove hodnotenie. Napr. mne osobne je jedno ci fotku nahodim 23:50 alebo 0:10. Nejde mi o "prebojovanie" sa medzi TOP. A aj tak viem ze nemam sancu sa tam prebojovat. Ale nic ma nemrzi viac ako to, ked zbadam 70 pozereti a jeden koment. Fotim cca pol roka a kazdy KONSTRUKTIVNY nazor je pre mna velke plus. Ci negativny alebo pozitivny. Viem na co si dat pozor a zase co som spravil dobre.
K tomu pripadajuci problem s komentami a tzv. rodinkarstvom. Tiez som za podmieneny upload na pocet komentov. A uzivatelov ako takych zmena portalu nezmeni. Ak niekto taky je, tak taky bude. Ved co, sme ludia. A tak isto suhlasim s nazorom aby sa hodnotilo v ramci kategorii. Ako sa moze porovnat super akt, krajinka a super street? To je ako robit porovnanie aut zo serie Supersport, auto do mesta a 4x4.
 
Rastislav
2011-03-17 13:24:20+01
príspevok od: istvic
ja som za to aby sme semdavai plne verzie..trosku poskrolujeme,trosku postahujeme fotecky a budeme ich vydavat za svoje..co neurobit pre zazitok z pekneho obrazku
To by šlo , verím, že mnohí by s tým nemali etický problém. Preto som navrhol 1600, lebo ak si to niekto stiahne, vytlačí tak max 10x15cm. V dobe full HD monitorov je tých do 1000 bodov málo, najmä ak chceme fotky naozaj hodnotiť a nie sa len na hodnotenie hrať.
 
istvic
ocenenie redakciou 2011-03-17 13:28:41+01
príspevok od: Rastislav
To by šlo , verím, že mnohí by s tým nemali etický problém. Preto som navrhol 1600, lebo ak si to niekto stiahne, vytlačí tak max 10x15cm. V dobe full HD monitorov je tých do 1000 bodov málo, najmä ak chceme fotky naozaj hodnotiť a nie sa len na hodnotenie hrať.
no neviem..ja som tlacil na vystavu fotky,ktorych originaly som stratil, z netovych fotiek o strane 800 na velkost A4 a boli uplne v pohode
..co sa tyka hodnotenia TK,povazujem to za jednu velku kravinu,pretoze je x fptografii,ktpre sa tak hodnotit nedaju
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-03-17 13:37:33+01
príspevok od: Rastislav
To by šlo , verím, že mnohí by s tým nemali etický problém. Preto som navrhol 1600, lebo ak si to niekto stiahne, vytlačí tak max 10x15cm. V dobe full HD monitorov je tých do 1000 bodov málo, najmä ak chceme fotky naozaj hodnotiť a nie sa len na hodnotenie hrať.
ePhoto ponúka asi najväčší priestor na upload, na iných portáloch to tak nie je... Napriek tomu sa fotky kradnú, najmä slovenskými reklamnými agentúrami, z ktorých mnohé nemajú ani štipku slušnosti osloviť autora a rozumne sa s ním dohodnúť. Mne sa len tento rok stal už tretí prípad - píšu mi užívatelia portálov a hlásia - Stano tam a tam v reklamnom letáku je tvoja foto... A keď oslovím agentúru, tak sa neunúvajú ani len odpovedať...
Pokiaľ by boli fotky ešte väčšie, to by bola zlatá baňa pre tieto agentúry zlodejské...

A prihovoril by som sa za vytvorenie fóra, kde by sme na tieto praktiky a konkrétne na zlodejské agentúry poukázali, keď nemajú hanbu, tak nech sa o nich aspoň debatuje, možno sa im to dostane do uší a spamätajú sa...
 
Rastislav
2011-03-17 13:49:46+01
príspevok od: Stratený Stano
ePhoto ponúka asi najväčší priestor na upload, na iných portáloch to tak nie je... Napriek tomu sa fotky kradnú, najmä slovenskými reklamnými agentúrami, z ktorých mnohé nemajú ani štipku slušnosti osloviť autora a rozumne sa s ním dohodnúť. Mne sa len tento rok stal už tretí prípad - píšu mi užívatelia portálov a hlásia - Stano tam a tam v reklamnom letáku je tvoja foto... A keď oslovím agentúru, tak sa neunúvajú ani len odpovedať...
Pokiaľ by boli fotky ešte väčšie, to by bola zlatá baňa pre tieto agentúry zlodejské...

A prihovoril by som sa za vytvorenie fóra, kde by sme na tieto praktiky a konkrétne na zlodejské agentúry poukázali, keď nemajú hanbu, tak nech sa o nich aspoň debatuje, možno sa im to dostane do uší a spamätajú sa...
No mne sa to ešte nestalo, asi musím popracovať na tom, aby moje fotky za to stáli . Nečítal som zákon a neviem aká je vymožiteľnosť práva v takýchto prípadoch. Takže ostávajú dve možnosti: 1. o pekné fotky sa nedeliť s verejnosťou 2. vkladať na fotky podpis priamo na objekt fotografie
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-03-17 14:16:07+01
príspevok od: Rastislav
No mne sa to ešte nestalo, asi musím popracovať na tom, aby moje fotky za to stáli . Nečítal som zákon a neviem aká je vymožiteľnosť práva v takýchto prípadoch. Takže ostávajú dve možnosti: 1. o pekné fotky sa nedeliť s verejnosťou 2. vkladať na fotky podpis priamo na objekt fotografie
Stačí aj podpis v rámiku pod vlastnou foto, je to jej súčasťou. Akonáhle to niekto oreže a použije foto, je to krádež. Ani podpis priamo vo foto mnoho nerieši, v novom Photoshope CS5 ho odstránim hravo...

Dnes sú mnohé online fotobanky, stačí si zakúpiť kredit, prelistovať, zadať kľúčové slová a behom chvíľky sa dá nájsť vhodná foto. A nie sú drahé... Lenže sme na Slovensku...
 
romrut
2011-03-17 14:19:11+01
strateny, myslis ze slovenske agentury som na tom naozaj tak zle ze musia kradnut tvoje obrazky?
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-03-17 14:23:16+01
príspevok od: romrut
strateny, myslis ze slovenske agentury som na tom naozaj tak zle ze musia kradnut tvoje obrazky?
Zrejme áno, lebo kradnú... Ak sa nedohodnú, hodím sem linky, o koho sa jedná, lebo zrejme neveríš... No uveríš...
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-03-17 14:26:59+01
príspevok od: romrut
strateny, myslis ze slovenske agentury som na tom naozaj tak zle ze musia kradnut tvoje obrazky?
Nielen slovenské reklamné agentúry... Je to jednoducho slovenská nátura. Predal som fotky pre webové prezentácie známym finančným ústavom, vystavil som faktúry a dodnes neboli preplatené... Aj tu viem poukázať na príslušné linky... Samozrejme nie tebe, rýpačovi bez mena...
 
Rastislav
2011-03-17 14:27:23+01
príspevok od: Stratený Stano
Stačí aj podpis v rámiku pod vlastnou foto, je to jej súčasťou. Akonáhle to niekto oreže a použije foto, je to krádež. Ani podpis priamo vo foto mnoho nerieši, v novom Photoshope CS5 ho odstránim hravo...

Dnes sú mnohé online fotobanky, stačí si zakúpiť kredit, prelistovať, zadať kľúčové slová a behom chvíľky sa dá nájsť vhodná foto. A nie sú drahé... Lenže sme na Slovensku...
Neviem sa vyjadriť, ešte som sa s tým nestretol, ale na Slovensku je mnoho vecí divných...a myslím, že nie len na SK.
 
imajtan
2011-03-17 14:57:13+01
K tomu kradnutiu foto. Na kradnutie foto sa sťažuje veľa autorov. Ale veľa z nich sa nesťažuje, že software v ktorom ich dorobili bol tiež kradnutý
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-03-17 16:24:12+01
príspevok od: imajtan
K tomu kradnutiu foto. Na kradnutie foto sa sťažuje veľa autorov. Ale veľa z nich sa nesťažuje, že software v ktorom ich dorobili bol tiež kradnutý
Prečo stojí ten istý software od firmy Adobe v USA podstatne menej, než tu u nás...? A to tá istá verzia v tom istom jazyku. Aký je priemerný plat tam a tu...? Koľko Photoshopov si kúpi z mesačného platu občan USA a koľko platov potrebuje na jeho zakúpenie občan Slovenska...? Tu niekde bude pes zakopaný...
Toto uvádzam tak trochu aj na svoju obranu, keďže som Photoshop kupoval v USA a viem teda, aký je rozdiel v cene...
 
imajtan
2011-03-17 16:46:16+01
príspevok od: Stratený Stano
Prečo stojí ten istý software od firmy Adobe v USA podstatne menej, než tu u nás...? A to tá istá verzia v tom istom jazyku. Aký je priemerný plat tam a tu...? Koľko Photoshopov si kúpi z mesačného platu občan USA a koľko platov potrebuje na jeho zakúpenie občan Slovenska...? Tu niekde bude pes zakopaný...
Toto uvádzam tak trochu aj na svoju obranu, keďže som Photoshop kupoval v USA a viem teda, aký je rozdiel v cene...
Cenová politika Adobe je zvláštna (aj iných výrobcov), ale s tým nič nenarobíme. Ale ani si nemyslím, že keby bola USA cena u nás, tak sa niečo radikálnejšie zmení. Skrátka človek je raz taký, čo sa dá ukradnúť ukradne. Aj keby to stálo 10€. Ja osobne som PS CS4 kupoval z UK, kde cena je vyššia o dosť ako v USA ale aj o dosť nižšia ako bola tu (neviem aká je v súčasnosti tu). Ináš aby to nevyzeralo, že môj príspevok patril výslovne Tebe , takýchto sťažností na ukradnuté foto som čítal x na rôznych portáloch a zároveň rovnaký užívateľ v inom vlákne riešil ako cracknúť soft. To je dosť absurdné. A nakoniec keď už si ho nevie ukradnúť, tak si ho ani nezaslúži.

A ospravedlňujem sa za odbočenie od pôvodnej témy.
 
javelin
2012-03-16 08:06:37+01
Nie že by mi na tom nejako extra záležalo ,no len tak náhodou som dnes mrkol do TOP 24 reku mohla by tam byť aj tá moja , a nie je...hoci má viac hodnotení ,ako mnohé iné...a mám celý deň skazený....Ďakujem pekne... ))
 
transporti686
2012-03-16 09:17:48+01
príspevok od: Karol Srnec
Nerob z galerie sutaz. Kto chce sutazit, nech sa paci Lumix Travel Photo.

Fotky na ephote nebudu dosahovat uroven 1x.com, sme portal uplne ineho zamerania s galeriou pre beznych uzivatelov, nie premiova galeria.

Tak mi napadlo, ze najspravodlivejsie je zrusit bodovanie a pseudorebricek Top a je to, kto by chcel, nechal by si zobrazit fotky podla poctu komentov, ci poctu prezreti alebo podla kategorie. Vybavene. Redakcia by vybrala, kazdy tyzden par fotiek, ktore by sa omielali na titulke,
Karol, ja sa pridávam k tvojmu názoru, mohli by ste pouvažovať o tom, aby sa fotky mohli uploadovať, ak dá užívateľ koment alebo niekoľko komentov a rebríček by sa mohol zrušiť.........na tomto fóre sa súťaží o body a rieši technika, riešenie techniky beriem, súťaženie o body ma moc netrápi a obávam sa, že začínajúcim nepomôže, lebo platí jednoduché pravidlo, ak ťa nemá kto komentovať a hodnotiť, tak ani komenty ani body nedostaneš a body kľudne môžu vypadnúť, komenty by mali pribudnúť vo väčšom množstve-to že budú subjektívne s tým sa bohužiaľ ťažko niečo dá spraviť.......
 
dawajsoft
2012-03-16 09:34:19+01
príspevok od: LastHit
Skusim sa k tomu vyjadrit ako amater a novacik na ephote.
Problem 24 hodinove hodnotenie. Napr. mne osobne je jedno ci fotku nahodim 23:50 alebo 0:10. Nejde mi o "prebojovanie" sa medzi TOP. A aj tak viem ze nemam sancu sa tam prebojovat. Ale nic ma nemrzi viac ako to, ked zbadam 70 pozereti a jeden koment. Fotim cca pol roka a kazdy KONSTRUKTIVNY nazor je pre mna velke plus. Ci negativny alebo pozitivny. Viem na co si dat pozor a zase co som spravil dobre.
K tomu pripadajuci problem s komentami a tzv. rodinkarstvom. Tiez som za podmieneny upload na pocet komentov. A uzivatelov ako takych zmena portalu nezmeni. Ak niekto taky je, tak taky bude. Ved co, sme ludia. A tak isto suhlasim s nazorom aby sa hodnotilo v ramci kategorii. Ako sa moze porovnat super akt, krajinka a super street? To je ako robit porovnanie aut zo serie Supersport, auto do mesta a 4x4.
k tvojmu návrhu sa pripájam a teda suhlasim s tym co si tu napisal..fotim sice dlhsie, ale tiez mi nejde do hlavy, ze ked si da niekto tu namahu kliknut na fotku,ktora je na kritiku a teda ho nahlad zaujme,preco je mu zatazko dat tam aspon body , ked uz sa teda boji nieco napisat..ved ja som sa sem tiez hodil aj kvoli tomu, aby mi tí skusenejsi autori dali pocitit kde robim chyby a v com sa zlepsit...prajem dobre svetlo
 
mishik
2012-03-16 10:08:34+01
Inak ochrana fotiek by sa dala spraviť aj naprogramovaním, aby download fotiek z portalu nebol možný. A printscreen by snáď pre reklamné účely použil naozaj iba zúfalec.
 
PeCh
2012-03-16 12:41:41+01
príspevok od: mishik
Inak ochrana fotiek by sa dala spraviť aj naprogramovaním, aby download fotiek z portalu nebol možný. A printscreen by snáď pre reklamné účely použil naozaj iba zúfalec.
Zabudni. Ak niečo dáš na web, nedokáž to zabezpečiť, aby sa to nedalo stiahnuť. Minimálne to budeš mať v cache prehliadača. Často však stačí práve screenshot. Bude podobne rovnako kvalitný ako pôvodná fotka.
 
bubu1687
2012-03-16 13:38:12+01
chodite sa tu bodovat alebo konstruktivne sa k foto vyjadrit? zakladna otazka ked nanu odpoviete bodovat nema zmysel nic menit
 
hladacvody
2012-03-16 15:07:53+01
a co tak ked niekto rozkikne obrazok ,portal ho nepusti dalej az ked oboduje fotku,myskim ze by to islo,hodnoteni by bolo ovela viac,kazdy si rozmysli ci rozklikne obrazok.....
 
Strana 4 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()