Hore
Fórum » Ankety
 

Myslíte si, že funkcia "blokovanie užívateľa" je na ePhoto.sk

admin
admin redakcia ephoto.sk 2013-12-14 14:07:25+01
Táto téma bola založená automaticky na základe založenia Ankety.
 
JaroD.
2013-12-27 18:39:47+01
príspevok od: Stranger
Nepovedal som, ze nemam a nepovedal som, ze ide o napr. takeho mrca. Hovoril som viac-menej o moznosti existencie takych kont. Existenciu takychto kont len tazko popries.
To je ako keď povieš, že na svete sú dobrí ľudia aj zlí ľudia, pokiaľ to nie je povedané adresne, je to len mlátenie prázdnej slamy, nemá zmysel o tom hovoriť. Navyše sledovanie duplicitných nickov nie je moja parketa, ja tu chodím za úplne iným účelom.
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2013-12-29 13:50:17+01
príspevok od: JaroD.
Takže nemáš v rukách žiadne dôkazy, duplicitné nicky, odkazy kedy a pri akých foto boli použité v prospech koho, ale máš vieru, že napr. taký mrco ich mal 15. No tak o.k. ja ti tu vieru neberiem.
Myslíš si, že by som len tak mirnix-dirnix, bez dôkazov, vmietol niekomu takéto obvinenie do tváre a navyše verejne...?
Po písomnom varovaní a upozornení boli okamžite tieto falošné nicky zmazané. Dôkazy o tom, kedy a pri akých foto boli použité a o koho sa jedná, sú však uchované...
 
JohnNewton
2013-12-29 15:07:20+01
príspevok od: Stratený Stano
Myslíš si, že by som len tak mirnix-dirnix, bez dôkazov, vmietol niekomu takéto obvinenie do tváre a navyše verejne...?
Po písomnom varovaní a upozornení boli okamžite tieto falošné nicky zmazané. Dôkazy o tom, kedy a pri akých foto boli použité a o koho sa jedná, sú však uchované...
Zlodej kričí "chyťte zlodeja" Tiež je tu pár typov na nicky ktoré patrili Tebe
 
Stranger
2013-12-29 16:20:10+01
príspevok od: JohnNewton
Zlodej kričí "chyťte zlodeja" Tiež je tu pár typov na nicky ktoré patrili Tebe
Kazdy vie, ze nick Hery Stanov patri Stratenemu. Je to zrejme uz z mena, profilovej fotografie a publikovanych fotografii, a teda je jasne, ze Stratenemu neslo o to, mat anonymny nick, z ktoreho by ovplyvnoval poradie fotgrafii.
 
JohnNewton
2013-12-29 16:24:36+01
príspevok od: Stranger
Kazdy vie, ze nick Hery Stanov patri Stratenemu. Je to zrejme uz z mena, profilovej fotografie a publikovanych fotografii, a teda je jasne, ze Stratenemu neslo o to, mat anonymny nick, z ktoreho by ovplyvnoval poradie fotgrafii.
Prestań s tým naivizmom, jedná sa aj o iné nicky, upracte si s kamošom pred vlastným prahom. Medzi lžami, ktoré tu Tvoj klient verejne prezentoval, sa tu už nikomu nechce hľadať zrnko pravdy. Chodte robiť politiku, tam si Vaše schopnosti isto ocenia
 
anton julény
2013-12-29 17:39:09+01
príspevok od: Stranger
Kazdy vie, ze nick Hery Stanov patri Stratenemu. Je to zrejme uz z mena, profilovej fotografie a publikovanych fotografii, a teda je jasne, ze Stratenemu neslo o to, mat anonymny nick, z ktoreho by ovplyvnoval poradie fotgrafii.
takže žiadne porušenie pravidiel?
 
Stranger
2013-12-29 18:02:16+01
príspevok od: JohnNewton
Prestań s tým naivizmom, jedná sa aj o iné nicky, upracte si s kamošom pred vlastným prahom. Medzi lžami, ktoré tu Tvoj klient verejne prezentoval, sa tu už nikomu nechce hľadať zrnko pravdy. Chodte robiť politiku, tam si Vaše schopnosti isto ocenia
Tak ja ti to zhrniem:
Podla mojho nazoru je tu problem, ak niekto pomocou viacerych kont ovplyvnuje sutazenie o fotku dna. Tento problem, bohuzial, nie je riesitelny funkciou blokovania uzivatela. Pre mna nie je problem, ak tu ma niekto viac kont (napr. ak foti viac zanrov), ale tymito kontami neovplyvnuje poriade pri fotke dna.
 
anton julény
2013-12-29 18:52:25+01
príspevok od: Stranger
Tak ja ti to zhrniem:
Podla mojho nazoru je tu problem, ak niekto pomocou viacerych kont ovplyvnuje sutazenie o fotku dna. Tento problem, bohuzial, nie je riesitelny funkciou blokovania uzivatela. Pre mna nie je problem, ak tu ma niekto viac kont (napr. ak foti viac zanrov), ale tymito kontami neovplyvnuje poriade pri fotke dna.
www.ephoto.sk/ephoto/vseobecne-pravidla-portalu-a-vop-ephotosk/

niektoré činnosti, o ktorých sa tu bavíme sú schované pod textom "a pod.".

ešte raz sa pýtam, či je akékoľvek duplicitné konto jedného uzívateľa porušením pravidiel (účel jeho vytvorenia je z tohto pohľadu nepodstatný)?
 
blahoslav J B Art
2013-12-29 19:04:05+01
príspevok od: admin
Musim vase tvrdenia mierne upravit. Pocet navstevnikov sa vobec nezmenil skor rastie, tak ako pocty tych, ktori si aktivovali ekonto (vsetkym dakujeme). Akurat sa na fore nedeje to, co sa napriklad miestami dialo v tejto teme. Nikto sa tu nehada, nenapáda a neuraza ostatnych. Ak to myslite ako mrtve forum, tak mate pravdu, vo fore sa teraz diskutuje o fotografovani a vcelku slusne. Kazdy sem chodi kvoli niecomu inemu a verime, ze po dalsich zmenach, ktore pripravujeme sa najdu dalsie rubriky, ktore budú zaujimat nasich uzivatelov.
admin, pytam sa ta: je akékoľvek duplicitné konto jedného uzívateľa porušením pravidiel ?
dakujem
 
JohnNewton
2013-12-29 21:03:04+01
príspevok od: Stratený Stano
Počuj Roland, aby sme si vyjasnili, kto je kto, navrhujem osobné stretnutie. Od zajtra do piatku vo Zvolene, navrhni deň a čas. Myslím, že to bude lepšie, ako tie vyypisovačky tu, verím, že pri osobnom rozhovore si toho vyjasníme podstatne viac a bez emócii...
Neboj, prídem sám, bez bodyguardov...
Stano boli časy (ako jeden moj seriózny priateľ z Blavy o Tebe povedal), kedy by som Ťa bol rád spoznal. Dnes som rád že nemusím . A všetkým podobným problémom sa môžeš v budúcnosti vyhnúť, keď necháš kritiku pod fotografiou bez povšimnutia. Ono totiž žiadna rekcia už fotografiu nezmení a ani názor kritizujúceho. Či ho vyslovil úprimne alebo účelovo je úplne jedno.
 
JohnNewton
2013-12-29 21:05:52+01
príspevok od: Stratený Stano
Roland... prečo prekrúcaš...? To ti robí radosť...? Napísal som, že sa na mňa vypytuje a nie, že mi chce naložiť... Naložiť mi nemôže...
Tak prepáč , šlo o frajerky
 
anton julény
2013-12-29 21:09:12+01
príspevok od: Stratený Stano
Hej, čakal som toto... čo sa týka kathyx. Mrco ťa zásobuje informáciami, má prehľad o IP adresách. Bavil som sa s ním o tomto viac krát...
Kathyx má zhodnú IP adresu, pretože je to moja suseda a celý panelák máme spoločný internetový lacný rozvod. Kathyx je lekárka a pracuje v Afrike. Pod moje fotky (a nielen pod moje) príde raz za pol roka, keď sa vráti domov. Kathyx má však iné ID, pretože sa pripája zo svojho compu...

Od nového roku už budem mať nový internet a svoju vlastnú IP adresu, nie tú spoločnú.

Mrco mi toto vytkol, Kathyx ho pozvala na osobné stretnutie, ale mrco už zbabelo neodpovedal. Vytvoril si nick Kathyy ako paródiu na Kathyx a z neho si lajkoval svoje fotky. To sa dá jednoducho preveriť, stačí si otvoriť lajkovanie pod jeho fotkami. Keď som ho na toto upozornil, že tento nick je jeho falošný a zneužíva ho na vlastné lajkovanie, okamžite ho vymazal...

Teoreticky sa môžu z mojej IP adresy pripájať i nicky mojich členov rodiny - ale týmto som zakázal si vytvárať na ePhote kontá a chodiť pod moje fotky... Nože sa ty opýtaj mrca, keď už takto cez teba komunikuje, koľko nickov sa pripája z jeho IP adresy. A tiež sa ho opýtaj, odkiaľ on má prehľad o IP adresách... Pokiaľ viem, prevádzkovateľ portálu nesmie poskytovať osobné údaje tretím osobám... Možno aj preto takto zbabelo využíva teba...
stále sa odvolávaš na tých druhých.

www.ephoto.sk/ephoto/vseobecne-pravidla-portalu-a-vop-ephotosk/

"Užívateľ v plnom rozsahu zodpovedá.." a pes nemá právnu subjektivitu. takže je to taký istý nick ako tie, ktoré si odhalil. a podľa toho by si sa mal aj zachovať.

stále si myslíš, že to nie je porušenie pravidiel?
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2013-12-29 21:10:47+01
príspevok od: JohnNewton
Stano boli časy (ako jeden moj seriózny priateľ z Blavy o Tebe povedal), kedy by som Ťa bol rád spoznal. Dnes som rád že nemusím . A všetkým podobným problémom sa môžeš v budúcnosti vyhnúť, keď necháš kritiku pod fotografiou bez povšimnutia. Ono totiž žiadna rekcia už fotografiu nezmení a ani názor kritizujúceho. Či ho vyslovil úprimne alebo účelovo je úplne jedno.
OK Roland, ponúkol som ti priamy rozhovor, nemáš záujem... Beriem na vedomie, ale v tom prípade by som bol rád, aby sme ukončili aj vzájomnú debatu pod touto témou...
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2013-12-29 21:23:08+01
príspevok od: anton julény
stále sa odvolávaš na tých druhých.

www.ephoto.sk/ephoto/vseobecne-pravidla-portalu-a-vop-ephotosk/

"Užívateľ v plnom rozsahu zodpovedá.." a pes nemá právnu subjektivitu. takže je to taký istý nick ako tie, ktoré si odhalil. a podľa toho by si sa mal aj zachovať.

stále si myslíš, že to nie je porušenie pravidiel?
Stále si to myslím. Sorry, ale o tomto by mal rozhodovať niekto kompetentný a nie ty...

Nejaký si nechápavý - z nicku môjho psa nebolo nikdy lajkované, nikdy neposúval moju foto v topke dohora... Navyše je v profile tohto nicku jasne uvedené, že som jeho majiteľ. To je podstatný rozdiel oproti anonymným, či ukradnutým nickom, ktoré lajkovali fotky jediného užívateľa...

Ozaj už nemám viac čo k tomu dodať a pokiaľ to stále nechápeš, o čo ide, naozaj nemá význam na teba reagovať... nakoniec, už som ti to raz napísal...
 
anton julény
2013-12-29 21:32:49+01
príspevok od: Stratený Stano
Stále si to myslím. Sorry, ale o tomto by mal rozhodovať niekto kompetentný a nie ty...

Nejaký si nechápavý - z nicku môjho psa nebolo nikdy lajkované, nikdy neposúval moju foto v topke dohora... Navyše je v profile tohto nicku jasne uvedené, že som jeho majiteľ. To je podstatný rozdiel oproti anonymným, či ukradnutým nickom, ktoré lajkovali fotky jediného užívateľa...

Ozaj už nemám viac čo k tomu dodať a pokiaľ to stále nechápeš, o čo ide, naozaj nemá význam na teba reagovať... nakoniec, už som ti to raz napísal...
duplicitný nick je vždy duplicitný bez ohľadu na okolnosti.

ako nositeľ ocenenia ephoto by si mal ísť príkladom. a nie je podstatní, či pes lajkuje, píše komentáre, palcuje a podobne. to že to robí niekto iný, nie je dôvod na to, aby si to mohol robiť aj ty. takže asi ty si ten nechápavý.
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2013-12-29 21:55:26+01
príspevok od: anton julény
duplicitný nick je vždy duplicitný bez ohľadu na okolnosti.

ako nositeľ ocenenia ephoto by si mal ísť príkladom. a nie je podstatní, či pes lajkuje, píše komentáre, palcuje a podobne. to že to robí niekto iný, nie je dôvod na to, aby si to mohol robiť aj ty. takže asi ty si ten nechápavý.
Nick môjho psíka Heryho bol vytvorený preto, aby som mohol prezentovať jeho fotky... pokiaľ len trochu chápeš, čo je to láska k najlepšiemu priateľovi človeka...

Navyše Hery je slávny pes, ako jediný psík reprezentuje Slovensko v galérii fotografií na www.mydestination.com...
 
admin
redakcia ephoto.sk 2013-12-29 22:02:46+01
príspevok od: blahoslav J B Art
admin, pytam sa ta: je akékoľvek duplicitné konto jedného uzívateľa porušením pravidiel ?
dakujem

Nie je to priamo zakazane, ale Prevadzkovateľ/ephoto môže podľa članku zrušiť duplicitne konta, čo aj robíme. Buď to zistime sami, alebo nas na to upozornia uzivatelia. V minulosti sme podobnych zaskodníkov vymazavali hromadne aj podla IP adresy. Mimochodom osobne udaje ani IP adresy nikomu neposkytujeme. Su prístupne len uzkemu kruhu ludi, ktorí pracuju s uzivatelmi. Tu je uryvok z predmetneho članku:

IX. PRÁVA A POVINNOSTI PREVÁDZKOVATEĽA
Prevádzkovateľ má právo kedykoľvek obmedziť, alebo zrušiť konto Basic najmä v prípadoch:
vytvárania viacerých účtov z dôvodu obchádzania pravidiel v galérii (vkladanie viac fotografií ako je povolený limit, anonymne vkladanie fotografií, odplácanie, viacnásobné lajkovanie fotografií a pod.).
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2013-12-29 22:07:05+01
príspevok od: JaroD.
To je ako keď povieš, že na svete sú dobrí ľudia aj zlí ľudia, pokiaľ to nie je povedané adresne, je to len mlátenie prázdnej slamy, nemá zmysel o tom hovoriť. Navyše sledovanie duplicitných nickov nie je moja parketa, ja tu chodím za úplne iným účelom.
Dnes som celé popoludnie venoval falošným nickom a ako teraz sledujem, všetky moje príspevky boli vymazané... Snáď sa to na Facebooku nestane, tam sa to dozvieš adresne...
 
anton julény
2013-12-29 23:15:31+01
príspevok od: Stratený Stano
Nick môjho psíka Heryho bol vytvorený preto, aby som mohol prezentovať jeho fotky... pokiaľ len trochu chápeš, čo je to láska k najlepšiemu priateľovi človeka...

Navyše Hery je slávny pes, ako jediný psík reprezentuje Slovensko v galérii fotografií na www.mydestination.com...
na to máš svoje konto a môžeš mu venovať galériu.

ak dám svojho psa na www.xy.com a bude tam jediný, bude mať právo na svoj nick? alebo občiansky preukaz? právo voliť? nebuď tak zamilovaný do svojho psa. nie je to zdravé.
 
anton julény
2013-12-29 23:23:02+01
príspevok od: Stratený Stano
Dnes som celé popoludnie venoval falošným nickom a ako teraz sledujem, všetky moje príspevky boli vymazané... Snáď sa to na Facebooku nestane, tam sa to dozvieš adresne...
už zasa ti ubližujú..
 
Strana 8 z 9
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()