Hore
Fórum » Monitory a kalibrácia
 

22" EIZO S2243W - skusenosti?

svatyniko
2012-01-14 18:20:40+01
22" EIZO S2243WFS-BK EcoView

Ahojte, parametrovo mi tento monitor celkom vyhovuje. Poprosim vsak aj prakticke skusenosti ak ma niekto, pripadne navrhnite lepsie v rovakej cenovej kategorii. pouzitie samozrejme na upravu fotiek. Dikes
 
jozkovicz
2012-01-22 21:52:53+01
.. tiez by ma zaujimalo, ci je ten monitor vhodny na upravu fotiek , alebo staci aj ten lg s ips panelom .. konkretne .. www.ephoto.sk/fototechnika/recenzie/monitory/lg-ips226v/
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-01-22 21:58:31+01
Eizo je c.1 v grafickych monitoroch. Tu nie je sa o com bavit. Chces nieco lepsie, kup si este drahsie Eizo. Dufam, ze je to dostatocna odpoved.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-01-22 22:09:17+01
príspevok od: svatyniko
22" EIZO S2243WFS-BK EcoView

Ahojte, parametrovo mi tento monitor celkom vyhovuje. Poprosim vsak aj prakticke skusenosti ak ma niekto, pripadne navrhnite lepsie v rovakej cenovej kategorii. pouzitie samozrejme na upravu fotiek. Dikes
ja ho používam a je super, rátaj s rozlíšením 24ky na 22ke..
inak už z fabriky je slušne nastavené, po skalibrovaní sa upraví len nepatrne - čo voľným okom ani nie je badať.. nie ako niektoré monitory čo su uplne rozhasene..
 
jozkovicz
2012-01-22 22:10:14+01
príspevok od: Karol Srnec
Eizo je c.1 v grafickych monitoroch. Tu nie je sa o com bavit. Chces nieco lepsie, kup si este drahsie Eizo. Dufam, ze je to dostatocna odpoved.
a na kalibraciu tohto monitora staci aj takato sonda ? shop.ephoto.sk/katalog/kalibracia/sondy/datacolor-spyder3express.html ..

dokaze to nakalibrovat aj clovek, ktory ma len take zbezne skusenosti s uzivanim pc a pod ?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-01-22 22:13:53+01
príspevok od: jozkovicz
a na kalibraciu tohto monitora staci aj takato sonda ? shop.ephoto.sk/katalog/kalibracia/sondy/datacolor-spyder3express.html ..

dokaze to nakalibrovat aj clovek, ktory ma len take zbezne skusenosti s uzivanim pc a pod ?
Program pre kalibraciu vedie uzivatela krok za krokom. Je to asi 217x lahsie ako nainstalovat Windows Vista.
 
jozkovicz
2012-01-22 22:18:52+01
príspevok od: Karol Srnec
Program pre kalibraciu vedie uzivatela krok za krokom. Je to asi 217x lahsie ako nainstalovat Windows Vista.
.. a ked to nakalibrujem, fotku si upravim, poslem ju napr do fotolab.sk , bude foto na papieri vyzerat ako na monitore ?? . .
 
jakubcaprnka.sk
2012-01-23 06:55:47+01
Na FOTO SLOVAKIA mi nan spravili taku cenu, ze aj keby bol zly, tak vam nic nepoviem Vysoka spokojnost, verne farby. Nakalibrovane x-rite i1 display LT. Vrelo odporucam.
 
tomiboy
2012-01-23 09:09:32+01
Nemam tento monitor sice sklaibrovany ale nemam ziadne namietky. Maximalna spokojnost, neskutocne podanie farieb, sirka gamutu je super. So zaciatku som mal ale problem ... zabudal som z Adobe RGB konvertovat upravene fotky do sRGB a potom som bol sklamany. Teraz uz maximalna spokojnost. Ak budem niekedy menit monitor, tak urcite zasa len EIZO.
 
muska
2012-01-23 10:42:31+01
Je to výborný monitor za relatívne prístupnú cenu.
 
JB.photo
2012-01-23 14:38:27+01
Ja ho mam tiez a spokojnost max.
 
JB.photo
2012-01-23 14:38:51+01
príspevok od: tomiboy
Nemam tento monitor sice sklaibrovany ale nemam ziadne namietky. Maximalna spokojnost, neskutocne podanie farieb, sirka gamutu je super. So zaciatku som mal ale problem ... zabudal som z Adobe RGB konvertovat upravene fotky do sRGB a potom som bol sklamany. Teraz uz maximalna spokojnost. Ak budem niekedy menit monitor, tak urcite zasa len EIZO.
Nechapem,naco si konvertoval aRGB do s RGB?
 
tomasqo
2012-01-23 16:10:44+01
Skus pozriet NEC MultiSync P221W, v podstate to iste za menej peniazkov. Mam ho a je eno nuno.
 
tomiboy
2012-01-23 16:25:39+01
príspevok od: JB.photo
Nechapem,naco si konvertoval aRGB do s RGB?
ked upravis fotografiu v sirsom gamute akym adobe rgb je, tak pri zobrazeni na zariadeniach ktore nedokazu zobrazovat v tomto gamute uvidis ovela horsie upravenu fotografiu. preto som vzdy po uprave v adobe rgb konvertoval do srgb.
 
tomiboy
2012-01-23 16:27:21+01
príspevok od: tomasqo
Skus pozriet NEC MultiSync P221W, v podstate to iste za menej peniazkov. Mam ho a je eno nuno.
Ano aj tento monitor mozem odporucit z vlastnej skusenosti. Velmi dobra kvalita za velmi dobru cenu.
 
JB.photo
2012-01-23 16:34:57+01
príspevok od: tomiboy
ked upravis fotografiu v sirsom gamute akym adobe rgb je, tak pri zobrazeni na zariadeniach ktore nedokazu zobrazovat v tomto gamute uvidis ovela horsie upravenu fotografiu. preto som vzdy po uprave v adobe rgb konvertoval do srgb.
Ale aRGB je sirsi gamut ako sRGB. Cize ak fotis vo fotaku aRGB a mas aRGB monitor,tak je to ok. Pred tlacou previest na cmyk a mozes tlacit. Sirsi gamut ako 95%,popripade 96% aRGB je co??
 
ummagama
2012-01-23 17:37:35+01
príspevok od: JB.photo
Ale aRGB je sirsi gamut ako sRGB. Cize ak fotis vo fotaku aRGB a mas aRGB monitor,tak je to ok. Pred tlacou previest na cmyk a mozes tlacit. Sirsi gamut ako 95%,popripade 96% aRGB je co??
Si asi presne nepochopil co myslel. Ide o to, ze ty sice na svojom monitore vidis spravne ale ostatni doma, ktori nemaju wide gamut monitor vidia fotografiui velmi zle. A este by som ta rad vyviedol z omylu, ze pokial chces tlacit fotografiu tak ju mas konvertovat do CMYKu. To len ak ides tlacit na tlacove stroje (offset, flexo, hlbkotlac a pod.)
 
JB.photo
2012-01-23 17:49:28+01
Aha,tak to ano,ale tak myslim,ze prvorade je aby si to mal ty ked to potrebujes ci chces tlacit, v aRGB. Ale uz viem ako to myslel. A s tym cmyk-om mas pravdu,myslel som komercnu tlac.
 
ummagama
2012-01-23 18:06:38+01
príspevok od: JB.photo
Aha,tak to ano,ale tak myslim,ze prvorade je aby si to mal ty ked to potrebujes ci chces tlacit, v aRGB. Ale uz viem ako to myslel. A s tym cmyk-om mas pravdu,myslel som komercnu tlac.
To je pravda, ale pokial publikujes aj na webe musis mat obe verzie fotografie
 
tomiboy
2012-01-23 18:10:04+01
príspevok od: ummagama
Si asi presne nepochopil co myslel. Ide o to, ze ty sice na svojom monitore vidis spravne ale ostatni doma, ktori nemaju wide gamut monitor vidia fotografiui velmi zle. A este by som ta rad vyviedol z omylu, ze pokial chces tlacit fotografiu tak ju mas konvertovat do CMYKu. To len ak ides tlacit na tlacove stroje (offset, flexo, hlbkotlac a pod.)
ummagama to popisal uplne spravne, ja som to zle vysvetli, resp. nevysvetli mea culpa
 
Strana 1 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()