Hore
Fórum » Ankety
 

čo si myslíte o registrácii ochrannej známky slova FOTOPARK

copino
copino 2012-06-30 12:18:56+02
je to úbožiacke gesto, asi chcú byť niečo ako nadfotoklub
Hanba ím!!!!!!!!!!!!!
http://www.fopa.sk/clanok.asp?id=113
 
keko
2012-07-03 09:19:57+02
Idem si dat Coca-Colu Alžbetin Dvor
 
keko
2012-07-03 09:21:46+02
A len co dopijem, idem do new yorku Bratislava.
 
DynamicS
2012-07-03 09:48:16+02
Problem sa sice nevyriesil, ale na demaskovanie ucastnikov zaposobil brilantne..
 
b.a.f.o.a.r.t.
2012-07-03 11:19:13+02
príspevok od: PeterMarek
??? Prečo? Lebo Vy si to tak myslíte?
Viď hudobné festivaly? To asi nie je dobrý príklad. Nevšimol som si, že by bola Pohoda Trenčín, Pohoda Košice, Pohoda Žilina,... všetko rovnako? Píšte všetci jedným perom! Iná farba nebude! Tak by to bolo dobré? Akú by to malo logiku?
http://www.youtube.com/watch?v=R-wdspEP7lA&feature=related
 
mareknagy
2012-07-03 11:59:58+02
príspevok od: quintes
A prečo by nemal byť. Nechcel by som byť ako ty. A neobťažuj sa prípadnou odpoveďou.
Erik (ked uz sme si tak po bratsky potykali), ty mas vlastne so mnou nejaky osobny problem? Tak kludne to mozeme riesit mimo tohto fora, napis mi.

Kazdopadne, to ze si nevazis prace inych ti velmi na cti nepridava.
 
keko
2012-07-03 12:08:19+02
príspevok od: DynamicS
Problem sa sice nevyriesil, ale na demaskovanie ucastnikov zaposobil brilantne..
Problem uz je davno vyrieseny.
My, co zijeme v bubline sme pochopili.
 
anton julény
2012-07-03 17:16:54+02
pozrite sa na to aj z iného pohľadu: mali by sme si FOPA vážiť, že posilňuje slovenčinu. v tomto zmysle pomocou ochrannej známky určila jednoznačný význam nového slova a tak sa môže zaradiť do výkladového slovníka slovenského jazyka.

niektorí diskutujúci mali tendenciu používať slovo fotopark v širšom a všeobecnejšom význame, ale v tomto prípade majú smolu. v podstate im nič nebráni v tom, aby si zaregistrovali svoje vlastné slová, určili ich presný a jednoznačný význam, prípadne určili vlastníka alebo ho neurčili, alebo určia možnosti/obmedzenia jeho použitia.

táto diskusia ma tiež doviedla k tomu, že registrácia ochrannej známky je proces, ktorý by sa nemal podceňovať a v aspoň jednom prípade zvažujem jeho spustenie.
 
quintes
2012-07-03 18:30:38+02
príspevok od: mareknagy
Erik (ked uz sme si tak po bratsky potykali), ty mas vlastne so mnou nejaky osobny problem? Tak kludne to mozeme riesit mimo tohto fora, napis mi.

Kazdopadne, to ze si nevazis prace inych ti velmi na cti nepridava.
Mna do svojich negativnych debat nezatiahnes nepochopil som preco si vobec reagoval prvy na moj prispevok, a nechapem ani tejto reakcii

 
richardnovak
2012-07-03 19:48:18+02
príspevok od: b.a.f.o.a.r.t.
http://www.youtube.com/watch?v=R-wdspEP7lA&feature=related
Ok. Zlý príklad, dám iný napr. dropzone O.K.
 
mareknagy
2012-07-04 08:45:07+02
príspevok od: quintes
Mna do svojich negativnych debat nezatiahnes nepochopil som preco si vobec reagoval prvy na moj prispevok, a nechapem ani tejto reakcii

Erik, ja si nemylsim, ze mam negativne debaty. Obhajujem nieco za cim si stojim v com si myslim, ze mam pravdu a nieco co je uplne bezna vec, len niekto ma potrebu z toho robit halo.

Podla mna nechapes viacerym veciam, ale to neznamena, ze ti budem nadavat... slnko svieti na vsetkych rovnako.
V kazdom pripade, ak nemas co konstruktivne povedat do debaty, tak prist si kopnut je tiez reakcia, ale uplne zbytocna...
 
fct.sk
2012-07-04 11:02:59+02
Myslim, ze fotoklubu FOPA tato diskusia len a len prospela. Napriek tomu, ze som sa v internej klubovej diskusii priklanal na stranu velkoriseho pacifizmu, zacinam svoje nazory prehodnocovat. Kazdopadne priznajte sa, ze nick "copino" ste niekto zalozil aby ste nas pobavili..inak si to vazne neviem vysvetlit

Zda sa mi, ze stale vrieskaju ti, ktori nie su schopni akejkolvek kreativity a prave sa chcu opicit a kopirovat. Inak nechapem, preco niekoho moze rozculit nazov, ktory niekto pred xy rokmi vymyslel a teraz si ho nechal registrovat. Ale presli sme si tym uz minuly rok...

Vobec sa nedivim, ze na SK je vymozitelnost prava a celkovo situacia taka aka je, ked pri beznych veciach ludia nie su schopni elementarnej slusnosti, nie su schopni akceptovat pravne veci a pokladaju kradez za uplne beznu vec, ak vas nikto nevidi. Ak vas vidia, tak nerozmeju preco kricite

Kazdopadne vsetkym dobre svetlo a ucta vsetkym co nieco nezistne vymyslaju a organizuju. Na tupcov, co si prisli kopnut ohanajuc sa velkohubymi recami od monitora pocitaca nereagujem. Na to si vazim az moc svoj cas. Pekny pekelny den
 
quintes
2012-07-04 18:15:45+02
príspevok od: mareknagy
Erik, ja si nemylsim, ze mam negativne debaty. Obhajujem nieco za cim si stojim v com si myslim, ze mam pravdu a nieco co je uplne bezna vec, len niekto ma potrebu z toho robit halo.

Podla mna nechapes viacerym veciam, ale to neznamena, ze ti budem nadavat... slnko svieti na vsetkych rovnako.
V kazdom pripade, ak nemas co konstruktivne povedat do debaty, tak prist si kopnut je tiez reakcia, ale uplne zbytocna...
80 percent prispevkov nie je konstruktivnych, a ak ani moj nie, tak sa zaradzujem do vacsiny... a myslim si, ze svoj nazor som vyjadril sice svojsky, ale predsa. Mas pravdu, nechapem viacerym veciam, a nehanbim sa za to, ale chapem tejto teme dost dobre
 
mareknagy
2012-07-05 10:43:51+02
Je pravda, ze Copino tu vyrazne pokazil priemer a uroven... ale napriek vsetkemu si myslim Erik, ze ak rouzmies procesu este to nemusi znamenat, ze rozumies dovodu... Pochopenie dufam pride casom. My s nikym nebojujeme, len si chranime svoje zaujmy a investicie (a to vobec nehovorim len o peniazoch). Ale ved uz som tu toho popisal dost, kto ma zaujem si precita...

...podme sa slnit, kupat, fotit, cokolvek... pekny den vsetkym.
 
Marcel Rebro
2012-07-05 10:47:01+02
mat vase problemy a moje peniaze
 
transporti686
2012-07-05 10:55:16+02
príspevok od: Marcel Rebro
mat vase problemy a moje peniaze
mať tvoje peniaze, by som ich zbavil ich problémov
 
seifi
2012-07-05 12:11:28+02
a číslo 5 ešte žije
 
fatality
2012-07-05 13:45:38+02
zacinam mat pocit,ze toto je viral promo na FOTOPARK a Copino je z FOPA
 
samot
2012-07-31 12:56:13+02
príspevok od: copino
je to úbožiacke gesto, asi chcú byť niečo ako nadfotoklub
Hanba ím!!!!!!!!!!!!!
http://www.fopa.sk/clanok.asp?id=113
Od založenia si myslia o sebe, že su nadfotoklub- prvý medzi rovnými, pritom existujú len niekoľko rokov. Na Slovenku je niekoľko fotoklubov, ktoré existujú vyše pol storočia a na poli amaterskej fotografie toho dosiahli neúrekom a nikdy sa nepotrebovali takýmto spôsobom zviditeľňovať. ... a na margo toho, že niektoré mestá prečo organizujú výstavu fotografií spoločne s inými mestskými podujatiami je veľmi prozaická - a to, že majú desať a viackrát menej obyvateľov ako big BLAVA a takto si aj divák, ktorý príde na iné podujatie pozrie aj vystavené fotografie
 
PeterMarek
2012-07-31 13:12:34+02
príspevok od: samot
Od založenia si myslia o sebe, že su nadfotoklub- prvý medzi rovnými, pritom existujú len niekoľko rokov. Na Slovenku je niekoľko fotoklubov, ktoré existujú vyše pol storočia a na poli amaterskej fotografie toho dosiahli neúrekom a nikdy sa nepotrebovali takýmto spôsobom zviditeľňovať. ... a na margo toho, že niektoré mestá prečo organizujú výstavu fotografií spoločne s inými mestskými podujatiami je veľmi prozaická - a to, že majú desať a viackrát menej obyvateľov ako big BLAVA a takto si aj divák, ktorý príde na iné podujatie pozrie aj vystavené fotografie
...a už som si myslel, že táto téma zaspala. A čože Vás nazlostilo, že ste sa vrátili k tejto téme?

Viete mi nejako zrozumiteľne vysvetliť ako sa prejavuje, citujem: "Od založenia si myslia o sebe, že su nadfotoklub..." - sú nejaké kritériá alebo spoločné znaky? Čo tým presne myslíte?

K druhej časti Vášho náreku, ktorý začína, citujem: "a na margo toho, že niektoré mestá..." Tým konštatujete, že mimo BA je organizácie výstavy v exteriéri jednoduchšia? Lebo organizátori nemusia zabezpečiť sprievodný program, keďže sami sú sprievodným programom nejakej miestnej akcie? Áno. To ste si všimli dobre...
 
Deusexmachina
2012-07-31 14:49:54+02
koko lobotomii treba absolvovat na zalozenie takehoto vlakna?
 
Strana 15 z 16
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()