Hore
Fórum » Ankety
 

čo si myslíte o registrácii ochrannej známky slova FOTOPARK

copino
copino 2012-06-30 12:18:56+02
je to úbožiacke gesto, asi chcú byť niečo ako nadfotoklub
Hanba ím!!!!!!!!!!!!!
http://www.fopa.sk/clanok.asp?id=113
 
copino
2012-06-30 16:28:07+02
no a ked nejaky fotoklub pouzije nazov akcie FOTOPARK, tak co budete robit?
 
Rastislav
2012-06-30 16:30:10+02
príspevok od: PeterMarek
Obávam sa, že nemáte pravdu.

Ani s tým slovníkom a už vôbec nie s tou medzerou.

Právnik, ktorý sa špecializuje na túto problematiku by Vám to vysvetlil presne. Ja sa pokúsim opäť príkladom s Coca Colou - ak si občan copino doma namieša tú ofarbenú cukrovú vodu - nebude ju môcť predávať ani ako Coca Cola ani ako Co Ca Co La a ani ako iné podobné kombinácie, ktoré by mohli viesť k zámene... Medzery nepomôžu...
Tak potom je to problém možno morálny, asi sa vytvoria dve skupiny ľudí. Prví budú tvrdiť, že je to normálne a druhí, že ich niekto ochudobňuje o používanie slov foto a park v akejkoľvek kombinácii.
 
PeterMarek
2012-06-30 16:32:06+02
príspevok od: Rastislav
Aj som si myslel, že slovo fotopark asi nebude v slovníku slovenského jazyka, preto je to možné. Iná vec je, že sa už dlhšie používa na organizovanie konkrétnych akcií a časom by sa tam asi dostalo. A možno nie. Ak niekto ale použije foto park s medzerou, asi nič neporuší a nepokazí.
Ono ale za určitých okolností je možné registrovať aj názvy výrobkov, služieb, akcií... tvorených bežnými slovami.

Ak by sa na Váhu niekto napríklad rozhodol usporiadať súťaž v porušovaní pravidiel. Povedzme s názvom "Považský ignorant". A zaregistroval si názov takejto akcie. Tak by už nikto iný (aj keby mu rieka Váh veselo čľapotala pod oknami) nemohol pomenovať akciu s rovnakou náplňou rovnakým názvom.
 
PeterMarek
2012-06-30 16:34:37+02
príspevok od: copino
to 6x, to opicenie sa po niekom myslite ??????????????
Skúste na mňa hovoriť (písať) trochu spisovnejšie, predstavte si, že mi to hovoríte naživo. Ako znie Vaša otázka? O čom hovoríte?
 
copino
2012-06-30 16:37:26+02
príspevok od: PeterMarek
Skúste na mňa hovoriť (písať) trochu spisovnejšie, predstavte si, že mi to hovoríte naživo. Ako znie Vaša otázka? O čom hovoríte?
tak ako nazivo:

OPIČIŤ sa 6 krát po niekom, to myslite????

 
copino
2012-06-30 16:38:19+02
a zaregistrujte si stipce ako patent, nech to nemoze uz nikto pouzit
 
PeterMarek
2012-06-30 16:39:06+02
príspevok od: copino
no a ked nejaky fotoklub pouzije nazov akcie FOTOPARK, tak co budete robit?
Aj na toto náš právny systém pamätá. A právnici na porušovaní pravidiel vždy dobre zarobia. Tí čo ich porušujú väčšinou už len vytriešťajú oči. Takže radšej ani nechcite vedieť...
 
Rastislav
2012-06-30 16:41:49+02
príspevok od: PeterMarek
Ono ale za určitých okolností je možné registrovať aj názvy výrobkov, služieb, akcií... tvorených bežnými slovami.

Ak by sa na Váhu niekto napríklad rozhodol usporiadať súťaž v porušovaní pravidiel. Povedzme s názvom "Považský ignorant". A zaregistroval si názov takejto akcie. Tak by už nikto iný (aj keby mu rieka Váh veselo čľapotala pod oknami) nemohol pomenovať akciu s rovnakou náplňou rovnakým názvom.
Vidno, že to máte naštudované, takže do odbornej diskusie sa nechytám. Len nie vždy, čo je zákonné je aj správne a logické pre všetkých. Hovorím, učtite vzniknú najmenej dva názorové prúdy na túto problematiku.
 
copino
2012-06-30 16:41:51+02
príspevok od: PeterMarek
Aj na toto náš právny systém pamätá. A právnici na porušovaní pravidiel vždy dobre zarobia. Tí čo ich porušujú väčšinou už len vytriešťajú oči. Takže radšej ani nechcite vedieť...
tak o to Vam FOPA ide, o zarabanie na ludoch. Je to hnus!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
copino
2012-06-30 16:43:58+02
maestro PeterMarek sa Vas pytam, preco nie su moje otazky na Vasu registraciu pod clankom na Vasej stranke????

Naco tam mate moznost reakcie na clanok, ked si tam date co chcete????
 
PeterMarek
2012-06-30 16:44:54+02
príspevok od: copino
a zaregistrujte si stipce ako patent, nech to nemoze uz nikto pouzit
Ak máte na mysli to, že na takýchto akciách návštevníci hodnotia fotografie tým, že na ne pripínajú nejako označené štipce, tak verím, že aj to by bolo registrovateľné. V tejto chvíli myslím, že podobnú registráciu nemáme...

Ak ste mysleli štipec ako predmet slúžiaci prevažne na sušenie prádla - tak tu vidím priestor pre registráciu skôr na strane výrobcu štipcov. FOPA nemá vo zvyku registrovať si niečo k čomu nemá vzťah v podobe dlhoročnej práce...
 
PeterMarek
2012-06-30 16:46:04+02
príspevok od: copino
tak ako nazivo:

OPIČIŤ sa 6 krát po niekom, to myslite????

Neviem čomu na Považí hovoríte "opičiť" tak mi skúste dať príklad, že po kom a ako....
 
copino
2012-06-30 16:48:39+02
príspevok od: PeterMarek
Neviem čomu na Považí hovoríte "opičiť" tak mi skúste dať príklad, že po kom a ako....
opice vedia, po kom opakuju
 
copino
2012-06-30 16:48:40+02
príspevok od: PeterMarek
Neviem čomu na Považí hovoríte "opičiť" tak mi skúste dať príklad, že po kom a ako....
opice vedia, po kom opakuju
 
copino
2012-06-30 16:50:37+02
inac a preco prave fotopark, ked to byva na nabrezi????????? To si uz neviete vymysliet nieco vlastne, ale opicit sa po niekom????
 
PeterMarek
2012-06-30 16:51:40+02
príspevok od: copino
opice vedia, po kom opakuju
Zaujímavá odpoveď. Ale nič nevysvetlila. Takže neviete dať konkrétny príklad? Možno ste na tom horšie ako opice, ktoré spomínate...
 
PeterMarek
2012-06-30 16:55:20+02
príspevok od: copino
tak o to Vam FOPA ide, o zarabanie na ludoch. Je to hnus!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kde som niečo také napísal? Ak porušíte zákon - právna mašinéria Vás zošrotuje. Zaplatíte súdne trovy, poplatky a podporíte právnikov. Myslím, že FOPA nie je dobrý príklad zarábania na ľuďoch. Akcie, ktoré organizujeme sú zdarma...

Počujte, že Vy ste si mysleli, že ak akciu pomenujete rovnako tak na nej zarobíte? No to ste sa mohli hneď opýtať a povedali by sme Vám aký mínus na každej akcii vygenerujeme...
 
copino
2012-06-30 16:56:25+02
no a kedy dostanem odpoved na moju otazku ohladne cenzurovania reakcii na clanok na vasej stranke??????????

 
PeterMarek
2012-06-30 16:57:06+02
príspevok od: copino
maestro PeterMarek sa Vas pytam, preco nie su moje otazky na Vasu registraciu pod clankom na Vasej stranke????

Naco tam mate moznost reakcie na clanok, ked si tam date co chcete????
Konkrétne kde? Skúste jednoznačnejšie....
 
total empty
2012-06-30 16:57:31+02
príspevok od: copino
opice vedia, po kom opakuju
Pamätate sa na proces okolo piva staromramen a stary prameň ?
To vysvetľuje veľa veci čo sa tu preberajú a pravidla a zákoný sú danné.
 
Strana 2 z 16
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()