Hore
Fórum » Monitory a kalibrácia
 

Monitory PD2700Q alebo PD2500Q

Hanigal
Hanigal 2019-10-21 22:03:06+02
Pozdravujem všetkých, ktorí chcú pomôcť.
Zvažujem kúpu monitoru, lebo môj terajší sa mi kazí.
Mám hranicu okolo 300 eúr.
Na základe rôznych recenzií a názorov som sa rozhodol (predbežne) pre BENQ. A teraz otázka:
Zaujal ma BENQ PD2500Q. Aj veľkosťou mi vyhovuje ale má "iba" 8 bitovú farebnú hĺbku. O dva palce väčší a drahší BENQ PD 2700 Q už má 10 bitovú farebnú hĺbku. Má zmysel priplatiť si za drahší, alebo ako amatérsky fotograf nevyužijem rozdiel medzi 8 a 10 bitmi? Prípadne má niekto iný tip na monitor? Rád si vypočujem Vaše názory a už teraz som za ne vďačný...
Th
 
brnj
2019-10-27 15:30:00+01
príspevok od: Hanigal
Dobré ráno prajem všetkým,
tak nakoniec po dlhšom hľadaní, čítaní vašich rád a recenzií a testom som nakoniec objednal BENQ SW 240. Ak by to niekoho zaujímalo prečo, tak napíšem dôvody a možno to niekomu pomôže, i keď ide o názor amatéra, ktorý sa tomu málo (podľa MAXGAMUTa "hovno" rozumie)
1. Rozpočet - pôvodnú 300 eurovú hranicu som zvýšil na cca 430 - viac ma nepustí rozpočet
2. BENq - je obľúbená značka na mnohých fórach
3. Teraz mám 22 palcový monitor, takže to bude aj tak pre mňa "progres"... vo veci uhlopriečky
4. BEN Q sw 240 má dobré recenzie a v testoch (na jednej zaujímavej nemeckej stránke) vyšiel pri 24 palcových monitorch ako 7. v poradí (po EIZO a jednom NEC) - a ako prvý pod 500 eúr,
5. Tým, že je navrhovaný na úpravu fotiek má viacero zaujímavých vychytávok a vlastností (koho to zaujíma - nech si pozrie ich webovú stránku)
6. Má veľa možností na prepojenie s bedňou - v porovnaní s inými .
7. Má na prístupnom mieste usb porty a čítačku kariet (zboku) - u niektorých je neprakticky riešený prístup zo spodku a dosť ďaleko od okraja monitora,
8. Dá sa pripojiť na stenu.

Asi toľkoto k môjmu výberu, ale rád si prečítam kohokoľvek názory na tento výber, prípadne aj alternatívy, pokiaľ ich zmyslom nebude uraziť alebo zosmiešniť...

Ešte raz krásny deň a dobré svetlo, lebo už budúci týždeň má prísť jeseň ....
doérá volba len či ho využiješ aj na niečo užitočné alebo si iba budeš žrat nervy na blbých fotoserveroch, teda nech ti zarobý nejakú korunu pretože od čias analogu a občaniek sa hodne zmenilo
 
Hanigal
2019-10-28 08:48:23+01
príspevok od: brnj
doérá volba len či ho využiješ aj na niečo užitočné alebo si iba budeš žrat nervy na blbých fotoserveroch, teda nech ti zarobý nejakú korunu pretože od čias analogu a občaniek sa hodne zmenilo
... vďaka... Čas ukáže, či to bola dobrá voľba. Dnes si ho idem vyzdvihnúť...
Pekný deň prajem.

 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()