Hore
Fórum » Ankety
 

Anketa o pravidlách a postihoch

Granko
Granko 2011-02-23 14:24:48+01
Ste za zavedenie písaných pravidiel pre fórum, bazár, galériu, udelenie funkčného Ban-u za ich porušovanie bez výnimky, za zavedenie funkčného blokovania nielen na galérku a poštu, ale i na komenty kdekoľvek na portáli či vo vytvorených témach blokovača, mazanie účelovo zaregistrovaných nickov, nickov, ktorí druhým verejne vulgárne nadávajú, účelovo sa pokúšajú vyvolať hádku atď. - v princípe konečne zavedenia poriadku?

ps1: žiadnu takúto tému som vo fóre nenašiel, dokonca ani v archíve
ps2: provokatéri nie sú vítaní

Áno/Nie
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-02-23 16:25:46+01
príspevok od: Cyril
Si ma pobavil
Okerm ineho, moj prvy prispevok bol k teme a to velmi
Som presvedčený Cyril, že na normálnom slušnom fóre, kde je prítomný moderátor, by nevydržal ani 5 sekúnd... Našťastie, takéto fóra jestvujú a ako debatujúci sa tam cítim tak normálne, podobne ako keď sa bavím so spolucestujúcim vo vlaku a vidím mu do očí...
Mnohí účastnícu debát na ePhote by si nimi mali povinne prejsť...
 
mato.draho
2011-02-23 16:29:01+01
Jednoznačne áno, ale...
Dosť by ma zaujímalo, či sa tu nemláti prázdna slama a téma znova neposlúži len ako onen šerbeľ, v ktorom sa odohrá nejedna búrka...
Čiže Granko, máš v tomto oporu u redakcie? Plánujú sa výsledkom tejto ankety zaoberať? Alebo je to tvoja individuálna iniciatíva bez náväznosti na možnosti redakcie? Lebo my sa tu môžme odbavovať stále dookola, ale keď sa tu neplánuje zaviesť funkcia admina, tak je už spomínané mlátenie prázdnej slamy...
 
Cako
ocenenie redakciou 2011-02-23 16:35:57+01
príspevok od: mato.draho
Jednoznačne áno, ale...
Dosť by ma zaujímalo, či sa tu nemláti prázdna slama a téma znova neposlúži len ako onen šerbeľ, v ktorom sa odohrá nejedna búrka...
Čiže Granko, máš v tomto oporu u redakcie? Plánujú sa výsledkom tejto ankety zaoberať? Alebo je to tvoja individuálna iniciatíva bez náväznosti na možnosti redakcie? Lebo my sa tu môžme odbavovať stále dookola, ale keď sa tu neplánuje zaviesť funkcia admina, tak je už spomínané mlátenie prázdnej slamy...
suhlasim. No mozno si mysli ze ked bude dostatok hlasov, tak s tym redakcia bude nieco robit. Ale pochybujem. Keby niedco planovala, uz je tu na hlavnej stranke anketa prip. tema od nich
 
kralik_j
2011-02-23 16:39:10+01
moja odpoved: ano
 
Granko
2011-02-23 16:45:55+01
príspevok od: mato.draho
Jednoznačne áno, ale...
Dosť by ma zaujímalo, či sa tu nemláti prázdna slama a téma znova neposlúži len ako onen šerbeľ, v ktorom sa odohrá nejedna búrka...
Čiže Granko, máš v tomto oporu u redakcie? Plánujú sa výsledkom tejto ankety zaoberať? Alebo je to tvoja individuálna iniciatíva bez náväznosti na možnosti redakcie? Lebo my sa tu môžme odbavovať stále dookola, ale keď sa tu neplánuje zaviesť funkcia admina, tak je už spomínané mlátenie prázdnej slamy...
Všetko je to v náväznosti na minulosť - sám vieš, čo sa tu dialo. S Julom som mal v decembri 2009 na stretku i na túto tému debatu samozrejme v kamarátskom duchu. Neskôr mi bolo od vedenia povedané (tuším to bol Karol), že pravidlá budú aj pre bazár aj pre fórum. Realita ukazuje, že i napriek času nie sú tieto veci (podľa mňa základné a bežné pre každý portál nieto ešte v takomto rozmere ako je eFoto) dotiahnuté do praxe.
Je síce pravdou, že sa mažú témy, občas nicky, ale náprava neexistuje. I na zákade posledných udalostí - vulgárnych nadávok na moju osobu, útokov od x ľudí (ak si pozrieš či túto tému alebo vedľajšiu Vtipné komentáre na eFoto), nie je možné zamedziť, aby sa neopakovali a to nielen na mňa ale na kohokoľvek iného.
Na portáloch existuje BAN, zmazanie nicku pre neprispôsobivosť, účelné provokácie, použitie otvorených vulgarizmovna iného - tu nič také nie je. Zmazaním témy sa neodstráni príčina, len dôsledok.
Nehnevaj sa, ale aby mi niekto nadával do debilov, trtkov zakomplexovaných, kreatúr či rýpal, kade chodím a ostalo to bez povšimnutia, tak to je už mimo akúkoľvek toleranciu, ingoráciu, srandu či čokoľvek. Ak sa to stalo mne, stane sa to hocikomu.
 
PeCh
2011-02-23 16:55:20+01
Chcelo by to najprv príklady. Bez toho ti nepoviem áno. Keď píšeš, že si nenašiel žiadne, tak nemá zmysel niečo taká vymýšľať.

P.S. Keď je nejaká provokačná téma (Canon vs. Nikon), nikto nikoho nenúti ju čítať.
 
javelin
2011-02-23 17:15:08+01
Ano....(nešahať na ovce)...to je tá podmienka...
 
Fotograf77
2011-02-23 17:17:16+01
Nuž neviem. . . aj ÁNO aj NIE


Všetko je to v ľuďoch a neviem či sa dákymi zákazmi a príkazmi zmenia. .. hm
 
Granko
2011-02-23 17:30:24+01
príspevok od: PeCh
Chcelo by to najprv príklady. Bez toho ti nepoviem áno. Keď píšeš, že si nenašiel žiadne, tak nemá zmysel niečo taká vymýšľať.

P.S. Keď je nejaká provokačná téma (Canon vs. Nikon), nikto nikoho nenúti ju čítať.
Príkladov je nespočetne veľa. A za posledné dni neúrekom, stačí sa len rozhliadnuť.
 
Granko
2011-02-23 17:36:09+01
príspevok od: Fotograf77
Nuž neviem. . . aj ÁNO aj NIE


Všetko je to v ľuďoch a neviem či sa dákymi zákazmi a príkazmi zmenia. .. hm
Nezmenia, ale aspoň dostanú pocítiť, že čosi robia mimo pravidiel, lebo kopec si ich mylne myslí, že za klávesnicou môžu všetko a nikto ich nenájde. Pritom nejde o srandu, ale o nadávky, úmyselné osočovanie.
 
Fotograf77
2011-02-23 17:44:31+01
príspevok od: Granko
Nezmenia, ale aspoň dostanú pocítiť, že čosi robia mimo pravidiel, lebo kopec si ich mylne myslí, že za klávesnicou môžu všetko a nikto ich nenájde. Pritom nejde o srandu, ale o nadávky, úmyselné osočovanie.
Len kto to bude všetko kontrolovať?. . . pri toľkých užívateľoch. . . . Na Vivo.sk sa tiež občas nevedel vpratať do kože a riešilo sa to Banmi . . . a teraz sa už nerieši nič.. . adminov to už proste prestalo baviť. .
 
leto
2011-02-23 17:55:37+01
ano, som za poriadok!
ano, som za moderátora,,,
bolo by vsak dolezite aby ten bol nestranný, objektívny, urobil poriadok a nevytváral potom sám len dalsie koalično-opozicne prekáračky,,,
 
rbr69
2011-02-23 17:56:36+01
ano
 
Granko
2011-02-23 18:00:52+01
príspevok od: Fotograf77
Len kto to bude všetko kontrolovať?. . . pri toľkých užívateľoch. . . . Na Vivo.sk sa tiež občas nevedel vpratať do kože a riešilo sa to Banmi . . . a teraz sa už nerieši nič.. . adminov to už proste prestalo baviť. .
Nuž vedia sa tu mazať témy, zamknúť, verím, že sa nájde čo i len jeden užívateľ, čo bude mať toľko času a hlavne zmyslu pre spravodlivosť či dodržiavanie pravidiel, čo to bude robiť možno i zadarmo, za naturálie (tričko, poukážka do ephotoshopu) či len za ďakujem pekne. (Nemyslím seba). Nakoniec to môže byť obežná funkcia a nemusí byť len jeden.
Fórum sa dá ustriehnuť relatívne ľahko, bazár tiež ide, horšie to je s galérkou, tam tých komentov pribúda relatívne veľa. Ale na to je presne nová funkcia - Nahlásiť nevhodný príspevok. Netuším, či teraz vôbec funguje, skôr mám pocit, že momentálne je len na okrasu.
Jedno viem - toto, čo sa tu robí a aké možnosti, čo sa týka anarchie, ponúka portál, nie je nikde.
Ak by sa takéto niečo stalo na hociktorom warez fóre, už by bol ban, zakázaný prístup, zrušené konto a to by človek mohol byť aj platiaci účastník. Jednoducho meter je rovnaký pre všetkých.
Samozrejme nie je to diktátorský režim, však ako povedal Sváko Ragan \"s kúskom špásu ide všetko ľahšie\", no odtál-potál.
 
keko
2011-02-23 18:09:12+01
príspevok od: Marcel Rebro
- Sex?
- Yes! Daily.
- Male or female?
- Doesn\'t metter ... male, female ... sometime camel
 
Cyril
2011-02-23 18:31:05+01
príspevok od: Stratený Stano
Som presvedčený Cyril, že na normálnom slušnom fóre, kde je prítomný moderátor, by nevydržal ani 5 sekúnd... Našťastie, takéto fóra jestvujú a ako debatujúci sa tam cítim tak normálne, podobne ako keď sa bavím so spolucestujúcim vo vlaku a vidím mu do očí...
Mnohí účastnícu debát na ePhote by si nimi mali povinne prejsť...
Ja som zasa presvedceny, ze by tam ostal
Co sa oci tyka, nemam problem a ani sa za nic neskryvam, no to Ty dobre vies
Miso? Zlodej krici: \"Chytte zlodeja!\" Je to k urehotaniu
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-02-23 18:31:36+01
príspevok od: keko
Neviem, čo sa tak rehoceš, šak to je starý otrepaný vtip...
 
mato.draho
2011-02-23 18:35:22+01
príspevok od: Granko
Všetko je to v náväznosti na minulosť - sám vieš, čo sa tu dialo. S Julom som mal v decembri 2009 na stretku i na túto tému debatu samozrejme v kamarátskom duchu. Neskôr mi bolo od vedenia povedané (tuším to bol Karol), že pravidlá budú aj pre bazár aj pre fórum. Realita ukazuje, že i napriek času nie sú tieto veci (podľa mňa základné a bežné pre každý portál nieto ešte v takomto rozmere ako je eFoto) dotiahnuté do praxe.
Je síce pravdou, že sa mažú témy, občas nicky, ale náprava neexistuje. I na zákade posledných udalostí - vulgárnych nadávok na moju osobu, útokov od x ľudí (ak si pozrieš či túto tému alebo vedľajšiu Vtipné komentáre na eFoto), nie je možné zamedziť, aby sa neopakovali a to nielen na mňa ale na kohokoľvek iného.
Na portáloch existuje BAN, zmazanie nicku pre neprispôsobivosť, účelné provokácie, použitie otvorených vulgarizmovna iného - tu nič také nie je. Zmazaním témy sa neodstráni príčina, len dôsledok.
Nehnevaj sa, ale aby mi niekto nadával do debilov, trtkov zakomplexovaných, kreatúr či rýpal, kade chodím a ostalo to bez povšimnutia, tak to je už mimo akúkoľvek toleranciu, ingoráciu, srandu či čokoľvek. Ak sa to stalo mne, stane sa to hocikomu.
Neboj, nie si sám komu sa *to* stalo. Dokonca pamätám časy, keď si aj ty riadne rozdával...
Na tú oporu u redakcie sa pýtam preto, lebo skultúrnenie fóra tu bolo rozoberané X krát. Ale nechce sa mi opäť drať klávesnicu, ak by toto mala byť len ďalšia z mnohých tém, ktoré časom zapadnú prachom.
Nápady, ktoré navrhuješ, sa mi pozdávajú, len sa neviem zbaviť pocitu, že je to výkrik do tmy a potenciálny zdroj nekonečného flamu. Preto sa pýtam - majú tvoje návrhy reálny základ a oporu v redakcii? áno/nie
A čo sa týka útokov na tvoju osobu - tiež som si mohol pár krát radšej zahrýznuť do jazyka, ale v princípe s týmito internetovými hrdinstvami rozhodne nesúhlasím. No v tomto konkrétnom prípade mám skôr pocit, že len žneš plody toho, čo si doteraz zasieval...
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-02-23 18:39:33+01
príspevok od: Cyril
Ja som zasa presvedceny, ze by tam ostal
Co sa oci tyka, nemam problem a ani sa za nic neskryvam, no to Ty dobre vies
Miso? Zlodej krici: \"Chytte zlodeja!\" Je to k urehotaniu
Hrávali sme cestou domov zo školy (až z Prahy, takže cesta dlhá bola...) takú hru - boli sme siedmi, ale v kupé vo vlaku bolo len 6 miest. Pri hre si musel jeden stáť (ináč sa tlačili dvaja na sedadle) a ten bol provokatér, ten mohol urážať, podrypovať a tak. Ostatní, ktorí sedeli, tí museli diskutovať slušne, bez emócií a hlavne k téme. Ak niekto vybuchol, vymenil sa so stojacim... A tak sme nahodili tému a debatovali. Provokatér vyvolával roztržky, len aby si mohol ísť sadnúť... Takto sme vedeli zabiť celý čas cestovania...
Teraz Cyril stojíš alebo sedíš...?
 
Marcel Rebro
2011-02-23 18:41:14+01
príspevok od: Stratený Stano
Neviem, čo sa tak rehoceš, šak to je starý otrepaný vtip...
Možno otrepaný ale nejak sa mi vytvorila asociácia pri zadaní \"Áno/Nie\" ...
 
Strana 2 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()